Friday 28th October 2011

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday 28th October 2011

Race No. 1The Beckley Centre07:06PM (VICtime)
Maiden event over 400 Metres at Geelong Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1RUN FOR SIX2FSHD W Jones (Haddon)
2REACH YOUR LIMIT3FSHM T Quick (Haddon)
3ROCKIN’ SURF38FSTDZ Aleksov (Brookfield)
4COURTNEY BAY274FSHB J Fish (Dennington)
5LATIKA152FSHT A Deglaitis (Moolap)
6BELLE’S BERTA3FSHR J Baker (St Albans)
7REGO DUE5FSHJ R Higgins (Linton)
8QUEEN OF KINGS41623NBTL K Baker (Wyndham Vale)
9NATIVE WINE6T47NBTB D Jones (Lara)
10GOLDEN SUPREME25885FSHK W Mitchell ( Shore)
Race No. 2Veolia Environmental Services Ht107:28PM (VICtime)
Maiden Heat event over 460 Metres at Geelong Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1HOT OR NOT4FSHT Womann (Lara)
2OUR ALEXUS27222FSHP T Wadden (Darley)
3ZULTAN13664NBTT A Deglaitis (Moolap)
4BEE BEE SEE5FSHN Moon (Yarraville)
5MISS HONDOFSHT Womann (Lara)
6DARCY BALE82223NBTS J Collins (Lara)
7CAROL BALE22FSHS J Collins (Lara)
8LEKTRA SWEETFSHA L Dailly (Anakie)
9KATATHANI785FSHG S J Ennis (Sandhurst)
10NICK’S MY MATE85476FSTDT P Howat (Glenroy)
Race No. 3Great Chase @ Geelong Nov. 3rd Ht207:48PM (VICtime)
Maiden Heat event over 460 Metres at Geelong Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1MISS CHAPARALFSHT Womann (Lara)
2NEVIL LONGBOTTOM2254NBTM J Dopper (Lara)
3WANALTA STORMFSHM A Nash (Little River)
4BARBARA BALE2263NBTS J Collins (Lara)
5ERIC BALE5FSHS J Collins (Lara)
6FOX IN SOXFSHB E Finn (Herne Hill)
7EL ZHAR3FSHM W Lowe (Woorndoo)
8FIZZING WIZZBEES2FSHI L Cockerell (Buckley)
9NICK’S MY MATE85476FSTDT P Howat (Glenroy)
10KATATHANI785FSHG S J Ennis (Sandhurst)
Race No. 4Tab Ht308:06PM (VICtime)
Maiden Heat event over 460 Metres at Geelong Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1CARL’S CURSE32NBTC D Schlensog (Corio)
2EL BLACK GALO6FSHP L Lowe (Woorndoo)
3SPOT THE ROCK3326FSHH L Collins (Lara)
4TINY POWER437NBTD S Mccarthy (Altona)
5MINI MITCHFSHT Womann (Lara)
6ALOHOMORA74738NBTM J Dopper (Lara)
7HENNA BALE744NBTA L Dailly (Anakie)
8RIVERDALE CASSIEFSHI L Green (Little River)
9KATATHANI785FSHG S J Ennis (Sandhurst)
10NICK’S MY MATE85476FSTDT P Howat (Glenroy)
Race No. 5Veolia Environmental Gel Ht108:28PM (VICtime)
Special Event Heat event over 460 Metres at Geelong Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1FINBAR MCCOOL5531425.77C J Bahen (Yuroke)
2DAVID BALE31222FSTDG J Bate (Lara)
3BLACK HOMBRE12174NBTA J Britton (Lara)
4UP AND AWAY5625TFSHG J Bate (Lara)
5DYNA GALA6344125.81A L Dailly (Anakie)
6OH WATTA NITE2214225.94J Thompson (Pearcedale)
7SISCO DIAMOND2588426.02H L Collins (Lara)
8LEKTRA FLY8221425.79L Delbridge (Balliang)
9STEFAN BALE541F8NBTG J Bate (Lara)
1088868NBTS Divers (Tamleugh)
Race No. 6Veolia Environmental Gel Gold Cup Ht208:48PM (VICtime)
Special Event Heat event over 460 Metres at Geelong Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN ELROY61571NBTG J Bate (Lara)
2QUEEN OF CYPRUS41142FSHJ R Britton (Anakie)
3LEKTRA GRANDE5515726.32A L Dailly (Anakie)
4STAR DIAMOND5657225.87D J Irby (Rosebud)
5FLASH 31415FSTDG S J Ennis (Sandhurst)
6ALLEN LENNOX235F7NBTG J Bate (Lara)
7BOUNCER NORRIS1461226.00S Divers (Tamleugh)
8KINGA ZAC1528125.79R J Douglas (Heathcote)
9HOT GRILLE15651NBTC J Bahen (Yuroke)
10CHIEF JUSTICE42228FSHP J Rayner (Dakabin)
Race No. 7Veolia Environmental Gel Gold Cup Ht309:08PM (VICtime)
Special Event Heat event over 460 Metres at Geelong Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1EURICO BALE5511F26.12M A Delbridge (Balliang)
26143525.50A L Dailly (Anakie)
3AUTOAMERICAN1651125.59S J Mckenna (Napoleons)
4IT’S MANIC3117125.92W A Vassallo (Devon Meadows)
5MUNGO MAN7523525.94A J Britton (Lara)
6KATSIDIS3323525.68G J Bate (Lara)
7ED PACINO3441126.02R C Bartolo (Avalon)
8WITHCOTT WARRIOR11163NBTT W Brett (Grandchester)
9HOT GRILLE15651NBTC J Bahen (Yuroke)
10CHIEF JUSTICE42228FSHP J Rayner (Dakabin)
Race No. 8Veolia Environmental Gel Gold Cup Ht409:28PM (VICtime)
Special Event Heat event over 460 Metres at Geelong Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN BULLMAN64422NBTG J Bate (Lara)
2DYNA BERT6T15325.73A L Dailly (Anakie)
312T1626.11G S J Ennis (Sandhurst)
4WARNING LABEL3147125.90A Langton (Anakie)
5SAVE OUR SONS11181FSHJ Thompson (Pearcedale)
6GABLE LID61312FSHR J Britton (Lara)
7BUDDY ROX77121FSTDC J Bahen (Yuroke)
8MARBRO MAN31111FSHS Brown (Abermain)
9STEFAN BALE541F8NBTG J Bate (Lara)
10CHIEF JUSTICE42228FSHP J Rayner (Dakabin)
Race No. 9Veolia Environmental Gel Gold Cup Ht509:48PM (VICtime)
Special Event Heat event over 460 Metres at Geelong Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA EXPRESS62257NBTA L Dailly (Anakie)
2PEGGY MAY11111FSTDJ Thompson (Pearcedale)
3STAGGER17321NBTG W Selkrig (Devon Meadows)
41652525.80V P Awramenko (Waurn Ponds)
5CHEESE SOUFFLE17741FSHG H Euvrard (Calivil)
641116FSHG J Bate (Lara)
7ALLEN LAWSON65232FSHG J Bate (Lara)
8HUTMAKER24728FSTDR J Britton (Lara)
9HOT GRILLE15651NBTC J Bahen (Yuroke)
10APACHE LEAP88868NBTS Divers (Tamleugh)
Race No. 10Veolia Environmetal Gel Gold Cup Ht610:08PM (VICtime)
Special Event Heat event over 460 Metres at Geelong Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1ICEMAN RAIKKONEN1722FNBTJ R Britton (Anakie)
2GULA BALE13111NBTS J Collins (Lara)
3ALLEN HERTZ13146NBTG J Bate (Lara)
4SHEREEN BALE21561NBTG J Bate (Lara)
5CLAY PAN8711626.00R J Britton (Lara)
6SUPER PAYMENT1463225.97J R Maple (Little River)
7BIG STUD1371225.98R C Dunne (St Albans)
8KING FOX5721325.86C D Schlensog (Corio)
9APACHE LEAP88868NBTS Divers (Tamleugh)
10STEFAN BALE541F8NBTG J Bate (Lara)
Race No. 11Cup Dining Available10:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE APPLEF4745NBTV P Awramenko (Waurn Ponds)
2HALLE BALE21854NBTA L Dailly (Anakie)
3ROUSE FLYER31537NBTP A Fish (Dennington)
4DARYL BALE13374NBTS J Collins (Lara)
5POWER BOMB711FSHA L Dailly (Anakie)
6LEKTRA STRIKE3422126.27A L Dailly (Anakie)
7HOUDINI25323NBTM K Lloyd (Anakie)
8KENNY POWERS114125.98S L Hood (Pearcedale)
9GAYLAH BALE56348NBTS J Collins (Lara)
10THANKS BAZ18768NBTT Monaghan (Darley)
Race No. 12Www.beckleycentre.com.au10:46PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 400 Metres at Geelong Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1DJERRKURA48646NBTR L Rogers (California Gully)
2SNOWFLAKE’S HOPE57863NBTD J Irby (Rosebud)
3MOVE OVER TIGER77742NBTB Pell ()
4WHERE’S KEVIN83687NBTZ L Lowien (Taylors Hill)
5MILKY JOE62416NBTC Stanton (Clunes)
6MISTA GALO514FSHP S Matthews (Buninyong)
7PADDY IRISH35675NBTC Stanton (Clunes)
8SHIFTY MIFTY8225622.96S Liuzzi (Lara)
9FAWN SURFER7678822.84T L Collins (Lara)
10MAJESTIC MILLIE77866NBTM Roberts (Bacchus Marsh)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments