Monday, 31 March 2014

Greyhound Box Draw For Geelong – Monday, 31 March 2014

Race No. 1Www.tab.com.au3:51 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BELLA BROCCOLI [M]42844NBTT Alister ( Sth)
2NALA’S KNOCKIN [M]67868NBTA Blake (White Hills)
3HELLO DASH [M]38577NBTA Galea (Sunshine )
4MISS SPEED [M]57456NBTA Marum (Devon Meadows)
5DYNA ZONE (NSW)[M]754FSHS Collins (Lara)
6MISTER MARSHMAN [M]26488FSHL Allen (Darnum)
7PENNY BANGER [M]37FSHM Nash (Little River)
8NIKITA’S PINTO [M]65764NBTT Kennedy-harris (Somerville)
9GINLEE’S JEWEL [M]Res.54376NBTF Alister (Cranbourne South)
Race No. 2The Beckley Centre Geelong4:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1REGAL ENSIGN [M]76676NBTW Lambert (Sunbury)
2TEEGAN’S LAD (NSW)[M]58876NBTM Gray (Mount Cottrell)
3WE’RE HOPEFUL [M]23584NBTA Galea (Sunshine North)
4RUN SOPHIE RUN [M]4485NBTM Galea (Sunshine North)
5LITA’S LAD [M]87725NBTC Rose (Epping)
6BALLISTIC FIRE [M]22483NBTM Mallia-magri (Avalon)
7REGAL SPICE [M]47345NBTE Lambert (Sunbury)
8LADY BE SWEET [M]84532NBTM Galea (Sunshine North)
9DUGGAN BALANCING [M]Res.73574NBTA Marum (Devon Meadows)
Race No. 3Beckley Park Community Market4:29 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DUNBRO JESS (GA)[M]74423NBTA Hyde (Lara)
2RAZZLING (NSW)[M]17342NBTB Mcintyre (Exford)
3PROMISED KISS [M]8763NBTM Galea (Sunshine North)
4BLACK CARBIDE [M]56FSHK Lloyd (Anakie)
5NORTHERN HOLLY [M]44354NBTT Alister (Cranbourne Sth)
6CLARETOWN TEX [M]63652NBTW Miller (Skipton)
7NANCY’S GUESS (QLD)[M]42435NBTA Marum (Devon Meadows)
8TALLINN [M]3236NBTA Blake (White Hills)
9GINLEE’S JEWEL [M]Res.54376NBTF Alister (Cranbourne South)
Race No. 4P & R Food Services4:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CENTRAL ROAD [5]7354122.98(1)M Edwards (Broadford)
2RED BOMBER [5]6647723.06(4)G Green (Lethbridge)
3GRACIE’S GUESS (QLD)[5]77134FSHA Marum (Devon Meadows)
4FEEN DISH [5]47252NBTF Alister (Cranbourne South)
5NINTH AGAIN [5]46688NBTG Mckenzie (Wyndham Vale)
6NUBIAN PRINCESS [5]28616NBTJ O’neill ()
7ULTIMATE MIDORI [5]87656NBTL Mitchell (Lara)
8NINJA ZORRO [5]84165FSHC Davis (Murrabit)
9SEEKING TREASURE [5]Res.14622.92(2)T Deglaitis (Moolap)
10THANKS WILSON [5]Res.1783422.98(3)A Galea (Sunshine North)
Race No. 5Merv Jennings Signs5:09 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SILVER’S SISTER [5]2731726.35(8)C Van berkel (Torquay)
2WINSOME CHILI [5]45213FSTDK Dillon (Wyndham Vale)
3COUSIN’S LUCK [5]51884FSHL Allen (Darnum)
4SWEET ADI [5]71376NBTC Rose (Epping)
5SOVEREIGN STAR [5]71564FSHW Lambert (Sunbury)
6RUNAWAY ELLIE (NSW)[5]54765NBTC Grenfell (Lara)
7MAJOR EFFORT [5]78736NBTB Hodgson (Smythesdale)
8BOSTON BLADE (NSW)[5]24677NBTM Hynes (Drouin South)
9DEWANA [5]Res.36575NBTT Kennedy-harris (Somerville)
Race No. 6Krock5:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DEWANA MIDORI [5]7556326.51(6)M Macdonald-johnson (Ferntree Gully)
2EL RIO [5]3565826.10(6)D Geall (Lara)
3SHAMROCK PETAL [5]2238426.06(4)A Hyde (Lara)
4MAJOR SMASH [5]17582NBTB Hodgson (Smythesdale)
5GRAND GRANGE [5]5675825.94(4)I Vigor (Anakie)
