Monday 21st April 2008


Race 1 GEELONG AUSTRALIA HT1
Maiden Heat 347 Metres 11:40AM
$355-105-50 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 BOOMA POSSEY FSH G Couldridge
2 64 HOT SAQUAN FSTD E J Stanley
3 474 BOBBY NBT G R Hopper
4 6 BIG TIME PLAYER FSH R T Hennessy
5 22642 BOMBA STYLE FSH M Chilcott
6 CHEEKY MELODY FSH A Lamarca
7 BING BLITZEM FSH R J Britton
8 63 STAR TOUCH FSTD T Womann
9 27176 LIKE A JET Res. NBT C Warner
10 8385 KINDA LOONEY Res. FSH G Mitchell

Race 2 ULTRATUNE CORIO HT2
Maiden Heat 347 Metres 12:00PM
$355-105-50 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 7 KEENE FRANCES NBT F Matthyssen
2 WITCHING HOUR FSH N C Darragh
3 64236 GUNBAR JILL FSTD T D Harvey
4 BOOMA ROGER FSH G Couldridge
5 ON THE LIST FSH W C Elmer
6 5 DASH OF MYSTIQUE FSTD A Langton
7 65 MASTER GUARDIAN NBT G Kreskas
8 3356 OUR KOUKLA NBT J Bahler
9 83718 AFTER TASTE Res. NBT T D Ross
10 544 NO GO ZONE Res. NBT E J Stanley

Race 3 CONNECTEL GEELONG HT3
Maiden Heat 347 Metres 12:20PM
$355-105-50 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 7 MONKEY MCMURRAY NBT G R Hopper
2 BIG KEV RELTUB FSH R J Britton
3 2 LOST WORK DAY NBT J B Hosking
4 76427 WHITNEY NBT P E Moss
5 7 RICH CARESS FSH J R Bushell
6 4 LUCKY SAQUAN NBT E J Stanley
7 44374 UNO TURTLE NBT A G Sacco
8 RUBY ROSE LEE FSH C Ellingham
9 87354 SHARK BLUE Res. NBT C Stanton
10 3368 KAZZA’S LEGEND Res. FSH T D Harvey

Race 4 PRO ALARMS GEELONG
Grade 5 No Penalty 347 Metres 12:42PM
$470-135-70 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 38236 ROCKIN’ LARRICKI 20.15 L I Cox
2 67424 SALLY’S TOLL NBT M K Lloyd
3 57552 MAX METEOR FSTD S P Sutcliffe
4 68682 CHIPPY BOY NBT M A Delbridge
5 16167 HOODED CHILL 19.70 J A Adlam
6 15187 BOOMA JACKO 20.09 G Couldridge
7 51721 CHANTAIL’S ROSE NBT L V Iredale
8 71813 SISCO KING 19.93 M L Mallia-Magri
9 48238 WHERE’S NEMO Res. NBT O McGovern
10 8F634 ELITE BELJAY Res. 20.21 A J Scott

Race 5 RANVET SPRINT OIL
Grade 5 No Penalty 457 Metres 01:01PM
$470-135-70 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 72182 STORM DRIVEN NBT T Maurer
2 61385 COUNT CORRECT 26.27 J R Higgins
3 46525 RED PENNY FSH G G Allen
4 12342 JESSYBARR FSTD I Sergienko
5 32146 JALMARRO 26.00 R J Britton
6 76443 SPECIAL DAISY NBT T Womann
7 17165 EXCEPT A ROSE FSTD J Sammut
8 22815 SEDDON RITA 26.37 D A Rudd
9 74628 WHY NOT CONNY Res. NBT W T Gray
10 46254 HEZA ONE Res. FSTD P E Moss

Race 6 TOP CAT VIDEO
Grade 5 No Penalty 600 Metres 01:17PM
$470-135-70 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 51472 SADDLER JACK FSTD N P Walsh
2 65163 ALVIN 36.12 M L Mallia-Magri
3 17432 KIPPIN’ FSTD J S Ennis
4 4F255 STEPHEN DAVID NBT J R Higgins
5 61138 AWESIMUS MAXIMUS 34.75 P C Brown
6 17633 SMOKEY CONQUEST 34.87 R J Britton
7 28787 ALARNA’S WISH FSTD K W Dillon
8 67148 STAR CLASS NBT P C Brown
9 73388 BOSS LADY Res. 34.76 M J Cowling
10 47837 BATTY’S BANJO Res. FSTD K M Bravo

Race 7 COOPERS COPIERS GEELONG
Grade 5 No Penalty 457 Metres 01:36PM
$470-135-70 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 18271 KAY ESS PENNY FSH N J Perry
2 77627 CREAM CARAMEL 26.02 E J Stanley
3 67134 PROPEL NBT G Kantzidis
4 12223 HASTY SHIRAZ 26.06 F B Hills
5 24773 SILVER BLITZ NBT M K Lloyd
6 12453 DISH LICURIA FSH G G Allen
7 23155 SHANLYN ROCKY NBT L M Larsen
8 73417 SALSA NBT A F Giuffre
9 18844 BROTHERS BARD Res. NBT M Roberts
10 33776 KEILANA Res. NBT G J D Brett

Race 8 JINDALEE WINES
Grade 5 No Penalty 457 Metres 01:52PM
$470-135-70 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 54564 HOLD ‘EM BARRY NBT M Chilcott
2 73161 HASTY PRINCE 25.95 F B Hills
3 37142 BUSH FELLA 25.88 N P Walsh
4 22684 SHANLYN COBRA 25.90 S L Larsen
5 62765 STRESS UNLIMITED 25.86 K R Ward
6 54271 WILLOW FSH L V Iredale
7 11486 LINDY HOP 26.00 R J Britton
8 66742 COOL HALO 26.40 P J Burley
9 46446 STAR RAMBLER Res. 25.93 R J Britton
10 16447 AROLOK BOUNCE Res. NBT P A Riches

Race 9 KENNARDS HIRE BELMONT
Grade 5 No Penalty 347 Metres 02:11PM
$470-135-70 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 41 FLYING COL 20.15 C J Xerri
2 21483 GIRL YOU WANT 20.45 J R Higgins
3 74252 JET HOME KYE NBT J D Perkins
4 48276 SISCO PACE NBT J D Frewin
5 32315 JANE’S A DIVA 20.20 D J Brown
6 85873 BOOMA MABS 20.17 G Couldridge
7 12723 LIGHTNING LEW NBT D F Brodtman
8 37315 TASSIE BEAR NBT M F White
9 52516 GRACY AGAIN Res. 20.44 C Stanton
10 88227 FOREIGN PRINCESS Res. NBT C Stanton

Race 10 QUEST ENVIRONMENTAL
Grade 5 No Penalty 457 Metres 02:27PM
$470-135-70 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 14366 MOON WHISPER FSTD P C Brown
2 72261 DESTINY’S PRIDE NBT B J Iredale
3 36247 MOUYONG SAM NBT W B Duniam
4 65652 SCRUPULOUS 26.12 I Sergienko
5 42718 BOOMA HERBIE NBT G Couldridge
6 47364 MOLLY BUZZER 26.17 G Kantzidis
7 4167 STONE COLD STEVE 26.71 A J Scott
8 66364 SAILAWAY BOUY NBT B J Cunningham
9 2148 SURPRISE YA DADY Res. FSH A Stewart
10 63464 YODELLING YODA Res. FSTD P R Lambert