Sunday, 29 June 2014

Greyhound Box Draw For Ballarat (Q) – Sunday, 29 June 2014

Race No. 1Ht 19:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1DEADLY GAGA [M]FSHD Gehan (Stawell)
2SANZ GOLD [M]28F5FSHW Gray (Wendouree)
4PEEBO’S WILL [M]43NBTI Murray (Tooradin)
6OPAL BEAM [M]FSHL Sturgess (She Oaks)
8SUPERLINER [M]FSHC Hudson (Creswick)
Race No. 2Ht 29:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1APACHE PIPER [M]FSHD Gehan (Stawell)
2DOLLAR BOY [M]18T1822.77(Q)(5)T Taylor (Dereel)
4MISS KARMA (NSW)[M]6FSHS Quinlan (Rushworth)
6RIVERDALE ELLIE [M]75523FSTDI Green (Little River)
8HIGH STEP [M]28674NBTB Bonaccurso (Airport West)
Race No. 3Ht 39:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1ANNA ROSE [M]FSHP Cullie (Rushworth)
2LYNLAW OLLIE [M]FSHS Thomas (Sandon)
4XAVIER THOMAS [M]8512522.65(Q)(2)R Bovell (Ascot Vale)
6SHE’S VIVACIOUS [M]FSHS Daniliuk (Sunbury)
8BATTRICK BANDITS [M]6FSHR Dunne (St Albans)
Race No. 4Ht 49:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1DYNAMITE SPICE [M]4FSHS Quinlan (Rushworth)
2BALYANG GRINDER [M]FSHJ Maple (Little River)
4RIVERDALE HAYLEY [M]4NBTI Green (Little River)
6MAKE ME FAMOUS [M]2468122.43(Q)(8)A Galea (Sunshine North)
8HURRICANE BERTHA [M]FSHK Ashton (Charlton)
Race No. 5Ht 59:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1DIRTY PAWS [M]72NBTJ Higgins (Linton)
2BOISTEROUS [M]FSHJ Maple (Little River)
4TYCOON REVENGE (NSW)[M]68885FSHA Craven (Wangaratta)
6BLAST AWAY [M]7FSHK Robins (Miners Rest)
8SAMURAI SPIKE [M]64876NBTB Jacobs (Carisbrook)
Race No. 6Ht 69:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1CAN OF COKE [M]FSHT Monaghan (Blakeville)
2BEN WIGAN [M]44263NBTB Cook (Sebastopol)
4RIVERDALE ARROW [M]3NBTI Green (Little River)
6LYNLAW ALEX [M]FSHJ Higgins (Linton)
8DOLLAR SPOT [M]FSHJ Maple (Little River)
Race No. 7Ht 79:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1DOLCE ROSSO [M]77FSHP Triaca (Redcastle)
2MAN TRAPPA [M]FSHK Ashton (Charlton)
4DYNAMITE MOUSE [M]FSHP Cullie (Rushworth)
6MOUYONG JIMMY [M]686FSHW Duniam (Little River)
8MY BOY CHARLIE [M]FSHJ Maple (Little River)
Race No. 8Ht 89:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1NOBEL ZAR [M]FSHJ Maple (Little River)
2KRYPTON FLYER (NSW)[M]FSHD Gehan (Stawell)
4IMA GOODIN (TAS)[M]34482FSHR Cameron (Cranbourne)
6VALENTINE BELLE (NSW)[M]46234NBTG Hansen (Daisy Hill)
8DARLEY TUESDAY [M]FSHT Monaghan (Blakeville)
Race No. 9Ht 99:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1DARLEY LAD [M]FSHT Monaghan (Blakeville)
2DEAR HEATHER [M]FSHM Gilders (Invermay)
4ZEALOUS REVENGE (NSW)[M]4FSHA Craven (Wangaratta)
5RHYTHM PINARI [M]53FSHJ Wright (Bald Hills)
7SECRET MANTRA [M]FSHK Ashton (Charlton)
8URBAN ROCK STAR [M]7FSHJ Maple (Little River)
Race No. 10Ht 109:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 390 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1TRIPLE FIGURE [M]24445NBTP Mccoll (Kooroocheang)
2PRINCE OF MONACO [M]FSHJ Maple (Little River)
4CARRARA LAD [M]52FSHK Ashton (Charlton)
5CAWBOURNE MIGHTY (NSW)[M]33235NBTT Monaghan (Blakeville)
7HOI POLLOI [M]3NBTJ Kruisselbrink (Raglan)
8STOLEN GEM [M]37NBTA Jeffrey (Ballarat)
Race No. 11Ht 19:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 450 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1SARSHA [M]33NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
2MINI JET MAL [M]FSHJ Maple (Little River)
4KUZNETSOV [M]23573NBTK Ashton (Charlton)
6MAJOR STEAL [M]FSHB Hodgson (Smythesdale)
8COA COA [M]7FSHM Gilders (Invermay)
Race No. 12Ht 29:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 450 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1I’M SO DIZZY [M]68FSHR Tolson (Maryborough)
2CLARETOWN BERT [M]FSHP Griffen (Claretown)
4SUPER DOT [M]52277NBTN Wynd (Lismore)
6VIVACIOUS CHICK [M]186NBTS Daniliuk (Sunbury)
8READY JET GO [M]588FSHP Carmichael (Elliminyt)
Race No. 13Ht 39:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 450 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1SPA EL JAY [M]2276826.61(Q)(1)P Mccoll (Kooroocheang)
2LYNLAW DAVE [M]66534FSHS Thomas (Sandon)
4MOONLIGHT CRUISE [M]FSHM Cauchi (St Leonards)
6BOBBI DELICIOUS [M]85FSHT Allen (Darnum)
8LITTLE MISS SIN [M]8543326.16(Q)(1)R Tolson (Maryborough)
Race No. 14Ht 49:00 AM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 450 metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1GOLDEN GIRL ANNA [M]8538NBTN Wynd (Lismore)
2BOBBY ROSE [M]7FSHD Langley (Cranbourne)
4JINX BENZ (QLD)[M]8FSHW Hansen (Daisy Hill)
6HYPOLICY [M]287FSHP Smith (Pascoe Vale South)
8BIG BOY MCEVOY [M]24656NBTZ Aleksov (Brookfield)