Wednesday 20th March 2008


Race 1 ROOTY HILL RSL GOLDRUSH S/FINAL 1
Maiden Semi Final 430 Metres 06:48PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 51 BUTTERFLY EFFECT 24.83 K G Patterson
2 1 ELUSIVE TIGER 24.49 R J Martin
3 262 MOUTH WASH NBT L P Redenbach
4 72431 HAYLI JAYDE 24.64 N L Marum
5 2531 SHELLACKING 24.88 J R Britton
6 1 PARRACRYL 24.40 W A Vassallo
7 28351 TELL EM 24.37 S Meilak
8 2 SORMAZ NBT J R Maple
9 41572 EASTERN ROADIE Res. NBT R J Giles
10 82372 DR. MEDDLER Res. NBT L Sheppard

Race 2 ROOTY HILL RSL GOLDRUSH S/FINAL 2
Maiden Semi Final 430 Metres 07:05PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 2 RALPHY NBT J M Torr
2 41 ZOOM AROUND 24.42 A T Reid
3 2 ALOTTA MOJO NBT W A Vassallo
4 1 JADA KATE 24.45 M M Shaw
5 2741 WOODY BE GOOD 24.33 D B Curtain
6 1 RONCHI 24.71 A G Inglis
7 32 BRUMBY JACK NBT G F Taylor
8 2521 TWO FACED 24.65 C Croft
9 2 OAK THUNDER Res. NBT G Pattichis
10 2 BINDY STRIKE Res. NBT C Russell

Race 3 ROOTY HILL RSL GOLDRUSH S/FINAL 3
Maiden Semi Final 430 Metres 07:28PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 73P42 BINDAY RUSH NBT S W Burke
2 73481 CHEAP AND CHIC 24.71 A Scott
3 31 BOOMA SAM 24.70 G Couldridge
4 33231 BEE SPEARS 24.42 W A Vassallo
5 1 BAD GLENNY 24.43 J R Maple
6 2 WILD OUTLAW NBT J S Ennis
7 472 CUSTOM OAK NBT H L Gates
8 1 UNCRUSHABLE 24.02 C J Bahen
9 2 CLEVER STRIKE Res. NBT C Russell
10 65542 UNO’S A WAY Res. NBT C Johnson

Race 4 ROOTY HILL RSL GOLDRUSH S/FINAL 4
Maiden Semi Final 430 Metres 07:50PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 62332 MONASITO NBT D I Burnett
2 44271 BOOMA HERBIE 24.79 G Couldridge
3 33261 ABE’S ODYSSEY 24.61 C J Bahen
4 2 BAD BOY LATINO NBT D B Curtain
5 132 VISABLE SECRET 25.09Q S L Bacon
6 1 BUSH KNIGHT 24.39 A Langton
7 1 JUST EILEEN 24.58 P M Patterson
8 1 RENOVATING 24.38 J M Torr
9 2 MIROKU MASTER Res. NBT R J Giles
10 2 DAVEY MILNE Res. NBT B J Milne

Race 5 MTD BENDIGO GOLD CUP HT1
Special Event Heat 430 Metres 08:08PM
$1180-340-170 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 81125 EL GALO FSH J Thompson
2 11115 COOL TEMPTATION 24.46 S E Stefanos
3 51474 COULTA LIL NBT R J Britton
4 57413 OUR ROCK STAR NBT S Labozzetta
5 17118 GALBA CHRIS 24.35 J R Maple
6 44464 YOUNG IREDETTA 24.14 M F Hughes
7 15174 ANOTHER GOSSIP 24.57 T Womann
8 13582 HILLMARK BALE 24.72 P L Hunt
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 6 MTD BENDIGO GOLD CUP HT2
Special Event Heat 430 Metres 08:28PM
$1180-340-170 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 83686 MAXIMUM REV’S 24.31 R J Britton
2 15412 LOCHINUI NBT J Thompson
3 33377 MISS POSSESSIVE 24.37 L P Redenbach
4 11512 NITRO NORI NBT D N McDonald
5 18643 CRACKA BALE 23.91 G J Bate
6 52235 GOING BATTY FSH D I Burnett
7 44221 DEBBIE SAQUAN 24.49 E J Stanley
8 61752 INVASION CHIEF 24.22 D J Williams
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 7 MTD BENDIGO GOLD CUP HT3
Special Event Heat 430 Metres 08:48PM
$1180-340-170 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 45112 IMPACTOR 24.16 G J Guy
2 44663 WAVECATCHER NBT T Womann
3 34155 JUICY LUCY FSH P Blyth
4 12114 ZOOLANDER NBT C J Bahen
5 35121 EL MASRI BALE 24.51 P L Hunt
6 11618 PURE CONQUEST NBT D Murray
7 45564 JACARANDI FSH D W Knocker
8 33521 RUNNING WAR KING 24.46 L E Jones
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 8 MTD BENDIGO GOLD CUP HT4
Special Event Heat 430 Metres 09:08PM
$1180-340-170 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 27223 GO TO AFRICA 24.34 T Duncan
2 81312 GO WILD JACK NBT K R Ward
3 55424 FAROS 24.37 S Clarke
4 12F67 MERL’S DADDY NBT T Womann
5 12217 TOP FUEL FSH G M Rounds
6 52221 LIMPINWOOD REX 24.38 G J Bate
7 24231 FOUR WAY POWER 24.05 G Kantzidis
8 61386 BENT FSH R J Britton
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 9 MTD BENDIGO GOLD CUP HT5
Special Event Heat 430 Metres 09:28PM
$1180-340-170 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 57244 REGAL THYME 24.38 G L Long
2 26155 HONKY TONK DADDY 24.38 G J Bate
3 11417 LIFE OF BRIAN 23.96 P M Tabone
4 12132 KYRA SHIRAZ FSH D I Burnett
5 * * * VACANT BOX * * *
6 51111 DECEPTION BAY 24.08 J W Sayle
7 35415 BIG NOSE 24.08 R J Redenbach
8 22577 TREW SENSATION NBT T Womann
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 10 MTD BENDIGO GOLD CUP HT6
Special Event Heat 430 Metres 09:48PM
$1180-340-170 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 83832 GAZA RELTUB FSH R J Britton
2 11342 REDGUM ASSASSIN FSH G J Bate
3 11165 TREKSET 24.24 J Dennett
4 33511 NORTH SEA 24.05 T Womann
5 55412 PINGA FSH A M Harper
6 12221 RUPTURE 24.37 A Shovan
7 64411 STONER BALE FSH P L Hunt
8 34143 PADDY’S FLAME NBT P E Giles
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 11 MTD BENDIGO GOLD CUP HT7
Special Event Heat 430 Metres 10:09PM
$1180-340-170 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 13158 PETE’S CONQUEST NBT D Murray
2 24835 PROPEL 24.39 G Kantzidis
3 47321 DIVINE LINE 24.47 R Quigley
4 81246 FLYING KANGAROO NBT T Womann
5 32262 COYOTE SPUR 24.61 J R Maple
6 27111 TAIPAN BALE FSH G J Bate
7 12331 FLINDERS STREET 24.07 K J Iles
8 43176 HAYLI’S MATE 24.12 E J Stanley
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 12 MERRYFIELDS KENNELS
Grade 5 430 Metres 10:28PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 44425 SOUNDTRACK NBT R J Whybrow
2 12675 LITTLE PWAGGI NBT S E Stefanos
3 42173 CIAMMY FSH R J Whybrow
4 48666 GLENVILLE JET FSH D I Burnett
5 * * * VACANT BOX * * *
6 48877 WRONG WAY JACK 24.47Q B G Jones
7 72138 BOOMA MABS FSH G Couldridge
8 34785 RONMAR FSH P E Giles
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *