Friday, 24 June 2016

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday, 24 June 2016

Race No. 1Grv Vic Bred Maiden S/f 13:28 PM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RED TONE [M]3NBTG Hansen (Daisy Hill)
2BRAZEN BLUE [M]63222NBTT Womann (Lara)
3HASHTAG JOHNNY [M]82NBTJ Britton (Anakie)
4DESTINI RIPTIDE [M]54333NBTB Panetta (Melton West)
5MO DANIHER [M]2NBTN Mcrae (Clyde)
6LIGHTNING FRANK [7]123.88(5)M Wright (Allansford)
7PERCY’S REBEL [7]4286124.39(6)D Fisher (Lara)
8AVATAR KELSO [7]124.38(5)S Elmes (Cranbourne South)
9KOSTYA NUFFEN [M]Res.3NBTC Croft (Heathcote)
10QUARTZ VEIN [M]Res.4NBTR Le sueur (Mulwala)
Race No. 2Grv Vic Bred Maiden S/f 23:48 PM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MOLTISANTI [M]72NBTJ Britton (Anakie)
2DESERT OASIS [7]124.35(2)P Dapiran (Northwood)
3ASTON PRADA [M]2222NBTK Greenough (Pearcedale)
4INVICTUS GLORY [M]3NBTM Schmidt (Devon Meadows)
5WOOFA COMBO [7]124.06(7)S Combridge (Junction Village)
6SALLY’S TREASURE [M]34223NBTP Gabriel (Toolern Vale)
7DREAM OF GIGI [M]75482NBTG Campbell (Anakie)
8STYLISH CHIEF [7]34124.50(3)G Connell (Harston)
9MEPUNGA LASER [M]Res.34NBTJ Britton (Anakie)
10CULLQUIN FRANK [M]Res.4NBTS Quinlan (Rushworth)
Race No. 3Grv Vic Bred Maiden S/f 34:09 PM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HAWKS THREE PEAT [7]6683124.84(5)B Smith (The Rock)
2IN THE NET [M]2NBTR Le sueur (Mulwala)
3LOVER [M]453NBTP Dapiran (Northwood)
4STOCKHOLM [7]124.06(1)B Bravo (Lovely Banks)
5GOLDENPAW GLORY [7]3443124.22(3)J Britton (Anakie)
6AUDACIOUS ANGEL [M]3NBTM Fearnley (Yinnar)
7COSMIC ACT [M]2232NBTC Feltham (Devon Meadows)
8GUARD YOUR PATH [M]23243NBTW Hansen (Daisy Hill)
9SOOTY EPSOM [M]Res.3644NBTD Fisher (Lara)
10TOORALEE [M]Res.4NBTR Massina (Golden Square)
Race No. 4Grv Vic Bred Maiden S/f 44:28 PM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MY SIRION [M]43352NBTP Westbrook (Corio)
2LIL BLACKBOOK [7]124.15(3)S Divers (Tamleugh)
3ELUSIVE JEWEL [M]2NBTK Greenough (Pearcedale)
4ASTON UPTON [M]2NBTP Abela (Parwan)
5BELLA EXPRESS [7]5124.12(1)J Britton (Anakie)
6SWIFT TRENT [M]4323NBTP Dapiran (Northwood)
7BALI PRINCE [M]3NBTR Henness (Heathcote)
8BUDGE [M]3NBTB Smith (The Rock)
9GOLD VEIN [M]Res.4NBTR Le sueur (Mulwala)
10DEANO’S SMIDGE [M]Res.4NBTW Hansen (Daisy Hill)
Race No. 5Railway Station Hotel (vic Bred) Ht14:48 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1EILY WEST [5]11371FSHM Vaughan (Newcomb)
2SUNDAY SIPPER [5]11238NBTP Dunlevey (Cohuna)
3BURST THROUGH [5]1774828.54(6)G Robinson (Violet Town)
4SPOKESMAN [5]76446NBTK Leek (Devon Meadows)
5PAULA’S DELIGHT [5]45477NBTP Macklin (Kialla West)
6ROSIE SPRITE [5]32341FSTDR Britton (Lara)
7MARVELOUS MARVIN [5]42242FSHP Galea (St Albans)
8SHIRDON CONNORAE [5]13343FSTDI Garland (Longlea)
9GIRTHY [5]Res.7764828.74(2)B Jones (Pyalong)
10INVICTUS ASH [5]Res.T6514FSTDM Schmidt (Devon Meadows)
Race No. 6Railway Station Hotel (vic Bred) Ht25:07 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SMART MAXWELL [5]4273228.07(1)H Hartigan (Horsham)
2CHEESE YA LATER [5]36233NBTG Euvrard (Laen)
3ALL INN BOSTON [5]62131FSTDT Duncan (Harston)
4INVICTUS LAWLESS [5]27613FSTDC Schmidt (Devon Meadows)
5RIVERSIDE DEB [5]53516FSHS Trotman (Fulham)
6DREAM EDITION [5]42475FSHA Langton (Anakie)
7BULLBOAR [5]1446728.73(1)G Connell (Harston)
8COME AT ME [5]6888528.49(5)M Chilcott (Heathcote)
9ORIENTAL LORD [5]Res.15547FSTDS Drummond (Heathcote)
10CLOVALLEY DAVE [5]Res.F7856NBTW Connell (Harston)
Race No. 7Railway Station Hotel (vic Bred) Ht35:25 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GREYSYND CHIEF [5]17526NBTM Chilcott (Heathcote)
2ECHELONIC ACTION [5]2562628.08(4)W Hartigan (Horsham)
3PITTSY LOMAR [5]44385NBTR Britton (Lara)
4SAINTLY MISS [5]26753NBTK Ashton (Charlton)
5GARDSMAN [5]41412FSHK Leek (Devon Meadows)
6DARK JAMESON [5]56262NBTS Barker (Elphinstone)
7NOCTURNAL [5]23322FSTDM Auld (Tatura)
8WINDSOR PRIZE [5]5412728.56(8)B Seymour (Woodvale)
9QUICK KISSES [5]Res.4556528.04(1)M Fullerton (Red Cliffs)
10UP AND ADAM [5]Res.23747FSTDT Mitchell (Lara)
Race No. 8Chasers Function Centre5:43 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 425 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1STEEL THE BEST (NSW)[4]15366NBTR Britton (Lara)
2BOJACK KAHN (NSW)[4]1232724.12(3)S Donlon (Burnbank)
3OAKLANDS [4]3624724.00(2)G Edwards (Broadford)
4CALL ME BOZ (NSW)[4]6365624.00(3)S Dervish (Lancaster)
5BASTET BALE (NSW)[3]3254423.86(1)T Mitchell (Lara)
6TYBELLENE [4]2815424.07(4)P Frost (Heathcote)
7JACKIE BAXTER (NSW)[3]5537223.90(6)T Womann (Lara)
8ZELEMAR ZONE [4]6865423.95(1)P Frost (Heathcote)
Race No. 9Give Me 5 For Kids6:00 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN JEER (NSW)[5]2332323.96(3)T Womann (Lara)
2FLY AS ONE (SA)[5]13225FSHR Britton (Lara)
3COSMIC PAULY (NSW)[5]68835NBTG Berry (North Lismore)
4MEMPHIS JOOKIN’ [5]48478NBTB Panetta (Melton West)
5MR. STEALER [5]1764124.31(8)S Drummond (Heathcote)
6YA WELCOME [5]81311NBTT Auld (Tatura)
7BELENA PRINCE [5]13588NBTN Partridge (Carranballac)
8MOHINGA MAX [5]3272524.05(2)W Methven (Wooragee)
9MOVIDA (NSW)[5]Res.65682NBTS Dervish (Lancaster)
10DRAPER BALE (NSW)[5]Res.85656NBTT Mitchell (Lara)
Race No. 10Bendigo Advertiser6:18 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DA BEAR (NSW)[5]41423FSHI Garland (Longlea)
2RUSTY BOY [5]26213NBTB Shillington (Lara)
3MEAT TITAN (NSW)[5]24311FSHB Divirgilio (Langwarrin)
4LANDMARK [5]42624NBTR Britton (Lara)
5CASS’ CASS (NSW)[5]23513FSHG Berry (North Lismore)
6CLOVALLY MANSUMI [5]2431424.11(6)G Connell (Harston)
7IT’S AN ILLUSION [5]2452823.94(8)M Repia (Long Gully)
8CLOVALLEY RANG [5]1183724.06(4)G Connell (Harston)
9OSCAR DE SNOWMAN [5]Res.46863FSTDF Carbone (Inglewood)
10ERNIE OLD [5]Res.4382224.21(5)L Morshead (Barongarook)
Race No. 11Southern Cross Austereo6:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MILESTONE (NSW)[5]38616FSHB Smith (The Rock)
2DOVIZIOSO [5]F3146NBTS Elmes (Cranbourne South)
3HANDSOME COSMO [5]4617524.16(6)M Fullerton (Red Cliffs)
4HASHTAG JORDAN [5]88535FSHM Wright (Allansford)
5STOLEN [5]84821FSHC Pirani (Boronia)
6INMATE (NSW)[5]17521FSHA Powell (Stanhope)
7OUR REBEL (NSW)[5]2536124.26(1)N Parsons (Carrum Downs)
8WARRIOR BALE (NSW)[5]1755124.26(3)B Shillington (Lara)
9NEW CLUB CRAWF [5]Res.53747NBTM Wright (Allansford)
10RED HOT BELLA [5]Res.6187424.14(3)M Fullerton (Red Cliffs)
Race No. 123bo 93.5 Fm6:53 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNASTY GURU [5]22336NBTP Frost (Heathcote)
2TAMILE LASS [5]53711NBTC Rose (Epping)
3GINGER WARRIOR [5]65761FSHM Wright (Allansford)
4SPARKLETINI (NSW)[5]63343NBTF Carbone (Inglewood)
5AVATAR HELGA [5]4316FNBTJ La rosa (Seymour)
6PYRAMID FLYER [5]1838124.74(2)J Caulfield (Pyramid Hill)
7HOREY’S PAL [5]1117424.28(1)P Dunlevey (Cohuna)
8HALO EXPRESS [5]14113FSTDN Parsons (Carrum Downs)
9VANDERVILLE KID [5]Res.2314724.33(6)M Ellis (Nathalia)
10INVICTUS IVY [5]Res.3144524.33(3)C Schmidt (Devon Meadows)