Thursday 29th May 2008


Race 1 HAPPY HOURS ON THE DOGS – tab.com.au
Grade 5 515 Metres 07:08PM
$3780-1080-540 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 413 INVISITING ME 30.09 S M Shinners
2 85443 PATCH OF VIOLETS 30.70 G W Connell
3 64715 HOT SAQUAN FSH E J Stanley
4 78618 MISS GRINDLES NBT J Grindley
5 41828 PETE’S BOY FSH S Trim
6 56136 KEEP COOL NBT P C Anderton
7 45885 LYNLEA BOY NBT K Karamatic
8 35F46 PADDY WAPSHOTT NBT K Bailey
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 2 SAVE OUR HISTORY
Grade 5 515 Metres 07:25PM
$3780-1080-540 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 47344 SHAMROCK GIFT 30.02 C V Erenshaw
2 22886 MO HENRY NBT T E Burns
3 61272 WISHES COME TRUE NBT P M Tabone
4 18724 GANGWAY NBT S Trim
5 23554 SHIELA CARTER 30.35 N P Boyd
6 38141 ROCKET LAUNCHER NBT G R Edwards
7 46744 TASHY BOY NBT K Karamatic
8 31273 OUR ROCK STAR NBT S Labozzetta
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 3 $35 BUFFET THURSDAY NIGHTS
Grade 5 715 Metres 07:44PM
$3780-1080-540 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 45687 MARLY MARLY NBT P C Brown
2 3F373 STAR CLASS NBT P C Brown
3 18731 SMURF’S BETTY NBT C A Tabone
4 45228 TEXICALI ROSE 43.50 M Davison
5 25518 COOL AND EASY FSTD P C Anderton
6 68238 SMOOTH MOVER 43.11 L Repici
7 16732 BLUE SERENADE NBT C L Haigh
8 46555 OURGIRL RAYLEEN 42.85 L C Slattery
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 4 www.sandowngreyhounds.com.au
Grade 5 515 Metres 08:08PM
$3780-1080-540 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 23762 BENNY’S COOL NBT P S Wardle
2 72511 MAXIE 29.97 K G Greenough
3 38345 OURBOY DON 30.39 L C Slattery
4 36123 JACKS ON ACES 29.95 G S J Ennis
5 * * * VACANT BOX * * *
6 78262 WANSBOROUGH 29.93 R J Britton
7 84237 SO BLESSED 30.09 D A Stella
8 61413 SISCO KING NBT M L Mallia-Magri
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 5 RADIO SPORT 927
Mixed 4/5 715 Metres 08:28PM
$4020-1150-570 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 12321 PRINCE NOIR 43.09 W A Vassallo
2 61116 AWESIMUS MAXIMUS 42.80 P C Brown
3 73362 SHANLYN SUPREME 42.61 L M Larsen
4 11116 OURBOY PIPER NBT L C Slattery
5 26143 ALCALA MONKIRA 42.65 C Newman
6 18656 DEFECTIVE 42.27 P C Anderton
7 31212 RECKLESS BROTHER NBT J H Kirk
8 76811 C’MON BELLA NBT H A Karamatic
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 6 SANDOWN CLUB NIGHTS FINAL (GOBIS)
Grade 5 Final 515 Metres 08:52PM
$7000-2000-1000 GOBIS $2400 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 55531 SONADOR 29.78 A M Ralph
2 14213 THOUGHTFUL MISS 30.18 A Langton
3 21111 FERLY GAIN 30.20 D N McDonald
4 16261 TIZZ MAGIC 29.86 N King
5 27111 CLAIR MAUDE 29.86 J Thompson
6 75111 RIPPING THE DEW 30.22 D N McDonald
7 36321 SPEEDY SHOW 30.28 B Panetta
8 51214 SUPER JOE COOL 30.12 A T Reid
9 23762 BENNY’S COOL Res. NBT P S Wardle
10 78262 WANSBOROUGH Res. 29.93 R J Britton

Race 7 www.rapidvite.com
Grade 4 515 Metres 09:11PM
$4020-1150-570 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 88165 SMURF PRINCESS 29.99 C A Tabone
2 42137 MEPUNGA OPAL 29.93 J R Britton
3 34178 NEXT CHAPTER 30.17 A Langton
4 T4526 CUT’S BOTH WAYS 29.86 G E Young
5 42222 VERTEX 30.11 D N McDonald
6 11114 PARRACRYL 30.05 W A Vassallo
7 15873 AVON LEE 30.04 R E Eaton
8 44426 EL HAZE 29.85 G S J Ennis
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 8 SCHWEPPES
Free For All 515 Metres 09:35PM
$4725-1350-675 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 24313 MIAMI VICE 29.75 J R Britton
2 16414 SHANLYN PRINCE 29.60 D N McDonald
3 64612 SHOOTING STAR 29.75 C J Johannsen
4 42562 FINLANDIA 29.66 L Cockerell
5 52511 PURE CONQUEST 29.99 D Murray
6 17231 BOUNDING BILLY 29.82 M P Turner
7 51415 ATLANTIC BALE 29.75 A L Dailly
8 33287 COOL ROSE 29.92 S Chignell
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 9 THE JOURNAL
Grade 5 515 Metres 09:55PM
$3780-1080-540 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 43626 RAFFLE BALE NBT A L Dailly
2 11325 HOT PUZZLE NBT P C Anderton
3 71134 KELANDY 30.01 S B Ralph
4 37456 LILLEY CRIMINAL NBT P J Wishart
5 * * * VACANT BOX * * *
6 42617 LYNLEA’S GIFT 30.09 A Langton
7 12414 STEEL ROD 30.11 C J Dalton
8 78353 MOLLY TEE NBT W L Connell
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 10 DANDENONG DRY CLEAN
Grade 5 515 Metres 10:14PM
$3780-1080-540 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 16462 FLASH MAX NBT M P O’Malley
2 64417 CELINE ROSE NBT J Chignell
3 33252 OCEAN STORM NBT G S J Ennis
4 86356 TOKEN BREEZE 30.54 J Grindley
5 21154 PURPLE RANGE 30.07 G M Rounds
6 11162 ALOTTA MOJO NBT W A Vassallo
7 56561 BLIKSEM 30.38 I L Cockerell
8 22242 KOOLJAMAN NBT R J Hume
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 11 GATORADE
Grade 5 515 Metres 10:36PM
$3780-1080-540 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 32635 KIPPIN’ FSH A M Rowland
2 32133 WHO’S GIRL NBT M Grindley
3 13773 HOTLINE HALO NBT T Vass
4 82266 PUMPKIN EYES NBT W L Connell
5 75337 BROTHERS BARD FSTD M Roberts
6 76712 ZIMRAN NBT N King
7 41F55 LYNLEA’S WARRIOR NBT L Smith
8 56588 BANDIT’S FLAME NBT H A Karamatic
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments