Sunday 9th November 2008


1. RAPIDVITE DASH FOR CASH — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
17.57 Grade MX 310M
1 HIGHLAND BREEZE 5 STEPHEN WADICK
2 ENCAMPBELL 5 ANTHONY WHITE
3 WHAT’S THE CRAIC M BROWNYN PECK
4 RAFFETY RULES M JIM COLEMAN
5 PALE TOKEN 5 KENNETH STAINES
6 SHONKY’S GIRL 5 MICHAEL LEAN
7 CASH FLOW BOY 5 GEOFFREY SHEATHER
8 FAWN MORGO M KEITH MORGAN
9 ELMSLEA OUTLAW M LESLEY HANNAFORD
10 BUCK’S BUNNY M PAUL HANNAFORD

2. TRUE BLUE SPRINTERS STAKE — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
18.13 Grade MX 310M
1 RUBY SLIPPER M GLENN PETERS
2 HIGHLAND ZAC 5 STEPHEN WADICK
3 BLAZING MORGO 5 KEITH MORGAN
4 SHENAE LEE M MICHAEL BULLOCK
5 QUIET SUCCESS M TREVOR PECK
6 LIP GLOSS M IAN MCFARLANE
7 YOUTAR CHOCO 5 GEOFFREY CURTALE
8 CLASSY ASSET 5 BROWNYN PECK
9 BUCK’S BUNNY M PAUL HANNAFORD
10 ELMSLEA OUTLAW M LESLEY HANNAFORD

3. DYSON’S VIDEO SERVICES — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
18.35 Grade MX 440M
1 ALMOST DONE M DAVID THOMPSON
2 CLASSIC RULER M TREVOR PECK
3 UNO KATON M BRUCE PECK
4 TYPHOON GONZALES 5 BRUCE PECK
5 EXTREME TOKEN M TREVOR BLEWITT
6 FIRST VICTORY 5 FRANK JEFFCOAT
7 TYRE KICKER M BRIAN WALES
8 SHINING MAGS M KENNETH STAINES
9 PRINCESS SNOWY M PAUL DAVIS
10-VACANT

4. BATS CHERRY CUP HEATS NEXT WEEK — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
18.54 Grade MX 440M
1 PLUGGER BANQUET 5 GILLIAN APPS
2 IT’S A CHANCE 5 LORRAINE ROY
3 BRONSON BROWN M BRUCE PECK
4 CHAMP IS HERE M DAVID THOMPSON
5 NACHO COUGAR M GREG MILLWOOD
6 JANOKA’S PEAK M JIM COLEMAN
7 INDIGO FELIX M GEOFFREY SHEATHER
8 RISING PUZZLE M KENNETH STAINES
9 PRINCESS SNOWY M PAUL DAVIS
10-VACANT

5. DEFAX DASH FOR CASH — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
19.14 Grade 4/5 310M
1 DIGAMMA 5 IAN MCFARLANE
2 TALIESIN BLUE 4 JIM COLEMAN
3 MONEY GENIE 5 KEITH MORGAN
4 JACOBITE TERRA 5 ARTHUR JENKINS
5 FELIZ NAVIDAD 5 GEOFFREY SHEATHER
6 BOMBA BANQUET 4 NOEL BATINICH
7 DUCK SHEREE 5 PETER HESLOP
8 MURRAY VAR FLYER 4 STEPHEN WADICK
9 KICK UP MICK 4 BRUCE PECK
10 CAWBOURNE JANICE 5 KEITH MORGAN

6. WILSON WATT PAPANDREA FINAL — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
19.39 Grade MX 440M
1
2-
3-
4-
5- GREYHOUNDS TO QUALIFY 4/11
6- BOX DRAW TO BE COMPLETED 4/11
7- TRACKSIDE
8-
9-
10-

7. SKY CHANNEL 4/5TH GRADE — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
20.02 Grade 4/5 530M
1 SALOME THING 5 JOHN THORPE
2 JUMPIN’ CANARY 4 MARK BELL
3 CALL HER KEL 5 GEOFFREY SHEATHER
4 SYMONDS 4 MARK BELL
5-VACANT
6 OUR DESTINY 5 BRUCE PECK
7 SMASHING WARRIOR 5 GLEN ELLIS
8 LIGHTENING LIZZY 5 FREDERICK MALONE
9-VACANT
10-VACANT

8. SPORT 927 NON GRADE — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
20.22 Grade NG 440M
1 SET UP 4 GEOFFREY SHEATHER
2 ROXY EVA 4 BRUCE PECK
3 SUPREME OSTI 2 LORRAINE ROY
4 RECHARGEABLE 4 IAN MCFARLANE
5 SEA BISCUIT 4 MICHAEL BULLOCK
6 ROSEY’S BOND 4 NEIL STAINES
7 MAJOR EXPLOSION 4 LORRAINE ROY
8 NITRO BLACKEY 2 JOHN THORPE
9 BUNGALA BALE 3 IAN MCFARLANE
10-VACANT

9. ACTTAB STAKES — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
20.42 Grade 4/5 440M
1 QUALITY BANQUET 4 NOEL BATINICH
2 WHITE IRIS 4 BRUCE PECK
3 GOLDIE’S GIFT 5 FRANK JEFFCOAT
4 DUNGALEER BOY 5 GEOFFREY SHEATHER
5 FEARLESS PEPPER 5 FRANK JEFFCOAT
6 DISTRIBUTE 5 LISA MCFARLANE
7 FLYING DEB 5 TREVOR PECK
8 MR. UNIVERSE 5 EILEEN SMITH
9-VACANT
10-VACANT

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments