Thursday, 5 March 2015

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 5 March 2015

Race No. 1Maceys Bistro Ht16:35 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1JASMINE LILLY [M]56736NBTJ Cameron (Penshurst)
2RUN RIOT [M]47433NBTM Delbridge (Balliang)
3KEEGAN’S JET [M]46FSHD Geyer (Moolap)
4KAYDA SHAE [M]FSHK Bravo (Lovely Banks)
5MISS BRIONY [M]6FSHJ Psaila (Little River)
6MISS GEM [M]24FSHJ Psaila (Little River)
7DIREWOLF GHOST [M]64263FSTDN Stanley (Portland)
8NAWALA GINTO [M]FSHN Wynd (Lismore)
9OAKMONT WHISPER [M]Res.45438NBTA Courts (Lara)
10OAKMONT BANDIT [M]Res.84737NBTM Gibbons (Lara)
Race No. 2Cassign Design Ht26:52 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1WEZ GORDY [M]FSHL Delbridge (Balliang)
2SPARKLING VENUS [M]4NBTR Patzel (Mount Gambier)
3MABUTI GIRL [M]3NBTN Wynd (Lismore)
4BARCIA GEM [M]43FSHJ Psaila (Little River)
5SAINT OAKS [M]723NBTJ Cameron (Penshurst)
6FANTASY MOLLY [M]4FSHA Mcdowall (Nullawarre)
7PERCY’S LAD [M]25FSHK Bravo (Lovely Banks)
8OAKMONT OCTUM [M]83432NBTA Courts (Lara)
9OUR NICO [M]Res.46464NBTJ Psaila (Little River)
10IT’Z FAIR DINKUM [M]Res.77876FSTDA Marum (Anakie)
Race No. 3Protectcorp Securities7:10 PM (VIC time)
Grade 6 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KILTANON FAGAN (NSW)[6]1266522.57(2)M Mckinnon (Penshurst)
2ROSIE’S CRUSADE [6]76521NBTJ Sharp (Lara)
3SLOW COOKER (NSW)[6]64183NBTP Brouwer (Branxholme)
4GRAND SLAM DIVA (NSW)[6]7123722.50(6)M Lloyd (Anakie)
5RAVAGER BALE (NSW)[6]18313FSHJ Hunt (Lara)
6SHARKARAKIS (SA)[6]1317NBTS Bartholomew (Mount Gambier)
7LIPSTICK STAIN (NSW)[6]42727NBTL Desmond (Waubra)
8ICE FLICKA [6]61573NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
9HANK DOUGLASS [6]Res.54681FSHB Mitchem (Strathdownie)
Race No. 4Carpetcourt7:34 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PEQUENO RAYO [7]62125.73(3)A Courts (Lara)
2SUPREME DEAL [7]56261FSTDP Lenehan (Toolong)
3LYNLEA JIDDY [7]3146225.90(8)J Mcdowall (Nullawarre)
4KILTANON TULLA (NSW)[6]13754NBTM Whelan (Penshurst)
5HAPPY HUDSON [6]4762125.67(3)N Sheehan (Koroit)
6MOLLY BROWN [7]25F7225.77(7)A Mcdowall (Nullawarre)
7CHIEF BRIT [7]4671FSTDJ Galea (Brookfield)
8KENTUCKY TOY [7]71511FSTDJ Psaila (Little River)
9MEPUNGA NICK [7]Res.1374425.43(6)J Mcdowall (Nullawarre)
10PANDA BALE (NSW)[7]Res.84244FSTDJ Hunt (Lara)
Race No. 5Life Member’s Ht17:52 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SHE’S VIVACIOUS [5]71574NBTS Daniliuk (Sunbury)
2CLASSY SPARKS [5]46121FSHN Mcrae (Clyde)
3ELITE FAZE [5]17132NBTE Lloyd (Anakie)
4SPANGHER (SA)[5]22837NBTS Bartholomew (Worrolong)
5OLD JOCK [5]4332125.62(4)N Stanley (Portland)
6WAYFARER [5]6527225.85(5)D Brennan (Ross Creek)
7JACK’S PRINCE [5]32462NBTK Quinn (Cundare)
8MAG BALE (NSW)[5]15513FSTDJ Hunt (Lara)
Race No. 6Bendigo Bank (1-4 Wins) Final (gobis)8:15 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 450 metres at Warrnambool Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1MAXIMUM MADDY [6]3152325.85(8)M Gibbons (Lara)
2LIL ARTHUR [3]5111125.46(3)R Drew (Dennington)
3BEKIM VAPOUR [2]2376125.41(3)R Brewer (Camperdown)
4ICE TORONADO [5]3376225.84(8)E Rinaldi (Lethbridge)
5SEE HIM NEXT [5]7246125.60(3)M Mallia-magri (Avalon)
6TYWIN BALE (NSW)[5]1142125.83(8)J Hunt (Lara)
7SUTTON CLUB [5]54562NBTS Fisher (Lara)
8BUSH COURAGE [5]32322NBTD Fleming (Alvie)
9CLASSIC CAPER [6]Res.2223325.93(6)L Harrowfield (Colac)
10BUSH REBEL [5]Res.74113NBTD Fleming (Alvie)
Race No. 7Coast Fm & 3yb8:32 PM (VIC time)
Free For All event over 450 metres at Warrnambool Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1MEPUNGA LEDGER [2]3212325.15(1)J Mcdowall (Nullawarre)
2EMPIRE ALLEN (NSW)[4]37232NBTA Dailly (Anakie)
3STOP MOOCHIN’ [4]5772125.69(4)J Hunt (Lara)
4HUMPHREY BALE (NSW)[4]55544FSHA Dailly (Anakie)
6LAMBDA BALE (NSW)[4]2211825.63(1)J Hunt (Lara)
7LEKTRA LETHAL [4]8474525.68(6)D Fisher (Lara)
8DYNA ORION (NSW)[4]68555FSHA Dailly (Anakie)
Race No. 8Life Member’s Ht28:49 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN WARLOCK (NSW)[5]77364NBTJ Hunt (Lara)
2BALLISTIC FIRE [5]5376425.37(3)M Mallia-magri (Avalon)
3BUSH REBEL [5]74113NBTD Fleming (Alvie)
4BILLY HIGGS [5]61185NBTD Fisher (Lara)
5SAY AGAIN (NSW)[5]3242825.44(8)R Harrowfield (Colac)
6SOOKIE’S FANTASY (SA)[5]1568FNBTS Bartholomew (Worrolong)
7SANTA’S SERENA (NSW)[5]43222NBTK Lloyd (Anakie)
8FAMOUS SEAMUS [5]15166NBTN Mccullagh (Warrnambool)
Race No. 9Koroit Street Tab9:07 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1THRASHING OSTI (NSW)[4]3444622.08(8)M Niele (Berringa)
2MAGIC GALO (NSW)[5]32522NBTR Drew (Dennington)
3VOLCANIC ROCK [4]7262422.17(1)M Niele (Berringa)
4DOLCE VITA [5]16857NBTS Fisher (Lara)
5TIGER TOY [5]28187NBTN Gost (Little River)
6ROGER THE RUNNER [5]7568121.85(2)M Wright (Allansford)
7TOP SECRET [5]84753FSTDK Bravo (Lovely Banks)
8ELLY’S DREAM [4]3661522.63(1)D Brennan (Ross Creek)
Race No. 10Warrnambool Gotba9:32 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FIELD MARSHAL [6]1644625.69(1)J Mcdowall (Nullawarre)
2FLYNNIE [6]14432NBTS Fisher (Lara)
3LEKTRA KHAN [6]12126NBTP Lenehan (Toolong)
4LYNLEA JAKE [6]3261525.69(4)J Mcdowall (Nullawarre)
5SUPERLINER [6]83143NBTC Hudson (Creswick)
6CLASSIC CAPER [6]2223325.93(6)L Harrowfield (Colac)
7BOARD WALK [6]52144NBTJ Hunt (Lara)
8AROLOK JANE [6]3413225.88(8)P Riches (The Sisters)
9DANCING MABEL [6]Res.17883NBTR Patzel (Mount Gambier)
Race No. 11Norfolk Butchers9:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ENGLISH LADY [5]64717FSHK Mugavin (Killarney)
2TRON’S SON [5]4512TNBTS Fisher (Lara)
3SAVE GERONIMO [5]7751522.37(6)D Carr (Creswick)
4EL BEE CEE [5]5211522.09(7)L Delbridge (Balliang)
5ICE COSSACK [5]51855NBTE Rinaldi (Lethbridge)
6SCUNITZA SPEED [5]62263FSTDB Panetta (Melton West)
7PULCIANO [5]1431422.40(4)S Bruce (Warrnambool)
8BOMBER OSTI (NSW)[5]33336NBTM Niele (Berringa)
Race No. 12Www.tab.com.au10:11 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MAXIMUM MELVA [7]22155NBTA Courts (Lara)
2ICE COLD BUNDY [7]56232FSHJ Rinaldi (Lethbridge)
3EVENING IN PARIS (NSW)[7]2631NBTN Stanley (Portland)
4DAVID JOHN [7]22273NBTJ Sharp (Lara)
5MAPLE CLOSE [6]41186NBTM Lloyd (Anakie)
6HASHTAG DANNY [7]122.66(5)J Mcdowall (Nullawarre)
7LEDGERWOOD LOCKY [7]2614522.65(1)A Mcdowall (Nullawarre)
8DUST MAKER (NSW)[7]3134222.41(1)E Steel (Nullawarre North)
9HURRICANE RUSTY [7]Res.56767FSTDB Mitchem (Strathdownie)
10NOONAN’S UNIT [7]Res.35872NBTB Mitchem (Strathdownie)