Wednesday 26th September 2012

Greyhound Box Draw For Shepparton – Wednesday 26th September 2012

Race No. 1Finer Fruits03:52PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1KAMBA3415322.55QC Newman (Chiltern)
2EDGE OF COURAGE45FSHT Salpigtidis (Plenty)
3INDURAIN3344222.74QM J Harrison (Marong)
4WILD TRACEY62535FSHG Collison (Wangaratta)
5COCO MO CASH5364222.71QA J Oconnor (Elmore)
6REGAL VILLAIN4F62NBTS J Spiteri (St Albans)
7SNOW BAT446NBTP M Boots (Merrigum)
8FINE WITH AMY634FSHS A Mckenzie (Bendigo)
9SUSPICIOUS DEAL533F4NBTM P Ellis (Nathalia)
10DAWN ANGEL73785NBTR C Dunne (St Albans)
Race No. 2Topcat Video Productions04:12PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1PAWNEE PRINCESS42444NBTM P Ellis (Nathalia)
2MEYER SURG66T35NBTF A Meyer (Maryborough)
3BILLYO85FSHT R Sharp (Melton West)
4SANDBAG LILLY278FSHD R Leathan (Maryborough)
5GIMME YA BUCKS57374NBTN L O’Brien (Seymour)
6MISS GAGA7183FSHS A Mckenzie (Bendigo)
7FOUR DREAMS58368NBTR J Tolson (Maryborough)
8WOODGREEN BLUE41356NBTP Cullie (Rushworth)
9MAISIE’S FLYER83468FSHS Trim (Devon Meadows)
10SPITFIRE SALLY26767NBTK Bentley (Costerfield)
Race No. 3Jade Media Photography04:27PM (VICtime)
Maiden T3 event over 450 Metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1RILEY CAN RUN32466NBTB E Bridge (Inglewood)
2ODD FUTURE467FSTDS Trim (Devon Meadows)
3MODERN ROMANCE78FSHR T Hennessy (Jacana)
4KOOPER BUFF565T6NBTG W Connell (Harston)
5LATIFI SHIRAZ174FSTDJ H Arthur (Lancaster)
6WHERE’S SHADO1823NBTS Carswell (Elmore)
7GOOD OLD MERV38447NBTA M Rocke (Broadford)
8MORK THE STORK54346NBTD J Burkett (Girgarre)
9PARKFIELD PIRATE22487NBTS Trim (Devon Meadows)
10CENTURY TIME52FSHL G Fitzgerald (Eaglehawk)
Race No. 4Quest Shepparton04:48PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MADDY’S JET3555T22.28J K Hooke (Huntly)
2ARLO’S ROCKET35866FSHH Mcadam (Nunawading)
3GUNNA GET YA4236722.54W Hooke (Huntly)
4EV’S BOY6185322.51J Worsfold (Girgarre)
5LIMBURG HOPE46287FSTDB J Grenfell (Seymour)
6ARVO’S STEFAN87827NBTK Arvanitis (Nyora)
7DON’T BOTHER ME3548722.45R O Sharples (Murchison)
8REGAL THUNDER57472NBTA Spiteri (St Albans)
9ARVO’S VIPERF7887NBTK Arvanitis (Nyora)
10SOLID BOOF7661622.54S Vantaarling (Tallygaroopna)
Race No. 5Greater Shepparton05:07PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ILLEGAL PATH31273NBTK L Wright (Harston)
2TOP STAR2221125.91K J Hunt (Eaglehawk)
3VENETIAN SNOW4511225.94B Kinder (Girgarre)
4RIVER SAND1648125.85A J Ferguson (Girgarre)
5CON ARTIST2473826.03C J Bahen (Yuroke)
6RODALE73378FSTDD R Leathan (Maryborough)
7ALL INN JORDAN7137525.63T Duncan (Harston)
8KRAJICEK23711FSTDK J Ashton (Charlton)
9PRINCE GRAPHIC3161525.95P J Clark (Wangaratta)
10BALTIC TYPHOON22445NBTD A Crocker (Strathfieldsaye)
Race No. 6Foott Waste & Recycling05:28PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SEPTEMBER MISS3446325.64D P O’Mara (Rushworth)
2ECO FURY56758NBTS Trim (Devon Meadows)
3CLOVALLEY VIV57566NBTG W Connell (Harston)
4GORMY DELIGHT2146125.74P J Clark (Wangaratta)
5BOWSTREET CINQUE3647726.09B J Buchanan (Sunday Creek)
6SUPER SLEUTH33144NBTJ Worsfold (Girgarre)
7MISS IDA GLIDER34572NBTC Croft (Heathcote)
8MISTER PATIENCE3424225.66B Groom (Longwood)
9FIVE SCALLYWAGS26486NBTD F Trickey (Eaglehawk)
10BLACK AMARINA46788NBTK J Ashton (Charlton)
Race No. 7Solar City Office Equipment05:46PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ILLEGAL POWER53416NBTK L Wright (Harston)
2REGAL DIAMONDS51746FSTDA Spiteri (St Albans)
3BILLY GOAT88676NBTD A Crocker (Strathfieldsaye)
4FIRE STRICKER4314526.19B R Parker (Tatura)
5PAINFUL77563NBTJ Kantzidis (Richmond)
6LYKA GEE SIX21787FSHP R Trim (Devon Meadows)
7DUKE’S REVENGE45445NBTP D Bartlett (Bamawm)
8BURRAWONGA JEN58868NBTJ Birthisel (Yarrawonga)
9BORTOLOTTO3151FSTDJ Wilson (Heathcote)
10JAIMANDY BET BET15276FSTDP P Donohue (Upper Lurg)
Race No. 824/7 Labour Hire06:08PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PRINCESS OLIVIA65685NBTW L Connell (Harston)
2BLUE AURA47434NBTC B Burton (Euroa)
3KING’S VIEW1866325.73J Worsfold (Girgarre)
4ARVO’S PABLO8677625.66K Arvanitis (Nyora)
5MODERN FANTASY8572526.02J Worsfold (Girgarre)
6BRING IT HOME68366NBTG Kantzidis (Bundoora)
7GOLD PLEDGE8851726.04B Groom (Longwood)
8SWAN’S INK62734NBTK J Ashton (Charlton)
9UNCLE JED34876FSHS J Shiells (Diamond Creek)
10BRINDLE LEE27856NBTL E Cookson (Junortoun)
Race No. 9Neatline Homes06:28PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S ELA8787722.62G L Arvanitis (Nyora)
2BEAR ENFORCER3876422.68P R Lambert (Melton)
3ARVO’S BEATTIE78678NBTK Arvanitis (Nyora)
4KAY BEE8878722.82B C Brown (Axedale)
5KRISBAR KREUZA65548NBTW Hooke (Huntly)
6SUPER HULK6285322.37P J Frost (Heathcote)
7DAISY DOP1512622.19S J Waycott (Springhurst)
8WANALTA PRINCESS4773622.40R E Gilmore (Arcadia)
9CHASE A FAME8888822.54G Collison (Wangaratta)
10BOLD BANDIDO54744NBTA Katiforis (Bundoora)
Race No. 103sr Fm06:51PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KESHA ROX3576422.60A Bahen (Yuroke)
2BO CRAZY2733122.80S L Quinlan (Rushworth)
3EXCESS CASH36175NBTG L Long (Neilborough)
4ARVO’S DIEGO71652NBTG L Arvanitis (Nyora)
5EL ARANDT36535NBTM Roberts (Bacchus Marsh)
6SISTER BULL BAR71F2622.67Z Los (Dookie)
7ZOOMBA27357NBTJ K Hooke (Huntly)
8DANCING ESKIMO7155822.65J Reddoch (Healesville)
9ARVO’S RICARDO88767NBTG L Arvanitis (Nyora)
10TANGULLA4473722.78G A Howarth (Longwood)
Race No. 11Skill Training Victoria07:09PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JUST JOHN17778NBTK J Hunt (Eaglehawk)
2FUNKY MUNKY3851422.57D P Bartlett (Dhurringile)
3BALLEER GLORY7462422.57G P Rigg (Girgarre)
4SHORE TRAIN73878NBTJ S Fothergill (Numurkah)
5LASS’ REVENGE5586622.69V Giles (Bamawm)
6BILLY SHINES5524622.68J R Donaldson (Euroa)
7ZORRO FIRE85688NBTP R Trim (Devon Meadows)
8FLUGELBINDER54622NBTA Bahen (Yuroke)
9ARVO’S CHITA78888NBTG L Arvanitis (Nyora)
10NIGHT NURSE8168622.93G A Howarth (Longwood)
Race No. 12Bicknell Signs07:29PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DARK HOODOO373122.78J Formosa (Heathcote)
2LYRIC LASS7674822.84G A Howarth (Longwood)
3LONDON TIPTON164522.94B Hooke (Huntly)
4ELLIE’S ESSENCE8584723.03J Worsfold (Girgarre)
5REDKAN ROADIE76632NBTS L Quinlan (Rushworth)
6STINK VORTEX6884622.69S J Waycott (Springhurst)
7SIMON’S EXPRESS8464322.86T Salpigtidis (Plenty)
8SPECIAL TIMES417122.77B C Brown (Axedale)
9BEE BEE COOK6776722.84J R Donaldson (Euroa)
10JAIMANDY LEO6614423.18P P Donohue (Upper Lurg)