Friday, 9 December 2016

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday, 9 December 2016

Race No. 1Bendigo Advertiser7:08 PM (VIC time)
Grade 6 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PROVENANCE [6]11223NBTC Elliot (Greenhill)
2GREYSYND HAWK [6]52736NBTM Chilcott (Heathcote)
3TRIPLE AGENT (NSW)[6]78521FSHS Hamilton (Ballarat)
4RUSTY TOWBAR [6]3121FSHF Hand (Seymour)
5ZIGGY PUNTER [6]1461FSHG Shingles (Eden Park)
6CRUMP’S LEGEND [6]88214NBTJ Sharp (Lara)
7PAPA CHIPPY [6]15F6124.12(1)B Bravo (Lovely Banks)
8SALLY’S TREASURE [6]F251724.09(4)P Gabriel (Toolern Vale)
9BRODIE JOHN [6]Res.8155424.38(8)B Hall (Dingee)
10ANOTHER SPRITELY (NSW)[6]Res.17315FSHB Shillington (Lara)
Race No. 2Topcat Video Productions7:28 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SCOTT IT [7]331FSHL Scott (Invergordon)
2KASHMIR CASHE [6]54164FSTDH Baxter (Murtoa)
3MEPUNGA GEORGIA [7]52341NBTG Webb (White Hills)
4PROVISION [6]5226128.49(5)P Smoor (Durham Ox)
5BAMBALAM BRANDY (NSW)[7]63264FSTDB Mills (Baddaginnie)
6CRITIC [6]1212FSHT Anlezark (Rochester)
7BERRIDALE BUDDIE (NSW)[7]671828.43(1)S Stefanos (Longwood)
8GUNDY’S GOLD [6]24378NBTL Bicchieri (Fawkner)
9MISS TWERKER (NSW)[6]Res.25846FSHC Russell (Kyabram)
10WOSBOGAVICH [7]Res.24214FSHG Shingles (Eden Park)
Race No. 3Goldfields Catering7:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TOORALEE [5]21416NBTS Stefanos (Longwood)
2YARRAMAN ACE (NSW)[5]61113FSHM Carter (Kialla)
3JERSEY [5]7431324.33(2)S Gibson (Harcourt)
4DUTY FREE (WA)[5]11443FSHA Langton (Anakie)
5LAGOON MIST (NSW)[5]74613NBTS Abela (Lockwood)
6LA FLAIR [5]62232NBTR Hodgson (Axedale)
7BIG END [5]61321FSHB Shillington (Lara)
8BEEJAY’S LASS [5]22788NBTR Barron (Eden Park)
9WAIMEA [5]Res.1522724.12(2)G Lemin (Axedale)
10BURRAWONGA JIMBO [5]Res.5665624.00(7)J Birthisel (Yarrawonga)
Race No. 4Nine Bendigo8:08 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 660 metres at Bendigo Of $2,305 Prizemoney.
1st: $1,615 2nd: $460 3rd: $230.

No.NameFormBestTrainer

1DARK OBSESSION [5]86867FSTDJ Sharp (Lara)
2PELLI (NSW)[4]6887638.42(3)A Debattista (Toolleen)
3EATON BALE (NSW)[4]84384FSTDR Camilleri (Lara)
4MISTY SANNETTE (NSW)[5]35175FSTDS Trotman (Fulham)
5QUIZMASTER (NSW)[5]31565NBTR Clark (Toolleen)
6BURRAWONGA KEVAN [4]2234438.41(6)J Birthisel (Yarrawonga)
7BARROOM COUNSEL [5]5246438.23(6)G Burke (Hazelwood North)
8MISS BO WICKED (NSW)[5]65575NBTP Gabriel (Toolern Vale)
9MANX KNIGHT [5]Res.61544FSTDR Hodgson (Axedale)
Race No. 5Grv Vic Bred Series Final8:28 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 425 metres at Bendigo Of $4,360 Prizemoney.
1st: $3,050 2nd: $875 3rd: $435.

No.NameFormBestTrainer

1CHEVSTA [4]5123124.01(3)M Mallia-magri (Avalon)
2PRETTY BOY GRIGG [5]2345223.95(6)M Turner (Lara)
3ULTIMATE BILLY [4]4573124.17(4)C Medcraft (Violet Town)
4ASTON AH CHEE [4]2174124.09(7)P Dapiran (Northwood)
5CRACKERJACK ANDY [4]1113123.73(8)A Courts (Lara)
6TITO MOJITO [4]1111123.76(2)M Giles (Tanjil South)
7LOGISTIC KID [5]32122NBTD Williams (Bannockburn)
8SATIN ICE [5]33552NBTJ Stewart (Melton)
9CRAZY HAWKE [5]Res.2622224.32(1)R Hayes (Toolleen)
10COOL BOOTS [5]Res.1432124.02(3)R Clark (Toolleen)
Race No. 6City Country Mid Distance Final8:48 PM (VIC time)
S/E Final event over 660 metres at Bendigo Of $14,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500.

No.NameFormBestTrainer

1THOMAS DEE [5]83343NBTM Chilcott (Heathcote)
2ALLEN YOBO (NSW)[5]51441FSTDT Mitchell (Lara)
3LALA SHIM [6]27432FSHA Dailly (Corio)
4HIT THE HIGHWAY [5]21111FSHA Langton (Anakie)
5BAMBA LAM BARNEY (NSW)[3]2513237.91(3)B Mills (Baddaginnie)
6IT’S A BUZZ [5]48261FSHW Vassallo (Devon Meadows)
7MILITANT MAN [5]36112NBTK Hunt (Eaglehawk)
8MONALEEN NED [5]76313FSTDD Murray (Napoleons)
9ALL INN AMY [5]Res.2387338.55(5)T Duncan (Harston)
10RUBY CABANG (QLD)[4]Res.7112438.26(1)G Berry (North Lismore)
Race No. 7Southern Cross Austereo9:08 PM (VIC time)
Free For All event over 425 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1PANTERA NERA (NSW)[3]3432623.79(7)G Burke (Hazelwood North)
2MIDNIGHT FLYNN [1]5145523.77(8)M Carter (Kialla)
3HOLLYWOOD JONES [1]1312223.98(6)R Clark (Toolleen)
4SPARKEEN [4]2263323.90(8)L Anstee (Huntly)
5SHOCKING ONYX [4]7155424.05(2)S Stefanos (Longwood)
6UNLAWFUL ENTRY [3]2532723.68(3)B Bravo (Lovely Banks)
7LEKTRA BLICAVS [4]1561424.12(3)J Sharp (Lara)
8QUINK [4]62T7724.09(2)B Brown (Axedale)
Race No. 8Chasers Function Centre9:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 500 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SHIRDON CONNORAE [4]2636528.79(8)I Garland (Longlea)
2IT’S A BLAST [5]25445FSTDW Vassallo (Devon Meadows)
3BUCKY BOY (NSW)[5]34445NBTA Debattista (Toolleen)
4RICKETY GATE [5]3146328.31(1)L Anstee (Huntly)
5WINSOME WARRIOR (NSW)[5]55683FSHR Clark (Toolleen)
6MILITANT CHIEF [5]7681228.07(1)K Hunt (Eaglehawk)
7DREAM OF FAME [5]65474FSHA Langton (Anakie)
8WHO TOOK JOHNY (NSW)[4]5371528.30(2)A Debattista (Toolleen)
9SUPERVISOR [5]Res.17568NBTP Stefanos (Longwood)
10MAXIMUM BELLA [5]Res.64857FSTDA Courts (Lara)
Race No. 9Go! Bendigo9:48 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 425 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MISS ROSSI [5]4275324.02(7)T Womann (Lara)
2NALLAK [4]2887123.69(8)D Massina (Golden Square)
3RED TONE [4]6823624.00(4)G Hansen (Daisy Hill)
4WET AND WILD [5]13167NBTA Powell (Stanhope)
5HONE IN [5]33634FSTDI Garland (Longlea)
6GUNMETAL REBEL [5]81554NBTJ Formosa (Heathcote)
7VANDERVILLE LADY [4]7585824.17(4)M Ellis (Nathalia)
8MISTER BROWN [5]3173TFSHM Giles (Tanjil South)
9ROLL ‘EM MAGGIE [5]Res.5321224.22(7)J Formosa (Heathcote)
10SKETCHY JACK (NSW)[5]Res.53466NBTB Shillington (Lara)
Race No. 10K9 Racers Syndication10:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RIVERSIDE DEB [5]37674NBTS Trotman (Fulham)
2NATTY ALLEN (NSW)[5]26346FSTDR Camilleri (Lara)
3CALEN (NSW)[5]5146728.45(5)C Newman (Chiltern)
4BURNING HOUSE [5]52174NBTM Chilcott (Heathcote)
5PROVEN MAY [5]8568528.60(8)J Formosa (Heathcote)
6ROGER’S IN TOWN (NSW)[5]81316FSTDM Carter (Kialla)
7TREWMANN (QLD)[5]55367NBTT Womann (Lara)
8FLAMING ELITE [5]546F728.42(4)A Bayliss (Daisy Hill)
9KRAKEN TOBIAS [5]Res.37478FSTDK Eyles (Murchison)
10AVATAR GIRL (NSW)[5]Res.5863528.32(8)P Triaca (Whroo)
Race No. 11Mcivor Rd Veterinary Clinic10:30 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NOONBARRA JOE [5]3763324.34(6)K Turner (Lara)
2IVY LANE [5]5137F24.02(4)G Kantzidis (Bundoora)
3ZIPPING BILLY (NSW)[5]24111NBTM Lanigan (Swan Hill)
4TUFFY BALE (NSW)[5]58453NBTT Mitchell (Lara)
5ALLEN JEER (NSW)[5]5241223.96(3)T Womann (Lara)
6SQUIRTO [5]4133224.14(7)S Gibson (Harcourt)
7HIT THE BEAT [5]1821F24.02(4)S Mckenzie (Woodvale)
8CAMPEON [5]3344324.25(1)P Frost (Heathcote)
9GOTTA PERMIT [5]Res.27544FSHB Kinder (Girgarre)
10ZIPPING ETHAN (NSW)[5]Res.47226NBTG Webb (White Hills)
Race No. 123bo 93.5 Fm10:53 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FOREVER MERRY [5]6723224.26(5)B Klemke (Heathcote)
2KIWI COLLISION [5]7237224.18(2)T Womann (Lara)
3MARLEY SPRITE [5]5121124.00(6)D Massina (Golden Square)
4ZAHRA BELLA [5]8263624.09(3)G Kantzidis (Bundoora)
5I’VE GOT BILLS (TAS)[5]51356NBTG Berry (North Lismore)
6TROV’S GEM [5]63314NBTB Kantzidis (Bundoora)
7ALLEN GABLE (NSW)[5]14224NBTB Shillington (Lara)
8HENRY’S FAULT [5]1154524.26(2)R Martin (Albion)
9PATRIOTIC STAR [5]Res.2581624.14(1)A Debattista (Toolleen)
10CRACKERJACK CAM [5]Res.47417NBTA Courts (Lara)