Friday, 1 April 2016

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Friday, 1 April 2016

Race No. 1Norfolk Butchers2:58 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE MACH [M]7FSHA Courts (Corio)
2PLATINUM IMPACT [M]5FSHS Waycott (Springhurst)
3DELCORN POTTS [M]4FSHN Wynd (Lismore)
4MISSY’S CREEK (NSW)[M]8FSTDC Fulton (Ecklin South)
5DON’T SAY THAT [M]FSHP Keane (Koroit)
6ODDBALL QUICK [M]37FSTDB Mckenna (Ecklin South)
7MAD MELLMAN [M]FSHP Keane (Koroit)
8VEE BEE MEE [M]8FSHG Marshman (Heathmere)
9SCORPION (SA)[M]Res.FSHS Elsum (Camperdown)
10AVATAR BLASER [M]Res.FSHS Elsum (Camperdown)
Race No. 2Eureka Sheds3:16 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SEVEN TWO [M]FSHJ Sharp (Lara)
2ROUTINE ADVICE [M]52326NBTP Smith (Wonwondah)
3SECRET NUMBER [M]35FSHD Carr (Blowhard)
4RUN SAJID RUN [M]48FSHC Todd (Dereel)
5LEKTRA DYNAMITE [M]235FSHP Lenehan (Toolong)
6PASSEGGIATA [M]5FSHJ Campbell (Anakie)
7MEGA MAX [M]523FSHP Fish (Dennington)
8SIZZLING BANDIT [M]FSHL Delbridge (Balliang)
9STAR’S DELIGHT [M]Res.424FSHS Jack (Dalmore)
10TALLY HO JACK [M]Res.24848NBTA Kampman (Hawksdale)
Race No. 3Coast Fm & 3yb3:41 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SCOT’S DUNKER [6]316122.78(7)K Breen (Lake Bolac)
2MOYARRA OPERARI [7]22423NBTS Waycott (Springhurst)
3MAD ANNIE [6]2F68122.72(2)M Vaughan (Newcomb)
4ELRAM GIRL [7]2221FNBTS Jack (Dalmore)
5ROSIE BAY [6]64763NBTG Mckenna (Koroit)
6MOYARRA PREDATOR [6]12131FSHS Waycott (Springhurst)
7ICONIC ROCK [6]7217522.26(3)D Carr (Blowhard)
8KINLOCH CREEK [7]64563NBTK Gavin (Killarney)
9MAJOR FLO (NSW)[6]Res.73115NBTB Hodgson (Smythesdale)
10LEKTRA DAMAGE [6]Res.41322FSHJ Sharp (Lara)
Race No. 4Www.tab.com.au4:04 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ILLIAD ALLEN (NSW)[7]32138NBTM Delbridge (Balliang)
2MEPUNGA PADDY [7]37231NBTS Elsum (Camperdown)
3DONTRON [7]F332425.78(3)N Carthew (Newcomb)
4JUST TOOIE [7]43733NBTD Gehan (Stawell)
5UNDI ALLEN (NSW)[7]33367NBTM Delbridge (Balliang)
6ZIEVA [7]12664NBTD Geall (Lara)
7STAR’S BIG BOY [7]83242FSTDS Jack (Dalmore)
8KIRSTY’S ME MUM [7]F252125.82(6)G Elliott (Southern Cross)
9GO VICKI [7]Res.8723525.70(4)R Tartaglia (Newcomb)
10REINA BALE (NSW)[7]Res.7456325.88(1)M Delbridge (Balliang)
Race No. 5Cassign Design4:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SILVER SALUTE [5]42127FSHT O’donovan (Devon Meadows)
2CONNEMARA BLACK [5]2161225.40(4)J Maye (Drysdale)
3WOBBLER [5]28821NBTL Morshead (Barongarook)
4ALLEN JEER (NSW)[5]53242NBTT Womann (Lara)
5HAPPY HUDSON [5]4732125.67(3)N Sheehan (Koroit)
6JIMMY WHO [5]432F425.99(1)K Turner (Lara)
7HELL ON WHEELS [5]22153FSTDS Waycott (Springhurst)
8THAT’S THE PLAN [5]32184FSHR Martin (Albion)
9SONIC SPRITE [5]Res.31617FSHR Tartaglia (Newcomb)
10DIREWOLF GHOST [5]Res.56524NBTN Stanley (Portland)
Race No. 6Carpetcourt4:47 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KILCOLEGAN CROSS [5]58126FSTDK Miller (Skipton)
2PRETTY BOY GRIGG [5]33331NBTM Turner (Lara)
3FILIUS FLITWICK [5]52138NBTD Todd (Dereel)
4MOTT HAVEN (NSW)[5]64851FSHJ Barbara (Exford)
5JACK WINTER [5]1F23725.61(1)A Jeffrey (Ballarat)
6MISS ROSSI [5]5165325.63(2)T Womann (Lara)
7ASTON RYDER (SA)[5]12123FSHT O’donovan (Devon Meadows)
8DYNAMIC PUNCH [5]4347425.57(5)R Tartaglia (Newcomb)
9ABBEY’S HAND [5]Res.31336NBTR Duncan (Portland)
10FAWN PURSUIT [5]Res.67616NBTG Campbell (Anakie)
Race No. 7Kermonds Hamburgers5:09 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA FLASH (NSW)[6]21315NBTM Delbridge (Balliang)
2CRYMELON FETTLE [6]7761425.49(2)I Bibby (Warracknabeal)
3ROWCHESTER STAR [6]65236NBTN Stanley (Portland)
4DJAYS LARRY [6]33511FSHK Daisley (Lismore)
5HARRY STEIGER [6]24462NBTD Geall (Lara)
6IDLE ROCKET [6]5131225.82(6)S Waycott (Springhurst)
7HO CHOI (QLD)[6]61253NBTT Womann (Lara)
8BARON LAD [6]67213NBTA Jeffrey (Ballarat)
9SPACE (NSW)[6]Res.21176NBTJ Karamatic (Lara)
10JACK’S RAINBOW [6]Res.5153725.43(6)N Carthew (Newcomb)
Race No. 8Macey’s Bistro5:27 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ZOLTINA’S LEGACY [5]31111FSTDJ Barbara (Exford)
2ECHELONIC ACTION [4]31852NBTW Hartigan (Horsham)
3SMART ACTION (NSW)[4]1322625.66(8)G George (Beulah)
4BLACK BEARD [4]3553525.39(6)S Tabb (Lara)
5SOLO (NSW)[4]1633325.38(3)J Karamatic (Lara)
6JETT SETTER [4]3382725.55(8)B Shepheard (Glencoe)
7GALACTIC VIPER (SA)[5]1445525.64(8)B Shepheard (Glencoe)
8JUST A TASTE [5]12211NBTM Karamatic (Lara)
9ARGENTA [5]Res.48387NBTM Delbridge (Balliang)
10PONTING’S NAIL [5]Res.33554NBTP Lenehan (Toolong)
Race No. 9Warrnambool Gotba5:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1EYES ON YOU [5]51131FSHA Terry (Cranbourne South)
2SHELLINGTON [5]1212525.71(4)T Womann (Lara)
3GO GO ROSCO [5]75468NBTL Delbridge (Balliang)
4THUNDER RAZ [5]5354125.74(8)R Tartaglia (Newcomb)
5MACRORY [5]1686425.58(2)J Maye (Drysdale)
6MERLOT MAGIC [5]87862FSHS Waycott (Springhurst)
7LET IT BLING [5]71211FSHN Stanley (Portland)
8MAXIMUM OWIE [5]75731NBTA Courts (Corio)
9FIREBALL JACK [5]Res.74653NBTM Niele (Berringa)
10SANZMAN [5]Res.75438NBTP Simone (Pirron Yallock)
Race No. 10Koroit Street Tab6:04 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1TEKKI CHINA [5]37422NBTP Smith (Wonwondah)
2BIDE TIME [5]3111222.26(2)J Sharp (Lara)
3RED SALLY [4]3631322.46(4)M Niele (Berringa)
4NOONBARRA JOE [4]4632322.03(1)K Turner (Lara)
5AROME PECHE (TAS)[5]67854NBTM Hynes (Anakie)
6WOMBAT [5]41118FSHD Geall (Lara)
7LEKTRA BLICAVS [4]1411422.01(8)J Sharp (Lara)
8OMA’S GIRL [5]2211522.21(7)L Delbridge (Balliang)
9LOGIC LAD [5]Res.5724622.45(8)S Jack (Dalmore)
10MAKE ME CLASSY (NSW)[5]Res.48366NBTM Niele (Berringa)
Race No. 11Protectcorp Securities6:25 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SMOKESTER [5]65186NBTJ Sharp (Lara)
2SAMSARA LASS [5]1431622.21(3)J Sharp (Lara)
3LEKTRA LUTHER [5]5636622.30(2)P Simone (Pirron Yallock)
4EVENING IN PARIS (NSW)[5]54321NBTN Stanley (Portland)
5KIAN’S HYBRID [5]63512NBTJ Barbara (Exford)
6LITTLE GINNY [5]6756222.35(1)L Johnson (Dennington)
7GLITTERBUG [5]64764FSTDG George (Beulah)
8COBRA COMMANDER [5]21286NBTS Waycott (Springhurst)
9ARTIFICIAL [5]Res.72761NBTA Courts (Corio)
10MONTY EXPRESS (NSW)[5]Res.52622FSTDR Duncan (Portland)
Race No. 12Greyhound Adoption Program6:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MOYARRA OKUIBI [5]61262NBTS Waycott (Springhurst)
2ALLEN VARMINT (NSW)[5]25111FSHM Delbridge (Balliang)
3POP YA BUBBLE [5]31263NBTM Niele (Berringa)
4GALLO ALLEN (NSW)[5]76518NBTT Womann (Lara)
5AUGUSTA DREAMING [5]8582422.70(4)S Bruce (Warrnambool)
6ERNIE OLD [5]8585222.26(5)L Morshead (Barongarook)
7LEKTRA BRAVO [5]22541NBTJ Sharp (Lara)
8TEKKI TWIST [5]32312FSHC Smith (Wonwondah)
9ARBOUR BEAR (SA)[5]Res.81257FSTDB Shepheard (Glencoe)
10LEKTRA ALLAN [5]Res.53552NBTP Simone (Pirron Yallock)