Sunday 9th May 2010

Greyhound Box Draw For Canberra – Sunday 9th May 2010

Race No. 1Free Entry For Mums05:17PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $555 Prizemoney.
1st: $325 2nd: $100 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1BRODO’S ON BOND26342L F Wolhuter (Charnwood)

2COMMANDANT CAPE62352M Kranitis (Goulburn)

3COMMEMORATE41727L J Hannaford (Bungendore)

4BEST BOOTS83R Maitland (Glenmore Park)

5DEMON FIGHTER81725A F Jenkins (Higgins)

6TWO DAD’S GONE4J K Coleman (Carwoola)

7WILD MORGY22451J K Coleman (Carwoola)

8MISS HORIZON3167O M 2009ilakis (Matraville)

9SMOKE LINK5A Reilly (Young)

10POLLY WOLLY78L A Mcfarlane (Jerrawa)

Race No. 2Sky Racing Stake05:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $590 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1FAIRLY DEEPWATER31212L A Mcfarlane (Jerrawa)

2SLEEP OVER811L A Mcfarlane (Jerrawa)

3STRIPE CADET31262T Peck (Queanbeyan)

4REAL DIVA84415T L Turnbull (Dapto)

5BURGAY16243L Mcfarlane (Jerrawa)

6JOHN BOY43316A F Jenkins (Higgins)

7KALIANDRA17824G S Herbert (Boorowa)

8HABMAK11671L D Roy (Wallendbeen)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 3Climate Doctor Heat 106:00PM (NSWtime)
Maiden event over 440 Metres at Canberra Of $630 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $100 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1ROYELLA ROSE65537Y Pappas (Royalla)

2MISS DEEPWATER33222L A Mcfarlane (Jerrawa)

3*** VACANT BOX ***

4RUN REAL FAST74685A Jenkins (Higgins)

5PHANTOM AGENTP J Wall (Charnwood)

6*** VACANT BOX ***

7KALI SPECTOR86455G Herbert (Young)

8BLUE’S A CHOKER36M Clayton (Sutton Forest)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 4Climate Doctor Heat 206:24PM (NSWtime)
Maiden event over 440 Metres at Canberra Of $630 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $100 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1LIZ SHAWEN64633J M Curtin (Spence)

2NET EFFECT38653J J Platts (Fraser)

3*** VACANT BOX ***

4ELITE PLACARD675S Vassilaki (Leppington)

5BLUEY DEEPWATER444L A Mcfarlane (Jerrawa)

6*** VACANT BOX ***

7TEMPA RAE4A Reilly (Young)

8LEAVING HERE888T L Turnbull (Dapto)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 5Wilson Watt Papandrea06:47PM (NSWtime)
Mixed event over 310 Metres at Canberra Of $590 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1BUDDHA’S GIRL31421T J Peck (Queanbeyan)

2TRIMTEX43342L A Mcfarlane (Jerrawa)

3AMY’S A FOX14137S Vassilakis (Leppington)

4MIDNIGHT CRUIZER14312T N Blewitt (Queanbeyan)

5FIRST BANQUET23231G Apps (Wombat)

6I’M ROSSINI87836P Kennedy (Kings Langley)

7DEMARCO17384R J Maitland (Quialigo)

8REILLY’S BREAK61211G S Herbert (Boorowa)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 6Happy Mother’s Day Stake07:12PM (NSWtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Canberra Of $990 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $160 3rd: $110 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1AWESOME ODY52756O M 2009ilakis (Matraville)

2DALGAZ LUCKY21565D J Ashton (Murrumburrah)

3RAMBLING GYPSY52426G Apps (Wombat)

4CRACKER CAN55773K P Mahoney (Boorowa)

5BOND EXPRESS27148L F Wolhuter (Charnwood)

6MRS. GABLE11786O Vassilakis (Matraville)

7DILMAH2541FA Rowe (Goulburn)

8SIR PEDRO44215M A Chalker (Gordon)

9ROCKARENA76354K P Mahoney (Boorowa)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Anytime Fitness Stake07:37PM (NSWtime)
Mixed event over 440 Metres at Canberra Of $790 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $80 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1WEONA BANQUET26321G Apps (Wombat)

2TOXIC DREAM87536A Rowe (Goulburn)

3CHOCOLATE COBBER58737M F Clayton (Sutton Forest)

4MANCUNIAN KOOL73462I F Mcfarlane (Jerrawa)

5SAROMA’S IDLE56445D Lang (Florey)

6SCHIEMER64674S R Smith (Stirling)

7THATZA CHOKER65414M F Clayton (Sutton Forest)

8IT’S A CHANCE44745L D Roy (Wallendbeen)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Kilcoyne Kennels Final08:02PM (NSWtime)
Mixed event over 530 Metres at Canberra Of $1,670 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $300 3rd: $200 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1ELITE HIGHWAY65343A F Jenkins (Higgins)

2MIRO BOLT77211A Rowe (Goulburn)

3JUDI’S BELLE11252M F Clayton (Sutton Forest)

4LANG’S CREEK61574D Lang (Florey)

5TILLY’S WISH13311M J Harvey (Lewiston)

6YOUR EYES ONLY85473M F Clayton (Sutton Forest)

7DARK CLARKE71634L A Mcfarlane (Jerrawa)

8DALGAZ LUCY45422G T Parsons (Young)

9DALGAZ LUCKY21565D J Ashton (Murrumburrah)

10BERRIDALE QUEEN33415L A Mcfarlane (Jerrawa)

Race No. 9Canberra Mower Services08:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $590 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1BERELLA CHELSEA44862T A Sharpe (Atkinson Dam)

2DEEPWATER FLOW123L Mcfarlane (Jerrawa)

3TWILIGHT SARAH4F126T Peck (Queanbeyan)

4MRS. WHAT221K J Staines (Jerrawa)

5TURBO TO EXCEL83371R J Maitland (Quialigo)

6TOP OCTANE76446P Heslop (Bungendore)

7SWEET EQUITY11784J J Platts (Fraser)

8SUPER SUPERIOR23317J K Coleman (Carwoola)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 10Ranger Geale Lucky Last08:48PM (NSWtime)
Grade 5 event over 440 Metres at Canberra Of $790 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $80 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1TWITTER ME22341L A Mcfarlane (Jerrawa)

2RACHEL AND GRETA37415M F Clayton (Sutton Forest)

3KATHY LAFOURCHE82677O Vassilakis (Matraville)

4TONY’S BREAK53126G S Herbert (Boorowa)

5ARCHIMEDES46323T Blewitt (Queanbeyan)

6DARK MOON RISIN’45122A Rowe (Goulburn)

7BEAU WHITE63347P Heslop (Bungendore)

8DICE’S DEMON26165N W Staines (Yass)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of