Saturday 19th July 2008


Race 1 366m 5 12.30
GRNSW BLUE PAWS HEAT 1
1 HARRY HAULAGE 5 R SMITH
2 LUCKY PADDY 5 PATRICK BYRNE
3 AUSPICIOUS DREAM 5 JOHN RICHARDSON
4 HOW LETHAL 5 WILLIAM MARMARA
5 NUDGE MAGOO 5 KAREN MIDSON
6 BIMBADEEN RED 5 MARK STOKES
7 STEP TWO 5 UNAVAILABLE
8 BLACK ANT 5 JASON MAGRI
9 JOEALO 5 SHEILA LEWIS
10 CHAYNE’S ANGEL 5 JAMES VASSALLO

Race 2 274m 3/4 12.50
ROSS PENNEY APPRECIATION STAKE
1 JAMES BANNER 4 DIANE WELLS
2 CHEVRON 4 ALBERT ZARB
3 ALL OUR DREAMS 4 JOHN RICHARDSON
4 COOL PADDY 4 PATRICK BYRNE
5 FINE THOUGHT 4 MARK WILCOX
6 BETTA TADMORE 3 CHARLIE DIMECH
7 REMEMBER DES 3 MARK STOKES
8 SUMMER BREAK 4 SAM SIMONETTA
9 TRUE FEAR 3 SAM SIMONETTA

Race 3 274m 5 13.10
LESLEY & STEPHEN SOUTHWELL
1 ROGER RABBIT 5 JAMES VASSALLO
2 LILLY WILL 5 CHRIS VASILIS
3 WINGS OF LOVE 5 GREG SMITH
4 LITTLE LOVE 5 BARRY BURNET
5 FLASH NEWS 5 PATRICK BYRNE
6 MISS KEELEY 5 BRETT SMITH
7 MYSTIQUE VICTOR 5 ALLAN MUIR
8 CHANTILLY LASS 5 REGINALD MORGAN
9 SOVEREIGN PUZZLE 5 STEPHEN HOWE

Race 4 274m M 13.30
GLOBE MEMORIAL STAKE
1 BUSY MISS M JAMES VASSALLO
2 MAGIC REBEL M RALPH SMITH
3 OCTANE AYR M ANTHONY SPENCE
4 BIG TIP M CHARLES PINE
5 ELITE EBONY M VICTOR OSBORN
6 LONELY FIGURE M DENNIS TUCKWELL
7 LIAM’S BOY M DAVID MCGRATH
8 KRYSTLE’S PRIDE M KARINA BRITTON
9 VILLAGE GLENN M BRIAN REILLY
10 MEMPHIS RIDDLE M LESLIE FLETCHER

Race 5 274m M 13.50
GBOTA STAKE
1 ABBEY’S MANDARA M PETER JACKSON
2 BOMBO M ANTHONY SPENCE
3 STACKA M ROSE BIRRELL
4 MIGHTY DANCER M IAN TOY
5 WALKABOUT AL M DAVID MCGRATH
6 ZINGALONG FEBE M PATRICK BYRNE
7 NOON TRAIN M DIANE WELLS
8 MR. STAR GAZER M DENNIS TUCKWELL
9 MEMPHIS RIDDLE M LESLIE FLETCHER
10 VILLAGE GLENN M BRIAN REILLY

Race 6 274m 5 14.10
TEDESCO TAILORING STAKE
1 SHE’S DEVIOUS 5 BRETT BOWERMAN
2 BOND’S FURY 5 LESLIE THOMPSON
3 MILK RUN 5 TONY SOPRANO
4 SHINBONE ARCHER 5 KERRY LAMBOS
5 IMA CAMEO 5 SANDRA CLISSOLD
6 REBELS SOLE 5 ANNE HECTOR
7 ENGLISH CAPTAIN 5 TIMOTHY ROBINSON
8 COOL DANCER 5 LAZARUS LOUIS
9 SOVEREIGN PUZZLE 5 STEPHEN HOWE

Race 7 274m M 14.30
THANKS FOR SUPPORTING APPIN
1 WHIPLASH LEE M WAYNE BORELAND
2 LU LU PIXIE M RALPH SMITH
3 NO NECK M DAVID MCGRATH
4 ROADSTER M GARY MINTER
5 SUNRISE PATRA M PATRICIA SIDEBOTTOM
6 BRUMBY GIRL M BRETT BOWERMAN
7 DARK SOLDIER M TONY SOPRANO
8 MORE LIKE ME M CORINNE SHIH
9 MEMPHIS RIDDLE M LESLIE FLETCHER
10 VILLAGE GLENN M BRIAN REILLY

Race 8 274m 5 14.50
FRIENDS OF APPIN WAY APPREC
1 TREBEEL 5 RON LENGLING
2 ZINGALONG ROB 5 PATRICK BYRNE
3 CYCLONE FLYER 5 BARRY BURNET
4 MENTALITY 5 VINCENT SPITERI
5 KACHING 5 RONALD ALCOCK
6 APACHE MAX 5 THOMAS BRABHAM
7 SARAH’S SMILE 5 RODNEY DOWSE
8 CONDALEEZA 5 ALFRED AGIUS

Race 9 274m 5 15.10
NICE PRODUCTS STAKE
1 LOST AND RUNNING 5 ROSE BIRRELL
2 SWEET SURI 5 SHEILA LEWIS
3 TITANIUM PADDY 5 PATRICK BYRNE
4 FLYING ABILITY 5 PAUL MANGOLD
5 MYSTIQUE MOVER 5 ALLAN MUIR
6 MISS CONVOY 5 DONNA CAMPBELL
7 JESSAD 5 DAVID MCGRATH
8 STATELY IRISH 5 WILLIAM LARKINS

Race 10 366m 5 15.30
GRNSW BLUE PAWS HEAT 2
1 OUTRAGEOUS POWER 5 LEONIE BOWN
2 ZINGALONG PADDY 5 PATRICK BYRNE
3 EZY STRIKE 5 KAREN MIDSON
4 CRAZY MONT 5 SHEILA LEWIS
5 MADELIN CHARM 5 WILLIAM MARMARA
6 FAST ANDY 5 BRETT BOWERMAN
7 WHEN YOUR READY 5 SAM SIMONETTA
8 KATIE KRUMPER 5 KRYSTAL PLAYER
9 CHAYNE’S ANGEL 5 JAMES VASSALLO
10 JOEALO 5 SHEILA LEWIS