Monday 29th November 2010

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday 29th November 2010

Race No. 1Finer Fruits Ht107:08PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Shepparton Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1MEGASTAR SPARGOM J Auld (Tatura)
2HILLDENE HOPEW H Elson (Seymour)
3STORMY LEAD C Austin (Eaglehawk)
4SHARON SHIRAZG Kantzidis (Bundoora)
5PINDARUSL S Moore (Golden Square)
6ALL INN ANGUST Duncan (Harston)
7BATTA BINGT D Harvey (Murchison)
8MYA STARLINGL F Strauss (Maiden Gully)
9KRISBAR KREUZAW Hooke (Huntly)
10KINETICAM Schlegel (Woodend)
Race No. 2Neatline Homes Ht207:25PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Shepparton Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1DANIEL’S SAINTS E Stefanos (Longwood)
2CELEBRATIONV Giles (Bamawm)
3MADDY’S JETJ K Hooke (Huntly)
4SHONA ENTITYG Holborn (Longwood)
5NIGHT WINGM Schlegel (Woodend)
6MY MATE ROCKYP D Bartlett (Bamawm)
7CARLINGFORD MISSS N Fisher (Lara)
8LUCKY PHILF Caputo (Pascoe Vale)
9DON’T BOTHER MEK J Eyles (Murchison)
10DEMOUCHIM Austin (Eaglehawk)
Race No. 3Shepparton Retravision07:46PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1LET’S GO AL43337C J Capuano (Heathcote)
2PUZZLE ‘EM GIRL86F47G A Burton (Euroa)
3BARIBEL1121C Darmanin (Rockbank)
4SUNDAY DREAMS34584J Worsfold (Girgarre)
5ELYSIUM17257T Comensoli (Wangaratta)
6READ THE LABEL32763B Kinder (Girgarre)
7KID APACHE27762D L Jarvis (Westmeadows)
8RYAN’S SOX44426R E Gilmore (Arcadia)
9BURRAWONGA JOY22547J Birthisel (Yarrawonga)
10TWO TOES42743L F Strauss (Maiden Gully)
Race No. 4Topcat Video Final (gobis)08:06PM (VICtime)
Maiden Final event over 390 Metres at Shepparton Of $152,250 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150,900.

No.NameFormTrainer

1RIND SUPREME341N P Walsh (Tullamarine)
2SWITCH FORWARD231N P Walsh (Tullamarine)
3YEAH ZEUS363M Schlegel (Woodend)
4JUDDA’S MEMORY5272K L Wright (Harston)
5PHIONA’S GIRL84422Z Los (Dookie)
6GLENORA SMOKEY42242F H Vantaarling (Tallygaroopna)
7COPELAND GAZE3A R Symons (Huntly)
8BOWL ALONG74331G J Bate (Lara)
9IRON LOTUS4223P A Abela (Point Cook)
10HOT EFFORT34824R C Dunne (St Albans)
Race No. 5Anstice Quality Racing Meat08:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1JULES16268G R Edwards (Broadford)
2LISBON TOMATO14742G Couldridge (Newstead)
3SANGO71567L Austin (Eaglehawk)
4CHIEF AUSTIN47631B Jones (Pyalong)
5WALLY’S ELITE44433G M Campbell (Peechelba)
6HARSTON QUEEN26537R J Giles (Harston)
7THUNDERGUNS117J M Mcclelland (Jindera)
8KINGSTON POWER27111R C Moore (Devon Meadows)
9DYSLEXIC GOD36775H Mcadam (Pyalong)
10DRAGON MAI MAGIC47883C Medcraft (Costerfield)
Race No. 6Topcat Video Productions08:50PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1BIG BLUE TOMATO3217FP E White (Katamatite)
2DARGO DEVIL22444C Newman (Chiltern)
3BECKY JAY24345D L Jarvis (Westmeadows)
4UNO BRINNEY11346T Baker (Kilmore)
5WHERE’S LUCY21677K Bentley (Costerfield)
6SAILORS GULLY15234M Austin (Eaglehawk)
7ROCKING OUT46342C R Cooper (Lockwood South)
8MOUSE’S IMAGE62111C Darmanin (Rockbank)
9WOLF RYDER22666M J Gibbons (Lara)
10CHARLES ROB48246W N Robertson (Barnawartha)
Race No. 7Greyhound Adoption Program09:08PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1POTSY WEBER56858R J Giles (Harston)
2GRANDO’S CHOICE54622D S Mccarthy (Altona)
3MAJOR SLICK43142T J Cook (Wagga Wagga)
4C’MON NOSEY76272H Mcadam (Pyalong)
5VOCAL EXIT15861K M Repia (Long Gully)
6THUNDER GLEE32688S N Fisher (Lara)
7LITTLE LUCAS22354A J Kiley (Shepparton)
8SHE’S TOPS84487G Holborn (Longwood)
9TEXAPHIRE82782G M Campbell (Peechelba)
10VOCAL MEMORY82575G R Edwards (Broadford)
Race No. 8Jade Media Photography09:29PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1TEXAS COMMANDO65464F Rachele (Shepparton)
2MISTAKEN SAINT45218S E Stefanos (Longwood)
3INFURIATION52578M T Carter (Violet Town)
4SASSI JAY58424D L Jarvis (Westmeadows)
5LUCKY THYME82212G L Long (Neilborough)
6BURRAWONGA BRETT56346J Birthisel (Yarrawonga)
7MIDNIGHT THEORY28611S Reardon (Seymour)
8DARK FIX41115G J Glass (Kyabram)
9KID OTMAR45444P J Frost (Heathcote)
10PITSTOP DIAMOND48476G R Edwards (Broadford)
Race No. 9Greater Shepparton09:50PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1CELTIC FANTASY25118M Barry (Longwood)
2LUCRATIVE DEAL11844A R Symons (Huntly)
3ALBENATOR2251L S Moore (Golden Square)
4IMMORTAL THEORY1255C Darmanin (Rockbank)
5CELTIC BEAUTY74183J Worsfold (Girgarre)
6LUVIA LAD15753G Couldridge (Newstead)
7BIG BILL1G J Glass (Kyabram)
8NOUGAT’ LEGACY15434W H Elson (Seymour)
9BONDY67387P R Lambert (Melton)
10RIVERSTONE65583G R Edwards (Broadford)
Race No. 10Rapidvite Solutions (tier 3)10:07PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1MESSAGE IS CLEAR45667B Kinder (Girgarre)
2HOLY RIOLI17472P D Bartlett (Bamawm)
3VOLCANO BUDDY62778M W Davis (Altona Green)
4TEXAS NED67874B F Courts (Heidelberg West)
5RAYGIO GIRL85784T R Shovan (Healesville)
6COLPEPPER45772J Bahler (Darraweit Guim)
7MURACKAY45426M J Gibbons (Lara)
8SALEGREYS BARRY62141S L Quinlan (Coolaroo)
9HOT HILLBILLY76666P J Frost (Heathcote)
10ED THE SOCK48878S E Stefanos (Longwood)
Race No. 11Xia Park10:30PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1MISS DEDERANG55318G M Campbell (Peechelba)
2ST. LEONARDS JET44664P R Lambert (Melton)
3BROOMBRAE STORM24864J Worsfold (Girgarre)
4GOTTA WIN ONE761T Vantaarling (Tallygaroopna)
5ELDONATO61F Rachele (Shepparton)
6UNION LIZZIE66821R J Giles (Harston)
7ALL INN BRADY124T Duncan (Harston)
8PIPELINE27343B R Parker (Tatura)
9CLOVALLEY BOONE52635G W Connell (Harston)
10PRINCESS OLIVIA33317W L Connell (Harston)
Race No. 12Quest Apartments (tier 3)10:48PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1ANGEL TY’S85876T R Shovan (Healesville)
2WHAT AN IMPACT612F3S E Stefanos (Longwood)
3MISS TWINKS53674G M Campbell (Peechelba)
4MIA TOP MODEL66484P A Abela (Point Cook)
5BURRAWONGA JEN1872J Birthisel (Yarrawonga)
6SOOKIE28313A J Kiley (Shepparton)
7APACHE SPUR46631B A Fothergill (Numurkah)
8LIGHTNING CHERRY77845D I Trethowan (Chiltern)
9NEWSTEAD BILLY75666S L Thomas (Sandon)
10BIG BOY COOLIE16878B Kinder (Girgarre)