Monday 10th September 2012

Greyhound Box Draw For Northam – Monday 10th September 2012

Race No. 1Bob Davey Real Estate01:36PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SPRING ALICE1784117.37K T Charles (Hopeland)
2TOP DILLAN45183NBTG O’Brien (Beverley)
3LEAVE ME HANGIN’6855117.48P Worthington (Nambeelup)
4SHAN’S KAOS52445NBTD P Brown (Gidgegannup)
5CHUCKY’S ANGEL37587NBTJ M Thompson (Southern River)
6AT THE MOMENT22884NBTW P Jacobson (Northam)
7ST. HUGO77878NBTG G Hall (Thornlie)
8VELOCITY BLITZ71585NBTM J Beamish (Southern River)
9BLACK EYED MAN77255NBTJ M Thompson (Southern River)
10NINA MONELLI56265NBTB J Maclean (Southern River)
Race No. 2Shire Of Northam01:57PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LIGHTNING KING32335NBTJ D Meuleman (Upper Swan)
2STEADY START15NBTW P Jacobson (Northam)
3AVA ROSE2446NBTP J Hepple (Lexia)
4MISS ROSIE3258NBTJ Dailly (Bakers Hill)
5TAKING OVER37NBTW P Jacobson (Northam)
6EYE DON’T CARE55343NBTC Caruana (Northam)
7TAYSUM26NBTP J Glenny (Bakers Hill)
8WEST COAST BOYS3335NBTC Caruana (Northam)
9DRUITT DREAMER33366FSHT Mullany (Karnup)
10ARRIVED IN TIME4448NBTP J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 3Grafton Electrics02:16PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1STONEHORSE84786NBTJ Dailly (Bakers Hill)
2RICO MONELLI22511NBTB J Maclean (Southern River)
3ROCK FUSION63263NBTT Mullany (Karnup)
4WANDY CARLA27222NBTG G Hall (Thornlie)
5QUELLA VITA5735717.37T Mullany (Karnup)
6BRUISER’S LEGACY7766517.42W P Jacobson (Northam)
7MR. FOLEY33432NBTP Worthington (Nambeelup)
8EL MINOS51844FSTDC Godfrey (Wooroloo)
9MY DAD’S KEEPER32824NBTC Godfrey (Wooroloo)
10LIVY LUCY45186NBTD P Brown (Gidgegannup)
Race No. 4Ranvet02:37PM (WAtime)
Grade 3 event over 297 Metres at Northam Of $1,495 Prizemoney.
1st: $850 2nd: $240 3rd: $125 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPY ACTION4112317.26J D Meuleman (Upper Swan)
2LADY CONTENDER1211617.38J M Thompson (Southern River)
3RETRO NIGHT7426617.40P Worthington (Nambeelup)
4TRAFFIC RUSH11P4117.22B M Mcpherson (Southern River)
5TRANSITION65886NBTM J Beamish (Southern River)
6INCARCERATE55328NBTB J Maclean (Southern River)
7LLANO67733NBTR G Noden (Canning Vale)
8ELITE BOBBIE7813117.27G W Batty (Bellevue)
9REX RENEGADE3646517.21W P Jacobson (Northam)
10SMART GUESS55847NBTW P Jacobson (Northam)
Race No. 5Betta Electrical02:56PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SIMPLE SOLUTION53483NBTM A Stewart (Gidgegannup)
2NIKITA’S FLAME4122630.46J E Wright (Southern River)
3VELORIAN7513430.30P J Glenny (Bakers Hill)
4DUQUESNE68555NBTG G Hall (Thornlie)
5BIZARRE ACTION7484230.10W P Jacobson (Northam)
6BILLIONAIRE8375329.96P Marotta (Middle Swan)
7KRIDON NOTABALE41687FSHW P Jacobson (Northam)
8LEICA LOVER3441530.18K J Glenny (Bakers Hill)
9ELRAISER OCTANE6477630.64W D Choules (Bakers Hill)
10TIKKA MASALA5666529.95M J Beamish (Southern River)
Race No. 6Gascoigne Leather Centre03:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1REAL BLITZ4767430.44W P Jacobson (Northam)
2TYPICAL BLONDE58822NBTB J Maclean (Southern River)
3POLMETRIC6445430.01P J Glenny (Bakers Hill)
4MICKALENA5556530.71W D Choules (Bakers Hill)
5DANA SIENNA44352NBTM J Beamish (Southern River)
6KYBER PASS8357330.08K J Glenny (Bakers Hill)
7MISS EL2183130.22K T Charles (Hopeland)
8STATE HONOUR6186730.41M A Stewart (Gidgegannup)
9SHE’S OUR TIPSY55667NBTG G Hall (Thornlie)
10DARTY PARTY1387630.71W D Choules (Bakers Hill)
Race No. 7Northam Feed & Hire03:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1POLLY’S CHARM4418430.11P J Glenny (Bakers Hill)
2MADE TO FOOL65282NBTP Worthington (Nambeelup)
3KRIDON KAVORKA17156NBTW P Jacobson (Northam)
4ZOO KITA5233730.12M A Stewart (Gidgegannup)
5NED THE BARBER7663429.91G G Hall (Thornlie)
6ANOTHER NAT23525NBTW P Jacobson (Northam)
7ARLOW BALE86672NBTT Mullany (Karnup)
8KALDEN VIVACE66127NBTD R Biddle (Bayswater)
9PRICE OF COURAGE8873630.67W D Choules (Bakers Hill)
10GOOD FOR HER34686NBTM Leach (Beverley)
Race No. 8Dunnings Fuel Distribution04:00PM (WAtime)
Grade 4 event over 509 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SO SINFUL3661129.62G Debski (Ballajura)
2KALDEN KURAGEOUS3331529.61D R Biddle (Bayswater)
3SHEAR GUNDI4143629.84G V Reid (Crossman)
4SHAW IZZ MAGIC3227130.25B J Marshall (Southern River)
5PAINT IT7746730.02W P Jacobson (Northam)
6FLUSHED AWAY6452530.07K J Glenny (Bakers Hill)
7AMBROSE ASSASSIN7157530.05W P Jacobson (Northam)
8OUR DIAZ2123130.21K J Glenny (Bakers Hill)
9AUSSIE CHICK5655430.04W P Jacobson (Northam)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Intercast04:20PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 509 Metres at Northam Of $1,495 Prizemoney.
1st: $850 2nd: $240 3rd: $125 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1VENETO LANE2164430.17G G Hall (Thornlie)
2SHAE FLEX44866NBTP J Worthington (Nambeelup)
3KRIDON HELLRAZOR31161FSHW P Jacobson (Northam)
4TIC ATTACK3566529.79W P Jacobson (Northam)
5FLASHY FEET51657NBTM J Beamish (Southern River)
6MAD JAZZ2651330.13W P Jacobson (Northam)
7RUMBLE ZONE37654NBTM J Beamish (Southern River)
8JEMIDAR GUNDI1137629.66G V Reid (Crossman)
9AUSSIE CHICK5655430.04W P Jacobson (Northam)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Prime Trophies04:38PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 588 Metres at Northam Of $1,495 Prizemoney.
1st: $850 2nd: $240 3rd: $125 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MEKONG MOON44567NBTT Mullany (Karnup)
2VINTAGE VINE1411134.85P J Hepple (Lexia)
3BLACK PHYSIQUE73732FSHB J Maclean (Southern River)
4XENA BENZ6577735.28P Worthington (Nambeelup)
5WYNBURN WHIRL76667FSHP Worthington (Nambeelup)
6GOLDEN ACTION83372NBTJ D Meuleman (Upper Swan)
7BATTSY MONELLI73687NBTK J Glenny (Bakers Hill)
8TOUCH OF GRACE32735FSTDM Leach (Beverley)
9WILLODRIE35688NBTP Worthington (Nambeelup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Avon Computech04:58PM (WAtime)
FFA event over 509 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK WOLF5134129.40D R Biddle (Bayswater)
2GUN GUNDI1136129.69G V Reid (Crossman)
3EVENING EMERALD2658129.58W P Jacobson (Northam)
4CHEETAH GUNDI5323129.61G V Reid (Crossman)
5PROFICIENT24442NBTM J Beamish (Southern River)
6WICKED PARTY8157129.54D R Biddle (Bayswater)
7SUPERSITE8117729.47W P Jacobson (Northam)
8JERSEY BALE81766FSHJ A Waters (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Bio John Racing05:17PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1IKARI WHIZZ6243217.35K T Charles (Hopeland)
2ROCK ROULETTE5128117.06K T Charles (Hopeland)
3QUARTZ KING54784NBTP Worthington (Nambeelup)
4ALCIDE HERVEAUX1743717.34J M Thompson (Southern River)
5TOPLINE BEAVER3125117.12B J Maclean (Southern River)
6DEFECTOR7188517.33W P Jacobson (Northam)
7UNDER CONTROL64125FSHM J Beamish (Southern River)
8NURSE TRINA4343717.27B J Maclean (Southern River)
9SMART GUESS55847NBTW P Jacobson (Northam)
10REX RENEGADE3646517.21W P Jacobson (Northam)