Tuesday 14th December 2010

Greyhound Box Draw For Horsham – Tuesday 14th December 2010

Race No. 1Horsham Trading & Engineering Ht103:54PM (VICtime)
Maiden Heat event over 410 Metres at Horsham Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1BOLDERC Fisher (Brim)
2WHY NOT MITCH63546W T Gray (Wendouree)
3MOONFACE18F J Gilligan (Daylesford)
4DANNY KAY4J G Parfett (Horsham)
5RECHARGE31286A B Mcnamara (Mount Wallace)
6DIMORA MOONBOOT4P F Bouchier (Warrnambool)
7NURSE ALLY42J P Psaila (Little River)
8SUPREME PASSION86H L Collins (Lake Goldsmith)
9GOOD COMPANY664C E Abbott (Edenhope)
10BATTA BING845T D Harvey (Murchison)
Race No. 2Horsham Trading & Engineering Ht204:14PM (VICtime)
Maiden Heat event over 410 Metres at Horsham Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1JAMES LAFOURCHE4C Fisher (Brim)
2JIMMY COCO42614L R Sturgess (Smythesdale)
3MR. SOLO DOLO52375D F Gehan (Stawell)
4CAPE NOVEMBER28567G W Peach (Cape Clear)
5GARETH BALES J Collins (Lake Goldsmith)
6RING KING26722J P Psaila (Little River)
7MONOLITA2C G Fox (Port Fairy)
8SECRET BOY33633J O’Neill (Horsham)
9BLACK HAMMER477F A Meyer (Maryborough)
10GOOD COMPANY664C E Abbott (Edenhope)
Race No. 3Horsham Trading & Engineering Ht304:34PM (VICtime)
Maiden Heat event over 410 Metres at Horsham Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1PURE BANDIT2717J P Psaila (Little River)
2NIGHT IN PARIS63657D F Gehan (Stawell)
3HADYN BALES J Collins (Lake Goldsmith)
4SOLVED MOMENT6223T J Price (Mt Gambier East)
5REGAL ANDY47225W A Shand (Melton South)
6KILFORNORA5K M Mcintyre (Horsham)
7MUSTANG LEE3N E Millington (Cardross)
8PARAMOUNT DIVA4FC E Abbott (Edenhope)
9BATTA BING845T D Harvey (Murchison)
10BLACK HAMMER477F A Meyer (Maryborough)
Race No. 4Horsham Trading & Engineering Ht404:49PM (VICtime)
Maiden Heat event over 410 Metres at Horsham Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1NEW SHOWT4J P Psaila (Little River)
2SOPHFEERAB P Ward (Horsham)
3FLASH LEE335N E Millington (Cardross)
4BIT WARPED4863C E Abbott (Edenhope)
5ONE LAST SHOT42536L R Sturgess (Smythesdale)
6COLD ETHAL6J J C Mcintyre (Horsham)
7CASH AZZ84254L J Woodhead (Drung)
8MISS MADAM PEDROJ Mugavin (Crossley)
9GOOD COMPANY664C E Abbott (Edenhope)
10BATTA BING845T D Harvey (Murchison)
Race No. 5Bill & Barbara Powell05:09PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 570 Metres at Horsham Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1WILLIE LIMES32128P Bouchier (Warrnambool)
2INVENTORY78715G W Peach (Cape Clear)
3AUTO WAVE73886L R Sturgess (Smythesdale)
4BIT MAGIC88375K A Myers (Salisbury Downs)
5*** VACANT BOX ***
6DRUMMA WATER11382K Quinn (Cundare)
7SKULL WHEEL11448S W Bruce (Warrnambool)
8EXTRAVAGANT MISS45821N A Stanley (Portland)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6O’callaghan Vet Clinic05:24PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1MEAH51368T D Harvey (Murchison)
2YUKON RIVER58234A B Mcnamara (Mount Wallace)
3DIVA’S A FLYER41458R L Clayfield (Penola)
4CHIEF IMPOSER64227D K Chandler (Minyip)
5MANDY SHIRAZ13273G J Guy (Charlton)
6SPARROW BAZ36842S A Laffin (Maslin Beach)
7BLACK FOOT LASS3161K A Prowse (Irymple)
8SUDDEN STATUS34675C Smith (Wonwondah)
9ROSIE ROXY43328N E Millington (Cardross)
10SILVER PEDRO75628R J Millington (Cardross)
Race No. 7Ladies Committee Anniversary Cup Ht105:44PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 480 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1AZZUMA46442B P Ward (Horsham)
2PARKER BALE46226S J Collins (Lake Goldsmith)
3GLENVILLE MAGGIE21545R L Clayfield (Penola)
4ALLEGRA’S SUNSET51513R A Anchen (Nagambie)
5SHIRAZ ON TAP78421N H Bland (Cardross)
6CHAZ17667J P Psaila (Little River)
7JORDACHE42334J H Kruisselbrink (Raglan)
8UNCLE EWAN62614I S Bibby (Warracknabeal)
9PAGEN LOVE65355S J Collins (Lake Goldsmith)
10WARRICK QUEEN46654P L Rowan (Warrnambool)
Race No. 8Ladies Committee Anniversary Cup Ht206:04PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 410 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1CAPPARIS BALE52854S J Collins (Lake Goldsmith)
2INTELLECTUAL25113P G Mills (Wahgunyah)
3KEEP ME COVERED81532H L Collins (Lake Goldsmith)
4SOULJA SNAP73346T D Harvey (Murchison)
5ON TIME RUNNER62466L Smith (Maryborough)
6GROUP STATE13685N J Rooney (Lake Goldsmith)
7JUSTIN BALE53556S J Collins (Lake Goldsmith)
8MAGIC JAY MAN73364S W Bruce (Warrnambool)
9STAR OF PEDRO47556H L Collins (Lake Goldsmith)
10CONCORDANCE57376F A Meyer (Maryborough)
Race No. 9Horsham Trading & Engineering Ht506:19PM (VICtime)
Maiden Heat event over 410 Metres at Horsham Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1FLYING LIMES55FP Bouchier (Warrnambool)
2SUZY’S MOMENTT J Price (Mt Gambier East)
3KALIMNA FORCE58246R O Sharples (Murchison)
4BULOKE VIN7V J Sait (Charlton)
5PURE SHOW5542J P Psaila (Little River)
6SHALA BALE25328S J Collins (Lake Goldsmith)
7SCOTTY’S ESCAPES R Blacksell (Cape Bridgewater)
8SNOUT6L J Woodhead (Drung)
9GOOD COMPANY664C E Abbott (Edenhope)
10BLACK HAMMER477F A Meyer (Maryborough)
Race No. 10Horsham Trading & Engineering Ht606:35PM (VICtime)
Maiden Heat event over 410 Metres at Horsham Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1OUR EVA644N A Stanley (Portland)
2SING SING6C Fisher (Brim)
3DIRRAN BALE34P25S J Collins (Lake Goldsmith)
4CAMO’S DOLFORCE52865J W Cameron (Penshurst)
5NO BRAINERW H Vossen (Mt. Gambier)
6STROKE FACEB R Weis (Portland)
7MISS TEDDY PEDRO7J Mugavin (Crossley)
8TOORA VIN82783V J Sait (Charlton)
9BLACK HAMMER477F A Meyer (Maryborough)
10BATTA BING845T D Harvey (Murchison)
Race No. 11Richard & Kevin Clayfield (tier 3)06:50PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 410 Metres at Horsham Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1FLASHBACKS65864D K Chandler (Minyip)
2BENARA JOHN62586B M Casey (Penshurst)
3SKEDADDLING68677S A Laffin (Maslin Beach)
4REAL HOT74365W H Vossen (Mt. Gambier)
5TASH42846T D Harvey (Murchison)
6HELMET HEAD5F817D F Gehan (Stawell)
7TRUMPS MEMORY25453D K Chandler (Minyip)
8BLACK MARVELT1462L R Sturgess (Smythesdale)
9LUKE’S HOUSE73445G R George (Beulah)
10OVER DYLAN77886S A Laffin (Maslin Beach)
Race No. 12Bloomin’ Buds (tier 3)07:12PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 410 Metres at Horsham Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1ALICE ALMA52867D K Chandler (Minyip)
2WHY NOT JOEL24514W T Gray (Wendouree)
3DOLL’S HOT AZZ56664L J Woodhead (Drung)
4HOT VENUS63764J C Burow (Penshurst)
5BEACH WITCH86575K Quinn (Cundare)
6USAIN’S FAULT78135L Smith (Maryborough)
7COME THE BOUNCE42321J Toye (Ararat)
8WHO TOLD SCOOBY45468B R Weis (Portland)
9LUKE’S HOUSE73445G R George (Beulah)
10OVER DYLAN77886S A Laffin (Maslin Beach)