Saturday 25th October 2008


Race 1 tab.mobi
Grade 5 525 Metres 07:12PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 12732 ARCTIC FOX FSH P E Giles
2 66262 SON OF SENNA NBT J Formosa
3 2316 30.32 T Womann
4 312 HEMI 30.48 A M Rowland
5 51441 FULL ON SHELBY FSH D Parkinson
6 11635 LITTLE MOP NBT A L Dailly
7 211 30.25 G Kantzidis
8 51212 MONSTER PRINCE 30.25 R J Britton
9 28523 SHANLYN BANJO Res. NBT S L Larsen
10 23433 VIVALDI BOY Res. FSH J J Wardell

Race 2 ACTIVE
Grade 5 525 Metres 07:35PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 13722 ABNER BALE NBT G J Bate
2 12613 TUNZA PACE NBT R Clark
3 67218 SPIRAL GLORY NBT T Womann
4 44443 TIME GOES 30.68 K D Leek
5 64112 LIAM’S WAY 30.14 K G Greenough
6 46442 TOTAL MADNESS 30.13 S J Collins
7 55512 NBT A L Dailly
8 33314 KING PUZZLE NBT P C Anderton
9 48387 MAC FLIRTY Res. NBT J Borg
10 73714 ADNAP Res. NBT B J Rogan

Race 3 HUME CUP HT1
Special Event Heat 725 Metres 08:00PM
$4985-1425-710 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 25235 BREAK THE ICE NBT C J Johannsen
2 24725 POLLY’S DAY NBT R Pollock
3 42254 KIPPY KYA 42.92 J P Psaila
4 11112 RISK IT NBT T W Murray
5 * * * VACANT BOX * * *
6 14136 OODLES ROCKS FSTD N Vincent
7 16143 READY TO STAR NBT K G Greenough
8 51512 GUNNADOO MAGIC 42.83 R J Britton
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 4 tab.com.au
Mixed 4/5 600 Metres 08:18PM
$4240-1210-605 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 34522 RAPID NEWFIRE 34.59 P Goold
2 21211 BURRAWONGA BRETT NBT J Birthisel
3 21171 SURF RULER 34.50 K G Greenough
4 23537 RAFFLE BALE 35.09 A L Dailly
5 11511 FSTD P E Giles
6 46623 SANDY ON TARGET FSTD T Womann
7 61362 SERBO QUEST NBT J Delaroche
8 16647 ASHBY BALE 34.57 A L Dailly
9 16222 SHALL SHE Res. FSH D G Crawford
10 52323 SLIGHT HOPE Res. FSTD B L Selleck

Race 5 HUME CUP HT2
Special Event Heat 725 Metres 08:35PM
$4985-1425-710 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 32321 FALLEN ZORRO 42.77 S G Whitney
2 54158 WOT PRICE HAROLD FSTD G G Allen
3 22434 AUNTY VICK FSH J F Dart
4 11161 42.68 J Thompson
5 * * * VACANT BOX * * *
6 15114 KULU SPIRIT 42.76 R J Britton
7 35252 PHIL’S MATE 42.91 P Dickson
8 43335 DISCO GIRL NBT D W Knocker
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 6 tab.mobi FINAL (GOBIS)
Grade 5 Final 525 Metres 08:57PM
$7000-2000-1000 GOBIS $2400 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 66851 FITZY BALE 30.20 S J Collins
2 54351 OH SO COOL 30.15 H L Collins
3 23841 KINGDOM KING 30.11 W A Vassallo
4 34751 30.07 W A Vassallo
5 84441 FELIX STAR 30.08 S J Collins
6 71232 WANALTA CHIEF NBT J Thompson
7 13351 VICTORY TIME 29.73 D J Brown
8 58721 ARVO’S FALCON 30.20 K Arvanitis
9 13722 ABNER BALE Res. NBT G J Bate
10 43572 WAVECATCHER Res. 29.98 T Womann

Race 7 THANKS HUCCA – GREAT EFFORT
Free For All 525 Metres 09:15PM
$4985-1425-710 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 11324 KEEKO BALE 29.80 G J Bate
2 33114 BO FRAZIER 29.82 D Geall
3 53733 DEE CEE BLUEBOY 29.99 S A Meyland
4 12154 GUN HAND 29.89 D R Dean
5 43512 DANTE BALE 30.26 G J Bate
6 21163 BORA BALE 30.05 G J Bate
7 47244 CUSSLER BALE 30.26 A L Dailly
8 51516 SHAWTAY 30.20 A L Dailly
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 8 TAB TOPGUN
S/E Group 1 525 Metres 09:45PM
$100000-30000-15000 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 11117 KNOCKA NORRIS NBT J Thompson
2 8131F CINDEEN SHELBY FSH D Parkinson
3 11212 MANTRA LAD FSTD G Jose
4 12113 TREW MILLIONS 29.79 T Womann
5 12113 EL GALO 29.87 J Thompson
6 13416 QUEEN LAURYN FSH T Brett
7 13543 29.92 D N McDonald
8 21121 ONE TREE HILL 30.06 R J Britton
9 21341 REGAL THYME Res. 29.92 G L Long
10 11324 KEEKO BALE Res. 29.80 G J Bate

Race 9 JACKPOT SATURDAY 8th NOVEMBER
Mixed 4/5 525 Metres 10:17PM
$4240-1210-605 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 52117 FRANQUIN 30.14 A L Dailly
2 32526 PAKO ROAD 30.51 D J Brown
3 26524 RUSTIC WIZARD 30.32 A Langton
4 517T3 MOPAR BALE 30.20 A L Dailly
5 43572 WAVECATCHER 29.98 T Womann
6 53575 30.30 D J Brown
7 52473 START BELIEVING 30.04 T Womann
8 86334 TURBO TUBBS 30.14 S Trim
9 74264 SILENT EPISODE Res. NBT P E Giles
10 74774 BEST STRESS Res. 30.36 K R Ward

Race 10 TO WIN VISIT – tab.com.au
Grade 5 525 Metres 10:36PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 24263 BONNIE IN FLIGHT 30.18 D Geall
2 73136 BURNING FUSE 30.32 P C Anderton
3 18112 BRUIN BALE 30.72 G J Bate
4 32115 BARNIK BOY FSH J A Selleck
5 32426 UNO KISSY NBT R J Giles
6 11851 PURE ELLE FSH P E Giles
7 534F3 BLATISHA BALE 30.31 A L Dailly
8 54217 RONCHI 30.48 A G Inglis
9 46717 MISS ELLE BUSH Res. FSH G F Taylor
10 16215 RETRO BALE Res. FSH S J Collins

Race 11 mycupsweep.com.au
Grade 5 525 Metres 10:51PM
$3990-1140-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 53422 ESKIMO MAGGIE NBT A G Inglis
2 33345 HUEY SAGE 30.58 P J Dunlevey
3 83714 PERFECT HAND NBT D Dean
4 14113 ONE WHEEL 30.41 R J Britton
5 14788 LIMBURG PEDRO NBT P G Reivers
6 42343 MOYARRA PRINCE NBT S Waycott
7 21522 NBT G J Bate
8 11217 SUPERSMART PIPER FSH C V Kelly
9 24481 HAPPY NEW YEAR Res. FSH L G Mitchell
10 36334 TELL YOU WHEN Res. NBT S P Barker

0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments