Friday 18th June 2010

Greyhound Box Draw For 18th June 2010

Race No. 1Peel Stake07:09PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SAFAGA82125J F Carmody (Banjup)

2DRILLA78736J M Thompson (Southern River)

3BABOLAT32478B W Thompson (Nambeelup)

4MY CAMIRA162J E Iwanyk (Nambeelup)

5CADEL62614B J Mclean (St Davids Estate)

6FROTHIES11547P S Harvey (Nambeelup)

7LOTS OF CHANCES47611L J Britton (Nambeelup)

8WACKY PETER51188S A Beard (Nambeelup Park)

9MACK’S MATE88767P S Harvey (Nambeelup)

10TINY TRIBESMAN86745C L Angwin (Southern River)

Race No. 2Dawesville Stake07:27PM (WAtime)
Grade 4 event over 492 Metres at Mandurah Of $1,995 Prizemoney.
1st: $1,125 2nd: $320 3rd: $165 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SICILIAN WAVE31131M A Morrone (Southern River)

2VELOCITY SKY62177K J Foxton (Wellard)

3REAL CHARMER34784D Calleja (Oakford)

4TOP CLASS DIVA33177E Crudeli (Nambeelup Park)

5CYCLONE RATING15283H J Carter (Boddington)

6WHERE’S BULL41124A K Mclaren (Nambeelup)

7CLASSY72552L M Isaac (Harrisdale)

8TOTAL REFLECTION64388L M Isaac (Harrisdale)

9HEART’S AT WAR43332S A Lee (Barragup)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 3Mixed Stake 3/4 (647)07:46PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 647 Metres at Mandurah Of $2,105 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $345 3rd: $175 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1ESSIEN71617J F Carmody (Banjup)

2BENJI MAGIC65638L J Britton (Nambeelup)

3DEWANA RACE22127B J Marshall (Southern River)

4INDOMITABLE34416R Terrington (Port Kennedy)

5YOUR COMIN’ WITH46457B J Maclean (Southern River)

6VAGABOND MONELLI47578S A Beard (Nambeelup Park)

7REDHAWK ROCKET41411D Calleja (Oakford)

8LIBERACE25163A K Mclaren (Nambeelup)

9FRANTIC TIMES85786E Crudeli (Nambeelup Park)

10ANNMALA BLUE35877P Worthington (Nambeelup)

Race No. 4Holiday Coast Series (405) (1)08:08PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $2,315 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $385 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1QUICK HUNGE85544B J Maclean (Southern River)

2JACK HEALI23442J C Graham (Karnup)

3TRAIN SONG44216J E Iwanyk (Nambeelup)

4DANA GEORGE84643M A Morrone (Southern River)

5ELITE RAMBLER52151J E Iwanyk (Nambeelup)

6ZOO MATIC56122J B Fleming (Harrisdale)

7COSMIC BRIGID12774A K Mclaren (Nambeelup)

8MISS OPTIMAL36811L M Isaac (Harrisdale)

9BOSLEY41546P S Harvey (Nambeelup)

10HEART’S ENFORCER81454S A Lee (Barragup)

Race No. 5Holiday Coast Series (405) (2)08:27PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $2,315 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $385 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1TOPLINE JODIE82135K Charles (Baldivis)

2KLINGER’S TOLL54175M J Beamish (Southern River)

3ISLE OF CAPRI25551L A Hodgson (Nambeelup)

4SOOKY PUSS17331M A Morrone (Southern River)

5CLASSIC ICON63227B J Maclean (Southern River)

6ONE MORE ROUND43143J E Iwanyk (Nambeelup)

7STREAK FREE44317C M Bennett (Southern River)

8OXLEY RULER14414A K Mclaren (Nambeelup)

9BOSLEY41546P S Harvey (Nambeelup)

10SODA BURNS37846S A Lee (Barragup)

Race No. 6Holiday Coast Series (405) (3)08:46PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $2,315 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $385 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1GALBA FLASH27117B K Yates (Westminster)

2ETHANOL BOY58338P S Harvey (Nambeelup)

3SPIRIT A MARCO53172B W Thompson (Nambeelup)

4GALACTIC ROSE63317C M Bennett (Southern River)

5RUNNING LATE63211M A Morrone (Southern River)

6HOORAY FOR PERCY28723J E Iwanyk (Nambeelup)

7SPIRIT QUEST87254M J Beamish (Southern River)

8NIGHT MELODY13451K Charles (Baldivis)

9HEART’S ENFORCER81454S A Lee (Barragup)

10AWESOME FAREWELL15185B W Thompson (Nambeelup)

Race No. 7Holiday Coast Series (405) (4)09:07PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $2,315 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $385 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1HARVESTER11623J M Thompson (Southern River)

2DOING MY THING18881E Crudeli (Nambeelup Park)

3BEK’S FLAME31184L M Isaac (Harrisdale)

4GOIN’ TRIPPIN’83225J B Fleming (Harrisdale)

5WHISTLING SAINT71685L J Britton (Nambeelup)

6LORIAN’S SECRET72221J E Iwanyk (Nambeelup)

7ELITE COAST12167P S Harvey (Nambeelup)

8FROZEN SAILOR11162B J Maclean (Southern River)

9AWESOME FAREWELL15185B W Thompson (Nambeelup)

10SODA BURNS37846S A Lee (Barragup)

Race No. 8Holiday Coast Series (405) (5)09:25PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $2,315 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $385 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1LAGOON BAM BAM66533J E Iwanyk (Nambeelup)

2KOSTIC BURNS42214S A Lee (Barragup)

3INSTANT ROCKSTAR78586M J Beamish (Southern River)

4DAINTREE TEDDY31611J A Wilson (Forrestdale)

5IT’S TOO LATE33188P S Harvey (Nambeelup)

6TWO POT SCREAMER34636L J Britton (Nambeelup)

7PRESLEY ROCKS63225L M Isaac (Harrisdale)

8RUMMIKIN28316L A Hodgson (Nambeelup)

9AWESOME FAREWELL15185B W Thompson (Nambeelup)

10HEART’S ENFORCER81454S A Lee (Barragup)

Race No. 9Free To All (492)09:40PM (WAtime)
FFA event over 492 Metres at Mandurah Of $2,315 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $385 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1DASHING BOMB51224B J Maclean (Southern River)

2STRETCH HUMMER55166J E Iwanyk (Nambeelup)

3FLYING EMU16124J A Millsteed (Dawesville)

4UNCLE CHRIS23665J F Carmody (Banjup)

5SMASHED ‘EMDDD53G R Horne (St David’S Estate Nambeelup)

6SILK MOON35355L J Britton (Nambeelup)

7BEE TOP’S71815B J Abercrombie (Banjup)

8TOPLINE RELLY83445B I Smithson (Byford)

9THAT’S KARMA64887C M Bennett (Southern River)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 10Mixed Stake 2/3 (492)09:57PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 492 Metres at Mandurah Of $2,210 Prizemoney.
1st: $1,275 2nd: $365 3rd: $185 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1BEAUFORT BOMBER11364P Worthington (Nambeelup)

2THUNDER ABOVE14156J C Graham (Karnup)

3SEND IT15832B J Mclean (St Davids Estate)

4GASQUET81665K Charles (Baldivis)

5ARABAT12118J D Edwards (Southern River)

6SANDILANDER11187J A Millsteed (Dawesville)

7SMILEY DYLAN63337A K Mclaren (Nambeelup)

8JODIE’S CHAMP48421B W Thompson (Nambeelup)

9THAT’S KARMA64887C M Bennett (Southern River)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 11Mixed Stake 4/5 (405)10:15PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,995 Prizemoney.
1st: $1,125 2nd: $320 3rd: $165 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1DEWANA BE QUICK48546B J Marshall (Southern River)

2BEEN DIPPED85574T D Iwanyk (Meadow Springs)

3MISS DARKIE84774N J Iwanyk (Nambeelup)

4HALF A RUDDER72558L M Isaac (Harrisdale)

5OXLEY EMPIRE83231C L Angwin (Southern River)

6EL CASTILLO43375J E Iwanyk (Nambeelup)

7KIP DYNAMITE45771R Hulsinga (Baldivis)

8MIDNIGHT PEDRO54343J E Iwanyk (Nambeelup)

9MR. CASUAL56784E Crudeli (Nambeelup Park)

10HOWARD’S PUZZLE17766P S Harvey (Nambeelup)

Race No. 12Kanyana Stake10:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 492 Metres at Mandurah Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1TESTING SKILL37517P S Harvey (Nambeelup)

2ELSIE’S GOLD55525J A Wilson (Forrestdale)

3ALON’S CHOICE64454M J Beamish (Southern River)

4CARVALHO51467J F Carmody (Banjup)

5IRINKA SAMUEL56226E Crudeli (Nambeelup Park)

6WOLFIE’S PSYCHO52172D Green (Camillo)

7NEWS FROM HOME44151L M Isaac (Harrisdale)

8PETROY’S FORTUNE56566B J Mclean (St Davids Estate)

9MR. CASUAL56784E Crudeli (Nambeelup Park)

10TINY TRIBESMAN86745C L Angwin (Southern River)

Race No. 13Miami Stake10:57PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,995 Prizemoney.
1st: $1,125 2nd: $320 3rd: $165 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SHREK’S PRINCESS81162K J Foxton (Wellard)

2BAZNAB71588D C Lees (Nambeelup)

3WHITNEY BOMBER34728L M Isaac (Harrisdale)

4ZOO JEANIE18232H J Carter (Boddington)

5HURRICANE SPHINX54647A J Donohoe (Meadow Springs)

6OXLEY PHANTOM78215A K Mclaren (Nambeelup)

7DREAM MASTER11247L M Isaac (Harrisdale)

8MAKAYLA’S HOPE66286P S Harvey (Nambeelup)

9BENNY HUGO77135W Rose (Nambeelup)

10TRANSACT55716W Rose (Nambeelup)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments