Sunday 4th July 2010

Greyhound Box Draw For – Sunday 4th July 2010

Race No. 1Acttab Dash05:09PM (NSWtime)
Maiden event over 310 Metres at Canberra Of $530 Prizemoney.
1st: $300 2nd: $100 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1BANKER’S BANQUET3G Apps (Wombat)

2MANGO WHIPS53776L A Mcfarlane (Jerrawa)

3POLLY WOLLY64442L A Mcfarlane (Jerrawa)

4ASHBY ELLYJ K Coleman (Carwoola)

5JETS HALLMARKN A Bolton (Bendick Murrell)

6LITTLE EMGEE2724K Sherd (Queanbeyan)

7TALIESIN MORG57J Coleman (Carwoola)

8CAWBOURNE JADE527A J Lord (Cawdor)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 2 Stake05:24PM (NSWtime)
Maiden event over 440 Metres at Canberra Of $555 Prizemoney.
1st: $325 2nd: $100 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1KATE LEIGH2A J Lord (Cawdor)

2MYALLA CLASSIC75663S Brown (Woodstock)

3DAKODA ROSE4R Camille (Gunning)

4MYALLA STRIKE48776S Cleary (Woodstock)

5CORNIA86657M Hendry (Queanbeyan)

6SIR TEMPA2A Reilly (Young)

7SHE GOES GOOD56547B Peck (Gunning)

8FLOSSY FLIRT38834S Cleary (Woodstock)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 3Kilcoyne Kennels Stake05:49PM (NSWtime)
Mixed event over 440 Metres at Canberra Of $790 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $80 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1FIRST BANQUET21821G Apps (Wombat)

2MYALLA FEVER58576S Cleary (Woodstock)

3ARCHIMEDES62351T Blewitt (Queanbeyan)

4RITZA NAT74842A J Lord (Cawdor)

5HAPPY GLOW63215B Coleman (Queanbeyan)

6WEONA BANQUET22171G Apps (Wombat)

7CYCLONE JOEY15744B C Peck (Gunning)

8AMBER’S OSTI22752T E O’Keefe (Cootamundra)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 4True Blue Chemicals Ht 106:10PM (NSWtime)
Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $765 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1MYALLA MYSTIC48211S Cleary (Woodstock)

2INSTANT HUSTLE32116A Hansen (Werrington)

3*** VACANT BOX ***

4I’M THE CURE75788P Warner (Burra)

5MISS CRIBRALTAR27785B C Peck (Gunning)

6*** VACANT BOX ***

7PATTY’S LADY516L Mcfarlane (Jerrawa)

8BEAU WHITE34788T J Peck (Queanbeyan)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 5Climate Doctor Sprint06:35PM (NSWtime)
Mixed event over 310 Metres at Canberra Of $590 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1BURGAY52241L Mcfarlane (Jerrawa)

2PLOW MASTER27322S J Nicholson (Reservoir)

3SLEEP OVER15522L A Mcfarlane (Jerrawa)

4OSTI’S GREAT31312T E O’Keefe (Cootamundra)

5TRIMTEX35133L A Mcfarlane (Jerrawa)

6ORIGINAL BLONDE73452R C Camilleri (Gunning)

7UNIQUE UNITF4223A Lord (Cawdor)

8ALBINO MOOSE84665L A Mcfarlane (Jerrawa)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 6Nat Capitol Dist Champ Prelude07:00PM (NSWtime)
Special Event event over 600 Metres at Canberra Of $1,190 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $190 3rd: $130 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1MAD MARTY BEE41524A J Lord (Cawdor)

2DOMINO VITALI11312J D Fisher (South )

3CAWBOURNE JAKE76153A J Lord (Cawdor)

4OSTI’S GRACE21121T P O’Keefe (Cootamundra)

5CRACKER CAN13162K P Mahoney (Boorowa)

6CYCLONE ALICE71364B C Peck (Gunning)

7CAWBOURNE HAILS32644A J Lord (Cawdor)

8EBONY DEVIL21357M A Chalker (Gordon)

9CHECK YA TICKET47156L A Mcfarlane (Jerrawa)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Blue Blue Chemicals Ht 207:24PM (NSWtime)
Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $765 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1LETHAL OCTANE57516S Howe (Glenwood)

2LIZ SHAWEN73213J M Curtin (Spence)

3MYALLA DREAM51S Cleary (Woodstock)

4FORGOTTEN YEARS37443P Warner (Burra)

5*** VACANT BOX ***

6INSTANT MISSILE34558A Hansen (Werrington)

7ALBINO NIKITA43418L Mcfarlane (Jerrawa)

8TOP OCTANE64467T Peck (Queanbeyan)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Canberra Mower Services Stake07:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Canberra Of $990 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $160 3rd: $110 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1HUSTLER’S DREAM25133A J Lord (Cawdor)

2RAMBLING GYPSY22743G Apps (Wombat)

3*** VACANT BOX ***

4INTELLECTUAL62825L A Mcfarlane (Jerrawa)

5INSTANT TAKE OFF67378A Hansen (Werrington)

6*** VACANT BOX ***

7ROCKARENA41414K P Mahoney (Boorowa)

8TIGGERLONG ONE714M J Finn ( Wagga)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Nat. Capitol D/cham. Hts Nxt Wk08:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 440 Metres at Canberra Of $790 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $80 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1RAPID GUY LUKE56545B C Peck (Gunning)

2CAWBOURNE CASH25254A J Lord (Cawdor)

3NO BANQUET712G Apps (Wombat)

4TURBO BURST28784A Lord (Cawdor)

5*** VACANT BOX ***

6GORDO’S FATBOY32575A Hansen (Werrington)

7TURBO BOY55152M Chalker (Gordon)

8FINNIE NIM2135M J Finn (Wagga Wagga)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 10True Blue Chemicals Ht 308:25PM (NSWtime)
Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $590 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1LOOSE WHEEL316A Reilly (Young)

2WILD MORGY33581J K Coleman (Carwoola)

3SMOKE LINK5132A Reilly (Young)

4BUSH CAPITAL64367B C Peck (Gunning)

5*** VACANT BOX ***

6STRIPE CADET27657T Peck (Queanbeyan)

7ELITE SOLITUDE15664A J Lord (Cawdor)

8TELLER36167L A Leetch (Cabramatta)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments