Wednesday, 22 May 2013

Box Draw For – Wednesday, 22 May 2013

Race No. 1Follow @thewatchdogtips On Twitter3:41 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1KIRABILLI AUDREY (NSW)[M]53742NBTN Perkins (Romsey)
2PAWNEE BLAZE (NSW)[M]46233NBTM Ellis (Nathalia)
3FLASH AZZ [M]87663NBTA Rocke (Merrigal)
4STAR TASTIC [M]48527NBTG Bromley ()
5JAMALS COFFEE [M]8784FNBTH Melville (Seymour)
6DARK DEBBY [M]73454NBTG Howarth (Longwood)
7THAT’S ZORRO [M]24832NBTP Boots (Merrigum)
8SHYANNE’S JEWEL [M]4362NBTG Howarth (Longwood)
9RAIDER LEE [M]Res.54828NBTC Watson (Eden Park)
10GUNABE A SURGEON [M]Res.24528NBTF Meyer (Maryborough)
Race No. 2Topcat Video Productions4:04 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1PEDRO’S PAIN [M]25347NBTC Taylor (Neilborough)
2JIMMY VAPOUR [M]77546NBTR Anchen (Nagambie)
3BESSIE BUTLER [M]44228NBTD Boots (Merrigum)
4CLOVALLEY RAY [M]787FSHW Connell (Harston)
5GUMMY GONE (NSW)[M]52366NBTD Warburton (Tatura)
6MY ULTRA JET [M]427FSTDC Kiernan (Pascoe Vale)
7TUNGA MARG [M]7544NBTP O’kane (Yarrawonga)
8TECH TALK [M]3242NBTP Kaltsis (Nagambie)
Race No. 3Follow @_news On Twitter4:24 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BLAKE’S THYME [5]2521522.65(7)-1/5/13G Long (Neilborough)
2FRANCHINA [5]21674NBTS Wells (Nagambie)
3EXPRESS LOMAR (NSW)[5]33488NBTN Mcmenamin (Thurgoona)
4RIGHT SAID RED [5]3557422.86(2)-13/3/13N Tait (Wangaratta)
5ALL IN TEARS [5]5314222.50(3)-17/4/13T Duncan (Harston)
6MOGAMBO POWER [5]7F68622.95(8)-5/9/12J Donaldson (Euroa)
7BURRAWONGA SOOTY [5]252123.11(5)-15/5/13J Birthisel (Yarrawonga)
8MICHIGAN SIYAN [5]45431FSTDJ Arthur (Lancaster)
9BEE BEE COOK [5]Res.7468422.84(5)-22/2/12B Buchanan (Sunday Creek)
10MILEY LOMAR (NSW)[5]Res.36847FSTDN Mcmenamin (Thurgoona)
Race No. 4Neatline Homes4:44 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ROCKEN RIOLI (NSW)[5]6884822.55(4)-24/10/12A Rocke (Merrigal)
2PAWNEE PRINCESS (NSW)[5]588F722.58(1)-26/9/12M Ellis (Nathalia)
3CYCLONE RUBY [5]33218NBTM Niele (Berringa)
4SABRINA LOPEZ (NSW)[5]64213NBTH Melville (Seymour)
5BROMESTI FLYER [5]8867622.99(4)-16/5/12G Bromley (Bendigo)
6WHERE’S SHADO (NSW)[5]4547422.49(Q)(4)-9/8/12S Carswell (Elmore)
7KIPSANG (QLD)[5]1344222.76(Q)(1)-5/4/13S Quinlan (Rushworth)
8SPLENDID SHIRAZ [5]8461622.71(1)-8/5/13D Burkett (Girgarre)
9BEE BEE COOK [5]Res.7468422.84(5)-22/2/12B Buchanan (Sunday Creek)
10MILEY LOMAR (NSW)[5]Res.36847FSTDN Mcmenamin (Thurgoona)
Race No. 524/7 Labour Hire5:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BOOM CHERRY [5]71634NBTD Trethowan (Chiltlern)
2SECRET TOM [5]1685726.46(4)-11/3/13W Robertson (Barnawartha)
3SHANNON TUCKER [5]7557225.76(4)-13/3/13M Groom (Longwood)
4ULTRA WHIZ [5]1634826.03(1)-17/4/13P Cullie (Rushworth)
5BARTY’S THURSDAY [5]55325NBTP Boots (Merrigum)
6POP’S COOL LADY [5]3551225.92(7)-24/4/13F Zeinert (Barnawartha)
7KOOPER’S CROWN [5]31653NBTW Connell (Harston)
8DA CARTEL (NSW)[5]56888FSHD Chapman (Coburg )
9EL CENTRO [5]Res.74686NBTJ Donaldson (Euroa)
10BLUE REBEL [5]Res.1276525.76(7)-20/3/13B Groom (Longwood)
Race No. 6“the Old Buzzard”5:24 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TI AMO ROSA [5]1346625.76(3)-28/11/12D Schwarz (Dallas)
2KOOPER BUFF [5]5357626.20(4)-26/9/12P Boots (Merrigum)
3SMASHING CENTURY [5]34535NBTL Fitzgerald (Woodvale)
4READ MY MIND [5]34445NBTA Blake (White Hills)
5FEARSOME BOY [5]3713525.90(6)-17/4/13C Kiernan (Pascoe Vale)
6SPIRIT TRAIN (NSW)[5]62314NBTM Ellis (Nathalia)
7ALL INN JESS [5]2356625.90(2)-15/2/12W Connell (Harston)
8HARRY’S CHAMP [5]3656126.22(8)-15/5/13D Carswell (Elmore)
9EL CENTRO [5]Res.74686NBTJ Donaldson (Euroa)
10BLUE REBEL [5]Res.1276525.76(7)-20/3/13B Groom (Longwood)
Race No. 7Like Grvictoria On Facebook5:41 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JERRY HATRICK [5]7386522.45(3)-14/3/12J Donnelly (Eden Park)
2POWER ELECT [5]42735NBTA Kent (Wantirna)
3HI FIVE ALICE (QLD)[5]76213NBTB Fothergill (Numurkah)
4DILSTON REGAL (TAS)[5]66447NBTG Bromley (Bendigo)
5PROVEN CHANCE [5]8635422.11(6)-18/1/12P Donohue (Benalla)
6WONDER KIDS [5]2871522.54(8)-20/2/13R Rogers (Bendigo)
7BROTHER HOG [5]4628122.34(4)-25/4/12S Waycott (Springhurst)
8MADDY’S JET [5]6318822.28(8)-19/12/11J Hooke (Huntly)
9KREUZER [5]Res.55835NBTN Tait (Wangaratta)
10ALL INN VEGAS [5]Res.3362822.52(2)-26/11/12T Duncan (Harston)
Race No. 8Shepparton News6:03 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SPENCE’S BOY [5]3486725.47(8)-5/9/12K Wright (Harston)
2CRUISING JESSICA [5]7682425.78(1)-21/7/11S Wells (Nagambie)
3SUNRAYSIA SAM [5]4484525.67(8)-2/1/13P Clark (Wangaratta)
4DEMON HUNTER (NSW)[5]6736726.28(Q)(8)-9/8/12D Burkett (Girgarre)
5IKARI THUNDER [5]1254825.66(2)-18/7/12R Hayes (Toolleen)
6LONELY DELIGHT [5]2466825.70(2)-4/4/11P Clark (Wangaratta)
7LITTLE DE BRUIN [5]78445NBTJ Perkins (Romsey)
8MARK’S PARK [5]87744FSTDD Eddy (Kialla West)
9EL CENTRO [5]Res.74686NBTJ Donaldson (Euroa)
10BLUE REBEL [5]Res.1276525.76(7)-20/3/13B Groom (Longwood)
Race No. 9Finer Fruit6:24 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALARMING [5]52643NBTJ Fothergill (Numurkah)
2FUN TIME ALLY (QLD)[5]72888FSHD Chapman (Coburg North)
3ALL INN TIME [5]3158122.52(5)-3/4/13T Duncan (Harston)
4SECRET SHUFFLER [5]3671322.21(5)-23/1/13M Groom (Longwood)
5BUFFY’S BOY [5]45737FSTDP Boots (Merrigum)
6PROVEN DASH [5]1764722.19(3)-20/8/12P Donohue (Benalla)
7MAXIMUM FAZZ [5]8466622.72(6)-6/3/13S Stefanos (Longwood)
8BLACK QUILL [5]4622322.45(4)-29/2/12S Whybrow (Wangaratta)
9KREUZER ON FIRE [5]Res.55835NBTN Tait (Wangaratta)
10SURGING BRIANNA [5]Res.8777622.40(2)-30/1/13S Hooke (Huntly)
Race No. 10Bicknell Signs6:41 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FLAMELESS [5]7724822.48(6)-12/12/12A Costa (Shepparton)
2TUSCAN STORM (NSW)[5]1456622.78(4)-20/2/13G Howarth (Longwood)
3MICHELLE ENLIM (NSW)[5]57586NBTJ Formosa (Heathcote)
4LITTLE TSONGA [5]43564NBTN Perkins (Romsey)
5KAYLA’S PENNY [5]4227722.78(8)-13/3/13R Gray (Pyalong)
6OSTI’S VICTORY (NSW)[5]76545FSHM Niele (Berringa)
7MOYARRA BOUNTY (NSW)[5]7616822.59(7)-6/3/13S Waycott (Springhurst)
8DANCING ESKIMO [5]7355322.65(5)-1/8/12J Donaldson (Euroa)
9SMOOTH PLEDGE [5]Res.3433522.17(4)-6/2/13R Comensoli (Wangaratta)
10ALL INN VEGAS [5]Res.3362822.52(2)-26/11/12T Duncan (Harston)
Race No. 11Skill Training Victoria7:04 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JUST A SUSPICION (NSW)[5]83538NBTM Ellis (Nathalia)
2SIN CARA [5]54333NBTG Rigg (Girgarre)
3ELI ELI OH [5]6785622.59(8)-30/4/11J Perkins (Romsey)
4MOYARRA SUNSET [5]8758722.44(4)-22/8/12S Waycott (Springhurst)
5SHE’S ALL CODY [5]4667722.61(2)-18/6/12M Teresi (Quarry Hill)
6CLASSY JEWEL (TAS)[5]26615NBTW Bocquet (Mullengandra)
7BOSS OSTI (NSW)[5]41442NBTM Niele (Berringa)
8SHINTARO PHOENIX [5]77362NBTJ Arthur (Lancaster)
9SMOOTH PLEDGE [5]Res.3433522.17(4)-6/2/13R Comensoli (Wangaratta)
10FREDWYN [5]Res.1383822.80(1)-20/3/13A Dexter (Katunga)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments