Saturday 19th May 2012

Greyhound Box Draw For Cannington – Saturday 19th May 2012

Race No. 1Brittons Suit Hire07:05PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 642 Metres at Cannington Of $6,025 Prizemoney.
1st: $3,600 2nd: $1,030 3rd: $520 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1FREEWAY FAME3514237.52K Harding (Southern River)
2KINGA WILL16475NBTT J Erenshaw (Canning Vale)
3BAD COMPANY43373FSTDL J Britton (Nambeelup)
4BULLY BOY51215FSTDJ F Carmody (Banjup)
5PEDRO’S FINEST55543NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
6TIMMY WOODCOCK6217537.62J E Iwanyk (Nambeelup)
7CYAN CHIEF2162337.43C L Bainbridge (Heathridge)
8MARCERI73486NBTA K Mclaren (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Robyn’s Champagne07:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1DYNAMIK BOLT22123NBTA K Mclaren (Nambeelup)
2BOLLENHAGEN1114430.64B J Abercrombie (Banjup)
3DUST COUPE2261130.69M J Beamish (Southern River)
4GOOMALIBE LANE6624530.83M J Beamish (Southern River)
5MISS MWAMBA52386NBTP Evans (Wellard)
6PUREST HEART7315231.00C L Bainbridge (Heathridge)
7VEE ATE MATE66425NBTL J Britton (Nambeelup)
8BELUCCI5334731.20M J Julien (Stoneville)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Paul Mountain07:50PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1TIGER TIGER3211730.95A K Mclaren (Nambeelup)
2CLARETOWN JETT13126NBTL J Britton (Nambeelup)
3MR. ROOSTER2214431.05D S Rowe (Nambeelup)
4INCREDIBLE STORM75811NBTA J Biddle (Wattle Grove)
5SUBLIMINALLY21422NBTL J Britton (Nambeelup)
6FORMAL1212130.66T J Erenshaw (Canning Vale)
7POLITICIAN2236130.79J E Iwanyk (Nambeelup)
8LUCKY LESHANA62753NBTC L Bainbridge (Heathridge)
9MODERN STONE75788NBTC L Bainbridge (Heathridge)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Shorten The Legs08:12PM (WAtime)
FFA event over 530 Metres at Cannington Of $6,735 Prizemoney.
1st: $4,100 2nd: $1,170 3rd: $590 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BIG NOTER3268330.44P Stuart (Oakford)
2EVER GRACE3165430.38L J Britton (Nambeelup)
3UNO RELTUB3223130.43L J Britton (Nambeelup)
4RUMBLE BLITZ1167230.30J H Rennick (Barragup)
5*** VACANT BOX ***
6VOCAL ENFORCER7121230.25A K Mclaren (Nambeelup)
7HOT IRISH3172530.30B J Abercrombie (Banjup)
8SURF A COIN1243130.37J H Crossley (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Brittons Formal Wear08:32PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $61,200 Prizemoney.
1st: $40,000 2nd: $11,335 3rd: $5,665 Unplaced: $600.

No.NameFormBestTrainer

1AL’S SPECIAL2186230.65W A Skipper (Barragup)
2LEKTRA OTTENS1242130.55A L Dailly (Anakie)
3JORDY PORDY3513130.23L J Britton (Nambeelup)
4GARETT BALE1425130.52A L Dailly (Anakie)
5DANNIE BALE4413130.79A L Dailly (Anakie)
6GO MIGHTY SHIRAZ4411130.40N J Becroft (Kurrajong)
7CETANE3123130.31N J Iwanyk (Nambeelup)
8OUR TOPPER1811130.57L J Britton (Nambeelup)
9WHISPERING WIND16332NBTL J Britton (Nambeelup)
10TREE BANDIT22152NBTB J Abercrombie (Banjup)
Race No. 6Black Morning08:55PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1LAURIE VALENTINE74666FSHA K Mclaren (Nambeelup)
2TREE BANDIT22152NBTB J Abercrombie (Banjup)
3TIKKA MASALA2111PNBTM J Beamish (Southern River)
4AUTUMN RAIN8655730.71J E Iwanyk (Nambeelup)
5TYLER’S TAKE2453130.81P J Hepple (Lexia)
6STARLIGHT DELLY1376730.36P Stuart (Oakford)
7COOL RUSH32387NBTM J Beamish (Southern River)
8GARRICK BALE21114NBTA L Dailly (Anakie)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Farewell Sahara09:12PM (WAtime)
Grade 4 event over 530 Metres at Cannington Of $5,670 Prizemoney.
1st: $3,350 2nd: $960 3rd: $485 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1STOKED1272330.68L J Britton (Nambeelup)
2CHRIS BALE66743NBTA L Dailly (Anakie)
3BY STEALTH5731130.61T J Erenshaw (Canning Vale)
4OLIVIA’S ASSET7213130.52B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5*** VACANT BOX ***
6LUCY’S ROSE3131230.62L J Britton (Nambeelup)
7RUMBLE HERO2436130.97J H Rennick (Barragup)
8BELARUS8617230.56J E Iwanyk (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Stitch In Time09:27PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1VIOLONCELLO12534NBTM J Beamish (Southern River)
2LOST IT55452NBTG G Hall (Thornlie)
3FREE ROLL57273NBTP J Hepple (Lexia)
4BEE TEE YOU23622NBTL J Britton (Nambeelup)
5KELLY BUNDY4473137.93T J Erenshaw (Canning Vale)
6DOLLSTAN CRUISE2133537.55S L Richards (Wanneroo)
7SWEATING BULLETS1625737.77D S Rowe (Nambeelup)
8LIGHT YEARS AWAY12136FSTDN J Iwanyk (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9“the Chad”09:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1SARANDON11115FSHE A Campana (Canningvale)
2RUMBLE ZONE7538530.63M J Beamish (Southern River)
3MAXIMOO1355331.04H P Spykers (Wundowie)
4JUNGLE HERO75416NBTR J Britton (Lara)
5WESTERN HEART4275730.99M J Beamish (Southern River)
6LIFE WARMING55314NBTJ C Graham (Karnup)
7GOLDIE BALE67675NBTP Stuart (Oakford)
8MOSS VALE4113130.38L J Britton (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Made To Measure10:02PM (WAtime)
Grade 4 event over 715 Metres at Cannington Of $6,025 Prizemoney.
1st: $3,600 2nd: $1,030 3rd: $520 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1WILLODRIE31725NBTK T Charles (Hopeland)
2MEKONG MOON43566NBTM C Hine (Wundowie)
3BUFF HEAD8857742.20L J Rees (Byford)
4SPRING LEGACY23244NBTJ F Carmody (Banjup)
5*** VACANT BOX ***
6LOOSE BOLTS58514FSHR M Valenti (Barragup)
7MENINDI74444NBTD S Rowe (Nambeelup)
8I’M A SHELLEY63535NBTP Evans (Wellard)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Goodbye Colorado10:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1UNION LAD32358NBTA K Mclaren (Nambeelup)
2SMOKEY ASSASSIN25253NBTK T Charles (Hopeland)
3DEUTRONIUM36245NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
4SHORT HAUL4522330.68G W Martin (Southern River)
5MILITARY POWER2323230.80P Stuart (Oakford)
6EXPLICIT DANCER4333530.50B M Mcpherson (Southern River)
7COLLEEN’S COMET7242230.98E A Campana (Canningvale)
8UNDER CONTROL41127NBTM J Beamish (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Tailor Made10:37PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,670 Prizemoney.
1st: $3,350 2nd: $960 3rd: $485 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1KID CUDI6336530.30J E Iwanyk (Nambeelup)
2COOL WABBIT4244630.60L J Britton (Nambeelup)
3BARNEY STINSON7345830.71K Harding (Southern River)
4BUSTLING SHIRAZ65534NBTC L Bainbridge (Heathridge)
5*** VACANT BOX ***
6WHISPERING WIND16332NBTL J Britton (Nambeelup)
7WILD ARMS25146NBTL J Britton (Nambeelup)
8VALDAHREE5651530.54B M Mcpherson (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***