Sunday 20th June 2010

Greyhound Box Draw For Canberra – Sunday 20th June 2010

Race No. 1Wilson Watt Papandrea Ht 105:04PM (NSWtime)
Maiden event over 310 Metres at Canberra Of $630 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $100 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1DEEKAY JAGZ6N Staines (Yass)

2MISS LOTOCKI335G J Mcalister (Noonbinna)

3SIMPLE SHIRAZ84855G M Campbell (Peechelba)

4SHE GOES GOOD55565B Peck (Gunning)

5MYALLA DREAMS Cleary (Woodstock)

6ALBINO STRIKE5L A Mcfarlane (Jerrawa)

7COMMANDANT CAPE62563M Kranitis (Goulburn)

8LIZ SHAWEN32732J M Curtin (Spence)

9HOLLY’S AN OZZIE75865S Cleary (Woodstock)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 2Wilson Watt Papandrea Ht 205:29PM (NSWtime)
Maiden event over 310 Metres at Canberra Of $630 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $100 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1WINDANG LEGEND63474G J Mcalister (Noonbinna)

2MANGO WHIPS5377L A Mcfarlane (Jerrawa)

3BLACK WREN22365G M Campbell (Peechelba)

4BRODO’S ON BOND22453L F Wolhuter (Charnwood)

5SWAN MISS64666M Kranitis (Goulburn)

6MYALLA MYSTIC482S Cleary (Woodstock)

7POLLY WOLLY78644L A Mcfarlane (Jerrawa)

8BLACK VIRGO337G J Mcalister (Noonbinna)

9HOLLY’S AN OZZIE75865S Cleary (Woodstock)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 3Canberra Mower Services Stake05:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 440 Metres at Canberra Of $790 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $80 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1BOLTING BYRNESY21867L F Wolhuter (Charnwood)

2OSTI’S MEMORY26348T P O’Keefe (Cootamundra)

3MYALLA ATOM14522S Cleary (Woodstock)

4TURBO BOY551M Chalker (Gordon)

5*** VACANT BOX ***

6LANCE6212L Jakobasic (Sutton)

7LIGHTNING LUKE64727C M Hore (Portland)

8MYALLA VALLEY76452S Cleary (Woodstock)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 4Ranger Geale Stake06:04PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 530 Metres at Canberra Of $780 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $130 3rd: $80 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1MYALLA FAKE32236S Cleary (Woodstock)

2LITTLE BLITZ53735C M Hore (Portland)

3*** VACANT BOX ***

4JO’S COLLISION2558S Brown (Woodstock)

5ROCKER BALE65633N A Bolton (Bendick Murrell)

6*** VACANT BOX ***

7FIORE BALE44876N W Staines (Yass)

8INS AND OUTS53363L J Hannaford (Bungendore)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 5Kilcoyne Kennels Stake06:27PM (NSWtime)
Maiden event over 440 Metres at Canberra Of $555 Prizemoney.
1st: $325 2nd: $100 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1LITTLE HAPPYB Coleman (Queanbeyan)

2SPIRAL MANS Cleary (Woodstock)

3MYALLA CLASSIC65756S Brown (Woodstock)

4GIVE ME CHIVAS522K M Mulrine (Collector)

5SPOOKY BULLETR W Stewart (Prairiewood)

6CORNIA86657M Hendry (Queanbeyan)

7FLOSSY FLIRT63883S Cleary (Woodstock)

8LITTLE EMGEE27K Sherd (Queanbeyan)

9MILLY MOO6FT76M Hendry (Queanbeyan)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 6Good Luck Ellen Stake06:51PM (NSWtime)
Special Event event over 600 Metres at Canberra Of $1,340 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $190 3rd: $130 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1SIR PEDRO52765M A Chalker (Gordon)

2OSTI’S GRACE12112T P O’Keefe (Cootamundra)

3KIMBORA55213A Micallef (Bringelly)

4MILLEFIORI23466I F Mcfarlane (Jerrawa)

5*** VACANT BOX ***

6PURE UNLEADED72754R Stewart (Prairiewood)

7WALLY’S ELITE25214G M Campbell (Peechelba)

8CODE75323M Pavlin (Orangeville)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Climate Doctor Sprint07:14PM (NSWtime)
Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $590 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1OSTI’S GREAT42313T E O’Keefe (Cootamundra)

2PATTY’S LADY51L Mcfarlane (Jerrawa)

3OVERLAP26426S K Wadick (Moss Vale)

4FORGOTTEN YEARS73744P Warner (Burra)

5JENMAR GODDESS36463A G Tutt (Hawker)

6BARSLIE RAZ4612G M Campbell (Peechelba)

7BURGAY33522L Mcfarlane (Jerrawa)

8BURNT CAKE16852B C Peck (Gunning)

9NIGHTS OF DORY6616B C Peck (Gunning)

10STRIPE CADET62765T Peck (Queanbeyan)

Race No. 8Sky Channel Sprint07:38PM (NSWtime)
Mixed event over 310 Metres at Canberra Of $590 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1JOHN BOY52122A F Jenkins (Higgins)

2BUDDHA’S GIRL21584T J Peck (Queanbeyan)

3SLEEP OVER47155L A Mcfarlane (Jerrawa)

4BRINDLE MACHINE16421G M Campbell (Peechelba)

5TRIMTEX33351L A Mcfarlane (Jerrawa)

6TWO SIX TWO35312N W Staines (Yass)

7MYALLA STORM41144S Cleary (Woodstock)

8SUMMARISE23667L A Mcfarlane (Jerrawa)

9STRIPE CADET62765T Peck (Queanbeyan)

10HIGHLAND ABBEY54445S K Wadick (Moss Vale)

Race No. 9Anytime Fitness Stake08:03PM (NSWtime)
Mixed event over 440 Metres at Canberra Of $790 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $80 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1HAPPY GLOW45632B Coleman (Queanbeyan)

2ANYTHING25111W White (Goulburn)

3*** VACANT BOX ***

4ANNA’S LAST56754R H Eddie (Caboolture)

5MYALLA FEVER34158S Cleary (Woodstock)

6*** VACANT BOX ***

7ELITE HIGHWAY63131A F Jenkins (Higgins)

8MISTER BANNER31513N W Staines (Yass)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 10Acttab Stake08:27PM (NSWtime)
Mixed event over 530 Metres at Canberra Of $990 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $160 3rd: $110 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1SISTER CLEMENTS3645TM F Clayton (Sutton Forest)

2LAGOON CASSIDYF6737R J Webster (Cawdor)

3*** VACANT BOX ***

4BIG HOSER25711L Jakobasic (Sutton)

5BOND EXPRESS48716L F Wolhuter (Charnwood)

6*** VACANT BOX ***

7PETESPACE14865M E Menken (Bundamba)

8INTELLECTUAL82628L A Mcfarlane (Jerrawa)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments