Tuesday 2nd August 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Tuesday 2nd August 2011

Race No. 1Cerebral Palsy Awareness Week06:07PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MILE SOUND46225NBTK Jovanovic (Myalup)
2NIGHT FURY62855NBTJ Cole (Lake Clifton)
3MOON RIVER QUEEN77286NBTT R Bolton (Busselton)
4AVENUE BOY63353NBTP Worthington (Nambeelup)
5RUBY’S A DREAMA23222NBTK N Mclennan (Barragup)
6MILEY MANIA23454NBTG W V Diemen (Munster)
7ALL’S VISIBLE5252FSHK J Foxton (Oakford)
8MUDICH36566NBTB M Mcpherson (Southern River)
9SILVERTON444NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10JET PAK3876NBTK J Foxton (Oakford)
Race No. 2$27 Tuesday Buffet06:27PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1EAGLE CHICKY4663NBTK N Mclennan (Barragup)
2ELITE BOBBIE27NBTG W V Diemen (Munster)
3MONTANA MUSIC3637NBTL A Hodgson (Nambeelup)
4MIGHTY HELPFUL135NBTB M Mcpherson (Southern River)
5JAY JAY FOXY4FSHK J Foxton (Oakford)
6MAXY RHYTHM231FSHJ H Rennick (Barragup)
7QUEEN DEBELLO17FSHM J Beamish (Southern River)
8NIKA LILLY ROSE65328NBTD A Coldstream (Nambeelup)
9LANO LADY36678FSTDW J Worthington (Mundijong)
10CHOICE BRO6587NBTB Cook (Southern River)
Race No. 3Cerebral Palsy Stars06:44PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1LATINO WAY8732323.13K Harding (Southern River)
2SLUSH PUPPY5874822.83K Jovanovic (Myalup)
3LOVEY DOVEY4574323.35J E Iwanyk (Nambeelup)
4LITTLE BIT LATE4276823.02B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5CHODA TEQUILA6636623.33W Rose (Nambeelup)
6NONSTOP BRINDLE2563822.98L M Isaac (Harrisdale)
7WEST ON NODDY51P7323.22C M Bennett (Southern River)
8ENDEAVOURS GIRL78488NBTP J Worthington (Nambeelup)
9ZELDA MONELLI6454423.08B J Maclean (Southern River)
10POWER CRANK4167523.16B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 4I Want To Be An Olympian06:59PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GO THUNDER6657322.87L A Hodgson (Nambeelup)
2BLACK EYED AIDAN55255NBTK Jovanovic (Myalup)
3 CHASER1332722.86L M Isaac (Harrisdale)
4MARLEY MONELLI1663322.74D C Hobby (Nambeelup)
5FREEWAY EXPRESS3474623.25K Harding (Southern River)
6HOME BY MIDNIGHT6541323.04D A Coldstream (Nambeelup)
7WILD SPEED42528NBTG W Martin (Southern River)
8BRETT’S CHAMP4226822.93B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9NIFTY NIN4775823.38G W Batty (Bellevue)
10MARLEY LANE5645523.02C M Bennett (Southern River)
Race No. 5I Am A Machine Operator07:17PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1WEST COAST6731422.75B J Maclean (Southern River)
2HANNAH RHODE4518622.98K Jovanovic (Myalup)
3BEER BELLY4175322.90L M Isaac (Harrisdale)
4DAISY THOMAS5612423.15I T Wynn (Wellard)
5HOMICIDAL HAVOC6816522.98L M Isaac (Harrisdale)
6HAVAGO MENACE1787222.92L M Isaac (Harrisdale)
7STOMPING HAVOC8118822.75L M Isaac (Harrisdale)
8STORMY WEATHER1552323.04G W Martin (Southern River)
9HAIL FORCE2133622.99S F Blair (Boddington)
10REGENT SHIRAZ5172522.98K Harding (Southern River)
Race No. 6Tccp.com.au07:37PM (WAtime)
Grade 5 Final event over 405 Metres at Mandurah Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GOBBLEDOCK4114122.83W Rose (Nambeelup)
2WEST ON CRAIG7735122.74L A Hodgson (Nambeelup)
3LORD DEBELLO1155122.58M J Beamish (Southern River)
4DOLLY’S BOY7322122.65W Rose (Nambeelup)
5CONGRATZ5232122.86L J Britton (Nambeelup)
6MOVING CRUSADER1434123.25M J Beamish (Southern River)
7SHAMROCK CRUISE67452NBTB J Maclean (Southern River)
8ROCKMOVES4625222.83K Harding (Southern River)
9KLIMTASTIC14423NBTJ A Wilson (Forrestdale)
10ROMAN NOSE7217222.93J E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 7I Am A Gardener07:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SHANNON FLEX6165728.02L M Isaac (Harrisdale)
2WHERE’S WINNIE6244328.13L M Isaac (Harrisdale)
3TIGGER DEBELLO63188NBTM J Beamish (Southern River)
4XENA BENZ2752127.77D C Hobby (Nambeelup)
5FLOREAT PICA1563628.13S L Kavanagh (Nambeelup)
6JODIE’S CHAMP7536528.00B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7SHAE FLEX44785NBTL M Isaac (Harrisdale)
8DUST COUPE1628128.21M J Beamish (Southern River)
9TRATOR TAREN61767NBTN Kershaw (Rockingham)
10MISTY MONELLI74676NBTD C Hobby (Nambeelup)
Race No. 8I Want To Be A Racing Driver08:15PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1HE’S GONE LOCO4275623.00L M Isaac (Harrisdale)
2TRICKY TEST43786NBTF Roberts (Huntingdale)
3SCRAP METAL8886723.41W J Worthington (Mundijong)
4CHINESE WARRIOR6383722.74B J Maclean (Southern River)
5NADINE DREAM17P6223.18G W Batty (Bellevue)
6I’M EXCITING4325522.85B M Mcpherson (Southern River)
7ROMAN NOSE7217222.93J E Iwanyk (Nambeelup)
8WELLARD BIKIMI2332622.88K Jovanovic (Myalup)
9FREEWAY RYDER3755423.14K Harding (Southern River)
10MARLEY LANE5645523.02C M Bennett (Southern River)
Race No. 9I Want To Be On Tv08:32PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1LARRY ROGER28623NBTI T Wynn (Wellard)
2BIRTHDAY JOY45213NBTK J Foxton (Oakford)
3JAKE’S ME DAD544FSHK N Mclennan (Barragup)
4ABROLHOS PEARL36334NBTB M Mcpherson (Southern River)
5WHISPERING LE25464NBTD C Hobby (Nambeelup)
6FIFTY SIX CHEVI13NBTG W V Diemen (Munster)
7VAMPERELLA85148NBTP Worthington (Nambeelup)
8CANDY CANE2FSHL A Hodgson (Nambeelup)
9CRAZY CHICKY2488NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
10GO WILD DOZER64344NBTI J Vuletich (Brookton)
Race No. 10I Am A Football Coach Assistant08:50PM (WAtime)
Maiden event over 490 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MIDNIGHT REQUEST258FSHM J Beamish (Southern River)
2JUPITER’S CHOICE86636NBTP Worthington (Nambeelup)
3INNOCENT BABY37527FSHK J Foxton (Oakford)
4ZIRCON MONELLI32146NBTD C Hobby (Nambeelup)
5FOXY ROMEO76532NBTD A Coldstream (Nambeelup)
6SELENA ENDEAVOUR66745NBTP Worthington (Nambeelup)
7JUST BEVWAY56455NBTM J Beamish (Southern River)
8RANGI’S REVENGE65654NBTM K Ion (Oakford)
9LAWYER56768NBTP J Worthington (Nambeelup)
10DUQUETTE56546FSHG W Martin (Southern River)
Race No. 11I Am A Process Worker09:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1HEWAHE2417323.18M J Beamish (Southern River)
2MOONLIGHT SHADOW8446223.28B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3DRILLA6247723.07J M Thompson (Southern River)
4HIT YOUR HEAD5728522.80M A Morrone (Southern River)
5SPARTAN TIGER26478NBTB J Maclean (Southern River)
6FRUITYLICIOUS4367623.21L A Hodgson (Nambeelup)
7SING IT LOUD6575823.48B Cook (Southern River)
8HIGHLY REGARDED4662523.32C M Bennett (Southern River)
9FREEWAY RYDER3755423.14K Harding (Southern River)
10OUR GINJA NINJA3685823.15D A Coldstream (Nambeelup)
Race No. 12Creating Possibilities09:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SNAPPA GOAL8862622.82B M Mcpherson (Southern River)
2SHAZZLE MONELLI6424622.76B J Maclean (Southern River)
3MISS HEPBURN5868822.81F Roberts (Huntingdale)
4LEVER8677323.26L A Hodgson (Nambeelup)
5MOBILE BULLET6842822.95D N Magistro (Oakford)
6HOPE TONIGHT4513523.13J E Iwanyk (Nambeelup)
7CHASING CHLOE1228423.13C M Bennett (Southern River)
8CHIANG MAI CHICK8586723.17B A Lynch (Ballajura)
9KALAMBI TIGER8864423.21I E Bunny (Barragup)
10TARA’S SPECIAL6645823.35B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments