Saturday 29th December 2012

Box Draw For Mandurah – Saturday 29th December 2012

Race No. 1Yes It Is Mandurah Tonight07:05PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1AMIGO MONELLI1154223.10B J Maclean (Southern River)
2GLEN WALTERS65568NBTB M Mcpherson (Southern River)
3KERRY MONELLI4868322.83B J Maclean (Southern River)
4BOWLER’S FANCY3372323.05S A Beard (Nambeelup Park)
5KINGA DAMO7884522.56P Worthington (Nambeelup)
6WEST ON ZUESS6352822.75L J Britton (Nambeelup)
7PERHAPS2174722.89J E Iwanyk (Nambeelup)
8PRECIOUS PRETZEL6783622.80J E Iwanyk (Nambeelup)
9FIND THE CORNERS78415NBTJ P Marsh (Canningvale)
10SPRING ALICE7311423.11R J Watson (Nambeelup)
Race No. 2Get A Group Going07:27PM (WAtime)
Juvenile event over 405 Metres at Mandurah Of $2,560 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CABERNET MONELLI4765623.62D C Hobby (Nambeelup)
2OBVIOUSLY41777NBTB M Mcpherson (Southern River)
3MY SPECS1845423.39B M Mcpherson (Southern River)
4SHIRAZ MONELLI6221623.28D C Hobby (Nambeelup)
5TOP DRAW DIVA1211822.75A K Mclaren (Nambeelup)
6TRYLINE1613722.88J E Iwanyk (Nambeelup)
7KALDEN DROGO8164222.74E A Campana (Canningvale)
8MIGHTY COBINCHO1233322.85B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9CEE ME FLY7767623.35B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10GLORIA GLAD1871122.82D C Hobby (Nambeelup)
Race No. 3Silver Sands Resort07:50PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1COCHISE COUNTY4243627.99K W Duncan (Duncraig)
2MR. PRICKLEPANTS67475NBTK W Duncan (Duncraig)
3SMOKEY ASSASSIN43456NBTK T Charles (Hopeland)
4MZUNGU6788827.95A J Donohoe (Nambeelup)
5SUPER EARNER32364NBTL J Britton (Nambeelup)
6HO CHI MINH42627FSTDT J Erenshaw (Canning Vale)
7HURLEE73122FSHD C Hobby (Nambeelup)
8KRIDON HELLRAZOR53844NBTS A Beard (Nambeelup Park)
9MIDNIGHT REQUEST1535727.90M J Beamish (Southern River)
10TWISTIE44485NBTS J V D Klashorst (Camillo)
Race No. 4Essential Refrigeration Services08:12PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 405 Metres at Mandurah Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1FROSTY MONELLI6114322.54D C Hobby (Nambeelup)
2ONE BANANA5712223.05J E Iwanyk (Nambeelup)
3EL MULATTO5841422.71A K Mclaren (Nambeelup)
4BUDDY BE COOL2111122.46T J Erenshaw (Canning Vale)
5SQUASHED BANANA11345FSHJ E Iwanyk (Nambeelup)
6TAT ZEPHYR1414322.62A K Mclaren (Nambeelup)
7GIVE AND TAKE1135122.29L J Britton (Nambeelup)
8SUNCUP7152722.70C M Bennett (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Prime Trophies08:27PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1WILD ARMS47576FSTDL J Britton (Nambeelup)
2BIG POPPER7141527.89L M Isaac (Harrisdale)
3COMPACT LOVE2725127.93I T Wynn (Wellard)
4GOOD ODDS KNOCKA8263127.56E A Campana (Canningvale)
5RUDGE6224327.85B J Maclean (Southern River)
6DEJA VOODOO4311527.54D R Starkie (Casuarina)
7KID CUDI31471NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
8OCEAN DEEP2144227.41W Mcnally (Bouvard)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6A1 Salvage & Hardware08:47PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 647 Metres at Mandurah Of $2,985 Prizemoney.
1st: $1,700 2nd: $485 3rd: $240 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1HIDDEN DIAMOND25436FSTDT M Williams (Nambeelup)
2SASSY BULLET23312FSTDM S Rees (Byford)
3EMBARGO6416537.14D R Starkie (Casuarina)
4FLYING HYPO4853137.77J Jovanovic (Serpentine)
5SUBLIMINALLY47417FSTDL J Britton (Nambeelup)
6CLARETOWN JETT1636236.84L J Britton (Nambeelup)
7STANGANUI4875237.57J P Marley (Collie)
8COOL STUNNER44523FSHB J Maclean (Southern River)
9WYNBURN WHIRL26666NBTP Worthington (Nambeelup)
10TWISTIE44485NBTS J V D Klashorst (Camillo)
Race No. 7Foxtonracing.com.09:07PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 405 Metres at Mandurah Of $3,130 Prizemoney.
1st: $1,800 2nd: $515 3rd: $255 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1ZAVANCE MAN77455NBTB J Maclean (Southern River)
2EX FACTOR7641122.61J Dailly (Bakers Hill)
3TYPHOON MONELLI1736822.62B J Maclean (Southern River)
4RUMBLING BULLET1131522.82M S Rees (Byford)
5RED FLAME2435122.83L M Isaac (Harrisdale)
6MARKO SAID SO3615622.74J Dailly (Bakers Hill)
7QUICK CHANCE2218222.88L M Isaac (Harrisdale)
8TREE BANDIT24116FSHB J Abercrombie (Banjup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Mandurah Stockfeeds09:22PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,985 Prizemoney.
1st: $1,700 2nd: $485 3rd: $240 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1TIGER TIGER5626527.73A K Mclaren (Nambeelup)
2ANOTHER FLAME2851327.95L M Isaac (Harrisdale)
3NINO FIELDS6662327.87L J Britton (Nambeelup)
4HIGH IMPULSE2271627.64G Debski (Ballajura)
5HAPPY FLAME32322NBTL M Isaac (Harrisdale)
6LIGHTNING BUG75216FSHL J Britton (Nambeelup)
7SPICEY EBONY5635127.84D R Starkie (Casuarina)
8LAYOUT8328427.86L M Isaac (Harrisdale)
9MIDNIGHT REQUEST1535727.90M J Beamish (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Black Tar09:47PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,985 Prizemoney.
1st: $1,700 2nd: $485 3rd: $240 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1INCREDIBLE BEE2111122.86F R Farrell (Harvey)
2NEED A SEATBELT6322722.77B M Mcpherson (Southern River)
3COOLABAR BABE2117122.95P R Sutherland ( Yunderup)
4SMALL TALK1236322.92L M Isaac (Harrisdale)
5TYPAN4624222.82J E Iwanyk (Nambeelup)
6DERBY MONELLI3535122.93B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7GINGIN AND DRY1388322.74J E Iwanyk (Nambeelup)
8PINBALL PARKER1541222.78B M Mcpherson (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Mandurah Mail10:07PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,985 Prizemoney.
1st: $1,700 2nd: $485 3rd: $240 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1OCTANE ATTACK2667122.62S A Beard (Nambeelup Park)
2OTAGO8546123.00E A Campana (Canningvale)
3TWO SHAKES2122422.70C M Bennett (Southern River)
4INCENDIE5114622.63W Rose (Nambeelup)
5TEE CAHILL3316322.93B K Yates (Forrestdale)
6BIG BLUE ACES2126822.87L M Isaac (Harrisdale)
7WHISPERING LING1524622.54E Crudeli (Nambeelup Park)
8JET JAMES6213222.85B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9KELLY BUNDY57325NBTR G Noden (Canning Vale)
10VOLATILE FLAME7737322.84B J Maclean (Southern River)
Race No. 11Nye Fireworks @ 10:22PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1COUGAR ASSASSIN7327622.74M J Beamish (Southern River)
2BUGGLES7187522.58B M Mcpherson (Southern River)
3SWEET SACRIFICE3337822.95B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4BURN TEWIN78257NBTB K Yates (Forrestdale)
5BLACK BENJI26574NBTS J V D Klashorst (Camillo)
6GOLD MANDAGERY8241122.77J E Iwanyk (Nambeelup)
7CRUISER MAC1276622.92K N Mclennan (Barragup)
8KRIDON KAVORKA1112722.90S A Beard (Nambeelup Park)
9MAXIMOO4613422.72J M Thompson (Southern River)
10TWIST AND SHOUT2664222.62G R Price (Ballajura)
Race No. 12Skyracing.tv10:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SONIC ED7858622.89P Worthington (Nambeelup)
2STANGA KRUZE3287622.83J P Marley (Collie)
3COSTLY ASSASSIN6426623.15S A Beard (Nambeelup Park)
4WEST ON EDDIE5848522.77P Worthington (Nambeelup)
5BELFAST KATHY6273722.97M S Rees (Byford)
6TYPE BEE2285523.27C M Bennett (Southern River)
7DYNAMITE JARVIS6887822.94B M Mcpherson (Southern River)
8SPORTING GUESS56648FSTDL J Britton (Nambeelup)
9BLACK MANDAGERY4354422.73J E Iwanyk (Nambeelup)
10ASTOUNDING3245623.16M J Beamish (Southern River)
Race No. 13The Big Breakfast10:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SNOW BULLET3386622.78M S Rees (Byford)
2BALLA BOY1175423.07P Worthington (Nambeelup)
3SCINTILLATION6671223.22K A Moon (Barragup)
4RILACK ROBIN5346423.22C M Bennett (Southern River)
5BOBBY ROCKS2F431FSHK T Charles (Hopeland)
6BOHEMIAM1764223.25C M Bennett (Southern River)
7GO RUBBER NOSE11661NBTL J Britton (Nambeelup)
8WEST ON DIAMOND5227423.17R Terrington (Port Kennedy)
9JUSTA KURI1712122.69I E Bunny (Barragup)
10NEW YORK HUSTLE7665723.11S J V D Klashorst (Camillo)
Race No. 14Greyhoundsaspets.com.au11:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CHANGES42823NBTP Worthington (Nambeelup)
2DIAMOND SIYAN7474828.28L J Rees (Byford)
3SHE’S OUR TIPSY5652428.32C M Bennett (Southern River)
4UPLIFTING57738NBTD R Starkie (Casuarina)
5PENOLA PANTHER22666NBTC M Bennett (Southern River)
6SHE WANTS ME18714FSTDL J Britton (Nambeelup)
7HOLLY HAWK68176NBTJ E Wright (Southern River)
8ROO BOY74776NBTS A Beard (Nambeelup Park)
9MARLILY6776528.58S A Beard (Nambeelup Park)
10CEE ME FLY77676FSTDB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments