Sunday, 15 May 2016

Greyhound Box Draw For Sale – Sunday, 15 May 2016

Race No. 1Slice & Gooch5:00 PM (VIC time)
Maiden event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MICHA BALE (NSW)[M]34NBTM Delbridge (Balliang)
2MILLY’S WAY [M]4NBTF Ryan (Koo Wee Rup)
3TAABINGA LADY [M]FSHJ Connor (Rosedale)
4WHAT PLANET (NSW)[M]FSHJ Thompson (Pearcedale)
5SLOAN [M]4NBTJ Mifsud (Hernes Oak)
6HEIDI’S JEWEL (NSW)[M]FSHJ Forrest (Rosedale)
7RIVERSIDE MONS [M]4NBTS Trotman (Fulham)
8PRETTY BOY JOSE (NSW)[M]FSHG Jose (Catani)
9ATOMISER [M]Res.7775NBTL Delbridge (Balliang)
10SIMPLY STEALTH [M]Res.567NBTR Boyce (Korumburra)
Race No. 2Fingers & Gil5:17 PM (VIC time)
Maiden event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING STEALTH [M]7285NBTR Boyce (Korumburra)
2ENERGISED [M]44664NBTB Alford (Yarram)
3TAABINGA SWIFT [M]386NBTJ Connor (Rosedale)
4ENOLA GAY [M]7NBTL Delbridge (Balliang)
5BALLYMAC CHICK [M]43543NBTD Mcphie (Kilmany)
6RIVERSIDE DOT [M]6NBTS Trotman (Fulham)
7WADELOCK ARKY [M]57564NBTM Clohesy (Stratford)
8KILMANY FLYER (NSW)[M]2NBTS Spoljaric (Kilmany)
9DASHING DES [M]Res.55546NBTP Mckenzie (Denison)
10ATOMISER [M]Res.7775NBTL Delbridge (Balliang)
Race No. 3Grv Vic Bred Maiden S/f 15:37 PM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ANGRY ALLEY [7]2125.46(1)A Mammone (Cranbourne West)
2AUGUSTUS DAGLOOP [M]322NBTJ Nolan (Devon Meadows)
3ALMANI ELITE [M]3NBTN Kosky (Cranbourne West)
4FIERY STORM [7]125.44(2)J Elston (Sale)
5DUNDEE FURY [7]124.68(6)G Scott-smith (Pakenham South)
6IN THE TROLLEY [M]22623NBTA O’keefe (Giffard West)
7MAJOR NIPPA [M]36664NBTG Graham (Woodleigh)
8REALITY THUNDER [M]2NBTN Parsons (Carrum Downs)
9RIVERSIDE MONS [M]Res.4NBTS Trotman (Fulham)
10ASTON GRACE [M]Res.4NBTW Vassallo (Devon Meadows)
Race No. 4Grv Vic Bred Maiden S/f 25:54 PM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CRASH REALITY [M]2NBTN Parsons (Carrum Downs)
2KNIGHTRIDER [M]63NBTI Collins (Kilmany)
3CLASSY DIAMOND [7]125.42(3)J Thompson (Pearcedale)
4PROVEN MAY [M]3NBTW Vassallo (Devon Meadows)
5BLANCO CANYON [M]2NBTM Delbridge (Balliang)
6LOADER [7]125.30(4)A Mammone (Cranbourne West)
7WEEKEND IN PARIS [M]73NBTS Clarke (Tooradin)
8SLOG SWEEP [M]52NBTJ Baldwin (Kilmany)
9MILLY’S WAY [M]Res.4NBTF Ryan (Koo Wee Rup)
10WADELOCK ARKY [M]Res.57564NBTM Clohesy (Stratford)
Race No. 5Strud & Russ6:18 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 440 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1HUNDRED (NSW)[4]1314524.96(8)D Johnston (Boisdale)
2WILLIE GEE [5]1611725.09(6)S Chignell (Rosedale)
3WADELOCK JULIET [4]5147325.00(4)M Clohesy (Stratford)
4IMPLOSION LIAM (NSW)[4]7523125.08(1)T Whitford (Willow Grove)
5WE’RE OFF HERE [4]4447625.05(8)D Agius (Rosedale)
6SPLASH OF WHITE [5]24233NBTD Agius (Rosedale)
7TIGER HUGO [4]7337725.00(2)D Johnston (Boisdale)
8SIDEWAYS GLANCE [4]8825125.34(3)S Sinclair (Morwell)
9EDUARDO ROSE [5]Res.4378625.00(5)S Chignell (Rosedale)
Race No. 6Rossy & Barney Gdr6:42 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 650 metres at Sale Of $4,305 Prizemoney.
1st: $3,015 2nd: $860 3rd: $430.

No.NameFormBestTrainer

1LISSA BREEN [5]4575537.39(1)C Johannsen (Devon Meadows)
2ZIPPING KANE (NSW)[4]1123137.39(7)C Jones (Rosedale)
3DASHING DAVE [5]52743NBTC Johannsen (Devon Meadows)
4OAKMONT TWISTER [4]5146138.13(8)D Mcphie (Kilmany)
5LINCO BALE (NSW)[4]64231NBTM Delbridge (Balliang)
6SHE’S A COLLINDA [5]63511FSTDS Cameron (Maffra)
7BUBBA’S SILVIA [5]5426337.46(8)J Connor (Rosedale)
8HALF WAY THERE (QLD)[4]5125637.41(6)K Height (Toora)
9WHO DEY [5]Res.72745FSTDJ Thompson (Pearcedale)
10MISS BO WICKED (NSW)[5]Res.82522NBTP Gabriel (Toolern Vale)
Race No. 7Wellington Plumbing (vic Bred)6:59 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1WHAT’S TO LIKE [5]61626NBTL Delbridge (Balliang)
2RIVERSIDE DEB [5]2676429.66(5)S Trotman (Fulham)
3OFF THE HIP [5]4358530.14(1)L Russell (Sale)
4DASH OF SCOTCH [5]21184NBTC Johannsen (Devon Meadows)
5GOOD JUDGE BUDDY [5]4888729.63(2)C Johannsen (Devon Meadows)
6ALCHEMY [5]33613FSTDM Delbridge (Balliang)
7COSMIC MISSILE [5]45322NBTE Lieshout (Drouin West)
8OAKMONT FIRE [4]6212429.56(7)D Mcphie (Kilmany)
Race No. 8Thunderbird Ag7:18 PM (VIC time)
Free For All event over 440 metres at Sale Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1COOKIE ROSE [4]2215625.01(5)J Chignell (Rosedale)
2ASTON SLOAN [1]1816624.57(3)E Lieshout (Drouin West)
3TIGER RANCE [3]1322525.05(3)D Johnston (Boisdale)
4SANDY MONELLI [1]2311224.85(8)D Prout (Stratford)
5MAVERICK DUSTY [4]6617724.99(4)M Bourke (Cranbourne West)
6BOSS SENOR [4]4371724.64(7)R Wynd (Sale)
7WOOFENDEN [4]6316324.67(3)D Johnston (Boisdale)
8TUMBLE AND DRY (NSW)[2]6653424.93(3)C Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 9Simon Anderson Consultants (1-3 Win)7:40 PM (VIC time)
Restricted Win event over 520 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OUR REBEL (NSW)[5]61713NBTN Parsons (Carrum Downs)
2MY LADY LIMONITE [7]22375NBTS Richer (Boolarra)
3ZIPPING SILVA (NSW)[7]12263FSTDC Jones (Rosedale)
4NAT [7]61FSTDR Boyce (Korumburra)
5COSMIC COLLINDA [5]2415230.12(7)S Cameron (Maffra)
6LAKEVIEW MISS [5]44743NBTM Whelan (Metung)
7BEYOND MANAPA [5]65435NBTA Ferguson (Briagolong)
8SHANLYN FRANK [6]1137329.84(1)D Fasoli (Heyfield)
9TAABINGA EXPRESS [7]Res.61684NBTJ Connor (Rosedale)
10MAKE THAT CALL [5]Res.78888NBTG Bartlett (Tenby Point)
Race No. 10Blush Professional Beauty Touch8:05 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WINTERSTEIN (NSW)[6]3386125.32(5)C Johannsen (Devon Meadows)
2DEE’S DIAMOND [6]42322FSHW Vassallo (Devon Meadows)
3DREAM SHANTY (NSW)[7]613NBTM Delbridge (Balliang)
4LEGEND JACK [7]16NBTG Elston (Sale)
5ASTON HAMMER [7]3412225.04(5)E Lieshout (Drouin West)
6DOOGIE BOY [6]42423NBTT Whitford (Willow Grove)
7SORRY MAURIE [7]17FSHR Boyce (Korumburra)
8SAM WHELAN [6]2727725.17(6)M Whelan (Metung)
9HURRICANE AUSSIE [6]Res.23112FSHP Romagnino (Moe)
10LONESOME KATIE [6]Res.5142524.89(8)K Fogarty (Heyfield)
Race No. 11Wai Nui Farms8:23 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PEGGY DOOLEY [5]52445FSHC Johannsen (Devon Meadows)
2FANTASTIC MICK (NSW)[5]26246NBTD Douch (Maffra)
3MACALISTER SAM [5]23F4825.21(8)L Hughes (Longford)
4HIT LEGS [5]5326225.12(6)T Proctor (Alberton West)
5AVON POWER [5]5522725.13(8)J Norden (Stratford)
6IRISH SPRITE (QLD)[5]61355FSHJ Thompson (Pearcedale)
7MAVERICK FLASH [5]25424NBTN Kosky (Cranbourne West)
8FLYWHEEL ALFIE [5]1226724.90(Q)(1)S Bye (Gormandale)
9EDUARDO ROSE [5]Res.4378625.00(5)S Chignell (Rosedale)
Race No. 12The Hennig’s8:45 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ASTON REGAS [5]21386NBTJ Mifsud (Hernes Oak)
2MILLA ROSE [5]4813325.11(7)J Chignell (Rosedale)
3DIAMOND ED [5]31325NBTF Ryan (Koo Wee Rup)
4TINDERELLA [5]16274NBTJ Telling (Maffra)
5CATALAN FLYER [5]2536425.35(5)S Spoljaric (Kilmany)
6MAVERICK THUNDER [5]37552NBTN Kosky (Cranbourne West)
7GET ALONG DAISY [5]78117NBTB Russell (Sale)
8ALLEN VARMINT (NSW)[5]23134FSHM Delbridge (Balliang)
9EDUARDO ROSE [5]Res.4378625.00(5)S Chignell (Rosedale)