Monday 15th November 2010

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday 15th November 2010

Race No. 1Finer Fruits07:10PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1INSPIRATOR3J Borg (Maryborough)
2PLUG THE PIPE37427G Robinson (Violet Town)
3RUTHERFORD72253T J Jones (Chiltern)
4USAIN’S FAULT37L Smith (Maryborough)
5SWITCH FORWARD2N P (Tullamarine)
6RIND SUPREME3N P Walsh (Tullamarine)
7JUDDA’S MEMORY52K L Wright (Harston)
8IRON LOTUS42P A Abela (Point Cook)
9TAYLER MINES5M L Mallia-Magri (Lara)
10COPELAND GAZEA R Symons (Huntly)
Race No. 2Quest Apartments Final ()07:26PM (VICtime)
Maiden Final event over 450 Metres at Shepparton Of $152,250 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150,900.

No.NameFormTrainer

1TITAN’S ELITE263A J Armstrong (Huntly)
2PELE SIYAN54322A J Ferguson (Girgarre)
3HOT EFFORT4234R C Dunne (St Albans)
4FIESTA SIYAN75322A J Ferguson (Girgarre)
5BOWL ALONG38374G J Bate (Lara)
6OMEATH ENTITY1G Holborn ()
7SEATTLE SIYAN36463A J Ferguson (Girgarre)
8BOOMA BRODIE26271M J Gibbons (Lara)
9PEPIN54252G W Connell (Harston)
10CELTIC FANTASY251M Barry (Longwood)
Race No. 3Jade Photography07:46PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1DARK FIX24111G J Glass (Kyabram)
2SKYE TREY78115S R Drummond (Toolleen)
3PLATINUM’S IMAGE31256S Waycott (Springhurst)
4STYLISH RUBY42132R E Gilmore (Arcadia)
5TEXAPHIRE14827G M Campbell (Peechelba)
6HE’S CREATIVE11821K J Podmore ( Wagga)
7READ THE LABEL43327B Kinder (Girgarre)
8PENNINGTON8F317B I Hiscock (Long Gully)
9TRUE HOUSE24141K Lloyd (Anakie)
10BEER SIPPER33145P Dickman (Broadford)
Race No. 4Greater Shepparton08:06PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1SO SAUCY23751M K Lloyd (Anakie)
2BARRABAS43312S E Stefanos (Longwood)
3ILLEGAL MELODY88566K L Wright (Harston)
4RYAN’S SOX52444R E Gilmore (Arcadia)
5PHIL’S PHANTOM62356B Ender (St Albans)
6COMMON COLD25733T J Allen (Darnum)
7KID APACHE66277D L Jarvis (Westmeadows)
8TUBB’S ANGEL78675D Tallentyre (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Silver Eagle Outfitters08:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1KID OTMAR44454P J Frost (Heathcote)
2AMBER JET22351J J Forrest (Rosedale)
3PURE ARANDT27887S E Stefanos (Longwood)
4SEIZE THE DAY27231M L Mallia-Magri (Lara)
5SPEEDY OCTANE66631M L Mallia-Magri (Lara)
6UNO DAZZA56323M L Mallia-Magri (Lara)
7BAZZA SHIRAZ18268D J Gladman (Parkes)
8WHERE’S JACKO47371B Ender (St Albans)
9EVENT HORIZON85437K A Walker (Henty)
10ROXY’S FLAME86751G Robinson (Violet Town)
Race No. 6Damsels Dash Ht108:46PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 450 Metres at Shepparton Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1SAINT BODDSMITH52233S E Stefanos (Longwood)
2TY JET58725M K Groom (Longwood)
3BRANDEEN MARNY24511L M Allen (Darnum)
4ABOVE THE LAW52365S E Stefanos (Longwood)
5PHYLLIS ELLEN46517R R Reardon (Seymour)
6WALLY’S ELITE17444G M Campbell (Peechelba)
7RAFFERTY FLYER11131J H Arthur (Lancaster)
8BECKY JAY34243D L Jarvis (Westmeadows)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Damsels Dash Ht209:06PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 450 Metres at Shepparton Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1DEBSTAR MILNE813B J Milne (Kilmore)
2JAMELLA GEM11144R Henness (Heathcote)
3HARSTON QUEEN38265J H Arthur (Lancaster)
4MISTAKEN SAINT33452S E Stefanos (Longwood)
5TAMI FLEW74413S R Drummond (Toolleen)
6FURY’S ENFORCER34671M R Fitzpatrick (Craigieburn)
7WHISPERING BYE311T6R R Reardon (Seymour)
8ROXY’S FLAME86751G Robinson (Violet Town)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Cool Champions09:27PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1CROMLAH CRACKER81455L Smith (Maryborough)
2BUNJI53516T J Allen (Darnum)
3JIMMY COOPER45284M L Mallia-Magri (Lara)
4UNLOCK THE CODE12864B Kinder (Girgarre)
511453J Borg (Maryborough)
6DARGO DEVIL26224C Newman (Chiltern)
7HEY KOBYBOYN35634P J Frost (Heathcote)
8CORRETJA13531B Kinder (Girgarre)
9TIZZA FLYER22736B Ender (St Albans)
10MARTILI BALE51427G J Bate (Lara)
Race No. 9Shepparton Retravision09:49PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1GUMBOOT ANNIE52431R E Gilmore (Arcadia)
2VOCAL EXIT47158K M Repia (Long Gully)
3WHAT AN IMPACT25612S E Stefanos (Longwood)
4CREATIVE ELUSION14286K J Podmore (Wagga Wagga)
5MACEY’S IMAGE11146L M Shingles (Eden Park)
6PIMLICO ROAD26614N P Walsh (Tullamarine)
7JULES78162G R Edwards (Broadford)
8MOO6712FM K Groom (Longwood)
9BERNMAR ROMAN31477P J Borradale (Rosedale)
10MURCHISON STREET66777G W Connell (Harston)
Race No. 10Neatline Homes (tier 3)10:06PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1JIMMY ELITE24315B Ender (St Albans)
2MOLLY’S BRINDLE18576O Mcgovern (Rosedale)
3MURACKAY77845M J Gibbons (Lara)
425286S Reardon (Seymour)
5LIGHT OF REX1775FB Groom (Longwood)
6SIX CLUBS72675B I Hiscock (Long Gully)
7NORTHERN NICK64165N R Tait (Wangaratta)
8ED THE SOCK82488S E Stefanos (Longwood)
9PANTHEON36336D M Walker (Henty)
10GO TO KENYA31552T Duncan (Harston)
Race No. 11Solar City Office Equipment10:30PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1MISS TWINKS42536G M Campbell (Peechelba)
2HUNCH BLACK431N R Tait (Wangaratta)
3ALL INN BRADY1T Duncan (Harston)
4ST. LEONARDS JET63446P R Lambert (Melton)
5CEE 25441N R Tait (Wangaratta)
6PIPELINE16273B R Parker (Tatura)
7BRIANNA ROSE14436B Kinder (Girgarre)
8BINGLE BAY142B J Buckingham (Woodstock)
9BERNMAR RUBY18567P J Borradale (Rosedale)
10TRUE HOUSE24141K Lloyd (Anakie)
Race No. 1295 3sr Fm (tier 3)10:48PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1HAD A FLASH16674B Groom (Longwood)
2ROYAL AND REGAL1775D P O’Mara (Rushworth)
3SASSI JAY17584D L Jarvis (Westmeadows)
4SILVERWATER JACK36611A J Armstrong (Huntly)
5RESTLESS REETA85644S J Doust (Euroa)
6HOTLINE LASS64223B Ender (St Albans)
7GUNMETAL BLUE671B Kinder (Girgarre)
8RELLIM RILEY717T J Allen (Darnum)
9ROSE ANNA65455M J Gibbons (Lara)
10DIMAGGIO34347P J Frost (Heathcote)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments