Tuesday 3rd April 2012

Greyhound Box Draw For Horsham – Tuesday 3rd April 2012

Race No. 1Locks Construction P/l (debutants)03:57PM (VICtime)
Maiden event over 410 Metres at Horsham Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1VECLAW VENOMFSHM R Mccartney (Horsham)
2CHAIN LIGHTNINGFSHF W Hand (Seymour)
3JULES AND SONFSHR W Taylor (Warracknabeal)
4CLASSIC SPUDFSHS N Fisher (Lara)
5SUNDEW JOHNNYFSHK W Mitchell (North Shore)
6DIESEL’S GIRLFSHS R Drummond (Toolleen)
7CRYMELON GOLDFSHI S Bibby (Warracknabeal)
8LEKTRA BLINGFSHP J Lenehan (Toolong)
Race No. 2Scotts Petroleum (debutants)04:12PM (VICtime)
Maiden event over 410 Metres at Horsham Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1CRYMELON KATEFSHI S Bibby (Warracknabeal)
2CRIMINAL DAMAGEFSHW T Gray (Wendouree)
3LEKTRA JOEFSHP J Lenehan (Toolong)
4COLERAINE SPARKSFSHR S Wombwell (Coleraine)
5RAYJAN BOFSHR J Boyington (Portland)
6WITHYWINDSFSHK Smith (Niddrie)
7KYLAND ROCKERFSHC Fisher (Brim)
8FITZROY JETFSHR Clark (Toolleen)
Race No. 3Warrack Pest Control (debutants)04:35PM (VICtime)
Maiden event over 410 Metres at Horsham Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1SISTER BROFSHJ M Boyington (Portland)
2WHERE’S SWIPYFSHC Fisher (Brim)
3THINSKINFSHB A Baxter (Harrow)
4NORTON RASCALFSHB W James (Lower Norton)
5PLENTY RULESFSHT Salpigtidis (Plenty)
6SHINTARO PHOENIXFSHR Clark (Toolleen)
7TEN TO MIDNIGHTFSHP S Matthews (Buninyong)
8VECLAW VOOMFSHJ Mccartney (Horsham)
Race No. 4Nhill Retravision Final (gobis)04:52PM (VICtime)
Maiden Final event over 480 Metres at Horsham Of $1,652,475 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $1,651,000.

No.NameFormBestTrainer

1CARBOLIC SMOKE262127.56H Gilders (Bakery Hill)
2VECLAW VIXEN32572NBTC Fisher (Brim)
3CHUCKIE CHEESE56442NBTM Chilcott (Heathcote)
4BOUND FOR BALI443NBTP J Mccartney (Horsham)
5GOLDEN PATSY74872NBTD J Fisher (Lara)
6PERNICKETY2342127.72C Fisher (Brim)
7RODALE63743NBTJ P Tolson (Adelaide Lead)
8ROCK REQUESTTF3127.73G R George (Beulah)
9VIKING SPEED83843NBTB M Rogers (Coleraine)
10NORTON INFERNO56244NBTB W James (Lower Norton)
Race No. 5Big Spring Mount P/l05:15PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1WOODSIDE PARK66163NBTB R Parker (Tatura)
2JAMES LAFOURCHE1834727.31C Fisher (Brim)
3KEVIN GAVIN1428.07R A Gavin (Killarney)
4CHARLIE BOOTS15176FSHA Courts (Corio)
5AUTOCERT81472FSTDG W Peach (Cape Clear)
6AL’S FLYER42731NBTR L Clayfield (Penola)
7MAJOR KING53147FSTDM Chilcott (Heathcote)
8WARATAH VIEW27226NBTM J Gibbons (Lara)
9CHEESEY GRIN28186FSTDM Chilcott (Heathcote)
10ENCOUNTER BAY34315FSHJ A Murphy (Ballarat)
Race No. 6Bill & Helen Hartigan05:32PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1BOLDER5624227.46C Fisher (Brim)
2HIPPY CHIC44145NBTR Camilleri (Lara)
3ZULU MISS4456527.66N E Millington (Cardross)
4MILLY’S EXPRESS1842527.49J R Weir-Smith (Dooen)
5ROUSE FLYER15423FSHP A Fish (Dennington)
6NOBODY’S PRINCE11112FSTDS N Fisher (Lara)
7ALLEN BANTER35253NBTG J Bate (Lara)
8COOL CHECKOUT44844NBTB R Weis (Portland)
9TURKOGLU52865FSHJ P Psaila (Little River)
10SPIRITUAL ONE58578NBTJ P Psaila (Little River)
Race No. 7The Wimmera Mail – Times05:52PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1CRYSTAL CARNAGE7157323.83K M Breen (Lake Bolac)
2MISS ALOUETTE2F314FSHK R Ward (Mount Moriac)
3STRESS POWER27533NBTN M Carthew (Newcomb)
4MEPUNGA WEBER34421FSHS J Elsum (Camperdown)
5CAPTAIN SWIFT4352223.82B M Hughes (Naracoorte)
6EARLY RETURN62183NBTM Chilcott (Heathcote)
7KYLAND JAX1173123.56C Fisher (Brim)
8BLACK IMPOSER66526NBTD K Chandler (Minyip)
9DRIBBLES DOUGLAS84788NBTK R Ward (Mount Moriac)
10OUR MATE HENRY73565NBTK P Gavin (Killarney)
Race No. 8Fasttrack.grv.org.au06:08PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 480 Metres at Horsham Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA GRANDE18731NBTP J Lenehan (Toolong)
2BOWL ALONG8443T27.47J Chilcott (Heathcote)
3DYNA FIG5225227.22G J Bate (Lara)
4ALLEN BULLMAN2421F27.44G J Bate (Lara)
5RAINBOW’S GIFT6312327.75N M Carthew (Newcomb)
6SAFE HOUSE2137727.56G R George (Beulah)
7COSMIC PLANET8242727.20D J Brown (Lara)
8SHINTARO SAMURAI3344127.59R Clark (Toolleen)
9BEST PICTURE4465427.57L Smith (Maryborough)
Race No. 9Greyhound Adoption Program06:25PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ELLIE BALE34134NBTG J Bate (Lara)
2SHAW STREET RACE52232FSTDR P Brewer (Camperdown)
3GLENVILLE JOCK63363NBTR L Clayfield (Penola)
4CALIGIRL21178NBTT Salpigtidis (Plenty)
5CRYMELON TALON35618NBTI S Bibby (Warracknabeal)
6JOIN THE QUEUE53288FSTDK R Ward (Mount Moriac)
7KIRABILLI SKYE45F11FSHH I Baxter (Harrow)
8PHILDAVIAN26588FSHN J Lund (Cranbourne)
9CHAZ65444NBTJ P Psaila (Little River)
10CHOCOLYN CHASER25355NBTR P Brewer (Camperdown)
Race No. 10Hopper Electrics P/l06:42PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1MOCK PLACE13123NBTB R Parker (Tatura)
2CRYMELON MISS57653NBTI S Bibby (Warracknabeal)
3DON’S FLASH84235FSHK R Ward (Mount Moriac)
4CRACKING COURSER63538NBTC Mcleod (Mount Pleasant)
5LEKTRA IMPACT6463423.58P J Lenehan (Toolong)
6KIRABILLI DARCY73362NBTH I Baxter (Harrow)
7SIMON’S EXPRESS14313FSHT Salpigtidis (Plenty)
8KEVIN BALE11415FSHG J Bate (Lara)
9RUNWAY RICKY27144FSHG W Peach (Cape Clear)
10BITTA SILK54136NBTB W James (Lower Norton)
Race No. 11Growmaster Nursery Horsham06:58PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 480 Metres at Horsham Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SAINT AUGUSTINE44521FSTDA F Martin (Murtoa)
2MATLOCK34846NBTM Chilcott (Heathcote)
3NIPPER’S LAD3865528.38P J Keane (Koroit)
4PLENTY STEEL35214FSHT Salpigtidis (Plenty)
5HOMECOMING QUEEN58766NBTJ Chircop (Lake Gardens)
6MINIMUM CHIPS67645FSTDR A Gavin (Killarney)
7ROCKY LECERF28587FSHP L Rowan (Warrnambool)
8ZAZOOM MAGIC8174NBTP L Franklin (Moyston)
9PLENTY PEARL61888FSHT Salpigtidis (Plenty)
10LA BELLA MEE45887NBTW F Hartigan (Horsham)