Friday 21st January 2011

Greyhound Box Draw For Warragul – Friday 21st January 2011

Race No. 1Gippsland Dash Ht107:08PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 400 Metres at Warragul Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1PURE INK75226C R Haas (Tynong)
2MISS CHAMPAGNE15261T Womann (Lara)
3HER MUM’S GIRL31432I W Dann (Whitelaw)
4MAXZIVA27211D G Crawford (Pearcedale)
5DR. WOWZER58683M W Baldock (Pearcedale)
6PHILDAVIAN25151G S J Ennis (Sandhurst)
7LEGENDARY STATUS16618B A Scott (Pearcedale)
8LAURA TWINK73744M Thomas (Meeniyan)
9SATANIC RULER72877S O Mills (Tooradin)
10MY TORINO87168A M Ralph (Tooradin)
Race No. 2Gippsland Dash Ht207:28PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 400 Metres at Warragul Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1HONEST PROMISE66371S J Thomas (Junction Village)
2UTTER DOMINATION41574C R Haas (Tynong)
3UNO LUKE65436D Mines (Woodside)
4BAHAMA LAWMAN23374D B Curtain (Drouin)
5COSMIC SNOW13111P C Brown (Loch)
6ELITE SCOTCH12782V P Awramenko (Waurn Ponds)
7SOUTHWOOD BEAR64644B A Scott (Pearcedale)
8VUVUZELA22513K G Greenough (Pearcedale)
9PURE RAMPAGE87176I W Dann (Whitelaw)
10MY TORINO87168A M Ralph (Tooradin)
Race No. 3Lion Quality Products Warragul Cup Ht107:47PM (VICtime)
Special Event Heat event over 460 Metres at Warragul Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormTrainer

1BUDDY ROX22626C J Bahen (Yuroke)
2SERENE PASSION21428H L Collins (Lake Goldsmith)
3STRONG INTENTION72127J S Ennis (Lara)
4KYNAN’S EXPRESS12113J R Weir-Smith (Dooen)
5MYSTIC APPLE54281V P Awramenko (Waurn Ponds)
6PURE PEACHES65411L M Gorman (Newborough)
7GAME HUNTER12867S O Mills (Tooradin)
8GRIPEN BALE56618G J Bate (Lara)
9GO DEONNIE84225K F Sweeney (Millgrove)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Lion Quality Products Warragul Cup Ht208:10PM (VICtime)
Special Event Heat event over 460 Metres at Warragul Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormTrainer

1EL GRAND SENOR11131C M Jones (Sale)
2APACHE LEAP51133S Divers (Werribee)
3KEEP ME COVERED65131H L Collins (Lake Goldsmith)
4VEE BEST VANE61821J S Ennis (Lara)
5SWANKY LEE14142G S J Ennis (Sandhurst)
6ARVO’S FLORENCE57435T E Burns (Koo Wee Rup)
7DYNA OBELIA75225A L Dailly (Anakie)
8SPOT ON ROB68118M Grindley (Gladysdale)
9GO DEONNIE84225K F Sweeney (Millgrove)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Lion Quality Products Warragul Cup Ht308:28PM (VICtime)
Special Event Heat event over 460 Metres at Warragul Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormTrainer

1SISCO DIAMOND1533FH L Collins (Lake Goldsmith)
2DANNY BOY LOVE61F17D N Mcdonald (Cranbourne)
3SANDHOG36122G Mitchell (Keysborough)
4TOTAL REBELLION62134C R Haas (Tynong)
5MENTAWAI12647J Delaroche (Cranbourne North)
6TIMBO35213G S J Ennis (Sandhurst)
7GRETA BALE11111G J Bate (Lara)
8ICEMAN RAIKKONENP5288J R Britton (Anakie)
9GO DEONNIE84225K F Sweeney (Millgrove)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Lion Quality Products Warragul Cup Ht408:47PM (VICtime)
Special Event Heat event over 460 Metres at Warragul Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormTrainer

1PROVEN CHEVY57664W A Vassallo (Devon Meadows)
2LEKTRA SHARP24112A L Dailly (Anakie)
3STAR DIAMOND18333J R Britton (Anakie)
4ARSONIST81111H L Collins (Lake Goldsmith)
5BLOSS’S BENSON52422A R Mills (Tooradin)
6SOUTHWOOD BARGE16111J J Geoghegan (Cranbourne)
7RADLEY BALE31224G J Bate (Lara)
8LEO WABBIT72275D B Curtain (Drouin)
9GO DEONNIE84225K F Sweeney (Millgrove)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Lion Quality Products Warragul Cup Ht509:10PM (VICtime)
Special Event Heat event over 460 Metres at Warragul Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormTrainer

1MAGIC DASHER12475T Womann (Lara)
2QUARTER HITCH81212W A Vassallo (Devon Meadows)
3KING STYLE32111D N Mcdonald (Cranbourne)
4COMPACTO13317J Risk (Kilmany)
5DYNA STEAL15121A L Dailly (Anakie)
6ENRY WALT33717G S J Ennis (Sandhurst)
7MISS BEL AIR71418J Hayley (Tooradin)
8FINBAR MCCOOL23122C J Bahen (Yuroke)
9GO DEONNIE84225K F Sweeney (Millgrove)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Lion Quality Products Warragul Cup Ht609:28PM (VICtime)
Special Event Heat event over 460 Metres at Warragul Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormTrainer

1TORAH’S GOLD23634J Clay (Lang Lang)
2AMAKLER GIRLP1152R K Stack (Lara)
3REV LIMITER23135T Womann (Lara)
4HIGH EARNER45715K G Greenough (Pearcedale)
5JULIET BALE61315S J Collins (Lake Goldsmith)
6MIA TIGER27224P C Brown (Loch)
7LEPRECHAUN DAISY57115K M Bravo (Lovely Banks)
8BLAZING CHAOS72231D N Mcdonald (Cranbourne)
9GO DEONNIE84225K F Sweeney (Millgrove)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Lion Quality Products Warragul Cup Ht709:47PM (VICtime)
Special Event Heat event over 460 Metres at Warragul Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormTrainer

1MONSTERED14122H A Clarke (Buln Buln)
2SMOKE HOME14171L M Gorman (Newborough)
3MAGIC RUBBLE32375T Womann (Lara)
4STANFORD BALE41512G J Bate (Lara)
5OUR BUDDY75232S A Reed (Yarram)
6ALLEN CHANG65381A L Dailly (Anakie)
7ZENITH12241J S Ennis (Lara)
8DRILL BIT18121R Henness (Heathcote)
9GO DEONNIE84225K F Sweeney (Millgrove)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Gippsland Dash Ht310:10PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 400 Metres at Warragul Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1NEGREANU18771M Rudd (Cranbourne)
2LEKTRA EXPRESS61281A L Dailly (Anakie)
3PAT’S DUNROAMING82281B W Moles (Noojee)
4PLUTO POWER37625N S Ryan (Devon Meadows)
5WHERE’S MYER86134S B Ralph (Tooradin)
6MY PENNY ARCADE81431S Dwight (Glengarry)
7DORA AGOGO88287T E Burns (Koo Wee Rup)
8INVICTUS PHOENIX13322P C Brown (Loch)
9FAWN SURFER88176T Womann (Lara)
10LISA’S PEARL67687W P D Read (Devon Meadows)
Race No. 11Gippsland Dash Ht410:28PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 400 Metres at Warragul Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1FLIGHT CONTROL74354D G Crawford (Pearcedale)
2MY MYSTIQUE81858S B Ralph (Tooradin)
3HAGAN’S HERO11118P E Giles (Moe)
4ARNIE’S GIRL41213D B Curtain (Drouin)
5YO GABBA GABBA53631R Henness (Heathcote)
6TINDALE TWINK13885M Thomas (Meeniyan)
7ARVO’S LEVI23277T E Burns (Koo Wee Rup)
8DA STIG2281W P D Read (Devon Meadows)
9FAWN SURFER88176T Womann (Lara)
10SATANIC RULER72877S O Mills (Tooradin)
Race No. 12Gippsland Dash Ht510:47PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 400 Metres at Warragul Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1SIR FREDRICK38516S J Collins (Lake Goldsmith)
2SPOTTED MAGPIE68671P F Clohesy (Croydon)
3FITZY13143G S J Ennis (Sandhurst)
4GUPPA GEE23523T E Burns (Koo Wee Rup)
5HE’S CREATIVE22217K J Podmore (Wagga Wagga)
6UNO JANO32728D Mines (Woodside)
7MY REGGAE18657A M Ralph (Tooradin)
8ROUGH DRAW15N C Rilen (Nilma North)
9COWEY88486J ( W Pay (Longwarry)
10PURE RAMPAGE87176I W Dann (Whitelaw)