Friday 27th February 2009


Race 1 PINSENT HOTEL TABARET
Maiden 403 Metres 10:25AM
$750-215-105 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 55337 SMITHWICK NBT S E Stefanos
2 7 CALIBRE FSH M Schlegel
3 47 TACIT SKYE NBT G P Rigg
4 32345 NINJA WARRIOR 23.66Q N R Tait
5 27542 TWILIGHT TORNADO NBT F H Vantaarling
6 16 HURRICANE GUM 23.78Q W N Robertson
7 54423 HOT DITA NBT I H Coleman
8 38352 ASHA’S SYMPHONY NBT J E Williamson
9 84 STORMING AROUND Res. NBT W N Robertson
10 POETICA Res. FSH M Schlegel

Race 2 JADE MEDIA PHOTOGRAPHY
Maiden 474 Metres 10:40AM
$750-215-105 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 76267 CIARRAI ENTITY FSTD M Barry
2 8 SURFERS DELIGHT NBT P J Clark
3 54553 BOOZINO NBT B Groom
4 734 KENZIES DELIGHT NBT P J Clark
5 53275 DARK DECEPTION NBT W T Lamb
6 26 MADAM KEEPSAKE NBT N R Tait
7 56174 CYCLONE GUM NBT W N Robertson
8 73 RED PEDRO FSH B R Parker
9 32875 SILENT Res. NBT J W Anderson
10 87 GARY DELIGHT Res. NBT P J Clark

Race 3 NORTH EAST SANDBLASTERS
Maiden 403 Metres 11:00AM
$750-215-105 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 55552 TWO GORILLAS 23.47Q A F Osborne
2 1744 TSUNAMI GUM 23.84Q W N Robertson
3 5 MUMMA’S PUZZLE FSH S E Stefanos
4 62432 HOT HALLE FSH J Chircop
5 LEMON LOVER FSH S E Stefanos
6 GO TO KENYA FSH T Duncan
7 8 FANCY FREE FIONA FSH M Schlegel
8 84275 INVADER GIRL NBT S R Dervish
9 84 ALLADIN’S LAMP Res. NBT D J Marsh
10 BRAVADO Res. FSH M Schlegel

Race 4 CENTRAL ACCESS FINAL (GOBIS)
Maiden Final 474 Metres 11:15AM
$1000-285-140 GOBIS $800 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 22243 SOLID IN DEFENCE NBT S R Dervish
2 32321 CLEARWATER CHIEF 27.35 S R Dervish
3 6252 WARLIPINNI NBT G J Glass
4 16522 JAIMANDY FLISSO NBT P P Donohue
5 62 ROCKSTAR MANGA NBT S E Stefanos
6 73 SEAN O’MALLEY NBT D I Burnett
7 5331 JAIMANDY FUNGI 27.48 P P Donohue
8 2231 SOME VIEW 27.47 S E Stefanos
9 43 BIG COOL MAGIC Res. NBT T D Harvey
10 734 KENZIES DELIGHT Res. NBT P J Clark

Race 5 BILLETT ELECTRICAL PTY LTD
Grade 5 403 Metres 11:35AM
$1000-285-140 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 38754 HIGHER 23.33 L M Bannan
2 86157 FIERY COWGIRL NBT D Petersen
3 13321 SIR SHADY GROVE FSH D A Crocker
4 33412 WASP NBT D I Burnett
5 55576 DELIGHT IMAGE 23.17 P J Clark
6 23212 ROAD RAGE JILL NBT R J Strauss
7 42736 HASSELHOFF 23.11 P J Clark
8 85132 SANGAKKARA FSTD D L Warburton
9 77646 BOOMA JACKO Res. NBT B Groom
10 88684 STRONG AS Res. NBT R J Strauss

Race 6 WANGARATTA COMMUNITY MARKET
Mixed 4/5 474 Metres 11:50AM
$1060-305-150 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 65267 MISS RUSH NBT R J Giles
2 63623 FREDDY FLATHEAD NBT D I Burnett
3 33115 SISTER KELLI 27.15 V Giles
4 72262 DIRECT VISION NBT Y G Carter
5 83386 WRONG WAY JACK NBT D Walker
6 46135 CADET CHART 27.21 G J Glass
7 11523 KERGUNYAH KID 27.09 W P Leitch
8 64464 SHUNTED FSH D I Burnett
9 26674 WAGON TRAIN Res. NBT P D Bartlett
10 66655 KIALLA TOMMY Res. NBT G J Glass

Race 7 TOPCAT VIDEO PROMOTIONS
Grade 5 403 Metres 12:07PM
$1000-285-140 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 72157 COMMISERATIONS FSTD J Chircop
2 21784 SILVER SHIRLEY FSH D I Burnett
3 81457 SHOO FLY SHOO 23.28 D Petersen
4 23335 WESTERN GIANT NBT B R Parker
5 81455 MAJOR DANJER 23.30 D J Dunn
6 64463 PUMPKIN EYES NBT W L Connell
7 44477 ALWAYS FLAT OUT NBT S E Stefanos
8 32134 LARRIKIN QUEEN NBT M P Ellis
9 28287 INSOLENT TED Res. NBT Y G Carter
10 67655 MISS GRINDLES Res. FSTD D J Grindley

Race 8 wangaratta.grv.org.au
Free For All 403 Metres 12:22PM
$1245-355-180 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 21556 TWO TOES 23.35 V Giles
2 22114 LEBRON 23.31 D I Burnett
3 11135 UNO LUCKY 22.97 T J Jones
4 66563 GO WILD HARRY 23.10 D Carter
5 F6617 COLD TEA JACK 23.34 D Walker
6 65273 CRAZY FROG 23.20 S R Dervish
7 36766 KING PRINTER 23.14Q P J Clark
8 77126 BELOW THE CLOUDS 23.22 J R Donaldson
9 18784 SHELLE AGENT Res. 23.31 W T Lamb
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 9 J.T STONE & SON PLUMBING
Grade 5 403 Metres 12:42PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 312T8 SPEEDY BAY NBT A J Ferguson
2 66187 FAWN HYDE 23.33 J R Donaldson
3 78143 VISABLE SECRET NBT L F Strauss
4 45477 LINA MAREE NBT J Chircop
5 52455 TIGER CHERRY 23.47 D I Trethowan
6 43367 EXFORD WILD NBT S E Stefanos
7 63738 RED SHOES 23.64 J Whybrow
8 55334 ROSE PATCH NBT A T Reid
9 86528 FLYING CAMPO Res. NBT A Norris
10 28587 BUDDHA’S GIRL Res. NBT S Vantaarling

Race 10 WAREENA PARK TRASH & TREASURE
Grade 5 403 Metres 12:57PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 43134 KALIMNA CHANCE 23.29 A T Reid
2 37176 BUNNY THUNDER 23.49 N R Tait
3 46636 UNO’S GARDEN 23.74 T J Jones
4 86334 GLENDALE WASTREL FSH D Petersen
5 78273 EXCEPTIONAL BOY FSH P D Bartlett
6 68325 GO MAY GO NBT A J Ferguson
7 44366 MISS MINI MOVER FSTD K Walker
8 36527 RADIATE 23.24 J R Donaldson
9 188T EASTERN TYPHOON Res. NBT R J Giles
10 43488 BURRAWONGA TIGE Res. 23.68 J Birthisel