Tuesday 13th April 2010

Greyhound Box Draw For Cannington – Tuesday 13th April 2010

Race No. 1Maiden Stake (530)06:07PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $1,675 Prizemoney.
1st: $900 2nd: $260 3rd: $130 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1NO MORE DEALS68526B Cook (Canning Vale)

2START THE CAR41G W Martin (Southern River)

3SAFAGA53175J F Carmody (Banjup)

4TOULA MONELLI24563S A Beard (Nambeelup Park)

5LUCKY ENDEAVOUR86252L S Celenza (Girrawheen)

6STRATEGIC STRIKE17427T M Williams (St David’S Estate Nambeelup)

7MATTY’S GIRL23263S A Beard (Nambeelup Park)

8VASUKI35A K Mclaren (Nambeelup)

9VIVA LA BURNS27555B M Ayling (Cunderdin)

10VAMPERELLA43647D A Coldstream (Nambeelup)

Race No. 2Rapid Stake (1)06:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1BOOT CAMP BOY66577C L Bainbridge (Heathridge)

2SHARKY RAMON45886M S Rees (Byford)

3FUTURE TIDE68888C Mcnamara (Wangara)

4BABOLAT55224B W Thompson (Nambeelup)

5SEE WEED41455M A Morrone (Southern River)

6ANNMALA SPOOK43533P Worthington (Nambeelup)

7BEK’S FLAME61171L M Isaac (Harrisdale)

854654B P Hockaday (Ballajura)

9FLYING FISH76674W J Worthington (Coodanup)

10OCTANE ZOE75588B J Maclean (Southern River)

Race No. 3Rapid Stake (2)06:41PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1HE’S ROCKIN’63413L M Isaac (Harrisdale)

2KRACKENATOR26217D A Coldstream (Nambeelup)

3SLAY ‘EM57588P Worthington (Nambeelup)

4FEVER FREEWAY64558K Harding (Southern River)

5SHREK’S PRINCESS11365K J Foxton (Wellard)

6FREE NINETY NINE42188D F Beckett (Southern River)

7LOST HIS MEMORY44857J M Thompson (Southern River)

8WOLFIE’S PSYCHO41415D Green (Camillo)

9DARING DESTINY76764M S Rees (Byford)

10METRO MONELLI22845S A Beard (Nambeelup Park)

Race No. 4Rapid Stake (3)06:59PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1GOIN’ TRIPPIN’41817J B Fleming (Harrisdale)

2CLASSY ZSA ZSA63318B M Mcpherson (Southern River)

3MOBILE BULLET1M S Rees (Byford)

4LIZ’S SPECIAL86647J M Thompson (Southern River)

5FAWN FREEWAY35534K Harding (Southern River)

6HOME BY MIDNIGHT1721D A Coldstream (Nambeelup)

7RAPT ALL WRONG14833G S Shaw (Hillman)

8IN THE RUNNING24658P Worthington (Nambeelup)

9SCOUSER MONELLI67566S A Beard (Nambeelup Park)

10TIMEX MISS77878F Maller (Southern River)

Race No. 5Kanyana Stake (1)07:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1FINAL HIGH54185B Cook (Canning Vale)

2ZOANNA’S SECRET45726P J Worthington (Nambeelup)

3TOP CLASS DIVA56418E Crudeli (Nambeelup Park)

4OXLEY PHANTOM63212A K Mclaren (Nambeelup)

5BEACHLEY BABE68413G W Martin (Southern River)

6METRO STATION25537K Harding (Southern River)

7REGENT MERLIN74423B J Maclean (Southern River)

8JODIE’S FAREWELL75488B W Thompson (Nambeelup)

9REBEL REBEL57485G G Hall (Thornlie)

10FOUR WAY WISH75787B P Hockaday (Ballajura)

Race No. 6Dart Stake (1)07:32PM (WAtime)
Grade 4 event over 297 Metres at Cannington Of $1,995 Prizemoney.
1st: $1,125 2nd: $320 3rd: $165 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1RED TAPE71657G G Hall (Thornlie)

2VELOCITY SKY85361K J Foxton (Wellard)

3FOUR WAY SPIRIT71624B A Lynch (Ballajura)

4ZINI’S MISS51531B M Ayling (Cunderdin)

5LEDARO SPLASH21528B Cook (Canning Vale)

6PURE FORCE12325M S Rees (Byford)

7HIT YOUR HEAD55617M A Morrone (Southern River)

8DADDY BE GOOD41243L M Isaac (Harrisdale)

9CHEEKY AMBER16328M A Morrone (Southern River)

10SMOKE ALARM55146J A Wilson (Forrestdale)

Race No. 7Dart Stake (2)07:47PM (WAtime)
Grade 4 event over 297 Metres at Cannington Of $1,995 Prizemoney.
1st: $1,125 2nd: $320 3rd: $165 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1TULLIAN BALE12326G G Hall (Thornlie)

2TOPLINE TIGER16662M A Morrone (Southern River)

3WESTERN GOSSIP2111G W Ray (Midvale)

4DADDY CAN RUN11143M J Beamish (Southern River)

5NUNCHAKU61652J A Millsteed (Dawesville)

6MAKAYLA’S HOPE77662P S Harvey (Nambeelup)

7KARYN’S SHADOW8644PC L Bainbridge (Heathridge)

8ELUSIVE FUN87758L M Isaac (Harrisdale)

9NEEDA PACKET42488L M Isaac (Harrisdale)

10STAR CHARACTER38117K J Foxton (Wellard)

Race No. 8Kanyana Stake (2)08:02PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SYDENHAM BLONDE56332M S Rees (Byford)

2MR. CASUAL35358E Crudeli (Nambeelup Park)

3MISS PROPOSEP6461S A Beard (Nambeelup Park)

4DEWANA DAY OUT78237B J Marshall (Southern River)

5ZOO SPIRAL43372J B Fleming (Harrisdale)

6CARVALHO26676J F Carmody (Banjup)

7CHUCKA SICKIE55677P S Harvey (Nambeelup)

8OCTANE BLONDE15254G W Martin (Southern River)

9SHAMBI GEM21665B J Maclean (Southern River)

10INSURGENT26755K Harding (Southern River)

Race No. 9Maiden Stake (297) (1)08:22PM (WAtime)
Maiden event over 297 Metres at Cannington Of $1,675 Prizemoney.
1st: $900 2nd: $260 3rd: $130 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1KRIDON FACEBACK2M J Beamish (Southern River)

2GO WILD SOPHIE23643G W V Diemen (Munster)

3RUN AWAY DANCER22235B M Mcpherson (Southern River)

4EXPLOSIVE COMET25634J M Thompson (Southern River)

5PEACE PISTOL4325D A Coldstream (Nambeelup)

6MONY MONY158K J Foxton (Wellard)

7EDDY EGGPLANT78878E Crudeli (Nambeelup Park)

8PURE ZOO44248M A Stewart (Gidgegannup)

9ONE QUICK LESSON53864G G Hall (Thornlie)

10CAMILOU56788P Catanzaro (Hamilton Hill)

Race No. 10Maiden Stake (297) (2)08:45PM (WAtime)
Maiden event over 297 Metres at Cannington Of $1,675 Prizemoney.
1st: $900 2nd: $260 3rd: $130 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1ON IT DADDY41B Cook (Canning Vale)

2EXPLOSIVE DANCER63534B M Mcpherson (Southern River)

3RUBY CHIEF23262P Worthington (Nambeelup)

4ENFORCE A CURFEW23628D A Coldstream (Nambeelup)

5DOING MY THING2345E Crudeli (Nambeelup Park)

6 576M J Beamish (Southern River)

7JAMBO JIM215M A Morrone (Southern River)

8KANO’S ENDEAVOUR44653L S Celenza (Girrawheen)

9ZAP ZONE26546D A Coldstream (Nambeelup)

10NADINE DREAM57687G W Batty (Bellevue)

Race No. 11Rapid Stake (4)09:02PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1JAIL TIME74551P Worthington (Nambeelup)

2CADEL33757J M Thompson (Southern River)

3LONDON FREEWAY22226K Harding (Southern River)

4SPLASH OF ICE15378T M Williams (St David’S Estate Nambeelup)

5MAKE A PACKET11436L M Isaac (Harrisdale)

6EL CAPITANO16654R D Kidd (Wundowie)

7BOOM CRASH OPERA76666G G Hall (Thornlie)

8FLAT TAILS14558D A Coldstream (Nambeelup)

9CRAZY OCTANE85666J B Fleming (Harrisdale)

10MUSCLE HAWK48544P Catanzaro (Hamilton Hill)

Race No. 12Rapid Stake (5)09:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1DESPERADO42522P S Harvey (Nambeelup)

2SURE BOND15687G G Hall (Thornlie)

3JIGALONG BILL88113P Worthington (Nambeelup)

4ANNMALA SPIRIT66356W J Worthington (Coodanup)

5I’M MEANER15231L M Isaac (Harrisdale)

6ROCKMOVES71285K Harding (Southern River)

7TIME TO SURF58324S L Richards (Wanneroo)

8DOUBLE ENN78242B J Maclean (Southern River)

9COULTA NANCY78848N D Smith (Ashfield)

10SWEET BOND78748F Maller (Southern River)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments