Sunday 24th March 2013

Greyhound Box Draw For – Sunday 24th March 2013

Race No. 1Topcat Video Productions01:44PM (VICtime)
Grade 5 event over 300 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TWILIGHT VIXEN14723FSHF H Vantaarling (Tallygaroopna)
2PARUMBA PHIL67547NBTG S Paez (Athlone)
3THYME TO RAGE1432316.90R L Rogers (Eaglehawk)
4MAJOR COURAGE68238NBTB L Hodgson (Smythesdale)
5HOREY’S HOUND83612NBTP J Dunlevey (Cohuna)
6KATT ENLIM6334217.05J Formosa (Heathcote)
7SUPER SPANNER85338NBTN J Lund (Cranbourne)
8CHALLIS MISS2573716.75G R Laidlay (Devon Meadows)
9SUNSET MAGIC35721FSHS Kruckel (Daisy Hill)
10LIGHTNING TESS77327NBTM Galea (Sunshine )
Race No. 2- Stagger At Stud02:02PM (VICtime)
Grade 5 event over 300 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KOKO KOLA8734317.13S Kruckel (Daisy Hill)
2KING OF KACHING11285FSHP J Dunlevey (Cohuna)
3I’M THE COOLEST72472NBTR J Cook (Stratford)
4OUR WILFRED3634816.85C J H Kas (Lynbrook)
5EDITHTAIL TIGER72412NBTD Bunn (Tylden)
6BETCHA FLETCHA73837FSHG J D Brett (Werribee)
7PROWLING LAD4466116.98R Tartaglia (Newcomb)
8ZEUS53616FSHP J Dunlevey (Cohuna)
9TRINITY JACK31555NBTG Johnson (Healesville)
10SISCO SHUFFLE28377NBTJ Jarkis (Lang Lang)
Race No. 3Backmans Greyhound Supplies02:22PM (VICtime)
Grade 5 event over 300 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RAVISHING RUTH23384FSHJ Stephens (Drouin West)
2DILSTON REGAL53786NBTP J Dunlevey (Cohuna)
3VALLETTA GRACE53276FSHP J Dunlevey (Cohuna)
4VINTAGE DIAMOND6875616.93G Dalton (Hazelwood North)
5ONYA SPLASH2482TFSTDB J Stephens (Tooborac)
6MAJOR FIRE5611216.60B L Hodgson (Smythesdale)
7SIR RUSS54551NBTG W Hopes (Reservoir)
8BOGGY SPITFIRE86588NBTR Tartaglia (Newcomb)
9CHANTAL BLISS25766FSHD Dodic (Berwick)
10AMEDEO62478NBTR Manzocchi (Vermont)
Race No. 4Blue Stream Pictures02:37PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 300 Metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1CHUNUK BAIR21686FSTDC A Treherne (Seabrook)
2JUST IN BLACK3311816.89R L Massina (Golden Square)
3PHILDAVIAN65247NBTN J Lund (Cranbourne)
4IT’S MANIC3213216.74V M Humphries (Locksley)
5ARUNDEL13257FSHD Dodic (Berwick)
6HELLO FLIP6388716.96C F Paez (Athlone)
7RUNAWAY RALFY8125816.72R L Rogers (Eaglehawk)
8PRETTY PEGGY SUE5621316.66A Stewart (Melton)
9JULIA JAY46157NBTJ Formosa (Heathcote)
10WRECKAGE67487NBTL H Whitting (Thomastown)
Race No. 5Yarra Valley Stock Removers02:59PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BEAUTIFUL NOISE63478FSHA Stewart (Melton)
2RICEY63367NBTB J Stephens (Tooborac)
3CRY BABY JEFF52816NBTC A Treherne (Seabrook)
4SO MANIC2716619.59S V Humphries (Locksley)
5BEE JAY’S PEDRO28448NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
6KID CONDOR7543319.52J Formosa (Heathcote)
7DARKEN RAHL25683NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
8ZALDINI42632NBTJ Formosa (Heathcote)
9NOBODY’S PRINCE62756FSHT Churchill (Hallston)
10RED SCAR BOY4485619.46P Jones (Hoddles Creek)
Race No. 6K.r.b. Leather03:19PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 350 Metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1WITCH HUNT43322NBTJ S Fothergill (Numurkah)
2REMO SKY2841619.57S A Colpoys (Warneet)
3FIERY ANN3821619.51S V Humphries (Locksley)
4CARRAK7487419.52R L Massina (Golden Square)
5NORTHERN GUNNA4774119.40J W Reddoch (Healesville)
6LUNCHLESS4667219.78C J Johannsen (Devon Meadows)
7BRISTLER’S PATCH2215419.34T G Alister (Cranbourne Sth)
8KOOBLA KAHN5553519.67N S Kelly ()
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Lion Quality Products03:37PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1IRONIC TWIST62761FSHJ Stephens (Drouin West)
2LARAH’S WISH12117NBTC Schembri (St Albans)
3THANKS BAZ86641FSHT Monaghan (Darley)
4CHALLIS RUN2255319.44G R Laidlay (Devon Meadows)
5MEXICO JOE1468219.47M Galea (Sunshine North)
6HOLY RIOLI62546NBTB A Hare (Greendale)
7PERFECT NINA7221619.50G Rossin (Yarrambat)
8CROKE PARK24633FSHA Smit (Newry)
9POP HAND56474NBTJ Jarkis (Lang Lang)
10DYLAN’S CRUISER67824FSHS A Cunningham (Lance Creek)
Race No. 8Smith & Calder Sign Co03:59PM (VICtime)
Free For All event over 350 Metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1CEE WALLER4146719.22W A Vassallo (Devon Meadows)
22238319.18C A Treherne (Seabrook)
3STUDLY DAN5541519.58A Galea (Sunshine North)
4BOB ENLIM6645119.40J Formosa (Heathcote)
5BINGLE BAY1336519.58B J Buckingham (Woodstock)
6MARIO CHIEF4544319.31G W Selkrig (Devon Meadows)
7TOP AVENGER6162119.34T A Miles (Tatura)
8NORTHERN TROUBLE1333219.15F E Alister (Cranbourne South)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Winning Post04:19PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ZAFONIC ZJAHDI415FSTDP J Bukowski (Hazeldene)
2CHEAP CHAINS32788NBTS J Wilson (Carrum Downs)
3OUR DEBREE52847NBTR Boehm (Dollar)
4BOSTON GEORGE61571FSTDD P Mchardy (Harcourt)
5UNO TALKS CHEAP53146FSTDG C Biggins (Glengarry)
6JUST BLISS37574NBTM R Collyer (Coburg East)
7ELUSIVE MASTER4281FSHW B Punshon (Parwan)
8UNO MATTY44358FSTDD Bunn (Tylden)
9NOWITZKI4883419.75M J Hehir (Rosanna East)
10PRINCE VALIANT6544619.55B Ender (St Albans)
Race No. 10Raw Meats04:43PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CODY SAM4415FNBTJ M Carr (Glenrowan)
2URANA GALORE12244FSHM L Mallia-Magri (Lara)
3HARD DAY’S NIGHT112NBTB Ender (St Albans)
4NAPALM RED6821419.47R L Dowler (Hallam)
5WONDER KIDS3125319.81R L Rogers (Eaglehawk)
6REFUSED BAIL74441FSHJ A Spizzirri (Donvale)
7TWILIGHT KATIE86721NBTS Vantaarling (Tallygaroopna)
8COUP D’ETAT16641FSTDB J Buchanan (Sunday Creek)
9EL BLACK GALO72587NBTM S Barber (Hoddles Creek)
10CAPTAIN CASTILE52463NBTW P D Read (Devon Meadows)
Race No. 11Lion Tyres04:59PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1COUP DE MAIN27263NBTG J Buchanan (Sunday Creek)
2DOC’S DORA54463NBTW P D Read (Devon Meadows)
3LUSCIOUS LILY62254FSHR A Stephens (Drouin West)
4ROOFER32544FSHM L Mallia-Magri (Lara)
5RUN DEANO RUN65556NBTA Galea (Sunshine North)
6PEE CEE TOM24413FSHD Bunn (Tylden)
7JUST LIKE BILLY25153NBTN G Burns (Rushworth)
8TAIL DANCER32414NBTT G Alister (Cranbourne Sth)
9HOLLY MADE ME36178NBTW B Punshon (Parwan)
10HANGING SOLO68464NBTB J Abela (Echuca)
Race No. 12Www.lion.net.05:19PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1REGAL VILLAIN61378NBTW Portelli (Rockbank)
2MERCILESS75861FSHJ Stephens (Drouin West)
3MY MISTY GALO62664FSTDA Flores (Yinnar South)
4MY SENORITA48416NBTJ Reddoch (Healesville)
5TOTAL DELIGHT6F861FSHN D Massina (Golden Square)
6ROCK YA BONES26664NBTG S Paez (Athlone)
7UNO CHLOE21465FSTDG C Biggins (Glengarry)
8ESCAPADE JESS27515NBTG W Hopes (Reservoir)
9BLACK LEVEQUE18188NBTG R Laidlay (Devon Meadows)
10GOOD EFFORT YEAH1885619.84C J Johannsen (Devon Meadows)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments