Monday 3rd September 2012

Greyhound Box Draw For Northam – Monday 3rd September 2012

Race No. 1Northam Feed & Hire01:43PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LEAVE ME HANGIN’76855NBTP Worthington (Nambeelup)
2MOST SHOCKING3677617.41G G Hall (Thornlie)
3BARKO GUNDI4257717.34G V Reid (Crossman)
4DIAMOND DEBELLO21716NBTM J Beamish (Southern River)
5MY DAD’S KEEPER53282NBTC Godfrey (Wooroloo)
6MR. FOLEY23343NBTP Worthington (Nambeelup)
7TIGER HAWK62275NBTG G Hall (Thornlie)
8TOP DILLAN34518FSTDG O’Brien (Beverley)
9CHUCKY’S ANGEL37587NBTJ M Thompson (Southern River)
10WHAT’S THE DIFF2576817.27P J Worthington (Nambeelup)
Race No. 2Dunnings Fuel Distribution02:02PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MISS EL2183FSHK T Charles (Hopeland)
2SHOOTING OFF28NBTH P Spykers (Wundowie)
3EYE DON’T CARE55534NBTC Caruana (Northam)
4TRIFLE SMART45222NBTD S Rowe (Nambeelup)
5WEST COAST BOYS333FSHC Caruana (Northam)
6ANGEL LEE75653NBTS Sammut (Millendon)
7TAYSUM2FSHP J Glenny (Bakers Hill)
8ARRIVED IN TIME444FSHP J Glenny (Bakers Hill)
9LAGOON FLYER34NBTP J Glenny (Bakers Hill)
10LIGHTNING KING32335NBTJ D Meuleman (Upper Swan)
Race No. 3Intercast02:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NIGHTLY ASSASSIN44354FSTDB J Maclean (Southern River)
2SPRING ALICE21784FSHK T Charles (Hopeland)
3GIVE ME BACK68655NBTG G Hall (Thornlie)
4SKY SHADOW4234317.58J M Thompson (Southern River)
5FULL OF RHYTHM58888NBTW J Worthington (Mundijong)
6WEST ON CLAUDIA75487NBTP Worthington (Nambeelup)
7BLURRED VISION87884NBTB M Mcpherson (Southern River)
8TAYA MONELLI23127FSTDJ N Paikos (Ellenbrook)
9ST. HUGO77878NBTG G Hall (Thornlie)
10WHAT’S THE DIFF2576817.27P J Worthington (Nambeelup)
Race No. 4Prime Trophies02:42PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OCTANE GLADE6553717.40B J Maclean (Southern River)
2RAPID AZZURRI7824117.48J D Meuleman (Upper Swan)
3WANDY CARLA42722NBTG G Hall (Thornlie)
4AT THE MOMENT82288NBTW P Jacobson (Northam)
5STONEHORSE58478NBTJ Dailly (Bakers Hill)
6TRAFFIC RUSH211P4NBTB M Mcpherson (Southern River)
7ELITE CAPRI4233817.33B J Maclean (Southern River)
8BRUISER’S LEGACY1776617.42W P Jacobson (Northam)
9VELOCITY BLITZ71585NBTM J Beamish (Southern River)
10HOPE TONIGHT55788NBTP Marotta (Middle Swan)
Race No. 5Avon Computech03:00PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KYBER PASS5835730.08K J Glenny (Bakers Hill)
2ANOTHER NAT42352NBTW P Jacobson (Northam)
3SO SINFUL2366129.68G Debski (Ballajura)
4TYPICAL BLONDE25882NBTB J Maclean (Southern River)
5EGG BOUND68886NBTP Worthington (Nambeelup)
6NED THE BARBER3766329.91G G Hall (Thornlie)
7NIKITA’S FLAME6412230.46J E Wright (Southern River)
8COBOLCO BANDITO46834NBTM A Stewart (Gidgegannup)
9MICKALENA5556530.71W D Choules (Bakers Hill)
10POLMETRIC6445430.01P J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 6Bio John Racing03:20PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 297 Metres at Northam Of $1,495 Prizemoney.
1st: $850 2nd: $240 3rd: $125 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RETRO NIGHT7742617.40P Worthington (Nambeelup)
2LLANO46773NBTR G Noden (Canning Vale)
3ROCK ROULETTE2512817.13K T Charles (Hopeland)
4IKARI WHIZZ6624317.35K T Charles (Hopeland)
5REX RENEGADE5364617.21W P Jacobson (Northam)
6RUMBLE ZONE63765FSTDM J Beamish (Southern River)
7COME IN SPANNER71438NBTD S Rowe (Nambeelup)
8SMART GUESS55584NBTW P Jacobson (Northam)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Bob Davey Real Estate03:35PM (WAtime)
Grade 4 event over 509 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KING TROTTA2634130.01D S Rowe (Nambeelup)
2CRUISER4163329.65N Goldsworthy (Northam)
3FLUSHED AWAY4645230.07K J Glenny (Bakers Hill)
4GUN GUNDI4113629.69G V Reid (Crossman)
5MAD JAZZ2265130.13W P Jacobson (Northam)
6FOOL’S BLACK3116729.91W D Choules (Bakers Hill)
7STATE HONOUR7618630.41M A Stewart (Gidgegannup)
8AUSSIE CHICK3565530.04W P Jacobson (Northam)
9AMBROSE ASSASSIN7157530.05W P Jacobson (Northam)
10PAINT IT7746730.02W P Jacobson (Northam)
Race No. 8Shire Of Northam03:57PM (WAtime)
Grade 4 event over 588 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WHISPERING VINE22712FSTDP J Hepple (Lexia)
2WONDER ROBYN56531NBTK J Glenny (Bakers Hill)
3GOLDEN ACTION38337FSTDJ D Meuleman (Upper Swan)
4VINTAGE VINE7141135.26P J Hepple (Lexia)
5MR. ROOSTER27223NBTD S Rowe (Nambeelup)
6TOUCH OF GRACE32735FSTDM Leach (Beverley)
7SHEAR GUNDI2414335.07G V Reid (Crossman)
8LADY ASHBY6636534.67J M Thompson (Southern River)
9WHISPERING BAZZA64575NBTJ N Paikos (Ellenbrook)
10RED FIJIAN57685NBTJ N Paikos (Ellenbrook)
Race No. 9Grafton Electrics04:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RUSTIC SUNRISE21FSHG Debski (Ballajura)
2ZOO KITA2523330.12M A Stewart (Gidgegannup)
3VELORIAN4751330.30P J Glenny (Bakers Hill)
4MANGO CHUTNEY6338629.71K T Charles (Hopeland)
5VAIN VANE66355FSHJ C Wood (Madeley)
6LEICA LOVER3344130.18K J Glenny (Bakers Hill)
7SHAW IZZ MAGIC3322730.25B J Marshall (Southern River)
8BILLIONAIRE8837529.96P Marotta (Middle Swan)
9BIZARRE ACTION7748430.10W P Jacobson (Northam)
10DUQUESNE68555NBTG G Hall (Thornlie)
Race No. 10Ranvet04:28PM (WAtime)
FFA event over 509 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1VENETO LANE4216430.17G G Hall (Thornlie)
2PROFICIENT14244FSHM J Beamish (Southern River)
3MIDNIGHT REQUEST1471429.92M J Beamish (Southern River)
4TIC ATTACK2356629.79W P Jacobson (Northam)
5JEMIDAR GUNDI4113729.66G V Reid (Crossman)
6FLASHY FEET67516FSHM J Beamish (Southern River)
7FIRST RENDITION7811829.91G V Reid (Crossman)
8CHEETAH GUNDI1532329.61G V Reid (Crossman)
9REFERENCE2134430.18S Sammut (Millendon)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Betta Electrical04:48PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DEFECTOR6718817.33W P Jacobson (Northam)
2TOPLINE BEAVER2312517.12B J Maclean (Southern River)
3ZIPPY ACTION7411217.26J D Meuleman (Upper Swan)
4MAZ’S MAGIC6152117.40B J Maclean (Southern River)
5KENNY POWERS41246FSHK T Charles (Hopeland)
6QUARTZ KING35478NBTP Worthington (Nambeelup)
7TRANSITION66588NBTM J Beamish (Southern River)
8VOLATILE FLAME82261NBTB J Maclean (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Gascoigne Leather Centre05:11PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NIKA LILLY ROSE76888NBTP Marotta (Middle Swan)
2OUR DIAZ7212330.21K J Glenny (Bakers Hill)
3SMOOTH RHYTHM5576429.67W P Jacobson (Northam)
4SIMPLE SOLUTION85348NBTM A Stewart (Gidgegannup)
5MADE TO FOOL86652NBTP Worthington (Nambeelup)
6PRICE OF COURAGE7887330.67W D Choules (Bakers Hill)
7POLLY’S CHARM4441830.11P J Glenny (Bakers Hill)
8MISS WEST EAGLES6465529.94C Caruana (Northam)
9REAL BLITZ4767430.44W P Jacobson (Northam)
10RAPID RENDITION38777FSHB M Mcpherson (Southern River)