Sunday 12th September 2010

Greyhound Box Draw For – Sunday 12th September 2010

Race No. 1Act Tab Stake05:44PM (NSWtime)
Maiden event over 440 Metres at Canberra Of $675 Prizemoney.
1st: $375 2nd: $100 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1EAGLE CHOC53J L Harris (Doyalson)
2ROYELLA ROSE65545Y Pappas (Royalla)
3MAKE IT SWEET6T N Blewitt (Queanbeyan)
4LIGHTENING TILLI84872T J Peck (Queanbeyan)
5NO LEES65474K Sherd (Queanbeyan)
6BAZA BEETROOT6T N Blewitt (Queanbeyan)
7MAKE IT FIRST22222K J Staines (Jerrawa)
8MAKE IT ROCK4K J Staines (Jerrawa)
9ATTENTION PLEASE85L Mcfarlane (Jerrawa)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Gibson & Harridan Constructions06:04PM (NSWtime)
Maiden event over 310 Metres at Canberra Of $650 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $100 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SIR BOMBA24755Y Pappas (Royalla)
2ALBINO INCL A Mcfarlane (Jerrawa)
3ASHBY ELLY554J K Coleman (Carwoola)
4LIMIT BREAKER3675R J Johnson (Canley Heights)
5WORM7S Pulbrook (Yarrawonga)
6ECHO PIPES5K J Staines (Jerrawa)
7MANGO WHIPS76485L A Mcfarlane (Jerrawa)
8WOKS Pulbrook (Yarrawonga)
9TWO BOB56S Pulbrook (Tahmoor)
10TAHMOOR TIGER47S Pulbrook (Tahmoor)
Race No. 3Journey Park Stud Stake06:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Canberra Of $1,060 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $160 3rd: $110 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SIR PEDRO55446M A Chalker (Gordon)
2RED REDEMPTION1D M Warren (Mummel)
3*** VACANT BOX ***
4OUR OWN STAR46821B E Smith (Uranquinty)
5WENZKE14284B E Smith (Uranquinty)
6*** VACANT BOX ***
7BELFAST BEAUTY22485B Jones (The Ridgeway)
8QUESTY76T57A Kopanja (Cranbourne)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Super Burst Bullet Final06:48PM (NSWtime)
Special Event event over 310 Metres at Canberra Of $810 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1FORGOTTEN YEARS16743P Warner (Burra)
2DEEPWATER FLOW76151L Mcfarlane (Jerrawa)
3DAYTONA KENT74642G T Stafford (Spence)
4PURE AND SPECIAL41112L D Roy (Wallendbeen)
5ALBINO NIKITA32414L Mcfarlane (Jerrawa)
6FINNSTER52143A Ginn (Cudal)
7DEAN’S GUARDIAN28131I F Mcfarlane (Jerrawa)
8BLITZ THE BUSH11384G R Ginn (Cudal)
9I’M ONLY FOOLIN’68515G Mitchell (Keysborough)
10BAG’S EMPTY64385G Mitchell (Keysborough)
Race No. 5Canberra Mower Service Stake07:13PM (NSWtime)
Grade 5 event over 440 Metres at Canberra Of $910 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $140 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1TYLER’S LEGEND62366G Ginn (Cudal)
2ALBINO PEACHY1L A Mcfarlane (Jerrawa)
3MISTER BANNER41472N W Staines (Yass)
4TURBO BOY24758M Chalker (Gordon)
5SHE GOES GOOD77881B Peck (Gunning)
6RAPID GUY LUKE65882B C Peck (Gunning)
7PLOW MASTER27777S J Nicholson (Reservoir)
8INS AND OUTS53524L J Hannaford (Bungendore)
9BREAD AND BUTTER85766E Harris (Wyong)
10MADGE WILDFIRE68656G Cluss (Woodview)
Race No. 6Droopy’s Marco @ Stud Tpy Fnl07:33PM (NSWtime)
Grade 5 event over 440 Metres at Canberra Of $1,110 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $140 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1OUR FIRST STAR51143B E Smith (Uranquinty)
2LIANA MUMMA38211J Smigulski (Kanahooka)
3DICE’S DEMON62462N W Staines (Yass)
4LIGHTENING TESSA23111T J Peck (Queanbeyan)
5BLUEY DEEPWATER14244L A Mcfarlane (Jerrawa)
6ALL DEBREE12223J L Harris (Doyalson)
7SWEET EQUITY21882J J Platts (Fraser)
8POINTS 2114K Sultana (Londonderry)
9TWITTER ME24255L A Mcfarlane (Jerrawa)
10FAIRLY DEEPWATER17345L A Mcfarlane (Jerrawa)
Race No. 7Take The Kitty Best Ng Stake07:55PM (NSWtime)
Special Event event over 600 Metres at Canberra Of $1,460 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $190 3rd: $130 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1APIDRA73214B E Smith (Uranquinty)
2ROYAL PINK37834R W Littlefield (Orange)
3*** VACANT BOX ***
4EMO APPEAL23235J L Harris (Doyalson)
5BERELLA BRIDGET32834L E Renner ()
6*** VACANT BOX ***
7ROSE TAYLOR76612L V Iredale (Frankston)
8CRACKER CAN31617K P Mahoney (Boorowa)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Swaggerbout Pet Products Can Cp08:19PM (NSWtime)
Special Event event over 530 Metres at Canberra Of $27,700 Prizemoney.
1st: $20,000 2nd: $5,000 3rd: $2,000 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1AIRBAG17411K J Staines (Jerrawa)
2CARCOAR KURT65112T M Nieuwendyk ()
3SANDHOG44251G Mitchell (Keysborough)
4MYTHOLOGICAL14212D M Warren (Mummel)
5BEER ASSASSIN54861M J Ferguson (Thirlmere)
6ODESSA SHIRAZ15111K Sultana (Londonderry)
7MADE YOU LOOK21122G M Newman (Corop)
8HUMDRUM11362L D Roy (Wallendbeen)
9PREMIER HARRY26473A J Lord (Cawdor)
10IRREPLACEABLE42123M J Ferguson (Thirlmere)
Race No. 9Black War Horse N/g Dash08:34PM (NSWtime)
Special Event event over 310 Metres at Canberra Of $910 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ALBINO MOOSE36723L A Mcfarlane (Jerrawa)
2TRIMTEX53321L A Mcfarlane (Jerrawa)
3PRISTINE JOURNEY11136J Carruthers (Castlereagh)
4CRUSADER LOVE71375J L Harris (Doyalson)
5*** VACANT BOX ***
6HABMAK11121L D Roy (Wallendbeen)
7BRALYN SHORTY48236J L Harris (Doyalson)
823834J K Coleman (Carwoola)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Climate Doc. Cannonball 7/1108:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BUDDHA’S GIRL84465T J Peck (Queanbeyan)
2ROTKARA JACKIE5618K J Staines (Jerrawa)
3OVERLAP62524S K Wadick (Moss Vale)
4MORGO’S BABE75887K Morgan (Braidwood)
5HIGHLAND ABBEY44452S K Wadick (Moss Vale)
6DIAMOND HEAD75758K Morgan (Braidwood)
725657K Morgan (Braidwood)
8STAR LIFTER65758P J Cherry (Bomaderry)
9LUCKY FLUTTERF4876K Morgan (Braidwood)
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments