Wednesday 23rd March 2011

Greyhound Box Draw For Shepparton – Wednesday 23rd March 2011

Race No. 1Finer Fruits03:32PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1UNCUT GEM32365D W Haffenden (Crowlands)
2REECE’S RAMPAGER25243K Bentley (Costerfield)
3CREEDENCE26566J R Donaldson (Euroa)
4DIDDI TOMATO38822P E White (Katamatite)
5PEARLS OF WISDOM55874N A Martin (Murtoa)
6ANDREW DOUGLAS26563R L Rogers (California Gully)
7LA GUCCI46645B A Davis (Lalor)
8BLACK BULLION63554G Rossin (Regent)
9SURFIN’ ROCKS234B Ender (St Albans)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Neatline Homes03:51PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1MISSION CONTROL647TL Bicchieri (Pascoe Vale)
2BURRAWONGA BREE47358J Birthisel (Yarrawonga)
3MET FLYER665S H Kando (Lalor)
4WHITE IVY426F4S Vantaarling (Tallygaroopna)
5RAVISHING SHIRAZ387K B Lingard (Kilmore)
6PITSTOP MAGIC45756J R Donaldson (Euroa)
7KOYUGA BOOTY5558S W Burke (Kanyapella)
8COOL BANDIT78884J Formosa (Heathcote)
9SURFIN’ ROCKS234B Ender (St Albans)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Shepparton Retravision04:12PM (VICtime)
Maiden T3 event over 450 Metres at Shepparton Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1ACID TOES8844J D Perkins (Romsey)
2MADDY SUPREME75584D F Braun (Melton)
3DEMOUCHI42555M Austin (Eaglehawk)
4PEDRO’S GEM34247P E Dower (Golden Square)
5LUCKY KOBYBOYN47367H A Wetzels (Seymour)
6NICKO66242P Triaca (Lima)
7CLOVIS56537A R Costa (Shepparton)
8MONIQUE’S LAW77J Martin (Wunghnu)
9ROYAL POTTS22T53P Triaca (Lima)
10BROS AUSSIE47278P Akathiotis (Reservoir)
Race No. 4Anstice Quality Racing Meat04:31PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1RED ROYAL43434N R Tait (Wangaratta)
2BIG BOOZER84766J R Donaldson (Euroa)
3CRAZY LANE33122R T Hennessy (Jacana)
4EXTREME TRUST7F557P Little (Yarrawonga)
5MARBO DAZZLE44847R L Rogers (California Gully)
6BURRAWONGA JEN65374J Birthisel (Yarrawonga)
7PHIONA’S GIRL61845Z Los (Dookie)
8CHOPPER23664S W Burke (Kanyapella)
9RAGING POWER86585H A Wetzels (Seymour)
10KAYLIAH71S H Kando (Lalor)
Race No. 5Topcat Video Productions04:52PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1TUFF TO CHOOSE64T4FC (Rockbank)
2BIG WANALTA25115B J Martell (Tallangatta)
3MISS TRANSFORMER45848L Salievski (Mernda)
4HARSTON QUEEN48415R J Giles (Harston)
5SOULJA SNAP33463K J Eyles (Murchison)
6LETHAL SURF13774L J Condon (Melton West)
7SIR TASTIC23157G J Bromley (Epsom)
8JUDDA’S MEMORY28265K L Wright (Harston)
9PHANTOM BERK65517S W Burke (Kanyapella)
10MISS FURIOUS16666H A Wetzels (Seymour)
Race No. 6Greyhound Adoption Program05:11PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1DOUBLE JUMP66885W J Mcneil (Donvale)
2SHIRDON LAURYN72551D M Mcdonald (Shepparton East)
3ZEALOUS77466J W Reddoch ()
4KALIMNA CHANCE57136K J Eyles (Murchison)
5COVERT OPERATION84475A F Martin (Murtoa)
6MISS MINI DOZER45755J Reddoch (Healesville)
7MR. STREET WISE73543K J Eyles (Murchison)
8COULTA APACHE88787S E Stefanos (Longwood)
9DIAL TRIPLE ZERO68773B Ender (St Albans)
10JIMMY ELITE63386B Ender (St Albans)
Race No. 7Jade Photography05:32PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1DON’T JINX ME75675L J Condon (Melton West)
2ABSOLUTE BOND44423N R Tait (Wangaratta)
3SHOWOOD LASS18615A Shovan (Echuca)
4BULL BAR NEVILLE37148Z Los (Dookie)
5WHITE DRAGON66377K J Eyles (Murchison)
6CARE LASS48586B A Davis (Lalor)
7BRINDI TOMATO85415P E White (Katamatite)
8ZOOMTASTIC61757G J Bromley (Epsom)
9MISS FURIOUS16666H A Wetzels (Seymour)
10PHANTOM BERK65517S W Burke (Kanyapella)
Race No. 8Greater Shepparton05:51PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1ARNHEM ACCIDENT87744B J Philippe (Kilmore)
2BLACK VANADIUM57843H A Wetzels (Seymour)
3NINJA WARRIOR54757N R Tait (Wangaratta)
4FAWN HYDE83434J R Donaldson (Euroa)
5LUCKY BREAK24472C R Mcdonald (Koo Wee Rup)
6STYLISH RUBY53566R E Gilmore (Arcadia)
7BURRAWONGA BRETT42252J Birthisel (Yarrawonga)
8DAINTREE ANGEL57565J Reddoch (Healesville)
9MISS FURIOUS16666H A Wetzels (Seymour)
10PHANTOM BERK65517S W Burke (Kanyapella)
Race No. 9 Solutions06:11PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1NORTHERN NICK56638N R Tait (Wangaratta)
2BUZZ81542B I Hiscock (Long Gully)
3PIPELINE35672B R Parker (Tatura)
4GOLDEN GREEK55755J R Donaldson (Euroa)
5TANTRA78888T R Shovan (Healesville)
6BELLA ALLEGRO26276R E Gilmore (Arcadia)
7MAD SHIRL33774D F Braun (Melton)
8ZONKED31364S W Burke (Kanyapella)
9BIG BLUE TOMATO7F73FP E White (Katamatite)
10DON’T GET UPSET41586G Rossin (Regent)
Race No. 10Www.shepparton.org.06:32PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1BLUEY’S JOY76414M Lanyon (Sunbury)
2LIVE THE MOMENT77357C R Mcdonald (Koo Wee Rup)
3SILENT68778J W Anderson (Wahring)
4TOP ZONE53244L Bicchieri (Pascoe Vale)
5MISTER AUSTIN11856T R Shovan (Healesville)
6NIKITA SUNRISE42432T B Smart (Mooroopna)
7UNMASKED87785B A Davis (Lalor)
8OTHER BROTHER37353J Reddoch (Healesville)
9TASH64276K J Eyles (Murchison)
10TAZZIE GAZZIE26766S E Stefanos (Longwood)
Race No. 11Silver Eagle Outfitters06:49PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1FACE THE ACE6T73FG J Bromley (Epsom)
2OUTER LIMITS65546K L Wright (Harston)
3JACK’S POWER86874D J Carswell (Elmore)
4COLMATIC71767A J Kiley (Shepparton)
5GLEN HUGIEY67436H Bonderenko (Tallygaroopna)
6ONYA ORCA56685B J Stephens (Tooborac)
7REYNARD’S HONOUR84886N G Burns (Rushworth)
8FIRST INCISION34512T B Smart (Mooroopna)
9PHANTOM BERK65517S W Burke (Kanyapella)
10MISS FURIOUS16666H A Wetzels (Seymour)
Race No. 12Foott Waste & Recycling07:05PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1SPOTTED PATCH76361V Giles (Bamawm)
2ALL INN ANGUS31678T Duncan (Harston)
3STRAIGHT OCTANE85818J R Donaldson (Euroa)
4BLACK PENSKE71385P M Boots (Merrigum)
5EV’S BOY5178G Austin (Eaglehawk)
6STRIPEY TOMATO63176P E White (Katamatite)
7HUNCH BLACK34774N R Tait (Wangaratta)
8CHEEKY DAMIAN71857J W Reddoch (Healesville)
9KAYLIAH71S H Kando (Lalor)
10JOHNNY MALTA56461M J Crowe (Myrniong)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments