Monday, 25 January 2016

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday, 25 January 2016

Race No. 1Brian Beard Plumbing7:02 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1RIPPIN TAY TAY (NSW)[M]46FFSHS Williams (Erskine Park)
2AVATAR YAPPA [M]76636NBTJ La rosa (Seymour)
3AVATAR SPIRIT [M]7735NBTJ La rosa (Seymour)
4FANCY BOUNCE (NSW)[M]776FSHN Burns (Rushworth)
5TAT MINNIE [M]43484NBTP Macklin (Kialla West)
6SIR FIRE [M]62628NBTN Tait (Wangaratta)
7SCARLETT LAD (NSW)[M]74342NBTP Stefanos (Longwood)
8ORIENTAL PRINCE [M]56458NBTA Blake (White Hills)
9SANTA SANGRE [M]Res.334NBTT Auld (Tatura)
Race No. 2Elite Collars & Leads (275+ Rank)7:22 PM (VIC time)
Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BERNMAR STRIKER [7]628122.64(8)J La rosa (Seymour)
2KITTY HAWKE [7]14577FSTDR Ellis (Heathcote)
3OMAMORI [7]73788NBTD Eddy (Kialla West)
4KRAKEN BETTY [7]51677FSTDK Eyles (Murchison)
5GUNMETAL OUTLAW [7]52144NBTS Collyer (Mount Camel)
6MEMPHIS PIRATE [7]84448FSHJ Donaldson (Euroa)
7OPAL FLYER [7]68653NBTF Vantaarling (Tallygaroopna)
8COURTING TIME (NSW)[7]77862NBTJ La rosa (Seymour)
Race No. 3Byers Electrical (275+ Rank)7:44 PM (VIC time)
Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SAILING ALE [7]63835NBTA Blake (White Hills)
2HOTLIPS MATILDA [7]37274NBTB Stephens (Tooborac)
3LATTE DONNY [7]7578722.61(1)G Campbell (Anakie)
4RIVERSIDE SHAZ [7]44768NBTR Little (Mt Eliza)
5MRS. FOZZ [7]77777NBTN Mason (Euroa)
6REMY BALE (NSW)[7]4428622.53(2)D Burkett (Girgarre)
7TANTRUM TOMMY [7]48488FSTDH Mcadam (Diamond Creek)
8JACK’S ALOUETTE [7]1545622.46(2)K Ward (Mount Moriac)
Race No. 4Jade Media Photography (250+ Rank)8:08 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 650 metres at Shepparton Of $1,090 Prizemoney.
1st: $760 2nd: $220 3rd: $110.

No.NameFormBestTrainer

1MICK’S ANGEL [6]2513138.36(3)A Meyer (Hoppers Crossing)
2PADDY MACS [7]21648FSHM Nash (Little River)
3BIG HUTCHIE [7]1776638.55(3)S Stefanos (Longwood)
4WINSOME ALLY [6]45458FSHB Lord (Jindera)
6DESTINEE SAINT [7]45243NBTS Lithgow (Devon Meadows)
7SEMJASE [7]37676NBTK Bentley (Yarrawonga)
8OLD ZEBB [6]74848NBTJ Mangion (Numurkah)
Race No. 5Shepparton News (275+ Rank)8:27 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SIMPLY VIVACIOUS [6]14386NBTS Daniliuk (Sunbury)
2GEORGIE BEST [6]1188225.71(1)W Bocquet (Mullengandra)
3GEORGIA [6]34554NBTB Pell (Toolleen)
4MANTRA MICK [6]8313625.60(3)J Donaldson (Euroa)
5JESS DELIGHT [6]7124125.85(2)D Warburton (Tatura)
6CALAHAN ROCKS [6]37247FSHR Gladman (Scarsdale)
7MARMISH [6]57645NBTK Lingard (Kilmore)
8TREVS PRIDE [6]63767NBTB Milne (Kilmore)
Race No. 6Ckh Painting (275+ Rank)8:44 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MICK RYDIAN (NSW)[5]42633NBTG Campbell (Anakie)
2EMI’S BOY MACCA [5]245F825.76(3)S Melville (Beveridge)
3DUCK HOLE FLYER [5]7833425.58(4)S Stefanos (Longwood)
4SOUL AFFAIR [5]8767625.52(6)M Hanke (Miepoll)
5MR. LEIGH [5]14687NBTS Clarke (Tooradin)
6RADIANT ROSE [5]1751725.89(4)S Wetzels (Seymour)
7BIG BAD BONE (NSW)[5]55328NBTR Gladman (Scarsdale)
8UNTHER BALE (NSW)[5]42767FSHB Fothergill (Numurkah)
9ARGYLE DIAMOND [5]Res.7F646FSTDK Tirchett (Pascoe Vale)
10BARN A SHAKIN [5]Res.65457NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 7Topcat Video (275+ Rank)9:05 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BRYDEN JOHNNY (NSW)[7]87535FSHA Craven (Wangaratta)
2MATTY ARE (NSW)[7]2F437NBTS Stefanos (Longwood)
3BURST OF MAGIC [7]46572NBTJ Azzopardi (Huntly)
4GOOD WICK [7]4443126.04(8)G Robinson (Violet Town)
5BLACK EDGE (QLD)[7]54556FSHM Nash (Little River)
6OLYMPIC LASS [7]84268NBTP Mathieson (Lara)
7OH LELE SIMON [7]26666NBTN Perkins (Romsey)
8STETSON LANE [7]5565126.72(5)P Dundon (Finley)
9KALIMNA EXPRESS [7]Res.67748NBTK Eyles (Murchison)
Race No. 8Racers Function Centre (275+ Rank)9:25 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SISCO FLYER [5]3542725.86(8)A Marum (Corop)
2ZELEMAR ZIPPA [5]37717NBTS Stefanos (Longwood)
3TURBINE [5]3273525.71(8)J Torr (Myers Flat)
4RUSTY’S CAPE (QLD)[5]5514625.82(5)S Lithgow (Devon Meadows)
5SHAHADOLLAR (NSW)[5]26676NBTN Perkins (Romsey)
6KRAKEN CONCORD [5]5471325.52(2)K Eyles (Murchison)
7MY NAME’S DEBBIE [5]4263525.97(7)D Burkett (Girgarre)
8SMOOTH REBEL (NSW)[5]8661725.45(6)J Formosa (Heathcote)
9ARGYLE DIAMOND [5]Res.7F646FSTDK Tirchett (Pascoe Vale)
10NO BOOTS (NSW)[5]Res.6556425.67(2)S Stefanos (Longwood)
Race No. 9Manish Gupta Accountants (275+ Rank)9:43 PM (VIC time)
Grade 6 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1VEE BEE ELLE (NSW)[6]64FT822.59(3)M Ellis (Nathalia)
2CHLOE GRACE [6]48267NBTD Petersen (Wangaratta)
3MARMION STAR [6]43232NBTB Milne (Kilmore)
4JET PACK MODEL (NSW)[6]15567NBTP Kaltsis (Nagambie)
5TWO POINTOVER [6]5128722.38(1)H Wetzels (Seymour)
6GUILDED LILY [6]45286NBTA Dundon (Finley)
7STRESS STAR [6]581P622.65(7)N Carthew (Newcomb)
8TRICKY TREY (NSW)[6]6611322.61(7)P Essenhigh (Benalla)
Race No. 10Dpr Insurance Brokers (275+ Rank)10:06 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHEOAK MARNIE [5]82776FSTDD Burkett (Girgarre)
2YULEANA (NSW)[5]16478NBTB Lord (Jindera)
3WINTER TIME [5]51117FSTDB King (Mincha)
4DON’S RACER [5]1148822.39(2)N Carthew (Newcomb)
5KEEP IT DARK [5]74674FSTDA Marum (Corop)
6KHANDI KHANDI [5]24634NBTM Ellis (Nathalia)
7SPRING PREMIER (NSW)[5]6334822.56(2)P Stefanos (Longwood)
8RODARTE QUAYLE [5]2338522.51(4)G Campbell (Anakie)
9ARGYLE DIAMOND [5]Res.7F646NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
10BARN A SHAKIN [5]Res.6545722.53(3)K Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 11Sgrc Vet Now Open (275+ Rank)10:28 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MATTY KEEPING (NSW)[5]6145422.57(8)P Clark (Wangaratta)
2WOWZA LEE [5]65744FSTDB Kinder (Girgarre)
3HEZ GOT NITRO [5]4825122.51(1)K Eyles (Murchison)
4CHINA ROSE [5]67726NBTJ Torr (Myers Flat)
5MIGHTY HULK (NSW)[5]3428622.32(8)T Van taarling (Tallygaroopna)
6FANCY ASSASSIN (NSW)[5]6257322.58(6)J Formosa (Heathcote)
7COSMIC LADY (NSW)[5]65F2822.66(4)S Collyer (Mount Camel)
8SHAMELESS BANDIT [5]54677FSTDG Campbell (Anakie)
9ARGYLE DIAMOND [5]Res.7F646NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
10BARN A SHAKIN [5]Res.6545722.53(3)K Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 12Tab Rewards (275+ Rank)10:50 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LOLLIE LIVEWIRE [5]5758322.81(1)M Ellis (Nathalia)
2IT’S AN ILLUSION [5]68418FSTDM Repia (Long Gully)
3ZELEMAR ZONE [5]61867NBTP Frost (Heathcote)
4PINGU (SA)[5]27537NBTG Campbell (Anakie)
5ME NAME’S NELSON [5]74777NBTM Ellis (Nathalia)
6DON’S LICKER [5]77722NBTK Ward (Mount Moriac)
7FINANCIAL BONUS [5]65158FSHK Breen (Lake Bolac)
8PARIS ROUBAIX [5]5167722.43(8)S Hooke (Huntly)
9ARGYLE DIAMOND [5]Res.7F646NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
10BARN A SHAKIN [5]Res.6545722.53(3)K Tirchett (Pascoe Vale)