Sunday 24th August 2008


1. TOLEDO TRAILERS SPRINT — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
17.34 Grade M 310M
1 REGAL LASS M CAROLINE RICH
2 INCIDENTAL M IAN MCFARLANE
3 SHOES AND SOCKS M WAYNE BRADLEY
4 FLICK THE FLINT M MICHAEL BULLOCK
5 TWO FOR YOU M BRUCE PECK
6 ELLA FELLA TELLA M JASON CAMERON
7 SUNDAY TOM M W. WHITE
8 BARNEY’S TRILOGY M TANIA CAHILL
9 MECCA LANE M LESLEY HANNAFORD
10 CLASSIC RULER M TREVOR PECK

2. WWW.CANBERRAGREYHOUND.COM.AU — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
17.52 Grade 5 440M
1 LOTUS BALE 5 LISA MCFARLANE
2 LEGAL ARGUMENT 5 G SHEATHER
3 MANCUNIAN KOOL 5 IAN MCFARLANE
4 ROSEY’S BOND 5 NEIL STAINES
5 WALKAWAY BETTY 5 NEIL COLLINS
6 PARBEAR 5 JASON PLATTS
7 HUMDINGER 5 CAROLINE RICH
8 TAIHLA’S BOY 5 DARREN LANG
9 MOE SOUTH 5 MARK CHALKER
10 SWAN PRINCESS 5 MICHAEL KRANITIS

3. COCA COLA 0-4 — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
18.12 Grade NG 600M
1 JACK A HEARTS 5 BRUCE WILLIAMS
2 ILUKA JOCELYN 5 PAUL HANNAFORD
3 BIMBADEEN RED 5 MARK STOKES
4 HAPPY WITH LIFE 5 LESLIE WOLHUTER
5 ATLANTIC CHARTER 5 F MALONE
6 PARK INTENT 5 BRIAN SMITH
7 METHANE M LESLEY HANNAFORD
8 CLIMATE PUZZLE 5 IAN MCFARLANE
9 MIDDLE STUMP M GEOFFREY STAFFORD
10-VACANT

4. CANNONBALL 2 WEEKS AWAY — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
18.30 Grade NG 310M
1 BLACK DESTINY 2 JIM COLEMAN
2 OSTI’S FORCE 3 EDWIN DOSS
3 LA LEE 4 WAYNE BRADLEY
4 BOMBA BANQUET 4 NOEL BATINICH
5 BEHIND BARS 2 DANIEL PEARSON
6 JAY’S DESIRE 1 JEFFREY STEDMAN
7 WHITE IRIS 3 BRUCE PECK
8 KALI RAMIREZ 4 GORDON HERBERT
9 TIFFANY ROSS 4 TERRENCE KENNEDY
10 JACOBITE TERRA 4 ANDREW ROWE

5. RAPIDVITE MAIDEN FINAL — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
18.50 Grade MX 440M
1 LILLY PENGILLY M CAROLINE RICH
2 GARY’S JET M CAROL WILSON
3 TYRE KICKER M BRIAN WALES
4 FANCY SPIDER M JODIE GILBERT
5 MISS SEATTLE M CAROLINE RICH
6 SILVER TURBO M JODIE GILBERT
7 DELTA FOR LIFE M RICHARD BROWN
8 MISS MEEK M DENICE WARREN
9 RAIN GAGE M WAYNE WHITE
10 SUNDAY TOM M W. WHITE

6. HAPPY BIRTHDAY ANDREW — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
19.08 Grade NG 530M
1 IRINKA BRONTE 4 FREDERICK MALONE
2 QUALITY BANQUET 3 NOEL BATINICH
3 BILLY THE BULLET 4 DENNIS WATERS
4 DEMI KADE 4 JOHN CALLAUGHAN
5 LIKE A STAR 4 WILLIAM DANCE
6 JONAN’S REVENGE 4 MICHAEL BULLOCK
7 BLACK ZAC 4 WILLIAM DANCE
8 ODNOC SHEARER 3 NEIL STAINES
9-VACANT
10-VACANT

7. CANBERRA MOWER SERVICE FINAL — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
19.28 Grade 5 310M
1 TALIESIN BLUE 5 BARRY COLEMAN
2 VILLAGE DREAM 5 BRUCE PECK
3 CHIVE BALE 5 LISA MCFARLANE
4 SET IN STONE 5 JODIE GILBERT
5 AUSSIE PACEMAN 5 BRUCE PECK
6 NO MAN’S LAND 5 ROBERT HILDER
7 WALKABOUT ROXY 5 JASON CAMERON
8 CYCLONE LORIAN 5 JIM COLEMAN
9 LITTLE CHEYENNE 5 TREVOR PECK
10 CALARIA THUNDER 5 GAI DERRICK

8. CANBERRA CUP 2 WEEKS AWAY — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
19.48 Grade 5 530M
1 CALL HER KEL 5 G SHEATHER
2 CRANE CREW 5 JASON CAMERON
3 JUST ARIEK 5 KEITH JONES
4 ELEVEN STRAIGHT 5 KEITH KERR
5 KEIRA ARIEK 5 RONALD ROBERTS
6 STUNNING KALI 5 GORDON HERBERT
7 GARY’S PROMISE 5 CAROL WILSON
8 IBROX JASPER 5 BRIAN PECK
9 FIRE ZING 5 LUKE CODEY
10-VACANT

9. BISTRO ROAST NIGHT 10TH SEPT — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
20.08 Grade 4/5 440M
1 UNO IT 4 IAN MCFARLANE
2 WILSON 4 TERRENCE KENNEDY
3 RICH AND REGAL 5 CAROLINE RICH
4 ROXY EVA 4 BRUCE PECK
5 KICK UP MICK 4 JODIE GILBERT
6 BLACK GUN BOY 5 ROBERT WATERS
7 LIGHTNIN’ JASSO 4 WAYNE WHITE
8 CYCLONE GRACIE 4 JIM COLEMAN
9 MIGHTY FLIGHTY 5 GEOFF SHEATHER
10-VACANT

10. ACT TAB DASH FOR CASH — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
20.28 Grade 5 310M
1 WALKAWAY FREDDY 5 NEIL COLLINS
2 CALARIA THUNDER 5 GAI DERRICK
3 MIDNIGHT LIZZIE 5 G SHEATHER
4 LATE SHOW KALI 5 GORDON HERBERT
5 FUJI FANTASY 5 NEIL STAINES
6 TRYIN’ 5 ANDREW ROWE
7 DISTRIBUTE 5 LISA MCFARLANE
8 MOLLY ROSS 5 TERRENCE KENNEDY
9 MONEY GENIE 5 MICHAEL BULLOCK
10 NEAT IRISH 5 ANDREW ROWE