Saturday 2nd June 2012

Greyhound Box Draw For Traralgon – Saturday 2nd June 2012

Race No. 1Topcat Video05:28PM (VICtime)
Maiden event over 298 Metres at Traralgon Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1DYLAN’S CRUISER32465NBTS A Cunningham (Lance Creek)
2MISS MARAH64544NBTL C Evans (Rosedale)
3SUPER JO JOFSHE Prazza (Morwell)
4TOP ABODE3656NBTP Andrews (Traralgon)
5GLOBAL SUNSET44534FSTDP C Ellul (Noble Park North)
6MY BLACK KNIGHT15342NBTP Andrews (Traralgon)
7SLOW AS PAT24278NBTR P Cunneen (Moe South)
8SCULL O’REILLY54NBTG P Neocleous (Yinnar South)
9DAMAGED GOODS64465NBTD Hill (Traralgon)
10GENISTA KASHMIR44376FSHS L Quinlan (Rushworth)
Race No. 2Dandenong’s Cheapest Cars (gobis)05:46PM (VICtime)
Maiden event over 513 Metres at Traralgon Of $1,652,475 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $1,651,000.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE VICKI324NBTA M I Terry (Warragul)
2SOUPY’S RETURN85446NBTI W Dann (Whitelaw)
3MEIKA MAGIC64334NBTM J Busuttil (Kilmany)
4WHISPERING POINT7722FSHG James (Crib Point)
5RONALD13534FSTDT Vass (Poowong North)
6AVON GOLD6FSHJ E Norden (Stratford)
7FLAMELESS56625NBTA M Lauterboom (Tooradin)
8DESERT SONG6NBTE Lieshout (Drouin West)
9VERBALIZEFSHI W Dann (Whitelaw)
10BUTTERFLY BLINGFSHJ Westerlo (Clyde)
Race No. 3Keysborough Vet Clinic06:03PM (VICtime)
Grade 5 event over 513 Metres at Traralgon Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1EXQUISITE GEM42633FSHR L Rogers (Eaglehawk)
2RIP VAN TWINKLE88667NBTM J Busuttil (Kilmany)
3DAINTREE SILK35331NBTC Spiteri (Morwell)
4MAD STAR58F44NBTN S Ryan (Devon Meadows)
5SIR BLUFF ALOT33382FSHP C Ellul (Noble Park North)
6GRAND COBBLER33845NBTN Randles (Devon Meadows)
7EL DIVA46425NBTP W Mckenzie (Maffra)
8DAINTREE CHENGDU44416FSHP W Spiteri (Morwell)
9WHO JACKMAN31784FSHC Mason (Neerim South)
10CANTANKEROUS63677NBTD Hill (Traralgon)
Race No. 4Find Us On Facebook.com Ht106:21PM (VICtime)
Special Event Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1DARRYL’S FUTURE1648530.48QB F Dewan (Edithvale)
2THEATRICAL GIRL7227629.92K P Smyth (Lang Lang)
3PURE RULER26827NBTJ Reddoch (Healesville)
4FLAMING PADDY3437830.25I W Dann (Whitelaw)
5USAIN OCTANE61412FSHD Dean (Nyora)
6DR. ROSLYN8435630.05J L Mcmahon (Darriman)
7IRON BRIANT5435NBTD F Bottrell (Belgrave)
8PATTIE PHEVOS3623229.98G P Neocleous (Yinnar South)
9CHE WAH86536FSTDC L Haigh (Crossover)
10MALIBU TED45736FSHJ L Mccallum (Craigieburn)
Race No. 5Rutter’s Butchers06:41PM (VICtime)
Grade 5 event over 513 Metres at Traralgon Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1FINAL SHIRAZ151230.14A M I Terry (Warragul)
2PAINFUL41472NBTA M Lauterboom (Tooradin)
3FIB A LOT34323NBTP C Brown (Loch)
4PLATINUM GEM541F6FSTDR L Rogers (Eaglehawk)
5UP SIZED DOWN54573NBTW J Mcmahon (Darriman)
6WHERE’S BIZZY5523130.44L H Harris (Somerville)
7TANGO IN PARIS7816629.97J Atkinson (Traralgon)
8I’M FOOLING82636NBTF W Bickerton (Pearcedale)
9CANTANKEROUS63677NBTD Hill (Traralgon)
10DR. JOYDEE186FSHW J Mcmahon (Darriman)
Race No. 6Printmac Gippsland07:04PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 513 Metres at Traralgon Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1LINDEN MAGPIE2131330.10J E Norden (Stratford)
2UNCLE MAC1557630.00A R Mills (Tooradin)
3AXELS5514729.86R D Conway (Bunyip)
4SHADES OF VIOLET5865630.02N Randles (Devon Meadows)
5FIVE STAR LIST54171NBTD J Minarelli (Cranbourne)
6PADDY’S MISS4374FNBTF W Bickerton (Pearcedale)
7SUZIE WAVES76F42NBTN J Lund (Cranbourne)
8ROMA KNOWS7626629.79F Ryan (Koo Wee Rup)
9BLONDE POTTER3634730.26N J Lund (Cranbourne)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Lion Quality Products Ht207:26PM (VICtime)
Special Event Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1TANGO MAN1662129.80B R Alford (Yarram)
2SELECT OCTANE2525730.06R D Conway (Bunyip)
3MOROTAI45345FSHF Ryan (Koo Wee Rup)
4ROZEHILL ZOE7218829.90I W Dann (Whitelaw)
5THRUXTON1432629.95P Andrews (Traralgon)
6DR. LYNETTE3566529.89W J Mcmahon (Darriman)
7BELLEMIE48631NBTD I Johnston (Maffra)
8SPECIAL SURGEON7155830.11W J Majoor (Moe)
9DR. IONA77873NBTJ L Mcmahon (Darriman)
10CHE WAH86536FSTDC L Haigh (Crossover)
Race No. 8Lord Ducal @ Stud Ht307:49PM (VICtime)
Special Event Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1MONTEBELLO OSCAR62F44NBTG N Villinger (Pearcedale)
2RULING CLASS78171NBTI W Dann (Whitelaw)
3DR. SHARON27286NBTJ L Mcmahon (Darriman)
4MISTER SCULL7545129.94G P Neocleous (Yinnar South)
5BAD BOY DROOPY55663FSHR J Moles (Neerim East)
6DENARO17666FSTDB R Alford (Yarram)
7DEWANA EL GALO65253NBTB F Dewan (Edithvale)
8WADELOCK GALO5316529.82M J Clohesy (Stratford)
9MALIBU TED45736FSHJ L Mccallum (Craigieburn)
10DR. IONA77873NBTJ L Mcmahon (Darriman)
Race No. 9Dailly’s Break-ins08:09PM (VICtime)
Free For All event over 298 Metres at Traralgon Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1ARNIE’S GIRL3514F16.79D B Curtain (Drouin)
2SPEEDASTIC7184516.96W J Mcmahon (Darriman)
3SCHERZINGER2725617.18I W Dann (Whitelaw)
4ALWAYS PUZZLED4112516.85R J Moles (Neerim East)
5*** VACANT BOX ***
6EL LOBO1533717.17D G Crawford (Pearcedale)
7JALYN JONES1242617.05D B Curtain (Drouin)
8BAGO STEELF215316.93D R Dean (Nyora)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Dishlicker Coats08:29PM (VICtime)
Grade 5 event over 298 Metres at Traralgon Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1RUNAWAY RALFY76116NBTR L Rogers (Eaglehawk)
2LANBROOK ARCHIE84677NBTR D Conway (Bunyip)
3MY ARGUMENT6346517.18J W Reddoch (Healesville)
4HUN CAN YOU48313NBTM C Brown (Loch)
5NANHURST37611FSHJ L Mccallum (Craigieburn)
6DIRTY BIT34586NBTC Busuttil (Kilmany)
7DR. GOSSO3774717.26J L Mcmahon (Darriman)
8RETURN THE OPAL85228NBTD Agius (Hernes Oak)
9PERISHER VALLEY46287NBTP Cullie (Rushworth)
10KEL’S DESIGN55554NBTK M Fogarty (Heyfield)
Race No. 11Gippsland Media Centre08:51PM (VICtime)
Grade 5 event over 298 Metres at Traralgon Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1RED NORM22228NBTD G Crawford (Pearcedale)
2DAISY DOP71454FSHS J Waycott (Springhurst)
3PARCHED32234FSHR L Rogers (Eaglehawk)
4PURE PERFORMANCE3533117.39K M Fogarty (Heyfield)
5GEORGIE SING MANF5126NBTG C Whitford (Yarram)
6FIRE7782617.25M A Lewis (Traralgon)
7MAGPIE SWAN22578FSHJ W Reddoch (Healesville)
8AMLIN LAD571FSHP Terry (Warragul)
9KEL’S DESIGN55554NBTK M Fogarty (Heyfield)
10SUMMER ICE1F8FSHJ Reddoch (Healesville)
Race No. 12Cup Heats 15th June09:11PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 298 Metres at Traralgon Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BEER ON FOUR3541517.23A O’Keefe (Giffard West)
2CHAD’S CHUCKY35F117.31L H Harris (Somerville)
3HONEST PROMISE55347NBTS J Thomas (Junction Village)
4THYME TO RAGE217FSHR L Rogers (Eaglehawk)
5SUPER MISTY5688617.26E Prazza (Morwell)
6TATIANA ROSE8751617.02J Chignell (Rosedale)
7PURE RAMPAGE432F6NBTI W Dann (Whitelaw)
8TSUNAMI JOE8823317.36QB W Moles (Allambee Reserve)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***