Sunday 15th June 2008


1. ALL 12 RACES ON SKY TONIGHT — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
16.55 Grade M 310M
1 CYCLONE DADDY M FREDERICK MALONE
2 ANNIE BROOKER M GARRY ANESBURY
3 BITTA ZIP M JODIE GILBERT
4 TALIESIN BLUE M JIM COLEMAN
5 SET IN STONE M DAVID THOMPSON
6 RECHARGEABLE M IAN MCFARLANE
7 BELGENNY BULLET M CRAIG FABER
8 RUBY SLIPPER M GLENN PETERS
9 MARY LOO M TREVOR BLEWITT
10 SYESHA M KENNETH STAINES

2. TRUE BLUE CHEMICALS — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
17.12 Grade M 440M
1 CLASSIC HISTORY M ARTHUR JENKINS
2 DARREL THE MAN M ROBERT HARRISON
3 FIRE ZING M LUKE CODEY – BUNGENDORE
4 BONNIE HENRY M TANIA CAHILL
5 MANCUNIAN KOOL M IAN MCFARLANE
6 DEFAULT M IAN MCFARLANE
7 RED HOT LEE M DENICE WARREN
8 KAHU IZMIR M WAYNE TAYLOR
9 LIP GLOSS M IAN MCFARLANE
10 DIGAMMA M IAN MCFARLANE

3. MCKENNA ON SPECIAL HEAT 1 — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
17.32 Grade NG 530M
1 METHANE M LESLEY HANNAFORD
2 KARVAN 5 GREG MILLWOOD
3 PUPPET RULER 5 ALAN TUTT
4 BONNIE ROPER M TANIA CAHILL
5 ADHARA IZMIR M KENNETH STAINES
6 FLICK THE SWITCH 5 MICHELLE FLETCHER
7 SO PROMISING M ROBERT HARRISON
8 JACKATEER 5 NEIL STAINES
9-VACANT
10-VACANT

4. GOULBURN SOLDIERS CLUB – GOULBURN TO CANBERRA FINAL
17.52 Grade NG 530M
1 BAD KHAMA M TROY CANTY
2 CLIMATE PUZZLE 5 IAN MCFARLANE
3 DEMI KADE 4 JODIE GILBERT
4 SWAN PRINCESS 5 MICHAEL KRANITIS
5 LOTUS BALE 5 IAN MCFARLANE
6 CAWBOURNE KING 5 JODIE GILBERT
7 PRINCE ANDALONG 5 EDWARD MCPHEE
8 LARRY THE LIP 5 KENNETH STAINES
9 MENTAL AS M TROY CANTY
10 MODERN ROBYN 5 DAVID THOMPSON

5. TOLEDO TRAILERS 5TH GRADE FINAL — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
18.09 Grade NG 440M
1 MIGHTY IZMIR 5 WAYNE TAYLOR
2 NATIONAL BLOSSOM 5 DENNIS WATERS
3 ROSEY’S BOND 5 NEIL STAINES
4 BRITNEY LANE 5 SEAN BANNERMAN
5 TASHA’S GIRL 5 NEIL STAINES
6 CYCLONE LORIAN 5 JIM COLEMAN
7 DYNASTY DEE 5 KENNETH STAINES
8 BADGER’S SUPREME 5 ANTHONY GRANGER
9 WHITE BRIAR 5 JODIE GILBERT
10 CHIVE BALE 5 IAN MCFARLANE

6. ISS SUPERSTAYERS ON NEXT WEEK — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
18.31 Grade BEST 530M
1 LA LEE 4 TREVOR PECK
2 ODNOC SHEARER 3 NEIL STAINES
3 AQUIN LANE 3 MARGARET BANNERMAN
4 ELIZA’S CHOICE 4 DAVID COX
5 NITRO BLACKEY 2 JOHN THORPE – SUTTON
6 SISTER TRILOGY 3 TANIA CAHILL
7 HAPPY BABY 4 ROBERT BENNETT
8 JENNY’S RUN 4 BRUCE PECK
9 NAVAHO LANE 3 MARGARET BANNERMAN
10-VACANT

7. SAT TWILIGHT RACING NEXT WEEK — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
18.54 Grade 5 530M
1 ILUKA JOCELYN 5 PAUL HANNAFORD
2 GOBINDA 5 JOHN THORPE
3 ALANIS LANE 5 MARGARET BANNERMAN
4 READY TO PUZZLE 5 KENNETH STAINES
5 GOODLOOKING MISS 5 JOHN CURTIN
6 SPOOKY 5 NEIL STAINES
7 ROXY EVA 5 JODIE GILBERT
8 BILLY THE BULLET 5 DENNIS WATERS
9 BOMBER FIFTY TWO 5 CRAIG FABER
10 COOL AUSSIE 5 JODIE GILBERT

8. CANBERRA CLOTHING STAKES — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
19.15 Grade 4/5 440M
1 JUST A DINT 5 FREDERICK SHOOBERT
2 KING KOBALIN 4 FREDERICK SHOOBERT
3 GLEN ABBEY LES 5 BRUCE PECK
4 LITTLE SPIKE 5 STEPHEN ERWIN
5 SHUT DOWN 5 NEIL STAINES
6 QUALITY BANQUET 4 NOEL BATINICH
7 AUSSIE PACEMAN 4 BRUCE PECK
8 CHIVE BALE 5 IAN MCFARLANE
9 DARK GRANGE 5 FREDERICK SHOOBERT
10 SPARKLING BLADE 5 MATTHEW HENDRY

9. SKY CHANNEL SPRINT FINAL — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
19.35 Grade NG 310M
1 BOMBA BANQUET 5 NOEL BATINICH
2 GO FUNKY 5 ROBERT BENNETT
3 TEMPESTUOUS LADY 5 SHANE PULBROOK
4 BARODA PEARL 5 DONALD RONNEBERG
5 ENGLISH HISTORY 5 RICHARD PEIL
6 FLYING DEB 5 TREVOR PECK
7 SPANISH STATE 5 BRUCE PECK
8 KEZZA LEE 5 DONALD RONNEBERG
9 SPARKLING BLADE 5 MATTHEW HENDRY
10 SHUT DOWN 5 NEIL STAINES

10. MCKENNA ON SPECIAL HEAT 2 — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
20.00 Grade NG 530M
1 PURE UNLEADED M LESLEY HANNAFORD
2 ELEGANT LANE 5 MARGARET BANNERMAN
3 MYSTERY CHOPS 5 DAVID THOMPSON
4 ELITE THING 5 RONALD PECK
5 MY FELLA M DAVID COX
6 MISS SKAIFE 5 ROBERT HARRISON
7 RISING PUZZLE M KENNETH STAINES
8 PROPELLOR WAY 5 MATTHEW HENDRY
9-VACANT
10-VACANT

11. MCKENNA ON SPEACIAL HEAT 3 — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
20.18 Grade NG 530M
1 MISS ADDIS 5 MARLENE HARRISON
2 MILLIE’S ME MUM M LESLEY HANNAFORD
3 CRAZY SURFER 5 IAN MCFARLANE
4 TAIHLA’S BOY 5 DARREN LANG
5 LIGHTENING LIZZY M FREDERICK MALONE
6 SILVER TURBO M JODIE GILBERT
7 FELICITY LANE 5 MARGARET BANNERMAN
8 AKETU IZMIR M WAYNE TAYLOR
9-VACANT
10-VACANT

12. DOUG MACKECHNIE STAKES — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
20.38 Grade 5 310M
1 FOOLISH KIDS 5 DAVID THOMPSON
2 MOST FRANTIC 5 JOHN DIEHM
3 FIVE PENS 5 DONALD RONNEBERG
4 CHARLOTTE LANE 5 SEAN BANNERMAN
5 LITTLE CHEYENNE 5 TREVOR PECK
6 MOE SOUTH 5 MARK CHALKER
7 THRILLOW 5 BROWNYN PECK
8 GO WILD ROSE 5 STEPHEN WADICK
9 ZODIAC GOLD 5 MICHAEL BULLOCK
10 CLOVALLEY LARRY 5 MARK CHALKER

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments