Friday 18th November 2011

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday 18th November 2011

Race No. 1Functions @ The Beckley Centre07:08PM (VICtime)
Maiden event over 460 Metres at Geelong Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1KEVIE CRUNCHER472FSTDK G Height (Toora)
2NEVIL LONGBOTTOM25442NBTM J Dopper (Lara)
3MOLOKAI61232NBTD Geall (Lara)
4SISCO HOT3FSHG Kantzidis (Bundoora)
5ROCKIN’ SURF3863NBTZ Aleksov (Brookfield)
6SAMANTHA’S OAK83FSHT Braden (Epping)
7LEKTRA OTTENS73FSTDA L Dailly (Anakie)
8BARLEY BALE2FSHA L Dailly (Anakie)
9SPA OCKY55437NBTB A Mccoll (Daylesford)
10LEKTRA SWEET634NBTA L Dailly (Anakie)
Race No. 2Christmas Parties Available07:27PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 520 Metres at Geelong Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1WHAT AN EFFORT55P2130.56D P Davis (Melton West)
2PRINCESS MELANIE67866NBTK A Collyer (East Coburg)
3HENDO22447FSTDB I Hiscock (Long Gully)
4FROMELLES24683NBTG Watts (Lara)
5SWAHILIAN87685NBTZ L Lowien (Taylors Hill)
6LIL MISS FANTASY565F7FSTDP J Smith (Sunbury)
7RISING SPIRIT11878FSHM S Schmidt (Devon Meadows)
8JAC’S MATE JILL47744FSHB J Wells (Romsey)
9RIVERDALE BRANDY71178NBTI L Green (Little River)
10INDI OCTANE63327FSTDD C R Field (Werribee)
Race No. 3Www.beckleycentre.com.07:49PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING MALDINI31FSHG J Bate (Lara)
2EL LOBO2213FSHD G Crawford (Pearcedale)
3GREYSYND NITRO2221423.30P C Anderton (Devon Meadows)
4REGAL COMMAND32573NBTA Spiteri (St Albans)
5AUSSIE REBEL14318FSTDP Akathiotis (Reservoir)
6LIFES FOR LIVING71352FSTDI R Vigor (Anakie)
7ONLY BLUFFING64751FSHS O Mills (Tooradin)
8CHYNA RUN73217FSTDM A Delbridge (Balliang)
9MISS CHARRO15856NBTT Womann (Lara)
10BLING BALE63746NBTS J Collins (Lara)
Race No. 4Happ 5o Th Ted & Beryl Ht108:08PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1TIGER 61473NBTM Marshall (Pentland Hills)
2IRINKA TOBY5723530.55A J Osborne (Pearcedale)
3ROYAL DRILL8632FNBTG P Rigg (Girgarre)
4MISS DYNASTY47478FSTDT Womann (Lara)
5FAY’S PRIDE54677FSTDG Kantzidis (Bundoora)
6WHY NOT ROBBIE15155FSTDW T Gray (Wendouree)
7HAITI BALE35671FSTDS J Collins (Lara)
8SISCO BIG47227FSTDH L Collins (Lara)
Race No. 5Christmas Dining Available Ht208:27PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1SHUNTED47285NBTR J Britton (Lara)
2DOUBLE JEOPARDY18656NBTJ R Britton (Anakie)
3LEKTRA FLY14611NBTL Delbridge (Balliang)
4CREDIT CRUNCHER67761FSTDK G Height (Toora)
5MOUSE’S IMAGE53622FSTDC Darmanin (Rockbank)
6GALAXY HIGH58223FSTDD B Curtain (Drouin)
7BIT FAMOUS74138FSHM Wright (Allansford)
8SELECT BREAKER65526NBTT Womann (Lara)
Race No. 6Tab Sportsbet08:48PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1HUTMAKER8871126.18R J Britton (Lara)
2BREATHE FEAR1414625.67G Shingles (Eden Park)
3BIGBOY JOSH55762NBTR J Britton (Lara)
4CEE ANNA ROSE11613NBTJ A Murphy ()
5GOLDIE BALE5778525.86G J Bate (Lara)
6ZALDINI14115NBTR Clark (Toolleen)
7EXCELLENT CHOICE4118726.00C M Schmidt (Devon Meadows)
8SUPER RICO4571226.04S Taylor (Keilor East)
9ELITE APPLE74546NBTV P Awramenko (Waurn Ponds)
10CHAZ36566NBTJ P Psaila (Little River)
Race No. 7Veolia Environmental Services09:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN HIT76622NBTP J Mccoll (Kooroocheang)
2ARVO’S STEFAN31784NBTM A Delbridge (Balliang)
3JAY’S BIG DADDY51764NBTJ L Scott (Gisborne South)
4DYNA BARJI26545FSHA L Dailly (Anakie)
5STEFAN BALE41F85NBTG J Bate (Lara)
6GONZALO BALE65542NBTM A Delbridge (Balliang)
7WHERE’S ME BUNDY63354NBTC A Farrugia (Melton)
8ELITE CITY62844NBTN L Gost (Little River)
9WHERE’S HE SHALL27455FSHD G Crawford (Pearcedale)
10ELISA BALE67762NBTS J Collins (Lara)
Race No. 8The Beckley Centre Ht309:28PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1GOLD COAST GAZZA11726FSHR J Britton (Lara)
2MAXIM REALITY33237NBTJ R Britton (Anakie)
3ARAGORN87524NBTJ R Britton (Anakie)
4CORAZON BALE55253FSTDS J Collins (Lara)
5BULLICOURT DYLAN43153NBTR Clark (Toolleen)
6FLIP BALE52725FSTDG J Bate (Lara)
7DIAZ BEAUTY48657NBTT Womann (Lara)
8COLE BALE1731FSTDS J Collins (Lara)
Race No. 995.5 K-rock09:48PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1SISCO RETURN6188623.06H L Collins (Lara)
2TANDAR LASS1838622.49R K Stack (Lara)
3FLYING JAZZ1222422.94P R Lambert (Melton)
4SUPER NITRO2116322.64M P Ellis (Nathalia)
5SELYNYA SURPRISE25336NBTS A Coates (St Albans Park)
6HAMEL8713722.85G Watts (Lara)
7JINDERAVILLE4624122.63M P Ellis (Nathalia)
8SUPER TRAIN7863722.85J R Maple (Little River)
9PEDRO BOY38578NBTT Womann (Lara)
10MISS BUNKER2343623.01L Delbridge (Balliang)
Race No. 10Dining Packages Available10:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1WHISPERING WIND23714FSHA Langton (Anakie)
2CHOCTANE13342NBTG Kantzidis (Bundoora)
3SPA IZZY3312FSHP J Mccoll (Kooroocheang)
4EDDY’S REVENGE55213FSHG H Euvrard (Calivil)
5RISK IT ALL1726.22C Darmanin (Rockbank)
6ELLEN BALE56725NBTA L Dailly (Anakie)
7RIVERDALE SUNNY13744NBTI L Green (Little River)
8RED NORM34313FSHD G Crawford (Pearcedale)
9WILD BIG DADDY82535FSHG Kantzidis (Bundoora)
10IRINKA BRIAN66472FSTDG Osborne (Pearcedale)
Race No. 11National Greyhound Form10:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1LUCY ROBBO55877FSHJ D Frewin (Newtown)
2ELITE LOMBO54256NBTN L Gost (Little River)
3ARVO’S AFRICANO24528NBTM A Delbridge (Balliang)
4SMOKY’S TURN28275NBTM S Schmidt (Devon Meadows)
5BRECKENRIDGE23223NBTJ L Frusher (Lara)
6GREYSYND ICE41275NBTP C Anderton (Devon Meadows)
7EL BLAZING5554322.86T Womann (Lara)
8NOBLE SUDOKU4531322.79M K Lloyd (Anakie)
9SUNKISSED DREAMS18474NBTT R Shovan (Yea)
10ZEBIDIAH21316FSHD G Crawford (Pearcedale)
Race No. 12Velocette @ Stud10:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK MIRANDA241FSHM A Delbridge (Balliang)
2ROYAL STEALTH21323.14B C Walker (Rowville)
3GIDRA JOE2854723.44W Portelli (Rockbank)
4BRING IT HOME1FSHG Kantzidis (Bundoora)
5MODERN MISSILE38343NBTR J Britton (Lara)
6WANALTA STORM6122.73M A Nash (Little River)
7HORACE SLUGHORN2265823.25M J Dopper (Lara)
8DAISY FLAME46572NBTT Womann (Lara)
9ROQETTE712FSHD G Crawford (Pearcedale)
10PROVEN BREEZE217FSHP J Mccoll (Kooroocheang)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments