Tuesday, 22 March 2016

Greyhound Box Draw For Horsham – Tuesday, 22 March 2016

Race No. 1The Weekly Advertiser3:54 PM (VIC time)
Maiden event over 410 metres at Horsham Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1PEE CRIPPS (NSW)[M]4FFSHJ Sharp (Lara)
2SPARKLING JEWELS [M]563NBTN Sheehan (Koroit)
3TRISTY ALLEN (NSW)[M]352FSTDM Delbridge (Balliang)
4NICK [M]4NBTP Lowe (Woorndoo)
5LEINSTER [M]24262NBTK Mugavin (Killarney)
6JOEY MOETIS [M]626FSHG Taylor (Allansford)
7MADAMBASH [M]86443FSHM Niele (Berringa)
8DESTINI DOLPHIN [M]37533NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
9REGAL NOTE [M]Res.6NBTD Lowe (Woorndoo)
10BETTA BALE (NSW)[M]Res.66FSTDT Mitchell (Lara)
Race No. 2Crymelon Kennels4:14 PM (VIC time)
Maiden event over 480 metres at Horsham Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1JORDY ALLEN (NSW)[M]55NBTM Delbridge (Balliang)
2DESTINI RIPTIDE [M]6386FSHE Rinaldi (Lethbridge)
3SUPREME KAYO [M]67FSHC Colaiacovo (Mildura)
4JEN SHEN [M]54382NBTA Harding (Hamilton)
5ALLEN SANTO (NSW)[M]4555FFSHM Delbridge (Balliang)
6CHAPPIE BALE (NSW)[M]43247NBTT Mitchell (Lara)
7YVONNE ALLEN (NSW)[M]843NBTM Delbridge (Balliang)
8WHY NOT GEORGE [M]5FSTDW Gray (Wendouree)
9BRAZEN BLUE [M]Res.8788NBTJ Guy (Horsham)
Race No. 3Wimmera Trophies & Gifts4:38 PM (VIC time)
Grade 7 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DESTINI WAHOO [7]75F123.46(3)E Rinaldi (Lethbridge)
2ALLEN ZECHS (NSW)[7]34551NBTM Delbridge (Balliang)
3MORTAL SIN (NSW)[7]43422NBTR Clark (Toolleen)
4PAY THE BOO [7]12423NBTJ Toye (Ararat)
5ALLEN VARMINT (NSW)[7]25123.81(2)M Delbridge (Balliang)
6GOLD ROCKER [7]27187FSTDR Wombwell (Coleraine)
7FLASH DEEDS [7]32232NBTG Taylor (Allansford)
8SPINACH [7]661FSHP Byrne (Southern Cross)
9ICONIC CHIEF [7]Res.14852FSHB Fish (Dennington)
10LET’S RUN [7]Res.32214FSHJ Sharp (Lara)
Race No. 4Barangaroo Boutique Wines4:54 PM (VIC time)
Grade 6 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALEJANDRO (QLD)[6]4161623.93(1)J Sharp (Lara)
2SCORCHING LILLY (NSW)[6]117FSHC Colaiacovo (Mildura)
3MEGA JEWELS [6]45461FSHN Sheehan (Koroit)
4SWAZZA’S ROCKET [6]24264NBTM Meyer (Bromley)
5HELMA BALE (NSW)[6]23121FSHT Mitchell (Lara)
6EN KAY GEE (NSW)[6]2742723.65(1)S Bull (Snake Valley)
7I’VE GOT WINGS (NSW)[6]78853FSHJ Taylor (Kyabram)
8THANKS CHERYL [6]1262123.35(2)P Smith (Wonwondah)
9THOMELI ROAR [6]Res.53225NBTG Taylor (Allansford)
10MONTERRA [6]Res.35615NBTF Carbone (Inglewood)
Race No. 5Mackay’s Leading Edge Jewellers5:14 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COAST [7]33672NBTR Millington (Red Cliffs)
2DESTINI SCORCHER [6]44656FSTDJ Rinaldi (Lethbridge)
3CHEESE YA LATER [6]F1172NBTG Euvrard (Laen)
4LOLA CHERRY COLA [7]1FSTDJ Guy (Horsham)
5LEROY THE BOY [7]5228327.50(5)R Taylor (Warracknabeal)
6ILLIAD ALLEN (NSW)[7]32127.70(3)M Delbridge (Balliang)
7ALPHA DAVID [7]52731FSHC Dew (Anakie)
8NINTH BRIGADE [7]127.79(8)R Taylor (Warracknabeal)
9DYNA FLASH (NSW)[7]Res.5213FSHM Delbridge (Balliang)
10ROWDY RICHARD (SA)[7]Res.2253727.60(8)W Hartigan (Horsham)
Race No. 6Conway’s5:33 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 480 metres at Horsham Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1STARBRIGHT TARA [4]1542627.29(5)V Millington (Great Western)
2MISSY’S RETURN [4]1161427.53(4)W Hartigan (Horsham)
3GO MOBO [4]66548NBTW Hartigan (Horsham)
4SMART MAXWELL [3]1176427.19(5)H Hartigan (Horsham)
5ECHELONIC ACTION [3]4318527.08(8)W Hartigan (Horsham)
6CHEAP CURRENCY [3]1723227.04(6)K Mugavin (Killarney)
7BANNISTER BALE (NSW)[4]2123227.26(1)R Camilleri (Lara)
8TEAR AWAY MOON [4]1318726.98(2)R Mahony (Southern Cross)
Race No. 7Wilkie Couriers Pty Ltd5:54 PM (VIC time)
Grade 5 event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KIRK BALE (NSW)[5]33511FSHB Shillington (Lara)
2FAB HARRIET (QLD)[5]14425NBTL Hellmuth (Pearcedale)
3TWO TEAMS UMPIRE [5]31153NBTB Klemke (Heathcote)
4FEAR HELVETIA (SA)[5]1738327.53(1)R Wombwell (Coleraine)
5WISE ARCHER (WA)[5]36125FSTDH Baxter (Murtoa)
6SMOKESTER [5]38651NBTJ Sharp (Lara)
7MAXIMUM CHEZ [5]83114NBTA Courts (Corio)
8CRYER’S FRED [5]64328NBTT Cryer (Apsley)
9KIRABILLI ROSIE [5]Res.66456FSHR Drew (Dennington)
10DIREWOLF GHOST [5]Res.56524NBTN Stanley (Portland)
Race No. 8Oscar Furniture Final6:17 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 480 metres at Horsham Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1OLD JOCK [5]3151227.47(8)N Stanley (Portland)
2IMMORTAL POWER (NSW)[5]32672NBTB Klemke (Heathcote)
3BETTY BAKER [4]6F37127.01(6)K Hellmuth (Pearcedale)
4LEAD INTO DEMISE [5]16422NBTR Clark (Toolleen)
5CRACKERJACK PEST [5]75522NBTA Courts (Corio)
6COOL BOOTS [4]33F6127.32(6)R Clark (Toolleen)
7BECOME THE FUSE [4]3343127.07(3)R Clark (Toolleen)
8ALLEN MARKY (NSW)[3]1461127.05(7)M Delbridge (Balliang)
9FEAR HELVETIA (SA)[5]Res.1738327.53(1)R Wombwell (Coleraine)
10MYSTIC MARLOW [5]Res.2431327.45(1)R Clark (Toolleen)
Race No. 9White Hart Hotel (1-4 Wins)6:34 PM (VIC time)
Restricted Win event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HAPPY HUDSON [5]34732NBTN Sheehan (Koroit)
2FIREBALL JACK [5]17465FSTDM Niele (Berringa)
3CALL ME DAISY [5]17331FSHR Gore (Bushfield)
4GO GO ROSCO [5]25275FSTDL Delbridge (Balliang)
5HOLLYWOOD JONES [4]1512223.44(6)R Clark (Toolleen)
6GAN CAO SHEN [6]87T48NBTA Harding (Hamilton)
7BOVELO [5]3733323.53(6)M Fullerton (Red Cliffs)
8CAMPEON [5]11161FSHM Morrissey (Strathfieldsaye)
9POP YA BUBBLE [5]Res.31263NBTM Niele (Berringa)
10ABALONEY [6]Res.5824523.75(7)K Prowse (Red Cliffs)
Race No. 10Fig Tree Cafe (1-4 Wins)6:54 PM (VIC time)
Restricted Win event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RED HOT BELLA [6]71224NBTM Fullerton (Red Cliffs)
2ROWCHESTER STAR [6]46523FSHN Stanley (Portland)
3AUGUSTA DREAMING [5]38582FSHS Bruce (Warrnambool)
4WATTA RUSH [7]3132323.51(1)R Clark (Toolleen)
5JUST TOOIE [7]24373NBTD Gehan (Stawell)
6MERCY ME [7]56551NBTD Gehan (Stawell)
7DWAYNE’S SHOUT [6]58348NBTA Harding (Hamilton)
8SCOT’S DUNKER [6]3161FSHK Breen (Lake Bolac)
9ISHKA [6]Res.8651423.59(4)M Morrissey (Strathfieldsaye)
10ONE MISSISSIPPI [7]Res.41478NBTM Niele (Berringa)
Race No. 11Priceline Pharmacy – Horsham7:17 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 410 metres at Horsham Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1RED SALLY [4]3363123.20(8)M Niele (Berringa)
2PANDA BALE (NSW)[5]44386FSTDR Camilleri (Lara)
3TEKKI CHINA [4]1374223.29(3)P Smith (Wonwondah)
4IDO VOODOO (QLD)[5]45211FSHJ Taylor (Kyabram)
5HANGING IN THERE [5]14541NBTR Camilleri (Lara)
6GLITTERBUG [5]46476FSHG George (Beulah)
7BRAZEN BULL [5]7464723.52(8)J Guy (Horsham)
8LEKTRA LUTHER [4]1563623.50(1)P Simone (Pirron Yallock)
9PULCIANO [5]Res.74145NBTS Bruce (Warrnambool)
10PEP CEE KOLA [5]Res.6565723.56(2)S Kruckel (Lake Goldsmith)
Race No. 12Stagger At Stud7:36 PM (VIC time)
Grade 5 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SPARKLETINI (NSW)[5]63216NBTF Carbone (Inglewood)
2NEXT TO GO (NSW)[5]23631NBTR Camilleri (Lara)
3ALCHEMIST QUEST (NSW)[5]54128NBTM Niele (Berringa)
4DYNAMIC SPIN [5]58286NBTJ Sharp (Lara)
5SAINT JANE [5]41545NBTP Byrne (Southern Cross)
6ROCKSFERRY ROAD (NSW)[5]4314F23.63(6)R Wombwell (Coleraine)
7LEKTRA KHAN [5]6851423.77(8)B Klemke (Heathcote)
8EVENING IN PARIS (NSW)[5]4754323.68(2)N Stanley (Portland)
9MAKE ME CLASSY (NSW)[5]Res.48366FSHM Niele (Berringa)
10BUNGALOO SUNSET [5]Res.38757NBTJ Little (Kongorong)