Saturday 12th March 2011

Greyhound Box Draw For Cannington – Saturday 12th March 2011

Race No. 1Checkers Restaurant07:05PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1FOXZAMI ICE81532N V Minutillo (Banjup)
2NAOMI KEEPING12213T J Erenshaw (Canning Vale)
3PERSUADE53445J F Carmody (Banjup)
4COUNTRY SHARK31312J E Iwanyk (Nambeelup)
5MAGPIE LOMAR33615P Stuart (The Oaks)
6HI BEAMER23414M J Beamish (Southern River)
7SHORT HAUL13578G W Martin (Southern River)
8BRENCOLE BALE55686L J Britton (Nambeelup)
9HYPNO LYN61688K W Duncan (Duncraig)
10MONTACETO52558K J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 2Skyracing.tv07:27PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $5,875 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1I’M HOT PROPERTY23512M J Beamish (Southern River)
2HALLPACK JACK12224D C Hobby (Nambeelup)
3JAKE BALE18787M J Beamish (Southern River)
4BIG JO KING61134L J Britton (Nambeelup)
5RUMBLE SUPREME75225J H Rennick (Barragup)
6FORTY TWO BELOW37363B J Abercrombie (Banjup)
7KRANKY KARL45167J E Iwanyk (Nambeelup)
8BUCKLE UP ERIC62416J Dailly (Bakers Hill)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Solo07:47PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1QUICK KOKO43638J F Carmody (Banjup)
2CUTE CONDOLEZZA41542S Sammut (Millendon)
3CHASING THIEVES11414E Crudeli (Nambeelup Park)
4FLOWERPOT FLIRT53826J E Iwanyk (Nambeelup)
5CLEVELAND75473P J Hepple (Lexia)
6OCTANE CRUISE41423G W Martin (Southern River)
7SUPERIOR SHIRL45716J F Carmody (Banjup)
8WISE PENNY27587G W Martin (Southern River)
9ROD57465B J Maclean (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4A1 Salvage & Hardware08:02PM (WAtime)
FFA event over 530 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1CHUCK MONELLI31373D C Hobby (Nambeelup)
2BANZAI PIPELINE61431L J Britton (Nambeelup)
3MARKED DOWN12141J B Fleming (Harrisdale)
4BLUE GOOSE17715T J Erenshaw (Canning Vale)
5OLIVER ALLEN51251P Stuart (The Oaks)
6RAPID OCTANE55168J C Graham (Karnup)
7WARABROOK BOY25516T J Erenshaw (Canning Vale)
8OXLEY RULER51422A K Mclaren (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Greyhounds Wa08:20PM (WAtime)
Grade 5 Final event over 530 Metres at Cannington Of $13,805 Prizemoney.
1st: $9,000 2nd: $2,570 3rd: $1,290 Unplaced: $135.

No.NameFormTrainer

1HELLO HOORAY62511P J Hepple (Lexia)
2DYNAMIC DYLAN22321J Dailly (Bakers Hill)
3OXLEY SOVEREIGN81322D C Hobby (Nambeelup)
4MISS MUSCAT37721K Harding (Southern River)
5ASSASSIN’S QUEST14111W Mcnally (Bouvard)
6VOCAL ENFORCER53811A K Mclaren (Nambeelup)
7TENDER MOMENT14311L J Britton (Nambeelup)
8SLEDGING22561J Dailly (Bakers Hill)
9GOOD ODDS GIRL84152E A Campana (Canningvale)
10COUNTRY SHARK31312J E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 6Prime Trophies08:40PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1ULTIMATE COUNTRY35247J E Iwanyk (Nambeelup)
2BERNIE MAC48236J F Carmody (Banjup)
3BILL’S HOPE86665C L Bainbridge (Heathridge)
4GOOD ODDS GIRL84152E A Campana (Canningvale)
5POCKET WATCH38776G W Martin (Southern River)
6IN BRIEF14554M J Beamish (Southern River)
7WHERE’S BILLY44187B M Mcpherson (Southern River)
8BERTIE SANNETTE83566D M Menaglio (Gnangara)
9NALINGA LAD36468J E Iwanyk (Nambeelup)
10VICTOR LANE57464L J Britton (Nambeelup)
Race No. 7Greyhoundpp.com.au09:02PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1CHELSEA BROWN46343J E Iwanyk (Nambeelup)
2SNUGGLE ME73138B J Maclean (Southern River)
3FEV’S FURY86185P J Hepple (Lexia)
4RUNAWAY RHYTHM24114J H Rennick (Barragup)
5PROVEN PEPPER11233T J Erenshaw (Canning Vale)
6GONE TOO LONG53222J E Iwanyk (Nambeelup)
7TILL BUSTER65864L J Britton (Nambeelup)
8BLACKOUT PEDRO81187R Brankstone (Palmyra)
9HYPNO LYN61688K W Duncan (Duncraig)
10MONTACETO52558K J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 8Brittons Formalwear09:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1SIENNA MARY54453T J Erenshaw (Canning Vale)
2KEVIN OH SEVEN37275L J Britton (Nambeelup)
3NOTTO MONELLI22185D C Hobby (Nambeelup)
4COSMIC HAVOC75462L M Isaac (Harrisdale)
5ROYAL GRIP65787K J Glenny (Bakers Hill)
6SURF HUNTER56531J E Iwanyk (Nambeelup)
7EMBROCADERO44153A K Mclaren (Nambeelup)
8COSMIC SAPPHIRE48256J Dailly (Bakers Hill)
9VICTOR LANE57464L J Britton (Nambeelup)
10ARABAT68777B J Maclean (Southern River)
Race No. 9Kenwick Tyre & Mechanical09:40PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 715 Metres at Cannington Of $6,235 Prizemoney.
1st: $3,750 2nd: $1,070 3rd: $540 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1DARK MIRROR14737L J Britton (Nambeelup)
2WESTEND THOMAS33232B J Abercrombie (Banjup)
3MONIQUE MONELLI26787B J Maclean (Southern River)
4JAZZY JUDY11627D C Hobby (Nambeelup)
5DETTORI67446B J Maclean (Southern River)
6SOLD AMERICAN16423J E Iwanyk (Nambeelup)
7LAGOON BIGGLES63164M J Beamish (Southern River)
8SURF A COIN42316J H Crossley (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Rumble Supreme @ Stud09:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1ARMATREE TIGER45445T J Erenshaw (Canning Vale)
2ROSIE RHODE52146A K Mclaren (Nambeelup)
3RESTORATION61626G Maiolo (Banjup)
4ARTIE SANNETTE68272J Dailly (Bakers Hill)
5PRINCE OF PERSIA23634L J Britton (Nambeelup)
6UP IN FLAMES46236L M Isaac (Harrisdale)
7COOL OBEE26465J E Iwanyk (Nambeelup)
8SANDEEZ JACK47666K J Glenny (Bakers Hill)
9ARABAT68777B J Maclean (Southern River)
10NALINGA LAD36468J E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 11Brookton Hounds10:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1UNO SHAZZA56117B J Maclean (Southern River)
2EXIT CLAUSE112A K Mclaren (Nambeelup)
3FREEWAY QUEEN46534K Harding (Southern River)
4POLLINATOR87778D M Menaglio (Gnangara)
5HICKSY MONELLI87167D C Hobby (Nambeelup)
6TINTAGLIA17533D M Menaglio (Gnangara)
7QUEEN LI13433T J Erenshaw (Canning Vale)
8KALDEN KAMIKAZE65313D R Biddle (Bayswater)
9TIKKABILLA67747M J Beamish (Southern River)
10BRUGAL BALE46675B K Yates (Forrestdale)
Race No. 12Greyhounds As Pets10:30PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 642 Metres at Cannington Of $5,875 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1OXLEY SPIRIT22311A K Mclaren (Nambeelup)
2MEGA PIXEL82286J N Paikos (Tuart Hill)
3*** VACANT BOX ***
4HOW I ROLL53115L J Britton (Nambeelup)
5PLETHORA14541D M Menaglio (Gnangara)
6*** VACANT BOX ***
7EXPLICIT DANCER63552B M Mcpherson (Southern River)
8MULLUM MAGIC14435T J Erenshaw (Canning Vale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments