Friday 19th April 2013

Greyhound Box Draw For Mandurah – Friday 19th April 2013

Race No. 1Get A Group Going06:38PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BIT A TOMAGO12685NBTD S Rowe (Nambeelup)
2KING NAHAS62774NBTD S Rowe (Nambeelup)
3SILLY AMY78474NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
4FLAMBOYANT64625NBTB Phillips (Wanneroo)
5CASANOVA KYE35455NBTJ C Graham (Karnup)
6RISING DIAMOND28264NBTT Mullany (Karnup)
7MEGASTAR DIVA83268NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
8GREEN EYED MOCHA35334NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
9COOL KALI54777FSTDE Crudeli (Nambeelup Park)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Prime Trophies06:59PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1OWNER’S MANUAL3434123.26D R Starkie (Casuarina)
2AROLOK DAISY1565222.79T Mullany (Karnup)
3KALDEN DROGO6426322.74E A Campana (Canningvale)
4BALLA BOY4174123.07P Worthington (Nambeelup)
5TYPE BEE2251623.08C M Bennett (Southern River)
6DENMAR NOISY3666323.20A K Mclaren (Nambeelup)
7PURE SINS3134322.79C M Bennett (Southern River)
8ZINI’S SECRET63838NBTW P Jacobson (Northam)
9ROCK FUSION4372322.95T Mullany (Karnup)
10SMART CASUAL2151822.94D R Starkie (Casuarina)
Race No. 3Essential Refrigeration Services07:17PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SWEET SACRIFICE5621722.91B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2BLUE GUESS6335422.77W P Jacobson (Northam)
3KONUNG BJORN3413323.12E A Campana (Canningvale)
4HAMISH OF SKYE4261622.88C M Bennett (Southern River)
5KALDEN LEGENDA3181122.80D R Biddle (Bayswater)
6ELITE MONIQUE2142623.04T Mullany (Karnup)
7WHOSE GUESS3888722.63P Worthington (Nambeelup)
8TIC ATTACK5741423.22W P Jacobson (Northam)
9BOWLER’S FANCY4721122.73S A Beard (Nambeelup Park)
10ROCKIN’ SONG7657123.33G R Price (Ballajura)
Race No. 4Sprintergold07:34PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,985 Prizemoney.
1st: $1,700 2nd: $485 3rd: $240 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1HO CHI MINH6272627.71T J Erenshaw (Canning Vale)
2ROCKET REGY2571827.90J C Graham (Karnup)
3UCME TYPHOON4672727.87L J Britton (Nambeelup)
4OFF TO FENWAY11145FSHE A Campana (Canningvale)
5EDDIE MONELLI4786727.85R L Clarke (Southern River)
6HEIDI GO SEEK88517FSHL J Britton (Nambeelup)
7SUPER SMILEY2644527.67C A White (West Pinjarra)
8EL PARTY2113327.37D R Biddle (Bayswater)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Mandurah Indoor Sportz07:59PM (WAtime)
Juvenile event over 405 Metres at Mandurah Of $2,560 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1ZARA MILLICENT4262723.46D R Starkie (Casuarina)
2ANGRY MUD CRAB1341222.73J N Paikos (Ellenbrook)
3MALTESE PLAYER8561122.72W Rose (Nambeelup)
4PUDDLES2365623.18B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5MOSQUITO SQUAD6143222.99T M Williams (Nambeelup)
6COOL SAPPHIRE11122.57J P Marsh (Canningvale)
7SPECIAL HONEY1386122.82W A Skipper (Barragup)
8POLYGON SNIPER7186523.14B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9ROCKIN’ SONG7657123.33G R Price (Ballajura)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Silver Sands Resort08:17PM (WAtime)
Open event over 405 Metres at Mandurah Of $3,775 Prizemoney.
1st: $2,250 2nd: $645 3rd: $320 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SPORTING GUESS3115122.80L J Britton (Nambeelup)
2GINGIN ON ROCKS8424122.56J E Iwanyk (Nambeelup)
3MUNGO MAN33452NBTL J Britton (Nambeelup)
4OUR TOPPER7176222.47L J Britton (Nambeelup)
5WEST ON XAVIER2823122.83L J Britton (Nambeelup)
6SHAKINA1432122.61D N Neilsen (Halls Head)
7OENOPHILIAC1226222.56L J Britton (Nambeelup)
8WEST ON ZIGGY1132222.76L J Britton (Nambeelup)
9DARK MEDIA1257322.94T J Erenshaw (Canning Vale)
10AL’S SPECIAL3244322.29W A Skipper (Barragup)
Race No. 7Mandurah Stockfeeds08:37PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 405 Metres at Mandurah Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1AL’S SPECIAL3244322.29W A Skipper (Barragup)
2NOT IN KANSAS6114P22.55L J Britton (Nambeelup)
3RUMBLING BULLET1123722.71M S Rees (Byford)
4OCTANE ATTACK1518722.62S A Beard (Nambeelup Park)
5FROSTY MONELLI3221222.54D C Hobby (Nambeelup)
6DARK MEDIA1257322.94T J Erenshaw (Canning Vale)
7WEST ON TESS3714822.74C M Bennett (Southern River)
8TOP DRAW DIVA2163622.58A K Mclaren (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Foxtonracing.com.au08:57PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BERGERMEISTER3154227.54S G Whitney (Brighton)
2MR. BOHANNAN2332127.83D R Starkie (Casuarina)
3MARKED DOWN3367327.57D R Starkie (Casuarina)
4OH SO SMART5851527.90D N Mccosker (Donnybrook)
5WY YUNG TIGER2617127.57J N Paikos (Ellenbrook)
6DYNA NALIN7112327.41P Stuart (Nambeelup)
7AU REVOIR45352NBTA K Mclaren (Nambeelup)
8RUBY BITS48581NBTR L Clarke (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Mandurah Mail09:12PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 405 Metres at Mandurah Of $3,130 Prizemoney.
1st: $1,800 2nd: $515 3rd: $255 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1FANCY ZAC3611622.67B J Maclean (Southern River)
2FOSSICK2248522.62J Cole (Lake Clifton)
3SPECIAL ANNIE5834522.65W A Skipper (Barragup)
4FLYING DEEJAY5686722.82D Jovanovic (Serpentine)
5ROCK DYNAMITE3636323.20K T Charles (Hopeland)
6TRYLINE3561722.88J E Iwanyk (Nambeelup)
7VALDAHREE74826NBTW P Jacobson (Northam)
8TAYLOR’S TRIO1385422.69J L Lakin (Herron)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10A1 Salvage & Hardware09:27PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,985 Prizemoney.
1st: $1,700 2nd: $485 3rd: $240 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SUBLIMINALLY86587FSTDL J Britton (Nambeelup)
2MAVERICK PRINCE2166522.70A K Mclaren (Nambeelup)
3WILD PENSKE8144822.70M J Beamish (Southern River)
4MACAFFER77833NBTJ M Thompson (Southern River)
5BELARUS BABE6371422.64J E Iwanyk (Nambeelup)
6JET JAMES3331722.82B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7BANGING AWESOME8616722.72J E Iwanyk (Nambeelup)
8AUSSIE CHICK8752322.85W P Jacobson (Northam)
9ROCKIN’ SONG7657123.33G R Price (Ballajura)
10BOWLER’S FANCY4721122.73S A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 11Skyracing.tv09:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1COLLEGE FUND1236527.88R L Clarke (Southern River)
2DIPLOMATIC LADY6448628.14J E Iwanyk (Nambeelup)
3WAR TIME2223127.87P Worthington (Nambeelup)
4ALL ABOUT SIZE4613528.20K T Charles (Hopeland)
5UPLIFTING6186427.86D R Starkie (Casuarina)
6MAX RELTUB31524FSTDA K Mclaren (Nambeelup)
7RUBY DAISY5676728.07J P Marley (Collie)
8ADRIATIC QUEEN13287NBTL J Britton (Nambeelup)
9CRAFTY LESLEY7466628.02E Crudeli (Nambeelup Park)
10FLAMING COCKTAIL5865528.11B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
Race No. 12Ascot Sign Co10:02PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1WILD FANCY6386423.01B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2COOLABAR BABEP746822.95P R Sutherland (North Yunderup)
3TWO SHAKES8358622.70C M Bennett (Southern River)
4TYPAN2315222.82J E Iwanyk (Nambeelup)
5SMART GUESS8554422.66W P Jacobson (Northam)
6ASHY MASHY6241423.10W P Jacobson (Northam)
7REROD ROSE31788FSTDC A White (West Pinjarra)
8TAT ZEPHYR5644522.62A K Mclaren (Nambeelup)
9ROCKIN’ SONG7657123.33G R Price (Ballajura)
10BOWLER’S FANCY4721122.73S A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 13Black Tar10:18PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1PAINT DA FENCE5886228.20J A Waters (Nambeelup)
2TWEED JEWEL63358NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
3WHISPERING BLUE7342327.54B K Yates (Southern River)
4TEMPTED23116FSTDL J Britton (Nambeelup)
5BOND COLLECTOR2577728.03S A Beard (Nambeelup Park)
6DENMAR BIG TED5465328.01A K Mclaren (Nambeelup)
7TWISTIE67264NBTS J V D Klashorst (Camillo)
8MINI COOP22321FSTDT Mullany (Karnup)
9SILVER SASHA18665NBTR L Clarke (Southern River)
10OUT OF INK25546NBTS G Whitney (Brighton)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments