Wednesday 21st November 2012

Greyhound Box Draw For Shepparton – Wednesday 21st November 2012

Race No. 1Bicknell Signs03:49PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1FANTASIA DREAM45557NBTJ S Fothergill (Numurkah)
2COOL LASS66428NBTF Rachele (Shepparton)
3URBAN SUNRISE6726NBTJ L Dunn (Eaglehawk)
4HEIDY’S BABE46635NBTP Triaca (Lima)
5SMASHING CENTURY3436FSHL G Fitzgerald (Eaglehawk)
6FULL ASSAULT268FSHS W Burke (Kanyapella)
7MISS GAGA32747NBTS A Mckenzie (Bendigo)
8ULTIMATE FOSSILS87433NBTK Bentley (Costerfield)
9THAT’S ZORRO56343NBTP M Boots (Merrigum)
10SUSPICIOUS DEAL33476NBTM P Ellis (Nathalia)
Race No. 2Quest Shepparton04:07PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GUMMY GONE21722.81QD L Warburton (Tatura)
2PROVEN TORQUE2722NBTP P Donohue (Upper Lurg)
3DIAMOND HUSTLER33FSHJ L Dunn (Eaglehawk)
4JORGIA’S PATH54646NBTJ Formosa (Heathcote)
5ABIT WEDNESDAY66753NBTA M Rocke (Broadford)
6SNOW BAT66832NBTP M Boots (Merrigum)
7GUNNABEE KOOL7786NBTJ A Mangion (Numurkah)
8DEMON HUNTER63583NBTD J Burkett (Girgarre)
9COOLIFIED6874NBTB J Grenfell (Seymour)
10TUSCAN STORM42575NBTG A Howarth (Longwood)
Race No. 3Jade Media Photography04:29PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DON’T BOTHER ME7544522.45R O Sharples (Murchison)
2FASTER THAN YOU2466222.40L C Slattery (Heathcote)
3GOLD PLEDGE5175522.10B Groom (Longwood)
4MOCK PLACE3717122.47B R Parker (Tatura)
5GREAT FORCE2136722.39N Jarvis (Bendigo)
6MADDY’S JETT342522.28J K Hooke (Huntly)
7DIEGO SIYAN22666FSTDM Macdonald-Johnson (Ferntree Gully)
8QUICK VISION78775NBTW L Connell (Harston)
9MOONLITE SPICE76347NBTJ Formosa (Heathcote)
10PURE BULLICOURT1787822.74J R Donaldson (Euroa)
Race No. 4Finer Fruits04:47PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1OPRAH’S ANGEL323F6FSHJ S Fothergill (Numurkah)
2NIGHT WING38664NBTM Schlegel (Woodend)
3MARCUS BLUE57438NBTJ R Donaldson (Euroa)
4FINE WITH AMY1673122.50S A Mckenzie (Bendigo)
5CLOVALLEY VIV45655NBTG W Connell (Harston)
6SNOW MYSTIQUE62857NBTJ Worsfold (Girgarre)
7JOHNNY MANG8578522.65F A Meyer (Maryborough)
8SHINTARO PHOENIX38777FSTDR Clark (Toolleen)
9MR. CHOW2445422.35J Formosa (Heathcote)
10KACEY ENLIM7512622.62J Formosa (Heathcote)
Race No. 5Greater Shepparton05:09PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE PERFORMER43458NBTA J Armstrong (Huntly)
2LONG ISLAND LAD2475225.66N J Lund (Cranbourne)
3BOY IT’S SANDY58377NBTJ Formosa (Heathcote)
4CHILE RUM62866NBTS V Humphries (Locksley)
5LUCRATIVE DEAL86565NBTD C Baker (Golden Square)
6JAIMANDY PIKE6426125.80P P Donohue (Upper Lurg)
7BUFFY’S BOY7146125.73P M Boots (Merrigum)
8CAMPASPE TINA4641F25.80B L Petty (Brookfield)
9SLY JONES8265725.72R Clark (Toolleen)
10HELLO HOTLIPS45783NBTB J Stephens (Tooborac)
Race No. 6Neatline Homes05:27PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LOSER MAKES GOOD25112FSHJ Paraskevas (Kilmany)
2PROVEN CHANCE57822NBTP P Donohue (Upper Lurg)
3COOL COOL CHARM74148NBTH Quick (Ballan)
4TEENA’S PLANE1386825.70P D Bartlett (Bamawm)
5CHARLIE CHARLIE3F34126.02V Giles (Bamawm)
6GLORY BLUE33218NBTF Rachele (Shepparton)
7ULTIMATE REFUND32664NBTC Medcraft (Costerfield)
8REMO SKY65623NBTS A Colpoys (Warneet)
9HELLO HOTLIPS45783NBTB J Stephens (Tooborac)
10SLY JONES8265725.72R Clark (Toolleen)
Race No. 7Shepparton News05:49PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHE’S ALL CODY54453NBTM P Teresi (Quarry Hill)
2PRINCE GRAPHIC1567325.95P J Clark (Wangaratta)
3VINTAGE ASHMAN5532225.87S R Drummond (Toolleen)
4ALL INN JORDAN4552825.63T Duncan (Harston)
5FIRE STRICKER2336426.19B R Parker (Tatura)
6DUKE’S REVENGE4531325.80P D Bartlett (Bamawm)
7CENTURY TIME2313225.76L G Fitzgerald (Eaglehawk)
8LITE UP LAD21437FSHB Ender (St Albans)
9PRINCE VALIANT6486825.81B Ender (St Albans)
10ARROW HEAD31368NBTD C Austin (Eaglehawk)
Race No. 8Skill Training Victoria06:09PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1STRAWB’S PRIDE1325725.56C B Burton (Euroa)
2JILLA BEE57765FSHG J Paull (Faraday)
3RICEY24181NBTB J Stephens (Tooborac)
4CLOVALLEY WES4244326.01G W Connell (Harston)
5BO SHEN6847525.76G M Campbell (Peechelba)
6LITTLE SHIRAZ87847NBTJ S Fothergill (Numurkah)
7KID CONDOR2846325.95J Formosa (Heathcote)
8KING KATAMAS8475726.03D Petersen (Wangaratta)
9SLY JONES8265725.72R Clark (Toolleen)
10HELLO HOTLIPS45783NBTB J Stephens (Tooborac)
Race No. 9Shepparton Veterinary Clinic06:29PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN JESS4776425.90W L Connell (Harston)
2KOOPER BUFF6447826.20G W Connell (Harston)
3PAWNEE PRINCESS33588NBTM P Ellis (Nathalia)
4BILLY GOAT45476NBTD A Crocker (Strathfieldsaye)
5SHARLOUS DREAM45317NBTL G Fitzgerald (Eaglehawk)
6PAINFUL55366NBTJ Kantzidis (Richmond)
7BLUE AURA34452NBTC B Burton (Euroa)
8BANTAM’S BABE84167FSTDB J Bryce (Invergordon)
9ARROW HEAD31368NBTD C Austin (Eaglehawk)
10PRINCE VALIANT6486825.81B Ender (St Albans)
Race No. 10Topcat Video Productions06:48PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BALTIC TYPHOON75756NBTD A Crocker (Strathfieldsaye)
2DARK HOODOO3318222.72J Formosa (Heathcote)
3FUNKY MUNKY3335222.57D P Bartlett (Dhurringile)
4FOO FIGHTER4672822.28A M Rocke (Broadford)
5BLOCKA MINT65634NBTB J Grenfell (Seymour)
6DYNAMIC DIVA32285NBTR E Gilmore (Arcadia)
7OVERFLOW LAD7243622.58L F Trethowan (Chiltern)
8STRONG MAX7245722.66D Boots (Merrigum)
9MR. MOTOWN23277NBTJ S Fothergill (Numurkah)
10SUPER COOP8742722.34J R Donaldson (Euroa)
Race No. 11Solar City Office Equipment07:11PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FLAMELESS64185NBTK J Iles (Cranbourne)
2TANGULLA7533722.78G A Howarth (Longwood)
3GYPSY DOONE45667FSTDB J Grenfell (Seymour)
4JAYDO’S GIRL7777722.91A D Blake (White Hills)
5MEGATOP PHOENIX2887722.63W L Connell (Harston)
6GYME DEAN1618522.53QG S Hope (Kialla Central)
7MAGPIE FANTASY412722.56S W Burke (Kanyapella)
8JAIMANDY LEO4432623.18P P Donohue (Upper Lurg)
9STINK VORTEX6832422.69S J Waycott (Springhurst)
10JAIMANDY JUDY2615NBTP P Donohue (Upper Lurg)
Race No. 123sr Fm07:34PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1REAL VAIN3341222.48M J Auld (Tatura)
2PROVEN DEVIL2721722.51P P Donohue (Upper Lurg)
3AMETHYST ROSE4834522.95D J Carswell (Elmore)
4LOPSIDED LOUIE3518722.97A D Blake (White Hills)
5SATIN LIGHTS2415TNBTD B Franklin (Lang Lang)
6NO SUSPICION1577722.43M P Ellis (Nathalia)
7MALIBU MARLI87478NBTG W Connell (Harston)
8LONDON TIPTON4526422.94B Hooke (Huntly)
9MY MATE NOGSIE2213822.62S A Mckenzie (Bendigo)
10MOGAMBO POWER7628622.95J R Donaldson (Euroa)