6DESIRE SMURFETTE [5]34877FSTDK Karamatic (Lara)
7SPOT ON JANE [5]7786526.34(3)J Sharp (Lara)
8LOYAL SON [5]27435FSHW Wilson (Grantville)
9DEWANA CHEQUE [5]Res.36575NBTT Kennedy-harris (Somerville)
Race No. 7Sita 5:49 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BILLIE ROCK [5]5327126.62(5)L Harris (Somerville)
2MARRALITA [5]361826.35(8)C Rose (Epping)
3TAILS’ EARNER (WA)[5]62663FSTDL Iredale (Pearcedale)
4SIR ALFRED (NSW)[5]7765526.54(3)B Gray (Mount Cottrell)
5RUN RIGHT BACK [5]515726.20(2)J Higgins (Napoleons)
6ELLIE DUNBAR [5]18646NBTM Hynes (Drouin South)
7GIRTHY [5]2551326.54(4)N Cachia (Anakie)
8BRANDEEN ED [5]71837FSHT Allen (Darnum)
9DEWANA CHEQUE [5]Res.36575NBTT Kennedy-harris (Somerville)
Race No. 8Buxton Real Estate6:06 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK SALT [5]6245126.22(3)K Karamatic (Lara)
2SISCO FURY [5]6478525.99(2)J Galea (Lara)
3COMPACT KIWI (NSW)[5]45685FSTDJ Scott (Melton West)
4BILLY’S WHIRL [5]46575NBTK Mitchell (Lara)
5CORDITE REWARD [5]32666NBTP Osborn (Bungador)
6JONNY LA MONTE [5]64252FSTDB Loft (Melton Sth)
7HOW TIME FLY’S [5]2111626.30(6)H Collins (Lara)
8BLACK BARGAIN (SA)[5]77284FSHJ Gigliotti (Napoleons)
9DEWANA CHEQUE [5]Res.36575NBTT Kennedy-harris (Somerville)
Race No. 9Geelong Australia6:22 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1READ MY MIND [5]56565NBTA Blake (White Hills)
2HOLY’S PRIDE [5]1655222.79(4)F Alister (Cranbourne South)
3THRASHING OSTI (NSW)[5]5164223.03(7)M Niele (Berringa)
4MAJOR SNITCH [5]4133422.94(3)B Hodgson (Smythesdale)
5RARE BEAR [5]8665323.32(7)B Cunningham (Wyndham Vale)
6SHADOW LEA [5]68234FSTDJ Gigliotti (Napoleons)
7SASHA ZIVA [5]62321NBTM Lloyd (Anakie)
8BRAND NEW SKIN [5]17472NBTA Paraskevas (Cranbourne South)
9SEEKING TREASURE [5]Res.14622.92(2)T Deglaitis (Moolap)
10EL CAMPEON [5]Res.6416823.03(3)A Marum (Devon Meadows)
Race No. 10Xtreme Technology6:39 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RAZOR HAWK [5]8755422.69(2)P Furci (Maribyrnong)
2KYAH DANE [5]5776723.06(4)L Mitchell (Lara)
3SANTA STORM (NSW)[5]6428622.81(8)K Lloyd (Anakie)
4MEXICO JOE [5]4557422.99(7)M Galea (Sunshine North)
5SEMYORKA [5]1172422.69(1)J Sayle (Herne Hill)
6ARCTIC OSTI (NSW)[5]1864222.82(6)M Niele (Berringa)
7EXTENSION [5]2853122.87(7)M Niele (Berringa)
8RIVERSIDE RILEY [5]67755NBTM Hynes (Drouin South)
9MARY’S GUESS (QLD)[5]Res.74676NBTA Marum (Devon Meadows)
10ZED’S BIRTHDAY [5]Res.44167FSTDP Osborn (Bungador)
Race No. 11Millers Muzzles6:58 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LONGWARRY LASS [5]17787FSTDR Gladman (Delacombe)
2LUCKY KELLY [5]3181FSHC Van berkel (Torquay)
3WAVERLEY PRINCE [5]55767NBTL Mitchell (Lara)
4BADOOTA GIRL [5]57637FSTDP Rowan ()
5SILENT SHUFFLE [5]26287FSHM Hynes (Drouin South)
6BURBERRY [5]4343122.95(5)M Niele (Berringa)
7TEQUILA ROCKET [5]7885423.10(2)E Lloyd (Anakie)
8SHATNER [5]78864FSTDP Keane (Koroit)
9EL CAMPEON [5]Res.6416823.03(3)A Marum (Devon Meadows)
10THANKS WILSON [5]Res.1783422.98(3)A Galea (Sunshine North)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments