Wednesday 23rd November 2011

Greyhound Box Draw For Shepparton – Wednesday 23rd November 2011

Race No. 1Finer Fruits03:36PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1TINY FARMER2742NBTW L Bocquet (Mullengandra)
2PEARLS OF WISDOM36653NBTN A Martin (Murtoa)
3CRAFTY CHEESE885NBTG H Euvrard (Calivil)
4ARVO’S BOSTON4T323NBTG J Bromley (Epsom)
5HYDRAGEM5588NBTC Russell (Kyabram)
6COSENTINO27467NBTJ Formosa (Heathcote)
7BOWSTREET CINQUE75664NBTB J Buchanan (Sunday Creek)
8FRIED RICE552NBTG Kantzidis (Bundoora)
9PITSTOP MAGIC85764NBTJ R Donaldson (Euroa)
10MISS IDA GLIDER627NBTC Croft (Heathcote)
Race No. 2Neatline Homes03:59PM (VICtime)
Maiden T3 event over 450 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1ISA SANDY36565NBTR J Tolson (Maryborough)
2RAINBOW BEAR664FSTDG M Newman (Corop)
3PENDING OUTCOMET7FSTDP M Boots (Merrigum)
4SAINT AUGUSTINE63753NBTA F Martin (Murtoa)
5KAMAROOKA KID665NBTC M Taylor (Raywood)
6HANG ON WAIT6582NBTP J Frost (Heathcote)
7SUN ARROW777NBTL C Christopherson (Wunghnu)
8ADELFI28FSHL Smith (Maryborough)
9DANJAY PETE74285NBTJ A Thorpe (Arthurs Creek)
10SHOWOOD ELLIE34243NBTA Shovan (Echuca)
Race No. 3Shepparton Retravision04:16PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1FUNKY MUNKY84375NBTK J Eyles (Murchison)
2LEKTRA LASS53686NBTD W Haffenden (Crowlands)
3MISS SLIDE WELL22865NBTS O’Brien (Ballan)
4UNFURL THE SAILS65565NBTF H Martin (Murtoa)
5WON’T MATTER787NBTP J Frost (Heathcote)
6BANGER FLYER65778NBTJ A Capuano (Pyalong)
7HOREY’S HOUND482NBTP J Dunlevey (Cohuna)
8HOUSE KEY488NBTC Croft (Heathcote)
9HUNGRY HUNTER644FSHA W Burnett (Junortoun)
10BEE BEE COOK66NBTJ R Donaldson (Euroa)
Race No. 4Topcat Video Productions Ht104:39PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1ZOOMBA15186NBTB Hooke (Huntly)
2VAE VICTUS5222122.49M Schlegel (Woodend)
3GUNNA GET YA4421822.54W Hooke (Huntly)
4SNAP4475122.72A R Costa (Shepparton)
5SOHO LEGEND17541NBTS O’Brien (Ballan)
6TARMAC BEAUTY2365122.59L C Christopherson (Wunghnu)
7LUCZAK2743622.37B Kinder (Girgarre)
8ITZ A BLUEBOY33543FSHC Whitford (Yarram)
9ABOVE THE LAW3367522.81S E Stefanos ()
10ELI ELI OH6486422.59J D Perkins (Romsey)
Race No. 5Jade Photography Ht204:56PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SPECIAL OPS1562122.56J D Perkins (Romsey)
2KRISBAR KREUZA65237NBTW Hooke (Huntly)
3JAY’S BIG DADDY5176422.72J L Scott (Gisborne South)
4STINGER ONE13658FSHD K Sheridan (Talbot)
5SPEED PRINCE7345322.89C Russell (Kyabram)
6KINETICA5276622.86M Schlegel (Woodend)
7OUT THERE PEDRO18422NBTD G Collison (Wangaratta)
8ALANA’S BOY51522NBTP E Dower (Golden Square)
9SNOOPY DOOPY DOO3186822.57P J Zuber (Wodonga)
10RAGING LULU65653NBTS L Thomas (Sandon)
Race No. 6Greater Shepparton05:19PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SOUND FORCE78T88NBTJ Donnelly (Eden Park)
2FORTE MARTINO76453NBTL Forte (Campbellfield)
3OXFORD LANDING2635226.34R E Gilmore (Arcadia)
4WILD BIG DADDY82535NBTG Kantzidis (Bundoora)
5PETAL POWER6751425.98G Rossin (Reservoir)
6OUR SURGEON35776NBTG J Buchanan (Sunday Creek)
7ROYAL POTTS4143626.29P Triaca (Lima)
8SUPRISE PRINCESS1663225.98T B Smart (Mooroopna)
9FIVE STAR LIST17778NBTD J Minarelli ()
10JACKA BOY8823725.91C Russell (Kyabram)
Race No. 7Quest Shepparton Ht305:36PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1DERRICK’S BOY3663322.86M Macdonald-Johnson (Ferntree Gully)
2CHEEKY ALOUETTE33553NBTP M Boots (Merrigum)
3JOHNNY MALTA4865422.48J A Thorpe (Arthurs Creek)
4BILLY SHINES4325222.68J R Donaldson (Euroa)
5COOL COOL CHARM441522.68S O’Brien (Ballan)
6LONDON TIPTON16422.94B Hooke (Huntly)
7EV’S BOY25516NBTM Mihailovic (Jacana)
8DERMIE17423.01M Chilcott (Heathcote)
9SPOTTED PATCH4524622.64D P Bartlett (Dhurringile)
10CAITLYN MAY2645622.65K J Eyles (Murchison)
Race No. 8Www.24-7labourhire.net.05:59PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1LIKA TORNADO4287826.30Y Andrews (Cranbourne )
2BOOTMAKER1644525.62G R Hayward (Shepparton)
3TIGER’S REBEL84543NBTT Jacques (Heathcote)
4COOPER’S DELIGHT1788825.68P J Clark (Wangaratta)
5WINNIE BAGO48678NBTG S Bulman (Echuca)
6SURF HAZARD3886525.60D E Hazzard (Glenroy)
7BRAMI’S SPECIAL86864NBTM Wallworth (Gisborne South)
8JAIMANDY EMILY7141125.47P P Donohue (Lurg Upper)
9SAINT BODDSMITH5637325.43S E Stefanos (Longwood)
10CHAMPAGNE OSTI36353NBTB A Lord (Nth Albury)
Race No. 9Foott Waste & Recycling Ht406:17PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1DARK OMEN3271422.81B C Brown (Axedale)
2LISBON TOMATO75432NBTM W Davis (Altona Green)
3OCEAN DANCER6741322.72T B Smart (Mooroopna)
4LORD CHIVAS3387222.69T Vantaarling (Tallygaroopna)
5EARLY RETURN46147NBTM Chilcott (Heathcote)
6KIMBA ROSE1528422.42P D Bartlett (Bamawm)
7BRADICK MAGIC7777722.51K J Eyles (Murchison)
8WINTER ROAD8122.72D L Warburton (Tatura)
9COLMATIC8244622.64A J Kiley (Shepparton)
10ATTENTION PLEASE7633522.86P M Boots (Merrigum)
Race No. 10Solar City Office Equipment Ht506:37PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1NIGHT WING22837NBTM Schlegel (Woodend)
2CALIFORNIA LOVE3336622.69J Formosa (Heathcote)
3LYNIE MAC4183422.56P D Bartlett (Bamawm)
4LEXTON LAD42177FSHD K Sheridan (Talbot)
5KAY BEE2623622.82B C Brown (Axedale)
6SIR TASTIC23577NBTG J Bromley (Epsom)
7WILSON’S 37542NBTL Smith (Maryborough)
8CHOCTANE1334222.70G Kantzidis (Bundoora)
9INCLINATION46524FSTDA W Burnett (Junortoun)
10WYNDHAM SHIRAZ17747FSHG Lemin (Axedale)
Race No. 1124/7 Labour Hire Ht606:53PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1GOLD PLEDGE8537422.10B Groom (Longwood)
2RAPID RUBY8227122.55M M Shaw (Yarrawonga)
3CHARLIE CHARLIE1211322.62P D Bartlett (Bamawm)
4VOLTAGE LINE5333522.57M B Osborne (Goorambat)
5AMERICAN RED525F5FSHJ Formosa (Heathcote)
6CINQUE BELLA7157322.58C Medcraft (Costerfield)
7JERRY HATRICK1243322.59C Donnelly (South Morang)
8CONCHALIO34121FSTDC M Taylor (Raywood)
9SKIPTON BELLE52556FSHA G Thomas (Skipton)
10GO BOC36535NBTB A Lord (Nth Albury)
Race No. 12Www.shepparton.org.au Ht707:09PM (VICtime)
Grade 5 Heat N/P event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SPIRIT OF GIGI3315222.71G Beattie (Ashwood)
2DOT MAN2232122.29P D Bartlett (Bamawm)
3UNIQUE VENOM1337622.53L Smith (Maryborough)
4MOYARRA SUNSET4524122.83S J Waycott (Springhurst)
5RYAN’S SOX7328722.57R E Gilmore (Arcadia)
6TAYLOR’S TRAIN13656FSHJ Reddoch ()
7TRICKY JOSIE4731NBTM Wallworth (Gisborne South)
8ANDO46881FSTDM Aiken (Wattle Glen)
9FAWN HYDE4775622.44J R Donaldson (Euroa)
10EXTREME TRUST5168422.57P Little (Yarrawonga)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments