Monday 26th March 2012

Greyhound Box Draw For Bendigo – Monday 26th March 2012

Race No. 112:04PM (VICtime)
Maiden T3 event over 425 Metres at Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1LADY KOBYBOYN83576FSTDH A Wetzels (Seymour)
2DIJAMAKA BUCK76465FSTDM A Mcguire (Raglan)
3MAGPIE ARMY2748TFSHA M Rocke (Broadford)
4ASHANTI BEAR85857FSHM A Mcguire (Raglan)
5MAHLO EXPRESS1882FSHN Pace (Rockbank)
6FROM DAVINE56465FSHM A Mcguire (Raglan)
7FLUGELBINDER7F42NBTC J Bahen (Yuroke)
8ALL COOL KATE44255FSHP D Hammerstein (Ararat)
9QUEEN ANTON57FSHS H Kando (Lancefield)
10GUMVALE BLUE55835FSHS J Morvell ()
Race No. 2Mcivor Rd Veterinary Centre12:20PM (VICtime)
Maiden T3 event over 425 Metres at Bendigo Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1MEGA GIANT475F5FSHP Akathiotis (Reservoir)
2BING BEAR82483NBTP M Boots (Merrigum)
3BOWSTREET SIOUX78374FSTDM A Mcguire (Raglan)
4LADY SHIFT WELL23356NBTS O’Brien (Ballan)
5ASHANTI REGAL61758FSHM A Mcguire (Raglan)
6CANDY POWER48634FSHM A Mcguire (Raglan)
7DUSTY MATT4FSHB A Jacobs (Maiden Gully)
8CLOVALLEY BUTCH42453FSHG W Connell (Harston)
9WALKING BLUE68774FSTDD A Shovan (Adelaide Lead)
10LONG ISLAND LAD45254FSHB A Fothergill (Numurkah)
Race No. 3Topcat Video12:36PM (VICtime)
Maiden T3 event over 500 Metres at Bendigo Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1RAILWAY MITCH85764FSHJ M Torr (Eaglehawk)
2TI AMO ROSA77555FSHD A Schwarz (Dallas)
3OURGIRL JUDITH45T68FSHL C Slattery (Heathcote)
4OUR BOY JACKSON85577FSHL C Slattery (Heathcote)
5FAWN CHOW5236FFSHB A Fothergill (Numurkah)
6JOSH MILNE73258FSHJ Formosa (Heathcote)
7WHITE KING22452NBTP Sant (Werribee)
8 TURBO44646FSHA J Hitchcock (Tennyson)
9IMPULSIVE LADY47768FSTDS Gibilisco (Lockwood South)
10UNO KRYSTAL45526FSHA G Sacco (Wattle Flat)
Race No. 4Garrards Horse & Hound12:52PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SPOTTED PATCH45854FSTDV Giles (Bamawm)
2VALLETTA GRACE34552FSTDJ F Nicholls (Melton West)
3DARK OMEN21657NBTB C Brown (Axedale)
4MY MATE ROCKY13546FSTDJ Formosa (Heathcote)
5BUBSY WUBSY17774FSHW L Bocquet (Mullengandra)
6MAHLO MAGIC18488FSHN Pace (Rockbank)
7LIQUID LAUGH82465NBTK M Repia (Long Gully)
8SPIRIT OF GIGI888T7FSTDG Beattie (Ashwood)
9SWAN’S INK66556FSTDK J Ashton (Charlton)
10GOOD SENSATION88856NBTG Kantzidis (Bundoora)
Race No. 5Railway Station Hotel01:11PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 500 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1PAVLICH67456NBTS Gibilisco (Lockwood South)
2SHANRON GIRL12883FSHJ (Watergardens)
3COOL AND FUNKY75376FSTDH Theodorakopoulos (Elphinstone)
4HOT BULLION22345FSHJ H Kirk (Pascoe Vale)
5BALTIC TYPHOON44867NBTP A Love (Strathfieldsaye)
6RISE A KNIGHT67412NBTG J Glass (Kyabram)
7JUST JOHN23327FSTDK J Hunt (Eaglehawk)
8DASHING DAME54656FSTDG Beattie (Ashwood)
9CEE SNAKE57745FSTDN R Tait (Wangaratta)
10HOMECOMING QUEEN85876NBTJ Chircop (Lake Gardens)
Race No. 6Skill Training 01:31PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 500 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1RHONIN’S BLADE78884FSTDR Bibic (Bendigo )
2BLAME BRODIE88867FSHK J Ashton (Charlton)
3LUCRATIVE DEAL64736FSTDD C Baker (Golden Square)
4SLOW WHITE53573FSHN Vincent (Lal Lal)
5TARMAC BEAUTY65243FSTDW L Bocquet (Mullengandra)
6MODERN FANTASY17655FSHJ Worsfold (Girgarre)
7OSTEO LASS52677FSTDG Kantzidis (Bundoora)
8HOTLIPS CUTIE75475NBTB J Stephens (Tooborac)
9FLAME GRILLE52725FSHC J Bahen (Yuroke)
10ROUGH HOUSE31553FSHJ Formosa (Heathcote)
Race No. 7Chasers Function Centre01:46PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CEE 67272NBTN R Tait (Wangaratta)
2DIJAMAKA MONEY76533NBTD A Crocker (Strathfieldsaye)
3CUTTS ROAD2371124.20C Stanton (Clunes)
4TIM TAM TIM77372NBTM A Mcguire (Raglan)
5PURE SHOW7F56124.25J Barbara (Pascoe Vale)
6WATERLOO SUNSET53724FSTDB S Loft (Melton Sth)
7VALLETTA FLAME378T7FSTDJ F Nicholls (Melton West)
8JAQUI STRESS54577FSTDK R Ward (Mount Moriac)
9MAD CAPER17886FSTDJ A Capuano (Pyalong)
10MAGIC GEORGE88466FSTDM J Edwards (Broadford)
Race No. 83bo Fm 93.502:06PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 500 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1ROYAL DRILL66485FSTDG P Rigg (Girgarre)
2TARGET OCTANE76233NBTJ Formosa (Heathcote)
3ONYA JACK78323NBTB J Stephens (Tooborac)
4VUVUZELA48368FSTDJ Formosa (Heathcote)
5LUKE’S MEDAL77656FSTDC Stanton (Clunes)
6CALEB BALEP3876FSTDS J Doust (Euroa)
7MAGICAL OPENING47483FSTDP R Trim (Devon Meadows)
8DYNAMIC VIEW35772FSHC Mclennan (Airport West)
9DONS DAUGHTER78767NBTN M Carthew (Newcomb)
10REGAL COMMAND66658FSTDJ Formosa (Heathcote)
Race No. 9Mitchelton Wines02:21PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1PITSTOP OMEN83267FSTDG R Edwards (Broadford)
2CHARLIE CHARLIE65665FSTDV Giles (Bamawm)
3PADDY IRISH65553FSHK J Ashton (Charlton)
4GUNNADOO SWIFT38572FSTDC Stanton (Clunes)
5MODERN STONE67578NBTM Cahill (Riddells Creek)
6KIMBA ROSE23466FSTDP D Bartlett (Bamawm)
7RICEY656F5FSTDB J Stephens (Tooborac)
8BIG JOEY4T543NBTK R Ward (Mount Moriac)
9STRAWBERRY FIELD66737FSTDK J Eyles (Murchison)
10GUNNA GET YA78735NBTW Hooke (Huntly)
Race No. 10Warehouse Sales02:41PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1WILD BIG DADDY67786FSTDG Kantzidis (Bundoora)
2CHALUDA44265FSHC Kiernan (Pascoe Vale)
3HIGH THYME4372124.34G L Long (Neilborough)
4CLASSIC ME13676FSTDD H Keanelly (Golden Square)
5LEXTON LAD21645FSHD K Sheridan (Talbot)
6JOOT CHA NUAAN38568FSHS O’Brien (Ballan)
7BAD SAM66737FSHM A Mcguire (Raglan)
8MISS PROMISCUOUS27673NBTP D Hammerstein (Ararat)
9REDLINE TASK78867FSTDW L Miller (Skipton)
10MR. CHOW82354FSHJ Formosa (Heathcote)
Race No. 11Bendigo Ford02:56PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1DESERT EAGLE64353NBTR J Glass (Kyabram)
2SPEED PRINCE88448FSTDB A Fothergill (Numurkah)
3AZARENKA41578NBTA M Rocke (Broadford)
4TIGER LIZZY78877FSTDP M Boots (Merrigum)
5DEMON HERITAGE415FSHC J Bahen (Yuroke)
6SLIPAWAY COOL6128FSHK Quinn (Cundare)
7CATCH ON76183NBTB L Ryan (Werribee)
8WYN GATES4515124.92B L Pell (Campbells Forest)
9PURE NAMRON72216FSHG Couldridge (Newstead)
10SHADES OF SIENNA46166NBTP Dapiran (Seymour)
Race No. 12Mtd03:15PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 425 Metres at Bendigo Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1GIDRA JOE64588FSTDW Portelli (Rockbank)
2HANG ON WAIT75762NBTP J Frost (Heathcote)
3BUFFY’S BOY3256124.59P M Boots (Merrigum)
4STINGER ONE78745FSHD K Sheridan (Talbot)
5JAY BEE CEE58784FSHF H Vantaarling (Tallygaroopna)
6DIAMOND KATIE52713FSHF Spiteri (Sunshine West)
7LYKA GEE SIX7535124.45P R Trim (Devon Meadows)
8COLD SNAP16646FSTDM A Mcguire (Raglan)
9MR. FROSTY85226FSTDS L Thomas (Sandon)
10JOHNNY MANG71614FSHF A Meyer (Maryborough)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments