Wednesday 5th May 2010

Greyhound Box Draw For – Wednesday 5th May 2010

Race No. 1Maiden Stake (530) (1)07:11PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1IZZY MONELLI41D C Hobby (Nambeelup)

2DRAGON QUEST22424L J Britton (Nambeelup)

3SLICK CONDOLEZZA45423S Sammut (Millendon)

4SWIFT SHIRAZ38763J D Edwards (Southern River)

5FREEWAY QUEEN2K Harding (Southern River)

6PURE LAUGHTER78282B P Hockaday (Ballajura)

7OCTANE BOLT1B J Maclean (Southern River)

8COOL AMBROSIA44325C M Bennett (Southern River)

9DOPPIO84455G Maiolo (Banjup)

10POLLINATOR43864D M Menaglio (Gnangara)

Race No. 2Maiden Stake (530) (2)07:29PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1FREEWAY RYDER3K Harding (Southern River)

2START THE CAR412G W Martin (Southern River)

3YOUR CALL32162L J Britton (Nambeelup)

4COL COL35622K J Glenny (Bakers Hill)

5RANDY SAVAGE46513J A Wilson (Forrestdale)

6LIGHTNING DANCER3182B M Mcpherson (Southern River)

7EMERALD JET2A K Mclaren (Nambeelup)

8TIPPY’S A GOA357M Sufredo (Stratton Heights)

9SPECIAL CHLOE45274G Maiolo (Banjup)

10FRANTIC 84225I J Vuletich (Brookton)

Race No. 3Kanyana Stake (1)07:49PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1DAINTREE TEDDY33575J A Wilson (Forrestdale)

2LIBERACE55623A K Mclaren (Nambeelup)

3SCENIC DRIVE78676J Dailly (Bakers Hill)

4NONCORE22366M J Gordon (Lynwood)

5GERONIMO FLYER57664G W Martin (Southern River)

6ROYAL GLOVE23754K J Glenny (Bakers Hill)

7CHALLIS21137K B Falkingham (Muchea)

8SLICK VIC76381M J Beamish (Southern River)

9CRYSTAL MAGIC2123B J Maclean (Southern River)

10FINAL HIGH85328B Cook (Canning Vale)

Race No. 4Kanyana Stake (2)08:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1PAW EFFORT68481J A Millsteed (Dawesville)

2OCTANE BLONDE25452G W Martin (Southern River)

3DANNI SUGAR16558J D Edwards (Southern River)

4HARRY JONES45544J F Carmody (Banjup)

5PERFECT ENFORCER27636B M Mcpherson (Southern River)

6SMART WITH SUMS33473B W Thompson (Nambeelup)

7PICKLE MICKLE11541L J Britton (Nambeelup)

8INSURGENT55722K Harding (Southern River)

9CRYSTAL MAGIC2123B J Maclean (Southern River)

10WILD SPEED32717J Dailly (Bakers Hill)

Race No. 5Canning Stake (1)08:30PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1BURMAH CHOKE63181C L Angwin (Southern River)

2TENDER MOMENT46367L J Britton (Nambeelup)

3SUPERB DESIRE88748D Calleja (Oakford)

4SWEET BLITZ57417G W Martin (Southern River)

5SIROCCO STYLE12627B I Smithson (Byford)

6VICTOR LANE23432L J Britton (Nambeelup)

7ALPINE WAY25586K Harding (Southern River)

814353A J Donohoe (Meadow Springs)

9SON OF PENSKE24212B J Maclean (Southern River)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 6Mixed Stake 3/4 (530)08:52PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $2,105 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $345 3rd: $175 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1MALOUDA61333J F Carmody (Banjup)

2BUCKLE UP ERIC14825J Dailly (Bakers Hill)

3QAYYIM BALE88188L J Britton (Nambeelup)

485678M J Beamish (Southern River)

5RIVA DIVA76824B M Mcpherson (Southern River)

6OXLEY PHANTOM12712A K Mclaren (Nambeelup)

7TAWQEET DELTA88783J A Millsteed (Dawesville)

8ANDOLINI77885S Sammut (Millendon)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Kanyana Stake (3)09:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SIENNA MARY27422T J Erenshaw (Canning Vale)

2PIRAN BALE11P Stuart (The Oaks)

3BALLISTIC BLITZ64375S Sammut (Millendon)

4PORPLYZIA47757C L Bainbridge (Heathridge)

5ROYAL GRIP34145K J Glenny (Bakers Hill)

6MADAME RELTUB33566L J Britton (Nambeelup)

7BAGO PRINCE33557G E Ellis (Armadale)

8HIRAM BALE73434C M Bennett (Southern River)

9WILD SPEED32717J Dailly (Bakers Hill)

10FINAL HIGH85328B Cook (Canning Vale)

Race No. 8Canning Stake (2)09:32PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1REAL CHARMER25237D Calleja (Oakford)

2CASPER FREEWAY86162K Harding (Southern River)

3LETTUCE LEAF LAD22158L J Britton (Nambeelup)

4AWESOME FAREWELL27111B W Thompson (Nambeelup)

5LOCHINVAR MILANO66167L J Britton (Nambeelup)

616451J F Carmody (Banjup)

7INSTANT ROCKSTAR17858D C Hobby (Nambeelup)

8EURO RUN72521G R Horne (St David’S Estate Nambeelup)

9SON OF PENSKE24212B J Maclean (Southern River)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Mixed Stake 4/5 (530)09:52PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,995 Prizemoney.
1st: $1,125 2nd: $320 3rd: $165 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1RIP IT UP86548T J Gummow (Martin)

2BUCKLE UP SHAZ42174J Dailly (Bakers Hill)

3CERTAINLY IS87521K J Foxton (Wellard)

4STARFISH CHASER56121M J Beamish (Southern River)

5OXLEY FRONTIER61485A K Mclaren (Nambeelup)

674686E Crudeli (Nambeelup Park)

735667S Sammut (Millendon)

8SURF TIMES35635C M Bennett (Southern River)

9WILD SPEED32717J Dailly (Bakers Hill)

10FINAL HIGH85328B Cook (Canning Vale)

Race No. 10Maiden Stake (530) (3)10:07PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1MONTACETO34435K J Glenny (Bakers Hill)

2TESTING SKILL13626P S Harvey (Nambeelup)

3WHERE’S BILLY45B M Mcpherson (Southern River)

4MINEOLA SANTA85131G R Horne (St David’S Estate Nambeelup)

5SEPTOPIA87465M Leach (Beverley)

6SURFER’S ANGEL52243C Mcnamara (Wangara)

7AWESOME SALLY1786J Dailly (Bakers Hill)

8IT’S ALL FANTASY16E Crudeli (Nambeelup Park)

9MALI34764J D Edwards (Southern River)

10MICK’S MATE25474L J Britton (Nambeelup)

Race No. 11Kanyana Stake (4)10:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1TEN CARAT LANKAN36362B Cook (Canning Vale)

2WISE PENNY72452G W Martin (Southern River)

3WHITE LINEN41355C L Angwin (Southern River)

4OLLIE FLEA FLEA72411J A Millsteed (Dawesville)

5SPIRITED ADDIS1564L J Britton (Nambeelup)

6NEW MOON45113K J Foxton (Wellard)

7BLACK VELVETEEN34151B J Abercrombie (Banjup)

8MR. CASUAL58222E Crudeli (Nambeelup Park)

9CRYSTAL MAGIC2123B J Maclean (Southern River)

10WILD SPEED32717J Dailly (Bakers Hill)

Race No. 12Kanyana Stake (5)10:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1EVER GRACE16333L J Britton (Nambeelup)

2TOP CLASS DIVA18173E Crudeli (Nambeelup Park)

3FRANTIC AFFAIR52351I J Vuletich (Brookton)

4KYBER PASS35466K J Glenny (Bakers Hill)

5I’M MEANER52313L M Isaac (Harrisdale)

6BOOT CAMP BOY77287C L Bainbridge (Heathridge)

7QUICK KOKO42631J F Carmody (Banjup)

8TEX GUNDI32262G V Reid (Crossman)

9CRYSTAL MAGIC2123B J Maclean (Southern River)

10FINAL HIGH85328B Cook (Canning Vale)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments