Sunday 23rd May 2010

Box Draw For Park – Sunday 23rd May 2010

Race No. 1Www.sandowngreyhounds.com.au12:58PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1AVALANCHE ANGEL137K G Greenough (Pearcedale)

2SMASHVILLE1323P C Anderton (Devon Meadows)

3ACTIVITY1426D N Mcdonald (Cranbourne)

4SUGAR RUSH27615S Creighton (Stradbroke)

5DR. SAMUAL52162J L Mcmahon (Darriman)

6YODSAENKLAI1224R J Hume (Bunyip)

7MISS DEFECTIVE61L Repici (Hampton Park)

8WILD ARMS1542R J Britton (Lara)

9FINALLY REWARDED44178J Chippendale (Cranbourne)

10MISS VAN KAY73618J Van-Konynenburg (Devon Meadows)

Race No. 2 – 3 June01:23PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 595 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1PROVEN CASCADE13462M T Carter (Violet Town)

2MIDNIGHT LEE26514B M Beesley (Cranbourne Nth)

3DR. SURPRISE52541W J Mcmahon (Darriman)

4SETH GEM56737B K Mills (Baddaginnie)

5GO SURF61314S N Fisher (Yangery)

6DR. CORKIE25466W J Mcmahon (Darriman)

7PEPE’S COLOUR66242J G Reynolds (Pearcedale)

8GO SAULTS54384S Mannion (Anakie)

9WHERE’S TARA84856J Donnelly (Eden Park)

1036635P G Carmichael (Elliminyt)

Race No. 3$18 Super Sunday Roast01:38PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1TIME SPLITTER25156R J Britton (Lara)

2DR. ALASAURUS1144J L Mcmahon (Darriman)

3VEE BEST VANE161J S Ennis (Lara)

4PINK BANDANNA211K G Greenough (Pearcedale)

5PROVEN CHEVY72743W A Vassallo (Devon Meadows)

6SWEET TIME51213K D Leek (Devons Meadows)

7NOBODY’S RICKY54F54D J Fisher (Yangery)

8JUST JET POWER47412T Womann (Lara)

9ANOTHER PENSKE83544D L Hills (Taradale)

10COVER UP88726T Vass (Nyora)

Race No. 4Macro Meats02:03PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 715 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1PIPELINE SURFER73341E R Watt (Sth Dandenong)

2GLISTENING28623W A Vassallo (Devon Meadows)

3SALUBRIOUS73874M A Grima (Pearcedale)

4 CHICK26262M Briganti (Tuerong)

5TRIPTYCH56216K ( C Creed (Mount Egerton)

6DISCO DYNAMITE21131D W Knocker (Langwarrin)

7LET IT RIDE31374L Repici (Hampton Park)

8DR. BRITANY63415J L Mcmahon (Darriman)

9POT THANKS CORK46368M Wright (Allansford)

10MISS JANNIS86677S Kipirtidis (Cranbourne Sth)

Race No. 5Rapidvite Blood Booster02:23PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1PURE HUSSLER28365B K Mills (Baddaginnie)

2INDY MAN23236R J Britton (Lara)

3SUB SOIL22213D W Knocker (Langwarrin)

4DR. LEONAROO38663J L Mcmahon (Darriman)

5PARUMBA TEMEKA63614E Lieshout (Drouin West)

6CHEEKY RED27313R M Busuttil (Moe)

7WANNY HUSSLER37362N C Armstrong (Cranbourne)

8POWERFULL MISS77585R J Cook (Stratford)

9BROWNLOW HARVEY37377A O’Keefe (Stradbroke)

10IMPLOSION GIRL58666P J Galea (Rosedale)

Race No. 6Macro Meats02:45PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 595 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SISCO BRADO47744J Jarkis (Seville)

2SHEOAK GRETA22612W J Mcmahon (Darriman)

3RALTREECE21812P E Giles (Moe)

484842I L Cockerell (Buckley)

5DENISON FLASH17667P W Mckenzie (Maffra)

6RUNNIN’ JUMPIN’31471I D Bindley (Wonthaggi)

7DR. REX41438W J Mcmahon (Darriman)

8ARMAGEDDON87615D W Knocker (Langwarrin)

9ANOTHER AMAZON24866P R Trim (Devon Meadows)

10DR. EVEREST64746W J Mcmahon (Darriman)

Race No. 7Rapidvite Ferro Iron03:05PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1BONDING TIME33847P Martinovic (Koo Wee Rup)

2BLEDISLOE53184D J Fisher (Yangery)

3CLEVERVILLE65683A R Wood (Nambrok)

4HUEY HOUDINE22366D L Hills (Taradale)

5NOT MY SON21446R C Dunne (St Albans)

6CHATTER CHIC11512N L Mcrae (Clyde)

7RITA FLYER48163A Keating (Frankston Nth)

8MIGHTY MINX11577J Stephens (Drouin West)

9RED SHOE ROCKET76766M D O’Keefe (Stradbroke)

10BROWNLOW HARVEY37377A O’Keefe (Stradbroke)

Race No. 8Solo03:24PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1MY LUCK’S IN56813M W O’Keefe (Ocean Grove)

2SAIUNG47335E R Watt (Sth Dandenong)

3ANOTHER REQUEST45765D N Mcdonald (Cranbourne)

4SPADER72677D G Crawford (Pearcedale)

5ZIEBELL52516Y Andrews (Cranbourne Nth)

6ADAMS APPLE64222J S Ennis (Lara)

7TYE ME DOWN26434T Womann (Lara)

8PURE PEACHES4541FL M Gorman (Newborough)

9MONKEY RANCH87877T Womann (Lara)

10SISCO FLAME88777R G Busch (Drysdale)

Race No. 9Rapidvite Stop Cough03:43PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1REGAL ACCENT43713D J Lowe (Bonbeach)

2DIAZ BEAUTY73441T Womann (Lara)

3SPECIAL COLOUR47255J F Reynolds (Pearcedale)

4JOSH CHLOEBO62357C Donnelly (South Morang)

5PROVEN PUZZLE18148M T Carter (Violet Town)

6LITTLE FAWN28233A O’Keefe (Stradbroke)

7AUTO WAVE88137L R Sturgess (Smythesdale)

8AMERICAN MCGEE1414R J Britton (Lara)

9DR. DENNIS84655W J Mcmahon (Darriman)

10JEALOUS JACK54747P J Delahunty (Sale)

Race No. 10Macro Meats04:07PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 595 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1PICCOLO BOY44724T Cortese (Hampton Park)

2BLOSS’ BURRA84441A R Mills (Tooradin)

3DR. FLOJOE16185W J Mcmahon (Darriman)

4TRULY GALLANT27753A M Christie (Devon Meadows)

5AWESOME BOND73833G Williams (Melton)

6MELALUKA LAD43743L R Morshead (Barongarook)

7ZURI DIAMOND45532L V Iredale (Frankston)

8SHAUNY BADTOOTH16257R P Lesueur (Sth Sunshine)

9LONGY’S BANDITO65567P Andrews (Traralgon)

10DR. LITHIUM48746P G Carmichael (Elliminyt)

Race No. 11Radio Sport 92704:23PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1OCTANE EIGHT35321S Bonaccurso (Mount Mercer)

2DARK ARTS15155L Cockerell (Buckley)

3JASON STACKHOUSE44724M D O’Keefe (Stradbroke)

4DR. DANIEL21355J L Mcmahon (Darriman)

5DASHIN ASH53815L M Connelly (Norlane)

6OROTON PRINCE55312P E Giles (Moe)

7CHARDONNAY ROAD84241D J Saunders (Sommerville)

8IAN’S MATE83825I R Vigor (Anakie)

9KATIE CALAHAN58537R G Busch (Drysdale)

10BWANA BOSS1855M J Cowling (Kew)

Race No. 12Www.sandowngreyhounds.com.au04:47PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SHANLYN ZORRO16361L H Bottom (Drouin Sth)

2STOLEN GOODS18531M Briganti (Tuerong)

3ARROGANCE67112D W Knocker (Langwarrin)

4STETSON LILY43134R J Britton (Lara)

5UNO THE DREAM62431D Brown (Officer)

6EMMA PAIGE51811W N Robertson (Barnawartha)

7CHE CHING56171S Bonaccurso (Mount Mercer)

8STRAWBERRY ROSE87724P D Leonard (Cannons Creek)

9DR. DOLLARMITE43878J L Mcmahon (Darriman)

10DR. EDNA37487W J Mcmahon (Darriman)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments