Sunday 2nd September 2012

Greyhound Box Draw For Canberra – Sunday 2nd September 2012

Race No. 1Happy Father’s Day Sprint04:54PM (NSWtime)
Maiden event over 310 Metres at Canberra Of $875 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SPECIAL PEPPER46545FSHF R Jeffcoat (Cowra)
2WYALONG HUSSY6F83NBTR J Dixon (Gunning)
3DRAGON MAGIC38FSHP J Zagorowski (Collector)
4BIT OF SHIRAZ24442NBTP Oldfield (Narrabundah)
5DOUBLE STRIDE86586FSTDD C Ruse (Moss Vale)
6MAGIC DEBREE864FSHJ L Harris (Cooranbong)
7DIPAR VIENNA27586NBTP Grove (Mount Pritchard)
8IZMIR’S KNIGHT6FSHG A Mills (Cootamundra)
9CHAMPAGNE HOPE77NBTC Priestley (Dunlop)
10AWESOME PEPPER87FSHF R Jeffcoat (Cowra)
Race No. 2Acttab Stakes05:13PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 440 Metres at Canberra Of $910 Prizemoney.
1st: $450 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1IMA FELON8573NBTC Priestley (Dunlop)
2BIT NEATFSHA J Rowe (Goulburn)
3AIN’T IT MAGIC216FSHA J Rowe (Goulburn)
4STAY IN TUNE88125.77L J Hannaford (Bungendore)
5POCKET PAIR26464NBTC Priestley (Dunlop)
6GARLAND BUDDY21F52NBTC Hensler (Moruya)
7KID MAGICFSHP J Zagorowski (Collector)
8SPIRITED JOURNEYFSHL A Mcfarlane (Jerrawa)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Canberra Mower Service Cup Ht 105:31PM (NSWtime)
Special Event event over 530 Metres at Canberra Of $2,330 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $600 3rd: $250 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LOCHINVAR BLANIK14411FSHR O King (Kembla Grange)
2MEPUNGA GEORDIE23115FSHJ R Britton (Anakie)
3GOOD THING3264230.46R T Mcdonald (Cowra)
4HOOVER BOY55412FSHL P Azzopardi (Londonderry)
5ME CONFUSED2431230.69F M Goodwin (Queanbeyan)
6ELECTRO STORM32151FSHM J Ferguson (Londonderry)
7JEREMY JET31313FSHM J Humphries (North St Marys)
8WY YUNG TIGER41111FSHM Fearnley (Yinnar)
9WARRIOR LEGEND41756NBTS A Kirby (Spring Terrace)
10GARLAND BEAU5416330.95C Hensler (Moruya)
Race No. 4Canberra Mower Service Cup Ht 205:51PM (NSWtime)
Special Event event over 530 Metres at Canberra Of $2,330 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $600 3rd: $250 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1AVOID SCANDALS7577230.81G E Smith (Tumblong)
2CLIMATE CAFE43321NBTL M Farlane (Jerrawa)
3LOVER’S QUARREL22638FSHO R Makin (South Nowra)
4RELEASE THE HEAT1148830.62J J Platts (Fraser)
5BLITIZ TO EXCEL64412NBTJ A Chapman (Lidsdale)
6GO ORO17513FSHR J Webster (Cawdor)
7LIABILITY6124230.35N W Staines (Yass)
8GOLD COAST GAZZA18131FSHR J Britton (Lara)
9DUNDEE MAGIC21431FSHS A Kirby (Spring Terrace)
10TO THE SIDE56444NBTR T Mcdonald (Cowra)
Race No. 5Canberra Mower Service Cup Ht 306:13PM (NSWtime)
Special Event event over 530 Metres at Canberra Of $2,330 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $600 3rd: $250 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CAWBOURNE SMASH43483FSTDD P Jones (Wagga Wagga)
2VICE ADMIRAL1253330.70F M Goodwin (Queanbeyan)
3EL CABALLO44332FSHD I Drynan (Llandilo)
4BLACK ROGUE24378FSHO R Makin (South Nowra)
5ZIPPING ONYX42743FSHJ A Chapman (Lidsdale)
6SUPER RICO23215FSHS Taylor (Keilor East)
7JORDY PORDY1551FFSHJ R Britton (Anakie)
8IRINKA LUCA51131FSHR L Smith (Forbes)
9TO THE SIDE56444NBTR T Mcdonald (Cowra)
10WARRIOR LEGEND41756NBTS A Kirby (Spring Terrace)
Race No. 6Canberra Mower Service Cup Ht 406:31PM (NSWtime)
Special Event event over 530 Metres at Canberra Of $2,330 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $600 3rd: $250 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ALL DEBREE66281FSTDJ L Harris (Cooranbong)
2RUBY’S LAIR22564FSHT L Bryant (Nowra)
3BOMB DISPOSAL5514230.50N Staines (Yass)
4JOE BLOW2453430.53J J Platts (Fraser)
5COOL AT MIDNIGHT37151NBTD C Ruse (Moss Vale)
6BERRIDALE LADY2744530.65L A Mcfarlane (Jerrawa)
7JUNGLE HERO32421FSHR J Britton (Lara)
8SUCKER PUNCH26251FSHD Sultana (Londonderry)
9MOONSHINE SALLYF8415FSHD R Pringle (Clergate)
10DUNDEE MAGIC21431FSHS A Kirby (Spring Terrace)
Race No. 7Canberra Mower Service Cup Ht 506:49PM (NSWtime)
Special Event event over 530 Metres at Canberra Of $2,330 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $600 3rd: $250 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CHIEF RAIDER12811FSHA Pringle (Yetholme)
2LAGOON LOWANNA36211FSHR J Webster (Cawdor)
3STREET BOSS33328FSHO R Makin (South Nowra)
4GO UBOBO2232130.55K J Staines (Jerrawa)
5MIDNIGHT CAPERS32314FSHD R Pringle (Clergate)
6MINZA RED ONE51151FSHC Gatt (Catherine Field)
7GARLETT25164FSTDL D Roy (Wallendbeen)
8HUTMAKER15232FSHR J Britton (Lara)
9GARLAND BEAU5416330.95C Hensler (Moruya)
10NOBLE ROCK6371430.85N W Staines (Yass)
Race No. 8Gibson & Harriden Stakes07:08PM (NSWtime)
Mixed event over 440 Metres at Canberra Of $1,105 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MAN OF HONOUR5365625.73A G Tutt (Hawker)
2MOPAR ICE51586NBTR Morley (Flynn)
3DANA HAYLEY33757FSHR T Mcdonald (Cowra)
4MISS ILE21616NBTM Sultana (Londonderry)
5RUSLOR3252125.67F M Goodwin (Queanbeyan)
6JOEL IZMIR44253NBTW J Taylor (Stockinbingal)
7KIBBLE CRISIS44733NBTD Sultana (Londonderry)
8REGAL WARRIOR14115FSTDK E Windus (Young)
9ROBIN WINTER6588225.54J R Diehm (Spence)
10BUSTER ZARR6458725.24N W Staines (Yass)
Race No. 9Kaleen Plaza Meats Stakes07:27PM (NSWtime)
Mixed event over 530 Metres at Canberra Of $1,205 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $165 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MOONSHINE SALLYF8415FSHD R Pringle (Clergate)
2GREYSYND FLAME37273NBTL M Farlane (Jerrawa)
3NOBLE ROCK6371430.85N W Staines (Yass)
4GARLAND BEAU5416330.95C Hensler (Moruya)
5TO THE SIDE56444NBTR T Mcdonald (Cowra)
6GREYSYND ICE7152531.16L A Mcfarlane (Jerrawa)
7DUNDEE MAGIC21431FSHS A Kirby (Spring Terrace)
8WALKAWAY CAM1255231.07L J Hannaford (Bungendore)
9YARDEN3252431.05P V Ricketts (Young)
10TRADEMARK68247FSHF R Jeffcoat (Cowra)
Race No. 10Masport Mowers Stakes07:46PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 530 Metres at Canberra Of $1,035 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HELENA IZMIR432131.03K Staines (Jerrawa)
2KIBBLE BUST1645FNBTD Sultana (Londonderry)
3LADY WHAT’S UP25743NBTM F Clayton (Sutton Forest)
4SUPERIOR IZMIR4316FSTDK Staines (Jerrawa)
5UNO IVY33433NBTS E Oakman (San Isidore)
6REDMOND STREET7556FNBTC Pries (Dunlop)
7INDIANA IZMIR422FSTDK J Staines (Jerrawa)
8MONTANA IZMIR62144NBTK Staines (Jerrawa)
9KRUNCHY FELON87355NBTD Sultana (Londonderry)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Climate Doctor Sprint08:02PM (NSWtime)
Mixed event over 310 Metres at Canberra Of $1,105 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COOL CHEREVE4443218.17A G Tutt (Hawker)
2REGAL PADDY41323FSTDK E Windus (Young)
3SISTER BLISTER4345217.87F M Goodwin (Queanbeyan)
4TALKING FLASH45426NBTL A Mcfarlane (Jerrawa)
5BEAR PARK TULLY1847517.85A F Jenkins (Higgins)
6WUNYA7625517.86M F Clayton (Sutton Forest)
7NITRO JOURNEY6737818.18L A Mcfarlane (Jerrawa)
8SAMBO67764FSHR T Mcdonald (Cowra)
9GOLDEN ICE8875717.90R Morley (Flynn)
10*** NO RESERVE ***