Saturday 17th July 2010

Greyhound Box Draw For – Saturday 17th July 2010

Race No. 1Hudson Pacific (maturity) Ht107:17PM (VICtime)
Special Event Heat event over 525 Metres at The meadows Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1WARNING LABEL35531A Langton (Anakie)
2CARCOAR KURT44322D N Mcdonald ()
3ROCK POOL14511B J Abercrombie (Banjup)
4MID LEVELS26122P E Giles (Moe)
5WHY NOT BOB41453G Carter (Devon Meadows)
6MR. COPPERFIELD33313T Womann (Lara)
7SHEER KISMET27113D Crisafi (Officer)
8RYKER BALE18215A L Dailly (Anakie)
9ELITE LOMBO35486J P Psaila (Little River)
10DRIPSTONE23413G J Bate (Lara)
Race No. 2Bakery Fresh (maturity) Ht207:37PM (VICtime)
Special Event Heat event over 525 Metres at The meadows Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1WESTALL BOY37278J M Karamatic (Lara)
2PURE STEALTH1322R D Conway (Bunyip)
3HUMDRUM14113L D Roy (Wallendbeen)
4MYSTIC APPLE11551V P Awramenko (Waurn Ponds)
5CULLEN BALE21133G J Bate (Lara)
6WHITE ARROW14111C E Abbott (Edenhope)
7CHARLIE CHA CHA53147R C Bartolo (Avalon)
8STAR DIAMOND31328D J Irby (Rosebud)
9MYTHICAL FLYER21318T Womann (Lara)
10JUSTIN BALE34214S J Collins (Lake Goldsmith)
Race No. 37 Days Bake It (maturity) Ht308:00PM (VICtime)
Special Event Heat event over 525 Metres at The meadows Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1GOLD HERITAGE11123D Downing (Junortoun)
2WHAT SIZE33711J Thompson (Pearcedale)
3KYMUDEN72737W A Vassallo (Devon Meadows)
4WIZZ WABBIT14141D B Curtain (Drouin)
5C’EST LA VIE71114R J Britton (Lara)
6DECEMBRIST22131R J Douglas (Heathcote)
7FANTASY PHOENIX46256A L Dailly (Anakie)
8BUNDY BALE33335S J Collins (Lake Goldsmith)
9HOW MANY TIMES81882S N Fisher (Yangery)
10SALVADOR BALE16G J Bate (Lara)
Race No. 4Bertocchi (maturity) Ht408:23PM (VICtime)
Special Event Heat event over 525 Metres at The meadows Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1POSH EMMA17275A P Bullock (Exeter)
2BUNJI6F117T J Allen (Darnum)
3BOLERO BALE12161G J Bate (Lara)
4COSMIC CHIEF31621D J Brown (Lara)
5PETAL ROSE11644G R George (Beulah)
6MALTA14137P Galea (St Albans)
7SOUL CALIBUR32651R J Britton (Lara)
8SHIRAZ COLOUR26256N King (Pearcedale)
9DYNAMIC DYLAN74741A L Dailly (Anakie)
10OREGON BALE81634S J Collins (Lake Goldsmith)
Race No. 5Crust Gourmet (maturity) Ht508:42PM (VICtime)
Special Event Heat event over 525 Metres at The meadows Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1LE FOX24441P H Hili (Keysborough)
2BLACK IMPOSERF4641A L Dailly (Anakie)
3ENRY WALT14146G S J Ennis (Sandhurst)
4PROVEN PUZZLE41743M T Carter (Violet Town)
5ICEMAN RAIKKONEN61861J R Britton (Anakie)
6HESA GOOD LAD65511A (Londonderry)
7STOKED24217J A Illman (Pearcedale)
8KORA BALE11212G J Bate (Lara)
9AVERY BALE37441S J Collins (Lake Goldsmith)
10BLACK BUST78516R D Conway (Bunyip)
Race No. 6Scotts (maturity) Ht609:00PM (VICtime)
Special Event Heat event over 525 Metres at The meadows Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1LED ZEPPELIN36131M L Grima (Pearcedale)
2IMA HOLOGRAM21112J Thompson (Pearcedale)
3RED LESTA82475G J Bate (Lara)
4PHILBY61242R J Britton (Lara)
5GONE TOO LONG421K Scott (Koo Wee Rup)
6KYNAN’S EXPRESS75211J R Weir-Smith (Dooen Via )
7LIQUIGAS42817B J Abercrombie (Banjup)
8APACHE LEAP13275R C Bartolo (Avalon)
9PARKER BALE12762S J Collins (Lake Goldsmith)
10DONS DAUGHTER31622J R Higgins (Connewarre)
Race No. 7Delre National (maturity) Ht709:20PM (VICtime)
Special Event Heat event over 525 Metres at The meadows Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1SMOKE HOME21213G A Joske (Jeeralang Junction)
2PROVEN CHEVY41111W A Vassallo (Devon Meadows)
3PUSH THE PAINT18511A Langton (Anakie)
4MAMIE BALE121A L Dailly (Anakie)
5PRIMINATE75216L P Azzopardi (Londonderry)
6ELITE ICE22122J P Psaila (Little River)
7KIALDU ANNA15437A P Bullock (Exeter)
8SHREDDED CHEESE32313J Thompson (Pearcedale)
9CARRAMAR FLYER61735W C Harvey (Cranbourne South)
10CARBON STAR24424G S J Ennis (Sandhurst)
Race No. 8Metro Canteens (maturity) Ht809:42PM (VICtime)
Special Event Heat event over 525 Metres at The meadows Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1PROVEN ROSITA13815W A Vassallo (Devon Meadows)
2CARA BALE11226A L Dailly (Anakie)
3GIAN GOLD53111P E Giles (Moe)
4COONEY’S MEDAL25122R J Britton (Lara)
5LEPRECHAUN DAISY52384R C Bartolo (Avalon)
6MCMORGAN33613C M Jones ()
7COSMIC PLANET12312D J Brown (Lara)
8BEE GEE MAC64413D A Beasley (West Footscray)
9ARNALDA BALE27788G J Bate (Lara)
10WINDMILL WARRIOR22248T Womann (Lara)
Race No. 9Old England Hotel (maturity) Ht910:05PM (VICtime)
Special Event Heat event over 525 Metres at The meadows Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1LEPRECHAUN CHLOE13812R C Bartolo (Avalon)
2GREYSYND THUNDER51114P C Anderton (Devon Meadows)
3TEAHUPOO41628D N Mcdonald (Cranbourne)
4BARRIQUE51152R J Britton (Lara)
5BEE FIFTY ONE21443D A Beasley (West Footscray)
6RADLEY BALE57614G J Bate (Lara)
7LUKE’S MEDAL14812R J Neocleous (Hazelwood North)
8EL GRAND SENOR15211C M Jones (Sale)
9DETERMINED LEE36427L P Azzopardi (Londonderry)
10DAINTREE ANGEL75451G A Joske (Jeeralang Junction)
Race No. 10Hilton Hotel (maturity) Ht1010:27PM (VICtime)
Special Event Heat event over 525 Metres at The meadows Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1DRILL BIT17717R Henness (Heathcote)
2BLEDISLOE56631D J Fisher (Yangery)
3GEISHA BALE23384G J Bate (Lara)
4SMASHVILLE14123P C Anderton (Devon Meadows)
5CHIEF RELIEF12115L P Azzopardi (Londonderry)
6WHO’S HOUSE38111J Thompson (Pearcedale)
7BANGER HARVEY36342R J Britton (Lara)
8SON OF LORIAN82135J L Mccallum (Craigieburn)
9DR. ALASAURUS71227R D Crawford (Pearcedale)
10PRIME VISION182A L Dailly (Anakie)
Race No. 11Lakeside Reception Centre (maturity) Ht1110:46PM (VICtime)
Special Event Heat event over 525 Metres at The meadows Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1NO DELAY1M R Dapiran (Seymour)
2AMANDA BALE22164A L Dailly (Anakie)
3MIGHTY GABRIEL81747D N Mcdonald (Cranbourne)
4OROTON PRINCE24512P E Giles (Moe)
5ELITE CITY22113J P Psaila (Little River)
6BLACK VIKING11342P Galea (St Albans)
7ARSONIST31471H L Collins (Lake Goldsmith)
8LUKE’S A MISSILE31121A P Bullock (Exeter)
9LEO WABBIT63318D B Curtain (Drouin)
10JUST JET POWER56287T Womann (Lara)
Race No. 12My Local Foodie (maturity) Ht1211:02PM (VICtime)
Special Event Heat event over 525 Metres at The meadows Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1PENSKI ILLUSION44312T Womann (Lara)
2PENTHOUSE112F7J Thompson (Pearcedale)
3OCTANE ASSASSIN11G R Greig (Tea Tree)
4NAPOLEON TIGER13353A W Mcdonald (Bundoora)
5STANFORD BALE21161G J Bate (Lara)
6SUPREME VISION13152A L Dailly (Anakie)
7KIHAEL KOFI14416P Jovanovic (Lewiston)
8SNOW CRISP11831G R George (Beulah)
9MARMION23316J G Coburn (Woodstock)
10JACK’S RAZOR22218R J Britton (Lara)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments